Odpowiedzialny biznes

Nie tylko Mikołaj robi prezenty

Antonina Bojanowska Antonina Bojanowska
23 grudnia 2020
Nie tylko Mikołaj robi prezenty

Nasze elfy szaleją z produkcją dobrych uczynków jak na jakiejś pozytywnie zakręconej taśmie fabrycznej, więc musiałam wrzucić dziś drugi wpis. Ale chyba potrzeba nam takich wiadomości na ten czas. Więc zobaczcie, jak mnożymy dzielenie. A może zainspiruje to Was na Święta.

Szaleństwo pierwsze

W poniedziałek podsumowaliśmy kolejną, trzecią już, edycję akcji Pomagajmy Gigabajtami. W inicjatywę włączyło się 14,5 tysiąca klientów usług mobilnych na abonament. Łącznie przekazali 207108 swoich niewykorzystanych gigabajtów. Elfy przeliczyły, zamieniły gigabajty na prezenty i wyszło im, że podopieczni ognisk wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci otrzymają od nas 100 tabletów z darmowym dostępem do internetu na 2 lata. Oby ten sprzęt przydał się do czegoś innego niż zdalne odrabianie lekcji czy zdalne korepetycje. Ale nawet jeśli miałby służyć do tego, to będzie to dla dzieciaków i ich świetlicowych opiekunów wielka pomoc.

Dodatkowo w tej edycji do udziału włączyli się pracownicy, biegając, wiosłując czy pływając. Pokonane kilometry też doliczyliśmy do puli razem z gigabajtami.

Jak już elfy zapakują prezenty i pojadą z nimi do 50 placówek w Polsce, to obiecuję napisać więcej o tej akcji, żeby przybliżyć Wam trochę, czym jest świetlica środowiskowa, jak wygląda jej codzienność i jak wspiera dzieci i młodzież w trudniejszej sytuacji.

Póki co, bardzo się cieszymy z wyniku akcji. Wielkie dzięki wszystkim klientom, którzy się w nią zaangażowali. To nas po prostu uskrzydla!

Szaleństwo drugie

W grudniu ponad 600 wolontariuszy naszej Fundacji włączyło się w Akcję Gwiazdka i dzięki temu świat zanotował wzrost o 5000 małych uśmiechów. Uśmiecham się i ja, pisząc to. Bo wiecie… Na święta większość dzieci marzy o prezentach, śniegu i słodyczach bez limitu. Ale są takie, które chcą, żeby ktoś o nich po prostu pamiętał, dał poczucie, że są ważne. Więc tam, gdzie czasami zapomina dotrzeć Mikołaj, co roku docierają nasi wolontariusze. Na co dzień pracownicy Orange, a poza służbowymi obowiązkami angażują się w wolontariat pod skrzydłami Fundacji.

Może inaczej niż zwykle, ale w tym roku też udało im się ponieść świąteczną atmosferę do domów dziecka, placówek opiekuńczych, szpitali czy świetlic środowiskowych. Mimo że do wielu spotkań z uwagi na epidemię mogło dojść tylko online, to były to ważne chwile. Świąteczne pieczenie pierników, śpiewanie kolęd, robienie ozdób, opowiadanie o tym, jak wyglądają tradycje świąteczne w innych krajach. Nasi wolontariusze przygotowali i wysłali też do dzieci paczki z upominkami.

Czy to wolontariat od święta?

Akcja Gwiazdka to tylko jeden z przykładów wolontariatu pracowniczego u nas. Na co dzień pracownicy Orange razem z naszą Fundacją organizują zajęcia dla dzieci o tym, jak bezpiecznie korzystać z technologii, jak oszczędzać prąd, wspierają setki organizacji i placówek pomocowych w remontach, pracach porządkowych i innych potrzebach.

W tym roku nasi wolontariusze mieli też inne ważne zadania i mogę śmiało przyznać, że stanęli na ich wysokości. Od początku pandemii ponad 400 osób z Orange działało, by zmniejszyć skutki epidemii. Szyli maseczki, drukowali przyłbice na drukarkach 3D, organizowali sprzęt dla dzieci z placówek opiekuńczych, by mogły brać udział w nauce zdalnej, a także pomagali szpitalom i służbom medycznym – doposażając ich w maseczki, rękawiczki lub zapewniając ciepłe obiady. Z tym wsparciem dotarli aż do 15 tysięcy osób.

I tak sobie w połowie roku myśleliśmy, że ta świąteczna akcja to za dużo, że to wszystko nie ma szans się udać. Bo Gwiazdka to co roku spotkania. Takie -wiecie: twarzą w twarz :) Jasełka, dekorowanie pierników z dziećmi. Ale jak usłyszeliśmy ten cudowny, konstruktywny sprzeciw naszych wolontariuszy, to uwierzyliśmy, że mimo pandemii i obostrzeń, coś pięknego może się udać. Dziś wiemy, że było warto! I żeby mimo wirtualnej formy spotkań, nie tracić poczucia, że można być razem.

Za nami trudny rok. Ale takie historie napawają nas optymizmem i nadzieją. W imieniu całej Fundacji Orange życzę Wam dobrych świąt! Przestrzeni na wszystko to, co dla Was ważne i po prostu pięknych wzruszeń, które unoszą na cały Nowy Rok.

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 19:14 24-12-2020

Jesteście Wielcy! Mam nadzieję że dobro które płynie z Waszych serc wróci do Was z podwojoną mocą.

Odpowiedz

Oferta

Najnowszy smartwatch OPPO 46mm eSIM w promocyjnej cenie

Beata Giska Beata Giska
23 grudnia 2020
Najnowszy smartwatch OPPO 46mm eSIM w promocyjnej cenie

W ofercie Orange dostępny jest kolejny smartwatch z funkcją eSIM. Tym razem to OPPO Watch 46mm eSIM. Premiera w Orange wiąże się z jego promocyjną ceną 1299 złotych.

 

Nowoczesny zegarek dla wymagających

Karta eSim to wirtualna karta sim z dostępem do urządzeń. Dzięki niej obsłużymy telefon, nawet jeśli nie mamy go przy sobie. Wszystko zrobimy za pomocą zegarka – odbierzemy połączenie, wyślemy wiadomość, posurfujemy po internecie, włączymy GPS, posłuchamy muzyki czy zapłacimy bezgotówkowo. To bardzo komfortowa sytuacja np. na zakupach, podczas treningu lub wtedy, kiedy nie wiemy, gdzie podział się nasz telefon.

OPPO Watch 46mm eSIM ma też świetny design. Minimalistyczna konstrukcja jest synonimem dobrego stylu. Duży wyświetlacz (1,91”), oryginalny zakrzywiony ekran i matryca AMOLED zapewnią dobrą widoczność – niezależnie od pogody czy warunków atmosferycznych, a mocna bateria starczy nawet do 36 godzin. Zegarek można dostosować też do swoich upodobań, stylu życia, dopasować do stroju i np. zmienić wygląd tarczy, tworząc swój indywidualny wzór – dzięki technologii AI. To też smartwatch dla aktywnych – wiele trybów ćwiczeń, analizy tętna, snu oraz kondycji. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Oppo Watch 46mm w Orange

OPPO w Orange

Zegarek można kupić w ofercie Orange z aktywacją oraz bez abonamentu. Smartwatch dostępny jest tutaj. Także inne dwa modele OPPO są teraz tańsze o 200 zł. Watch 46mm kosztuje 1099 zł, a Watch 41mm - 799 zł. Promocyjne ceny obowiązują do 31.12 lub do wyczerpania zapasów. Takie gadżety z pewnością sprawdzą się na prezent.

Współpraca Orange z marką OPPO coraz bardziej się rozwija. Telefon OPPO A15 można było otrzymać jako upominek, w ramach świątecznej promocji Orange. A o nowym smartwatchu, dostępnym już w naszej ofercie, opowiadał rzecznik prasowy – Wojtek Jabczyński. Możecie obejrzeć to na poniższym filmiku. Szykuje się zresztą cały cykl takich nagrań. Zachęcamy także do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie akcji Testuj z Orange, gdzie tym razem do zrecenzowania są nowoczesne smartfony OPPO – szczegóły znajdują się tutaj.

[KGVID]https://biuroprasowe.orange.pl/wp-content/uploads/2020/12/OPPO-x-Orange-16x9-v1_x264.mp4[/KGVID]

 

Komentarze


Odpowiedzialny biznes

100 ludzi z misją

Antonina Bojanowska Antonina Bojanowska
23 grudnia 2020
100 ludzi z misją

Jak co roku o tej porze Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce (SPRUC) ogłosiło Listę 100  osób, które swoją aktywnością przyczyniają się do rozwoju świadomości cyfrowej i promują mądre wykorzystanie technologii.

Jak możesz znaleźć się na takiej liście?

Możesz być jak Zbigniew Wiertel - nauczyciel muzyki w SP Nr 32 w Lublinie, doradca metodyczny, redaktor i autor zadań z muzyki na platformie edukacyjnej Squla. W naszym projekcie Lekcja:Enter  szkoli nauczycieli z zastosowania cyfrowych technologii w edukacji. Ma za sobą setki godzin takiej pracy, a do tego anielską cierpliwość do tłumaczenia rzeczy (pozornie) oczywistych i energię, która nawet z najmniej zmotywowanych uczestników potrafi uczynić pasjonatów technologii. Nie każdy nauczyciel musi być geekiem, ale na pewno warto, żeby każdy potrafił korzystać z wartościowych zasobów edukacyjnych, znał narzędzia, którymi można uatrakcyjnić zajęcia młodym ludziom wychowanym już w  dobie internetu. Oni uczą się inaczej niż my kiedyś, a szkolnictwo musi za tym nadążyć. Dzięki takim osobom jak Pan Zbigniew…nadganiamy. Cel jest ambitny. Lekcja:Enter w 4 lata ma przeszkolić 75 tysięcy nauczycieli w Polsce. Potrzebujemy dużo Panów Zbigniewów!

Możesz być jak… Zyta Czechowska nauczycielka w Zespole Szkół Specjalnych w wielkopolskim Kowanówku, która pewnego dnia - wraz ze swoją współpracowniczką Jolą Majkowską - zapukała do drzwi Fundacji Orange z hasłem: "fajny ten wasz projekt #SuperKoderzy, ale może zróbmy coś, żeby programowania uczyć też dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi? Tym sposobem do naszych #SuperKoderów mogą dołączać klasy integracyjne oraz szkoły specjalne i korzystać ze ścieżki do nauki kodowania na lekcjach historii.

Możesz być też jak Marek Grzywna, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Toruniu. Marek podejmuje się mnóstwa inicjatyw, które promują mądre wykorzystanie technologii w edukacji. Z nami działa w #SuperKoderach i w Lekcji:Enter. W swojej pracy wykorzystuje scenariusze zajęć i materiały, pokazując, że technologie w edukacji to w tych czasach podstawa.

Na liście znalazł się też Cyryl Sochacki ze Stowarzyszenia FabLab Gdańsk, który od 2018 roku prowadzi z nami pracownię FabLabGdańsk powered by Orange. Żeby być Cyrylem, to trzeba być trenerem, edukatorem, pasjonatem technologii, prowadzić zajęcia z młodzieżą. Dla Cyryla i jego ekipy to był bardzo pracowity rok. Realizują projekt iTechWoman, szkoląc kobiety z projektowania i druku 3D, obsługi plotera laserowego i CNC, programowania w Pythonie i budowy stron www. A jak tylko wybuchła pandemia, to produkowali przyłbice ochronne dla medyków i nauczycieli z Pomorza.

Na Liście 100 są też: prof. Jacek Pyżalski, Barbara Halska, Aleksandra Schoen-Kamińska, która w tym roku bardzo nas wsparła w organizacji webinarów dla nauczycieli klas 1-3 o nauce zdalnej w grupie tak małych dzieci.  Długo by pisać o każdym z laureatów. Chciałam tylko, żebyście dobrze zrozumieli, co to za lista i dlaczego jest dla nas ważna.

To nie jest lista geeków czy wielbicieli gadżetów. To lista tych, którzy w całej tej naszej cyfryzacji po prostu dbają o innych. To lista tych, którym ZALEŻY, żebyśmy jako społeczeństwo mądrze i twórczo korzystali z technologii. Którzy widzą, jak niezbędny jest rozwój kompetencji, otwartość, odwaga na nowe. Którzy działają po to, żeby ludzie mogli czuć się pewniej w cyfrowym świecie - od kupna biletu w maszynie po lepsze rozumienie zastosowań sztucznej inteligencji. To wszystko nabrało jeszcze większego znaczenia w czasach pandemii, kiedy – nie oszukujmy się – technologie pomagają nam przetrwać. Ale żeby przetrwać, to trzeba się z nimi ciut zaprzyjaźnić.

Poznajcie wszystkich wyróżnionych tutaj.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i bardzo cenimy ich pracę.

Cieszy nas też to, że to nie jest „spis” obcych sobie jednostek, ale pewna sieć osób, instytucji, organizacji, które często w różnych konfiguracjach współpracują ze sobą na rzecz wzmacniania cyfrowych kompetencji Polaków.

Nominacji do listy dokonują laureaci wcześniejszych edycji - w tym wiele osób z Orange, ktore znalazły się na tej Liście w poprzednich latach. A także partnerzy SPRUC. W tej edycji Kapituła wybierała spośród 169 zgłoszeń. Lista 100 ‘2020 została ogłoszona 18 grudnia w spotkaniu online z udziałem ministra Marka Zagórskiego odpowiedzialnego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów za zagadnienia cyfryzacji, Wiesława Paluszyńskiego - prezesa Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Filipa Skawińskiego - reprezentującego Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie, Ewy Krupy - Dyrektor Kultury i Rozwoju Orange Polska i Włodzimierza Marcińskiego -  przewodniczącego Kapituły Listy 100 oraz rady programowej SPRUC.

Komentarze

Scroll to Top