Odpowiedzialny biznes

Niemcy faworytem

Marek Wajda Marek Wajda
14 czerwca 2010
Niemcy faworytem

Pierwszy weekend emocji za nami. Hmmm, emocji?? Generalnie nudy, poziom do którego przyzwyczaili nasi piłkarze.

Argentyna, typowana na mistrza pograła kilkanaście minut, a potem odpuściła, poza kilkoma przebłyskami Messiego.

Anglia? Zawiedliśmy się na nich. Fakt, że gdyby nie ich bramkarz to wygrałaby mecz, ale z takimi nazwiskami powinni roznieść USA.

Na faworyta wyrosła drużyna Niemiec, która pokazała, że nie tylko gra do końca, ale i od początku. I jak poczuje krew to nie odpuszcza, tylko gra do końca, nie oszczędzając sił. No i w końcu Polacy strzelili na tych mistrzostwach :)

I jeszcze jeden Polski akcent. Pamiętacie jak Słowenia rozniosła nas 3:0? A tutaj męczyli się z Algierią i wygrali znowu tylko dzięki kiksowi bramkarza. Na szczęście dla nas i naszych serc, nasza drużyna nie gra w RPA.

No i nie sposób nie wspomnieć o wuwuzele, czyli ichniejszych trąbkach. Mam nadzieję, że teraz nasi kibice zrozumieją, dlaczego nie powinni wnosić tego badziewia na stadiony. Dziwi nas jednak, że przy obecnej technologii telewizje nie piotrafią sobie poradzić z zagłuszeniem tegu nieustannego buczenia. Po 3 meczach dziennie można oszaleć. Przecież w '82 nasza telewizja nie tylko potrafiła zagłuszyć trybuny ale i je zasłonić, nie pokazujac transparentów z logo Solidarność.

Mecz otwarcia odsłonił również przykrą prawdę o nas, jako kanapowych piłkarzach. Otóż, nie tylko nasze kobiety, ale i my nie wiemy kiedy jest spalony :)

A dzisiejsze typy to

Holandia - Dania (0:0 finezja przeciwko sile)

Japnia - Kamerun (0:2 Eto sam potrafi wygrać mecz)

Włochy - Paragwaj (0:0 antyfutbol przeciwko wyrobnikom)

A Wasze typy?


Odpowiedzialny biznes

Orange Cup – ambasadorzy z reprezentacji Polski

Kasia Barys Kasia Barys
14 czerwca 2010
Orange Cup – ambasadorzy z reprezentacji Polski

Wczoraj Niemcy rozgromili Australię, a wszyscy cieszyli się, że to Polacy strzelili gole :) Nasza reprezentacja nie gra na Mistrzostwach Świata ale akcent polski jest obecny w RPA. Piłkarze z polskiej reprezentacji wspierają natomiast swoich młodszych kolegów w rozgrywkach Orange Cup. Właśnie zakończyły się finały wojewódzkie. Więcej na www.orangecup.pl. Znamy już zwycięzców, którzy we wrześniu pojadą na wielki finał do Gdańska a w nagrodę do szkółki klubu Everton. Zobaczcie co mówią Maciej Rybus, Mateusz Cetnarski, Tomasz Jodłowiec i Adrian Mierzejewski, kto był ich idolem piłkarskim, kiedy mieli 11 lat?


Rozrywka

Szalone Dni Muzyki w Warszawie

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
11 czerwca 2010
Szalone Dni Muzyki w Warszawie

Nie wiecie jak spędzić ten jeden z najbardziej gorących weekendów w roku? Mam dla Was propozycję. Przez najbliższe 3 dni w salach Opery Narodowej i w specjalnie zbudowanym namiocie na placu Teatralnym zabrzmi około 120 koncertów międzynarodowego festiwalu Chopin Open, La Folle Journée – Szalone Dni Muzyki. Zapowiada się bardzo ciekawie, zobaczcie i wybierzcie się. Tu znajdziecie program.

Scroll to Top