Oferta

Niedzielna okazja: laptopy HP

Beata Giska Beata Giska
13 sierpnia 2023
Niedzielna okazja: laptopy HP

Tylko dziś, w ofercie bez abonamentu, obniżyliśmy ceny laptopów HP. Idealne dla uczniów, graczy i osób pracujących zdalnie. Stylowy, 13-calowy HP Envy kupicie o 300 zł taniej. Natomiast HP Omen 16, cieszący się ogromną popularnością wśród graczy, dostaniecie ze zniżką 400 zł.

Warto pomyśleć o nowej elektronice w kontekście zbliżającego się roku szkolnego. Namyślać się trzeba szybko, bo niedzielna okazja to zawsze tylko jednodniowa promocja. Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem.


Oferta

Premiera nowych Honorów i zestawów

Beata Giska Beata Giska
10 sierpnia 2023
Premiera nowych Honorów i zestawów

Niedawno w naszych sklepach pojawił się Honor Magic 5 Pro 5G, a już teraz na salony wkraczają Honor 90 i Honor 90 Lite. Oba, jak zresztą i wszystkie produkty tej firmy, dostępne są tylko w Orange. Możecie je obejrzeć i przetestować w naszych salonach, a także kupić w sklepie online w atrakcyjnych cenach.

Dwa nowe modele to smartfony z tzw. średniej półki. Każdy z nich obsługuje sieć 5G. Mają dobrą baterię i aparat. Do tego dochodzi prosty, elegancki design. Po szczegóły polecam zajrzeć na naszą stronę, gdzie możecie poznać parametry techniczne, gamę kolorystyczną, w jakiej występują, a także opcje zakupu - w tym ratalne.

Dodatkowo wybierając jeden z tych smartfonów czeka na Was niespodzianka. To zestawy Honor 90 5G z opaską Honor Pad X8 oraz Honor 90 Lite 5G z tabletem Honor Band. Akcesoria są w prezencie, a ich cena sięga ok. 1000 zł. Od piątku zestawy będą dostępne także z ofertą abonamentową. Liczba produktów jest ograniczona. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Magiczna promocja

Także od dziś Honor Magic5 Lite 5G, który niedawno miał u nas premierę, można kupić w obniżonej cenie. Przy zakupie Planu L zapłacicie za niego jedyne 46 zł miesięcznie. W okazyjnych cenach znajdziecie zarówno Honor Magic5 Lite 5G 128 GB, jak i za Honor Magic5 Lite 5G 256 GB.


Sieć

Krótka historia internetu w gminie Brochów

Kinga Gora Kinga Gora
10 sierpnia 2023
Krótka historia internetu w gminie Brochów

Zaczniemy od szybkiej lekcji geografii. Wiecie, gdzie jest Janów i gmina Brochów? Jeśli tak, to gratuluję znajomości Mazowsza. Ja do tej pory nie wiedziałam. Niedawno postawiliśmy tam stację bazową i podłączyliśmy światłowód. To nie było proste zadanie, ale dzięki dialogowi i współpracy z gminą wszyscy są teraz zadowoleni.

Gmina Brochów położona jest w okolicach Kampinoskiego Parku Narodowego. Znaczna jej część pokryta jest lasami i chroniona przed działalnością człowieka. A to, jak można się domyślić, nie są sprzyjające warunki dla rozbudowy infrastruktury sieciowej. Pomimo tego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa podłączyliśmy w gminie Brochów światłowód. W zasięgu jest nieco ponad 140 gospodarstw domowych.

Jest stacja, jest szybki mobilny internet

Poza światłowodem, mieszkańcy od niedawna cieszą się także świetnym internetem mobilnym. W lipcu nasz partner techniczny zbudował maszt i uruchomił w Janowie k. Brochowa stację bazową. Ma 51,5 metra i nadaje sygnał na częstotliwościach 900 i 800 MHz.

Maszt w Janowie k. Brochowa

Ale historia nie jest usłana różami. Plany budowy masztu spotkały się kilka lat temu z negatywną reakcją części mieszkańców. Protestowali wobec ustawienia stacji bazowej i założyli anty-masztowy fanpage w mediach społecznościowych. Choć takie sytuacje zdarzają się coraz rzadziej, to wciąż mają miejsce. Sama nie tak dawno trafiłam w sieci na screen ze znanego portalu do rezerwacji hoteli: wśród wielu pozytywnych opinii, jedna była negatywna - 2/10. Wiadomo, że te negatywne bywają najciekawsze. I tak było też tym razem. Powodem niezadowolenia z pobytu w hotelu była właśnie… bliska odległość masztu. A przecież już dawno temu Maria Skłodowska-Curie powiedziała, że "Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć". W kwestiach związanych z nauką można jej ufać.

Współpraca zawsze się opłaca

Ostatecznie z mieszkańcami udało się dojść do porozumienia i wybraliśmy dobrą lokalizację. Potem było z górki, bo współpraca z władzami gminy Brochów przebiegła modelowo. Od pierwszego kontaktu do podpisania umowy na działkę minęło zaledwie 6 miesięcy i jest to naprawdę świetny wynik.

Najważniejsze, że historia ma szczęśliwe zakończenie. Ja przy okazji dowiedziałam się czegoś o Mazowszu. I nie mam tu na myśli tylko kwestii masztu i światłowodu. W samym Brochowie jest gotycko-renesansowy kościół obronny, w którym chrzczony był Fryderyk Chopin. A na terenie gminy toczyła się w 1939 roku bitwa nad Bzurą. Gdybyście planowali pozwiedzać te rejony, nawigacja poprowadzi gdzie trzeba. Bo dobry zasięg przecież już jest.

Scroll to Top