Oferta

Netbook z dostępem w tandemie

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
28 maja 2010
Netbook z dostępem w tandemie

Od wczoraj w ofercie Business Everywhere pojawił się netbook HP mini 210 3G z wbudowanym modemem HSDPA. Takie samo urządzenie od 1 czerwca zaproponujemy także klientom indywidualnym z usługą Orange Free. Szczegóły w tabelkach poniżej.

Business Everywhere Mini Standard Standard Pro Premium Pro Platinum Pro
Abonament

 

Umowa 12 miesięcy 32 zł 89 zł 109 zł 119 zł niedostępny
Umowa 24 miesiące 32 zł 89 zł 109 zł 119 zł 149 zł
Umowa 36 miesięcy 32 zł 89 zł 99 zł 109 zł 129 zł
Cena netbooka

 

Umowa 12 miesięcy 1049zł 799 zł 649 zł 549 zł niedostępny
Umowa 24 miesiące 999 zł 1 zł
Umowa 36 miesięcy 949 zł 1 zł

 

Orange Free 39,9 Standard Optimum Premium Platinum
Abonament   39,5 zł 60 zł 75 zł 120 zł 150 zł
Cena netbooka Umowa 12 miesięcy 1600 zł 1589 zł 1569 zł 1549 zł 1529 zł
Umowa 24 miesiące 1299 zł 999 zł 799 zł 199 zł 29 zł
Umowa 36 miesięcy 1099 zł 799 zł 499 zł 1 zł 1 zł

 


Bezpieczeństwo

W Paryżu najlepsze kasztany są na placu Pigalle, czyli dlaczego naprawdę trzeba dbać o nasze hasła

Rafał Jaczynski Rafał Jaczynski
28 maja 2010
W Paryżu najlepsze kasztany są na placu Pigalle, czyli dlaczego naprawdę trzeba dbać o nasze hasła

Wejście do mieszkania sprawnemu włamywaczowi zajmuje najwyżej dwie minuty. By otworzyć samochód, złodziej potrzebuje kilku sekund. Złamanie znacznej części generowanych przez internautów haseł zajmuje fachowcowi w tej dziedzinie niewiele więcej, niż... mrugnięcie okiem! Dlaczego, skoro zabezpieczamy mieszkania i auta, tak niefrasobliwie podchodzimy do naszej sieciowej tożsamości?

W grudniu ubiegłego roku komputerowy włamywacz wykradł z jednego z amerykańskich serwisów społecznościowych... 32 miliony haseł, zapisanych (o zgrozo!) w otwartym tekście. Same hasła – bez danych, umożliwiających identyfikację użytkownika – opublikował w internecie. Wnioski, wynikające z analizy tego zbioru, są porażające...

- 30 proc. haseł liczyło 6 lub mniej znaków;

- przy układaniu 60 proc. haseł korzystano z wąskiej grupy najpopularniejszych znaków alfanumerycznych;

- 50 proc. haseł to nazwy własne, słownikowe, bądź slangowe, a także kombinacje następujących po sobie na klawiaturze cyfr, bądź liter;

- najpopularniejsze hasło, używane przez niemal 300 tys. użytkowników okradzionego serwisu, to „123456”;

- niemal pół miliona haseł to różnej długości ciągi następujących po sobie cyfr;

Co to oznacza dla użytkowników? Choćby to, że korzystając z programu do łamania haseł techniką brute force z podstawową, liczącą 5000 słów bazą słownikową, korzystając z łącza o parametrach Neostrady 1 Mbps, na złamanie jednego hasła trzeba... ćwierć sekundy! W te same dwie minuty, w które „realny” włamywacz otwiera drzwi do domu, ten działający w cyberprzestrzeni kradnie niemal 500 haseł. Przyznacie, że to działa na wyobraźnię?

Hasło, a przede wszystkim jego jakość, to często jedyne zabezpieczenie, chroniące nasze konto. Chwila niefrasobliwości może oznaczać, że damy komuś możliwość wykorzystania naszej tożsamości do działań kryminalnych, bez naszej wiedzy – tłumaczy Agnieszka Słota, ekspert ds. zabezpieczeń systemów teleinformatycznych w TP SA. – Niby ułatwiając sobie życie, ułatwiamy je również przestępcy. Wymyślajmy hasła proste do zapamiętania, lecz trudne do złamania i do odgadnięcia dla osób postronnych. Idealne hasło ma kilka wyrazów, znaki specjalne między wyrazami i... kojarzy się z danym serwisem. Na przykład: „Nie?Lubie?Spamu?3*Tak!”. No i przed zalogowaniem koniecznie upewnijmy się, że mamy zestawione połączenie szyfrowane z serwerem, co oznacza, że login i hasło nie są przesyłane otwartym tekstem – kończy Agnieszka Słota.

Więcej o tym, jak powinno wyglądać bezpieczne hasło, przeczytacie na stronie TP CERT. A jakie zagrożenia mogą wyniknąć z niefrasobliwości w budowaniu haseł? O tym na blogu będziemy na pewno pisać wielokrotnie.

A jak wyglądają Wasze hasła? Zapraszam do dyskusji w komentarzach. Czy ustawiacie hasła dłuższe niż „ustawowe” 8 znaków? Używacie dla ułatwienia życia zwrotów, które łatwo zapamiętać, ale również łatwo z Wami skojarzyć? Mieszacie znaki duże z małymi, cyframi i/lub znakami specjalnymi? No i jak często zmieniacie hasło?

Źródła: niebezpiecznik.pl, Imperva Application Defense Center – Consumer Password Worst Practices


Rozrywka

Gwiazdy Orange Warsaw Festival

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
27 maja 2010
Gwiazdy Orange Warsaw Festival

Gdzie w jednym miejscu i czasie można zobaczyć Courtney Love, Nelly Furtado, White Lies, Mika i Aurę Dion? A do tego jeszcze Agnieszkę Chylińską, Kim Nowak czy Kumka Oli. Nie to nie konkurs i nie chodziło o MTV Music Awards. Wystarczy być 28-29 sierpnia w Warszawie i wybrać sie na trzecią już edycję Orange Warsaw Festival.

Tam właśnie zobaczycie wszystkich wymienionych i gwiazdy, które wciąż jeszcze są niespodzianką. Mam nadzieję, że pogoda dopisze bo zabawa zapowiada się przednia. Zresztą sami zobaczcie co będzie się działo... i dajcie znać czy sądzicie, że rodzi się nam kolejne duże wydarzenie muzyczne.

Scroll to Top