Oferta

Niedzielna okazja: Sony Xperia

Beata Giska Beata Giska
08 października 2023
Niedzielna okazja: Sony Xperia

W ofercie bez abonamentu i tylko dziś, obniżyliśmy ceny dwóch smartfonów Sony Xperia. Jeden z nich kupicie taniej nawet o 1000 zł.

W ramach naszej cotygodniowej akcji kolejnym hitem jest Sony Xperia. Model 1 V 5G 12/256 GB, który można kupić aż o 1000 zł taniej, a cena Sony Xperia 10 V 5G 6/128 GB spadła o 200 zł. Warto się pospieszyć. Tym bardziej, że to dobre smartfony - wydajne, z ciekawym aparatem i kinowym ekranem.

Jeśli chcecie więcej przeczytać o tych telefonach - odwiedźcie naszą stronę i poznajcie specyfikację techniczną. Szczegóły niedzielnej okazji znajdziecie tutaj.


Oferta

Oferta studencka i uczniowska na laptopy, tablety

Beata Giska Beata Giska
06 października 2023
Oferta studencka i uczniowska na laptopy, tablety

Na nowy rok akademicki przyda się porządny laptop – do nauki i grania w wolnym czasie. A dla uczniów polecamy tablety w promocji.

Obniżyliśmy ceny popularnego wśród graczy laptopa HP OMEN 17 oraz praktycznych tabletów: Samsung Galaxy Tab S8+ 5G 128 GB, Samsung Galaxy Tab S8 Ultra 5G 128 GB, TCL NXTPAPER 11 Wi Fi oraz Huawei MatePad SE. Obniżki sięgną nawet 1224 złotych, jak w przypadku HP OMEN 17 przy zakupie Love Standard. Niektóre z tych sprzętów mają funkcję, które mniej męczą wzrok przy użytkowaniu, co jest szczególnie istotne u młodszych odbiorców.

Przypominam też, że znajdziecie u nas także studencką ofertę w Orange Flex (brak umów, dużo internetu). Robimy wszystko, by milej rozpoczynało Wam się nowy rok akademicki. Więcej sprzętów – elektroniki itp. znajdziecie w naszym sklepie internetowym. A jeśli skusił Was ten laptop, bo lubicie pograć, a to jest dobry do tego sprzęt – zajrzyjcie również do strefy gracza w Orange.

Komentarze


Zielony Operator

Szorty i Sweterek w Miasteczku Orange

Hanna Jaworska-Orthwein Hanna Jaworska-Orthwein
06 października 2023
Szorty i Sweterek w Miasteczku Orange

Latem w Miasteczku Orange w Warszawie kolejny rok z rzędu nie chłodziliśmy się w biurach na maksa. Za to mogliśmy przychodzić do pracy w szortach. Efekt – tego lata uniknęliśmy emisji ok. 250 ton eCO2. Zimą za to wskazane są sweterki w biurze, ponieważ ograniczamy ogrzewanie pomieszczeń.

W ostatnich latach zmieniliśmy sposób używania klimatyzacji i ogrzewania. W lecie ustawiamy temperaturę chłodzenia na minimum 23 stopni. W zimie ogrzewanie jest ustawione na maksimum 20 stopni. Dotyczy to wszystkich miejsc i pomieszczeń, które aktywnie wykorzystujemy. Nie była to łatwa zmiana ze względu na przyzwyczajenia części naszych pracowników do samodzielnej regulacji temperatury pod własne potrzeby. Nasz projekt z uroczą nazwą Szorty - Sweterek realizowany od początku tego roku w Miasteczku Orange pozwolił na zaoszczędzenie ok. 90 MWh energii elektrycznej oraz ok. 70 MWh oszczędności gazu *. W pozostałych 14 wynajmowanych biurach udało się zaoszczędzić ok. 21 MWh energii elektrycznej.

Pomyśleliśmy również o niewykorzystywanych pomieszczeniach i obiektach technicznych. Utrzymujemy w nich temperaturę ok. 5 stopni w sezonie zimowym, co przekłada się na duże oszczędności  energii - 106,3 m3 oleju opałowego, 2 946 MWh gazu* i 49 022 GJ ciepła miejskiego. Ten projekt ma równie uroczą nazwę - Iglo.

Gorące, długie lato i coraz cieplejsza zima

W tym roku mieliśmy wyjątkowo długi okres z wysoki temperaturami. Wręcz ekstremalnie wysokie temperatury towarzyszyły nam latem, a i teraz jesień jest wyjątkowo ciepła i słoneczna. Polskie lato coraz bardziej przypomina to śródziemnomorskie. Chociaż to korzystne dla turystyki, dla wielu sektorów gospodarki już znacznie mniej.

Dłuższe fale upałów i susze obniżają plony, ale sprawiają też problemy systemowi energetycznemu. Zagrażają zdrowiu ludzi i zwierząt. Nie wszyscy są w stanie znieść tak wysokie temperatury. Polska infrastruktura przystosowana jest też raczej do chłodów niż upałów. Te drugie sprawiają, że praca na zewnątrz bywa niebezpieczne, a dotyczy to zwłaszcza osób noszących ubrania ochronne, pracujących blisko łatwo nagrzewających się powierzchni czy źródeł ciepła.

O ile do ogrzewania można wykorzystywać różne źródła energii, to do chłodzenia potrzebny jest prąd. A większe zapotrzebowanie na energię latem prowadzi do większego obciążania systemu energetycznego, wzrostu zapotrzebowania i… blackout’ów. Braki prądu latem mogą mieć katastrofalne skutki dla wielu sektorów gospodarki. I choć pewnym zabezpieczeniem są agregaty prądotwórcze to jest rozwiązanie kosztowne i obciążające środowisko.

Ocieplenie klimatu zmienia też polskie zimy. Mimo, że wciąż występują u nas opady śniegu i temperatury poniżej zera, to w przyszłości zimy coraz mniej będą przypominać te śnieżnobiałe i mroźne, które pamiętamy. Przeciętne temperatury rosną bowiem coraz szybciej. Ale nawet gdy nie będzie mrozów to ogrzewanie będzie nadal potrzebne, dlatego zapotrzebowanie na energię w ujęciu rocznym nie musi wcale zmaleć. Spadek zapotrzebowania zimą na energię może zostać bowiem zniwelowany przez rosnące zapotrzebowanie na chłodzenie latem.

* wartość przeliczona z m3

Komentarze

Scroll to Top