Odpowiedzialny biznes

Niemcy:Grecja – mecz filozofów

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
22 czerwca 2012
Niemcy:Grecja – mecz filozofów

Dziś Niemcy:Grecja na stadionie w Gdańsku. Zanim zabrzmi pierwszy gwizdek o 20:45 ja zapraszam na inny piłkarski pojedynek Greków i Niemców. Miłego dnia :)


Odpowiedzialny biznes

Jak smartfon to w Orange

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
21 czerwca 2012
Jak smartfon to w Orange

Wielokrotnie pisałem, jak wiele robimy by być najprzyjażniejszą siecią dla użytkowników smartfonów. I nie chodzi o to, kto zrobi bardziej przekonywującą reklamę, ale realnie modernizuje swoją sieć by sprostać większej transmisji danych, dostarcza nowoczesne urządzenia w przystępnej cenie oraz pomaga mądrze z nich korzystać. Dlatego cieszę, że wśród internautów to właśnie Orange jest najpopularniejszym operatorem. Tak wynika z badań MEC Analytics & Insight  przeprowadzonych w kwietniu tego roku na ponad 3,3 tys. osób. Dziękujemy Wam za zaufanie i oczywiście będziemy dalej pracować, abyście nie zmienili o nas tak dobrego zdania. Jak pewnie już wiecie ruszyliśmy z modernizacją naszej sieci, dalej też będziemy wprowadzać nie tylko high-end`owe nowości jak Samsung Galaxy S III czy HTC One S, ale także dobre smartfony na każdą kieszeń.

6ae50ee95ece13f7cc9dc59681ff1614b48

a8523732e278e422c09689268c51b6d01db


Odpowiedzialny biznes

CSR – globalne podobieństwa i różnice

Monika Kulik Monika Kulik
21 czerwca 2012
CSR – globalne podobieństwa i różnice

Dziś trochę wieści z Paryża, gdzie, jak co roku spotkaliśmy się z przedstawicielami innych krajów Orange ( jest ich 35), aby rozmawiać o społecznie odpowiedzialnym biznesie. Niezależnie od kraju mamy podobne wyzwania i problemy – jak najlepiej pogodzić oczekiwania społeczne z naszym biznesem.

W krajach europejskich coraz większym wyzwaniem jest polityka prywatności i kwestie bezpieczeństwa, szczególnie najmłodszych użytkowników internetu.

Dla krajów rozwijających się najważniejsze jest inwestowanie biznesu w rozwój społeczny. Ciekawym przykładem może być „Djamaa Phone” – projekt z Mali – „społeczny telefon”, który pozwala na łączność pomiędzy oddalonymi wioskami. Niby nic wielkiego – telefon, karta SIM, antena, bateria słoneczna, szkolenia dla „koordynatora łączności”– a jaka zmiana społeczna dla małej wioski odciętej dotąd od świata.

955ee9aec4870f22505ab601c20506ef672

A zamiast nudnego obrazka z konferencji – zdjęcie z wieczornego spaceru po Paryżu. Znów  miałam szczęście – tego dnia odbywał się Diner en Blanc. Tym razem ubranych na biało paryżan spotkaliśmy pod katedrą Notre Dame. Spotkanie trzymane jest do ostatniej chwili w tajemnicy, a znajomi powiadamiają się SMSami, gdzie tym razem jest miejsce pikniku.

Scroll to Top