Sieć

Niewzruszona ekonomia no limit

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
17 października 2012
Niewzruszona ekonomia no limit

Media zajęły się dzisiaj opublikowanymi przez nas wcześniej wynikami za trzeci kwartał i skorygowaniu naszych prognoz. Nie będę ich streszczał, bo znajdziecie je na ważniejszych portalach. Skupię się na tym, że wyniki pokazują doskonale, jak duży wpływ na cały, bardzo konkurencyjny rynek może mieć tylko jedna oferta. Oczywiście mam na myśli wprowadzony wiosną no limit. Co dla klientów, zwłaszcza biznesowych jest bardzo korzystne, operatorów nieźle kosztuje. Wszystkich, nie tylko Orange. Ekonomię ciężko oszukać, a rynek czeka jeszcze „przełknięcie” no limit w prepaid. Wiem, że z Waszego punktu widzenia to idealna sytuacja, kiedy trwa wojna cenowa. Wręcz jest wymarzona, bo operatorzy pilnują się nawzajem i żaden nie odpuszcza. Warto jednak wiedzieć więcej, dlatego polecam felieton Witka Tomaszewskiego, szefa Telepolis.pl pokazujący także inne, wymierne aspekty no limit. I przyznam, że jestem ciekawy Waszych opinii, co sądzicie o „Kryzysiku z kserokopiarek”.

926271d8cf1dbc43b4b7dde1d513f61b604


Odpowiedzialny biznes

Piszę, czytam, dzwonię…

Joanna Bieniek Joanna Bieniek
17 października 2012
Piszę, czytam, dzwonię…

Większości z nas zaprząta dziś myśli to, co stało się wczoraj na Stadionie Narodowym. W Internecie pojawiło się mnóstwo memów na temat meczu, do którego finalnie nie doszło. Mnie osobiście poprawił humor dość absurdalny obrazek przedstawiający lecącego w przestworzach rekordzistę Felixa Baugmartnera, który prosi ekipę o zostawienie otwartego dachu. W oczekiwaniu na dzisiejszą „powtórkę z rozrywki” chciałabym namówić Was do rozmowy o multitaskingu, czyli umiejętności wykonywania kilku zadań jednocześnie. Wielozadaniowość wiąże się bezpośrednio z planowaniem, przewidywaniem i priorytetyzowaniem działań. I tego chyba komuś wczoraj zabrakło, bo nie trzeba być rekordzistą świata, aby przewidzieć konsekwencje ulewnego deszczu na murawie.

Multitasking to przede wszystkim dobra komunikacja. W języku biznesu zwana fachowo Unified Communications (UC). Według badań, już za 3 lata, 80% firm będzie funkcjonowało w tym modelu. Gwarancja wielozadaniowości to także wolny umysł i wolne ręce. Pochyleni nad biurkiem, wpatrzeni w ekran komputera, ze słuchawką telefoniczną w jednej dłoni, drugą klikając po klawiaturze, nie mamy szansy na dobrą koncentrację. Atmosfera  i warunki pracy, pozycja, w jakiej pracujemy mają wpływ na podejmowanie odpowiednich decyzji.

W zachowaniu prawidłowej postawy ciała mogą nam pomóc zestawy słuchawkowe, które „uwalniają” ręce. Może to zabrzmi zabawnie, ale profesjonalne słuchawki UC i inne drobne udogodnienia powinny być częścią strategii biznesowej naszego pracodawcy.  Dlaczego? W biurze spędzamy zwykle 40 godzin tygodniowo. To spory kawałek naszego życia. Dzięki prostym udogodnieniom zyskujemy komfort pracy. Nie bolą nas plecy i szyja, możemy wykonywać kilka czynności na raz – np. podczas wideokonferencji jednocześnie rozmawiamy przez słuchawki, robimy notatki i dzielimy się ważnymi dokumentami na ekranie. Dzięki temu jesteśmy bardziej efektywni i zadowoleni z życia. Zaoszczędziliśmy trochę czasu, zrobiliśmy kawał dobrej roboty i dobrze się czujemy. Być może zmiana sposobu pracy to jeden z czynników, które mogą nam pomóc w zachowaniu zdrowego rozsądku i podejmowaniu decyzji, które będą miały tylko dobre konsekwencje...

Czy mimo wszystko też czekacie na 17-stą? W biurze? A może delektujecie się pięknym dziś jesiennym słońcem?

e11ddb9b17043ab545ad014df9ca90bd079


Rozrywka

Słuchanie muzyki zmienia się z Orange

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
17 października 2012
Słuchanie muzyki zmienia się z Orange

Powiecie, że pojechałem z tytułem, ale sprowokowała mnie do niego spowiedź byłego pirata na Spiderswebie. Nie chodzi mi oczywiście o to czego słuchamy, bo każdy z nas ma swój gust muzyczny. Nie myślałem też o tym jak słuchamy, choć to akurat mocno znienia się dzięki technologiom mobilnym. Przykłady widzicie codziennie w autobusie, metrze, pociągu czy na spacerze. Słuchawka w uchu, a muzyka coraz częściej po prostu w telefonie. W tym przypadku chodziło mi o to jak podchodzimy pozyskiwania muzyki, której chcemy słuchać.

Chwilę temu jedna z naszych gwazd sportu publicznie powiedziała, że kradnie muzykę w sieci. Było przy tym sporo zamieszania, wyjaśnień i dyskusji. Dla mnie mistrz zaliczył mega wpadkę, bo takich słów nie może mówić idol młodzieży, podziwiany za swoje sportowe wyniki. Oczywiście byłoby jeszcze lepiej gdyby tego nie robił, nawet jeśli lieralnie nie łamie prawa. Tym bardziej ucieszył mnie tekst na Spiderswebie. Zwłaszcza, że pojawiła sie alternatywa dla tych, którzy uważali, że rozgrzesza ich to, że płyty są drogie, dostęp do legalnej muzyki w sieci trudny lub kosztowny.

Jedną z alternatyw jest Deezer w Orange i to też rozgrzesza mnie z tytułu :o) Może już skorzystaliście, jeśli tak to dajcie znać co sądzicie.  A przy okazji poniżej opinia piosenkarza, więcej znajdziecie na orange.pl.

Scroll to Top