
Rozmawiając o ryzykach i zagrożeniach w internecie z rodzicami bardzo często spotykam się z tym, że jako dorośli najzwyczajniej w świecie… wstydzimy się, że dzieci zaczynają nas przeganiać w dostępie do technologii, nierzadko obsługując mobilny sprzęt lepiej, niż my. Jak mamy zabezpieczyć pierwszy telefon naszej szkolnej pociechy, skoro to ona mogłaby nas uczyć? Kończy się tam, że urządzenie prosto z pudełka trafia do dziecka, a my wychodzimy z założenia, że czego oczy nie widzą tego sercu nie żal…
Nie trzeba tak robić! Dlatego właśnie, na bazie moich rozmów z rodzicami, powstał najnowszy odcinek (nie)Bezpiecznej Sieci. Staramy się w nim wyjaśnić każdemu potrzebującego, co, jak i dlaczego zrobić z zakupionym urządzeniem mobilnym. Niekoniecznie dla pociechy – w sumie swoje też warto zabezpieczyć 😉
Komentarze
-
Panie Michale jak zawsze w sedno.
-
Dokładnie, Michał jest jak Spidermen ratujący nas przed atakami cyberprzestępców.
-
-
Chcąc się teraz zalogować na konto powstała "nowa" strona, ale niestety wszystkie moje loginy w rodzinie muszę teraz wprowadzać ręcznie!!! I to jest to wasze "bezpieczeństwo" w sieci??? Po co ta zmiana i czemu ona ma służyć; utrudnić logowanie zwykłym użytkownikom? To wam się udało! :P
-
Chodzi o Mój Orange czy inne konto? Daj proszę znać, bo jeżeli wiemy o błędach mamy szansę je naprawić.
-
Chodzi o stronę https://www.orange.pl/zaloguj.phtml Wcześniej miałem zapamiętane loginy, teraz muszę je wpisywać "z ręki"! :(
-
emitelek, przepraszam że to piszę, ale... nigdy, przenigdy nie zapisuj żadnych haseł bezpośrednio w przeglądarce. To prosta metoda by stracić dostępy do swoich kont, a czasem nawet dużo pieniędzy. Michał potwierdzi. Prawda Michał?
-
NIEPRAWDA!!! Sprzęt używam TYLKO JA, więc nikt nie ma do niego dostępu!!! Czemu zabieracie użytkownikom taką możliwość logowania???
-
Tak samo tłumaczył się informatyk, który kilka lat temu stawiał mi stronę. Przecież nikt nie miał dostępu do jego komputera. Ale okazało się, że firma w której pracował zaliczyła włamanie, hasła zapisane w przeglądarkach wszystkich komputerów zostały ściągnięte, a ja o sprawie dowiedziałem się jak strona, która wtedy administrowała zniknęła z neta. Zreszta nie byłem jedyny. Wiec powtarzam, zapisywanie haseł w przeglądarce to zło. Zwracam też uwagę, że wystarczyło wykasowanie historii, czy aktualizacja przeglądarki (czasem) by hasła zniknęły.
-
Prawdę Piotrek mówi. Ciasteczko Ci mogą zaiwanić.
-
-
Emitelek, o zgrozo. Zgodzę się z Piotrem, zapisywanie "szablonów" z emailami, loginami i hasłami to proszenie się o kłopoty.
-
-
Są zalety wpisywania hasła bo ćwiczy pamięć :-#
-
-
-
-
Doskonale opisane zagadnienie. Ciężko dodać cis więcej.
-
Michale, Twojego postu Delta nie można skomentować. Sprawdź ustawienia ;) "Przepraszamy, tego artykułu nie można komentować. « Powrót"
-
Sprawdziłem w aucie w drodze z nieco przedłużonej majówki :) jest wybrane, że można komentować. Zajmę się w poniedziałek, ok?
-
Już można :)
-