Oferta

Nielimitowany LTE na dokładkę do abonamentu

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
13 maja 2015
Nielimitowany LTE na dokładkę do abonamentu

Jeśli macie smart plany, ale intensywnie korzystacie i szybko wykorzystujecie zaszyte w nich pakiety na internet, mam dla Was ciekawą propozycję.  Za 10 zł miesięcznie  dostaniecie nielimitowany transfer LTE w telefonie z maksymalną  prędkością do 5 Mb/s. Usługa działa po wyczerpaniu dostępnej transmisji danych w danym planie taryfowym, w ramach „Bezpiecznego Internetu w Telefonie. Wcześniej, po wyczerpaniu limitu, mieliście albo lejek  16 kb/s albo kupowaliście dodatkowy pakiet. Moim zdaniem opcja z nielimitowanym LTE jest zdecydowanie lepsza w takich sytuacjach. Oferta dostępna jest dla wszystkich klientów  w:  Smart Planie Halo 59,98 i 69,98; Smart Planie Multi 49,98 i 89,98; Smart Planie Multi Max 129,98 i 149,98 oraz Super Smart Plan 39,99 i 59,99. Szczegóły znajdziecie tutaj.

 


Bezpieczeństwo

Dobry zwyczaj czy wręcz przeciwnie?

Dorota Kujawska Dorota Kujawska
13 maja 2015
Dobry zwyczaj czy wręcz przeciwnie?

Kiedyś już się zwierzyłam, że z telefonem komórkowym - moim smartfonem kochanym  - staram się raczej nie rozstawać. Więź jest tak silna, że odbieram wszystkie telefony. Rzadko kiedy nie można się do mnie dodzwonić.

Ale czasem jestem na basenie - i wtedy siłą rzeczy muszę pobyć kilka czasem godzin na głodzie. Staram się kompensować nieobecność Nokii sportem, ale niestety - wyrywam ku szatni i sprawdzam, kto się do mnie dobijał. YES, są nieodebrane! Zazwyczaj dwa albo trzy. Oddzwaniam  - najpierw tam, gdzie serce dyktuje, czyli do najbliższych. Potem tam, gdzie dyktuje rozum - czyli w sprawach na przykład urzędowych albo do kuriera, który właśnie czeka pod moimi drzwiami z przesyłką.

I tak było do tej pory. Oddzwaniałam dzielnie, ale przeczytałam w sieci, że nie na wszystkie numery mi wolno. UKE ostrzegał już w 2012 roku, że wiele z nich zwyczajnie powinniśmy zignorować, bo telefon zwrotny może nas słono kosztować. Jestem przekonanana, że dzwonię do Płocka, a tymczasem łączę się z Demokratyczną Republiką Konga - początkowe cyfry są identyczne. Naciągacze zacierają ręce, a ja je załamuję przy rachunku. Remedium może być blokowanie podejrzanych numerów, co zresztą robię - i z przykrością przyznam, że coraz cześciej mi się to zdarza.

f1ecb1579a4c9e76f3cd4ccd48d5c54c5b6

Szkoda, że dobre obyczaje zanikają w zetknięciu z brutalną rzeczywistością. Jest mi o tyle żal, że jestem wielką fanką oddzwaniania. Brak kontaktu, brak informacji zwrotnej uważam albo za brak kultury (zwłaszcza w biznesie) albo za lekceważenie - co właściwie na jedno wychodzi. Pozwolę sobie na małe wiaderko jadu: do furii doprowadzają mnie ludzie, którzy ignorują moje telefony - a nie bywam uporczywym myśliwym, tropiącym swoją ofiarę godzinami po cyfrowym lesie (sms, wiadomość na skrzynce głosowej). Są jednak sprawy wymagające pilnej rozmowy - i wtedy jak to się mówi gul mi rośnie.

Na koniec taka zabawna historia: moja przyjaciółka, osoba wielkiej rzetelności, śmiertelnie poważnie traktująca wszelkie kontakty międzyludzkie zwierzyła mi się, że ktoś wydzwania do niej z nieznanego numeru. Ona od razu wyczuła, że to jakiś nachalny sprzedawca, który chce jej wcisnąć komplet garnków za 6 tysięcy albo kołdrę za 10. Nie wytrzymała, oddzwoniła i od razu wyjechała z grubej rury, awanturując się głośno i powołując na konstytucję, gwarantującą jej prywatność.

No i w sumie źle nie zrobiła, bo po drugiej stronie słuchawki oniemiał ze szczęścia zakochany facet, który wyżebrał jej numer od kogoś znajomego. Są szcześliwą parą do dziś.

A więc oddzwaniajcie, ale z głową:-)


Rozrywka

Festiwal Filmowy w Cannes na żywo

Kasia Barys Kasia Barys
13 maja 2015
Festiwal Filmowy w Cannes na żywo

Dzisiaj jest ten dzień, w którym flesze aparatów i kamery skierowane są w jedno miejsce. To Cannes. 13 maja rozpoczęło się międzynarodowe święto kina - festiwal filmowy w Cannes 2015. Impreza potrwa do 24 maja. Wtedy też poznamy tegorocznego laureata Złotej Palmy. Na francuską riwierę już przybyły największe sławy filmu i światowego show-biznesu. A ty nie masz zaproszenia na czerwony dywan...? Nie martw się! Ekskluzywne materiały, najgorętsze zdjęcia z czerwonego dywanu oraz relacje wideo na żywo znajdziesz na http://www.orange.pl/Cannes-2015.phtml

3fcd27c3c2f905f5d4d7462d3b6ad0ed962

 

Scroll to Top