Odpowiedzialny biznes

Nasze dzieci w sieci

Monika Kulik Monika Kulik
06 września 2010
Nasze dzieci w sieci

By uczyć dzieci bezpiecznych zachowań w sieci trzeba znać zagrożenia w wirtualnym świecie. Tymczasem, jak wynika z raportu "Bezpieczeństwo dzieci korzystających z internetu” - opracowanego na zlecenie Grupy TP - rodzice często je lekceważą. Jedna trzecia rodziców nie umie wymienić zagrożeń, na jakie narażone są dzieci w internecie, chociaż uznaje internet za potencjalnie niebezpieczny. Blisko 20% nie widzi nic groźnego choćby w tym, że ich dzieci zamieszczają swoje zdjęcia w sieci. A aż 25% dzieci mówi, że rodzice nigdy nie interesują się tym, co robią w internecie.

Dlatego Fundacja Kidprotect, która od lat zajmuje się problemem bezpieczeństwa  najmłodszych  użytkowników  sieci zachęciła 26 znanych polskich aktorów i prezenterów telewizyjnych do wzięcia udziału w kampanii „Nasze dzieci w sieci“. Edyta Olszówka, Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Socha, Andrzej Grabowski, Michał Żebrowski, Paweł Małaszyński, Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat, Andrzej Sołtysik i inni opowiadają rodzicom o różnych rodzajach zagrożeń i zachęcają do zadbania o bezpieczeństwo dzieci online.

 

Już niedługo będziecie mogli obejrzeć wszystkie spoty w telewizji, a już teraz zapraszam Was na stronę http://www.naszedzieciwsieci.org/, gdzie znajdziecie wywiady z ekspertami i osobami biorącymi udział w kampanii.


Oferta

Acer Aspire D260 – nowy netbook w ofercie Orange

Paweł Jagora Paweł Jagora
03 września 2010
Acer Aspire D260 – nowy netbook w ofercie Orange

Dziś w salonach Orange pojawił się nowy netbook Acer Aspire ONE D260  - trafił on do oferty Business Everywhere oraz Orange Free – czyli mobilnego Internetu w Orange. Jest bardzo lekki, waży zaledwie 1,25 kg a jego matryca o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli zapewnia dużą powierzchnię obrazu.

Kilka suchych faktów na jego temat:

  • - procesor - Intel® Atom™ N450
  • - RAM 1 GB
  • - pojemność dysku twardego 250 GB
  • - system operacyjny Genuine Windows® 7 Starter 32-bit
  • - wbudowany modem GSM 3G
  • - wbudowana kamera internetowa Acer Crystal Eye

 

Ja natomiast, bardziej nawet od parametrów technicznych, bardziej doceniam jego „nietechniczne” zalety. Otóż przy zachowaniu niewielkich rozmiarów urządzenia (tylko 1 cal grubości) udało się upakować w nim standardową, dużą baterię (6-cells) zapewniającą możliwość pracy i zabawy do 8 godzin. Zupełnie inaczej niż w netbookach jakie do tej pory widziałem, komórki baterii ułożone są pod kątem – dzięki temu duza bateria całkowicie miesci się w niewielkim netbooku i nic nie wystaje.

Acer aspire2.JPGInna ciekawa i unikalna cecha to wygląd – Acer dostępny jest w 4 kolorach i dodatkowo posiada tak zwany „360° design” - chodzi o to, że jest ładny i elegancki zarówno od góry (gdzie znajduje się ozdobny rysunek) ale również z boków i od dołu, czyli tam gdzie zawsze były

jakieś śrubki, naklejki, wywietrzniki i porty dodatkowe. Tego netbooka można śmiało nosić w ręku czy wyjmować z torebki dowolną stroną i zawsze będzie elegancki. Niby nic nadzwyczajnego ale według mojej opinii parametry takich sprzętów są już tak zbliżone do siebie, ze miło jest mieć coś co się znacząco wyróżnia a technicznie też nie jest gorsze.

Acer aspire.JPGZ ciekawostek muszę jeszcze wymienić touchpad (czyli po polsku gładzik) działający tak jak w komputerach Mac (kto wie ten wie) – czyli za pomocą dwóch palców możemy dowolnie powiększać, zmniejszać, obracać, przesuwać i przewijać strony, teksty i obiekty. Ja spróbowałem raz i używam cały czas.

Co jeszcze powinienem napisać – zachęcam żebyście sobie go chociaż obejrzeli jeśli będziecie mieli okazję, bo jest po prostu bardzo ładny. Warto go chociaż zobaczyć.


Odpowiedzialny biznes

Wylicytuj i pomóż

Marek Wajda Marek Wajda
03 września 2010
Wylicytuj i pomóż

Jeśli chcecie połączyć przyjemne z pożytecznym, to macie wyjątkową okazję. Od wczoraj wszyscy internauci mają niepowtarzalną szanse wylicytować koszulki Polskiej Reprezentacji Piłkarskiej i jednocześnie wspomóc odbudowę boisk szkolnych po tegorocznych powodziach. Na licytacji wystawione są oficjalne meczowe koszulki reprezentacji z autografami piłkarzy (m.in. M. Żewłakowa, K. Błaszczykowskiego, R. Lewandowskiego, S. Peszko, I. Jelenia, P. Małeckiego, D. Dudki, Ł. Fabiańskiego).

Tymi koszulkami wymienili się po podpisaniu umowy sponsorskiej Maciej Witucki Prezes Grupy TP i Franciszek Smuda, trener naszej reprezentacji. Uznano jednak, że lepiej by zostały przeznaczone na szczytny cel niż ozdabiały gabinety.

Fundusze uzyskane podczas aukcji zostaną przeznaczone na odbudowę zniszczonego przez powódź boiska w miejscowości Ruszcza (woj. świętokrzyskie).

Cena wywoławcza wynosiła 10 zł, teraz jedna warta jest już 300 a druga 500 zł! Aukcja trwa do 16 września. Wszystkie szczegóły na www.odbudujboisko.wp.pl

Scroll to Top