Oferta

Nowa kampania Orange na kartę

Stella Widomska Stella Widomska
09 lutego 2024
Nowa kampania Orange na kartę

Tydzień temu pisałam Wam o sezonie komercyjnym zima i tym, co przygotowaliśmy dla klientów abonamentowych. Mamy też coś dla posiadaczy usług na kartę. Zapraszam do obejrzenia zabawnej reklamy, a także jeszcze śmieszniejszej relacji z wizyty na planie zdjęciowym Bartka z Ekipy Orange, któremu osobiście powróży Robert Górski.

Zacznijmy od najważniejszego, czyli od tego, co Wam proponujemy w ofercie Orange na kartę. Teraz pierwszy miesiąc za darmo (potem 35 zł miesięcznie), a do tego 5000 GB przez cały rok z usługą Bez limitu i zgodą marketingową. A to wszystko oczywiście w 5G jakości Orange.

Co mamy w kampanii

No i tu zaczyna się zabawa, bo w ofercie wróż, w którego rolę wcielił się niezastąpiony Robert Górski. Muszę przyznać, że jest tak plastyczny, że wygląda świetnie zarówno jako kioskarz, którym był przez wiele sezonów w naszych reklamach, jak i pełen magii ezoteryk w turbanie i upierścienionych palcach. Ja wróżenia się boję, ale do kabalarza Roberta bym poszła. A Wy? Zobaczcie naszą kampanię i dajcie znać.

Kto za tym stoi

Z moich tekstów o świecie reklamy wiecie, że plan zdjęciowy to nie tylko pan Robert, pan Mikołaj i operator kamery, ale cały sztab ludzi, których praca sprowadza się do 30 sekund materiału wideo w telewizji. To wiele godzin ciężkiej pracy na planie, gdzie poza aktorami, reżyserem, operatorami, oświetleniowcami, dźwiękowcami, makijażystami, kostiumografami czy panami, którzy ten plan sprawnie montują, a potem rozmontowują, są też agencje, które pomagają nam wymyślić i zrobić dla Was taką kampanię.

W przypadku tej kreacje z zespołem Orange Polska stworzyło Leo Burnett. Za produkcję odpowiadało Graffiti Films. Postprodukcją zajęła się Orka. Nasz spot wyreżyserował Adrian Chudek. Media zaplanował i kupił dom mediowy Value Media (we współpracy ze mną, bo jak już Wam kiedyś pisałam jestem mediowcem i pod moją opieką są m.in. oferty na kartę i dla firm). Tu wielki ukłon dla Michała, bo nasz plan wielokrotnie przechodził proces dynamicznych zmian. No i wisienka na torcie, czyli media społecznościowe, które darzę miłością szczególną bo to moja działka i - trochę się pochwalę - piąty rok z rzędu byliśmy numerem jeden wśród telekomów, jeśli chodzi o najważniejsze wskaźniki mediowe. Współpracujemy tutaj z Follow Agency stąd moje ogromne podziękowania dla Anetki, Natalii, Kacpra oraz Tomka. Robimy razem świetną robotę!

Co działo się na planie zdjęciowym

I przechodzimy do mojej ulubionej części każdego planu zdjęciowego, czyli relacji co tam się wyprawia od kuchni. Tym razem gościliśmy w progach warszawskiej Fabryki Norblin, a właściwie na jej patio. Jeśli tam nie byliście, to polecam - świetnie odrestaurowane miejsce, które zachowało swój dawny klimat i zawsze tętni życiem. Ale wróćmy na plan. Za poły namiotu wróża zajrzał dla Was Bartek z #EkipyOrange. Ba, nie tylko zajrzał - był na tyle odważny, że nawet dał sobie powróżyć z magicznej kuli. A co tam dla niego wypatrzył Robert Górski? Koniecznie sprawdźcie sami w naszej relacji.

Mam nadzieję, że tak jak ja uśmiechnęliście się co najmniej kilka razy. I tego Wam życzę – dużo uśmiechu. I byle do wiosny! Do zobaczenia/ przeczytania w kolejnym wpisie!


Sieć

5G jakości Orange: bezpieczeństwo, które daje więcej możliwości

Kinga Gora Kinga Gora
09 lutego 2024
5G jakości Orange: bezpieczeństwo, które daje więcej możliwości

Cyberbezpieczeństwo odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Nie powinno to dziwić. Liczy się nie tylko szybkość transmisji danych i liczba kresek zasięgu, ale również poziom bezpieczeństwa. A jak to wygląda w sieci 5G jakości Orange? Nowa generacja sieci, to nowe funkcjonalności bezpieczeństwa. Te z kolei otwierają drzwi do nowych możliwości, jak slicing czy IoT.

Skala cyberataków jest duża i cały czas rośnie. Zaczynając od tych celowanych w indywidualnego użytkownika, jak wyłudzenie danych osobowych, numerów karty płatniczej czy BLIK-a, po te, których celem jest korporacyjna sieć lub aplikacja. Co jakiś czas w mediach gruchnie wiadomość o phishingu na banki czy wycieku danych medycznych. Sektor telekomunikacyjny również jest stosunkowo często pod ostrzałem. To, z czym mierzą się na co dzień nasze zespoły dbające o bezpieczeństwo w sieci możecie zobaczyć na stronie CERT Orange Polska.

CyberTarcza: 5 mln ochronionych internautów

Mając świadomość tych cyberzagrożeń, od lat pracujemy nad bezpieczeństwem całej naszej sieci. Jako pierwszy operator w Polsce uzyskaliśmy certyfikat zgodności z normą ISO 22301, która skupia się na zapewnieniu ciągłości działania, również w kontekście potencjalnych awarii i zagrożeń związanych z cyberbezpieczeństwem.

Mamy też ekipę ekspertów w zespole CERT Orange Polska, którzy przez całą dobę monitorują sieć i reagują na incydenty bezpieczeństwa. W końcu licho nie śpi. Pracują także nad rozwojem narzędzi wykrywania i minimalizacji zagrożeń. Cyberprzestępcy są coraz bardziej kreatywni i wymyślają nowe sposoby, żeby wyciągnąć od nas dane i pieniądze. Dlatego trzeba nie tylko ich dogonić, ale przewidzieć potencjalne ruchy. Niedawno na blogu Michał Rosiak pisał o takim kreatywnym przypadku – podszywania się pod hotel za pośrednictwem aplikacji Booking.com. Jeśli nie czytaliście, polecam zerknąć.

A skoro mowa o reagowaniu, nie mogłabym nie wspomnieć o CyberTarczy, którą chronimy wszystkich klientów sieci Orange. To dopieszczone dziecko naszych CERT-owych ekspertów. CyberTarcza wykrywa i blokuje zagrożenia. W 2022 roku CyberTarcza zablokowała ponad 130 tys. domen phishingowych, chroniąc przy tym ponad 5 mln internatów przed utratą wrażliwych danych czy oszczędności.

5G - czy będzie bezpieczniej?

Żadna generacja sieci nie jest sama w sobie bardziej lub mniej bezpieczna. Kluczową rolę odgrywają tutaj systemy bezpieczeństwa, certyfikaty i metody uwierzytelniania, które konkretny operator zastosuje w swojej sieci. Jedna sieć LTE nie równa drugiej sieci LTE. Tak samo wygląda to w przypadku pozostałych generacji.

Niemniej, 5G w wariancie architektury 5G Stand Alone, niezależnej od architektury LTE, da nam w przyszłości więcej możliwości zabezpieczenia sieci. Odpowiadając więc na pytanie: tak, 5G SA ma więcej opcji, które pozwolą zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa w sieci. Jakich konkretnie?

Najważniejszą funkcjonalnością jest uwierzytelnianie i szyfrowanie komunikacji za pomocą certyfikatów pomiędzy elementami sieci operatora, jak również pomiędzy siecią macierzystą i wizytowaną w roamingu. Dzięki temu cyberprzestępcom trudniej będzie podszyć się pod kogoś, podsłuchać albo zmodyfikować wysłany komunikat. A nawet jeśli doszłoby do podsłuchania, wiadomość w sieci jest zaszyfrowana więc nie można łatwo jej odczytać.

Nowością 5G SA będzie też dodatkowy zaszyfrowany identyfikator użytkownika - SUCI (Subscription Concealed Identifier). Dzięki niemu nigdy nie przesyła się w sieci głównego identyfikatora użytkownika w postaci niezaszyfrowanej. Co to daje? Zwiększa prywatność i anonimowość użytkowników.

Bezpieczeństwo 5G dla rozwoju technologii

Najnowsza generacja sieci niesie możliwość wydzielania np. prywatnych sieci czyli tzw. slicing. Pisałam więcej o tym rozwiązaniu w tekście o innowacyjności sieci 5G. Taka prywatna sieć jest wyizolowana i udostępniona na danym terenie np. firmy, fabryki czy uczelni. Będzie więc znacznie trudniej się do niej włamać z zewnątrz. Przełoży się to na wyższy poziom ochrony przed atakami.

Slicing z pewnością odegra dużą rolę zwłaszcza w branżach wrażliwych, jak bankowość, medycyna, logistyka czy lotnictwo. Wszędzie tam, gdzie najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo i niezawodność łączności. Wyzwaniem na najbliższe lata będzie też sektor IoT. Rosnąca lawinowo liczba kart SIM i urządzeń zaliczanych do internetu rzeczy wymaga nie tylko niskich opóźnień i bardzo szybkiej transmisji danych, ale też bezpieczeństwa. Choć tu odpowiedzialność leży zarówno po stronie operatora, jak i producentów takich urządzeń. Niestety zdarza się, że są one słabo zabezpieczone, przez co łatwo mogą zostać przejęte i stać się częścią botnetu. Koniecznością jest cykliczne badanie urządzeń i aktualizacja ich oprogramowania.

Dobrą praktyką jest systematyczne sprawdzanie poziomu bezpieczeństwa infrastruktury. W Orange 5G Lab działa Laboratorium OT. Klienci biznesowi mogą w nim sprawdzić podatności na cyberataki w urządzeniach wykorzystywanych w infrastrukturze przemysłowej. Wszystko w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku. To też sposób, aby zidentyfikować najsłabsze punkty swojej sieci i dowiedzieć się od ekspertów, jak poprawić bezpieczeństwo organizacji.

Pamiętajmy, że najsłabszym ogniwem, również w kontekście bezpieczeństwa informatycznego, jest często człowiek. Z reguły to ludzie są bardziej podatni na błędy, socjotechniki i manipulacje. Cyberprzestępcy wykorzystują brak czujności i świadomości. Dlatego tak ważna jest edukacja i zasada ograniczonego zaufania. Trochę jak na drodze.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej zapraszam na stronę CERT Orange Polska. Znajdziecie tam sporo ciekawych wpisów i porad jak ustrzec się niebezpieczeństwa w sieci.


Oferta

Prezentownik na Walentynki

Kasia Barys Kasia Barys
09 lutego 2024
Prezentownik na Walentynki

W przyszłym tygodniu 14 lutego, świętujemy miłość i sympatię do innych. Obdarowujemy tych, którzy są dla nas wyjątkowi, drobnymi prezentami i czułymi gestami. Jeśli nie macie pomysłu na prezent, a chcecie sprawić komuś niespodziankę z okazji Walentynek - podrzucam kilka niesztampowych pomysłów.

Co kupić na święto zakochanych w sklepie Orange? Jest wiele sprzętów, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzy bliskich nam osób.

Na każdą kieszeń

Czerwień to kolor głębokiego uczucia, może zatem spodoba Wam się pomysł na zakup czerwonego etui. Wykonane jest z silikonu i zapewnia dobrą ochronę dla smartfonu przed wstrząsami, zabrudzeniami i zarysowaniami. Miękka wewnętrzna wyściółka z mikrofibry zapewnia dodatkową ochronę. Do etui jest przyczepiony praktyczny pasek.

Możecie także kupić prezent uniwersalny, czyli słuchawki douszne. Bezprzewodowe Bluetooth AirFlex4 są eleganckie i mają potrzebne funkcje m.in. posiadają aktywną redukcję szumów, bezprzewodowe ładowanie, mikrofon z redukcją szumów (ANC). Dodatkowo słuchawki AirFlex4 posiadają tryb usypiania.

Z telefonów z niższej półki cenowej polecam TCL 40 NXTPAPER 5G. Innowacyjny design i wiele wbudowanych warstw zapewnia zaawansowane funkcje ochrony wzroku - wszystko w trosce o naszych bliskich. Do tego to sprzęt z dostępem do technologii 5G. Chcąc mieć najszybszy internet, jakości Orange, nie trzeba tylko brać pod uwagę drogich sprzętów.

Zegarki i smartfony dla pary

Panowie pewnie ucieszyliby się ze smartwatcha Samsung Galaxy Watch 6. To wielofunkcyjny zegarek, wspomagający zdrowy i sportowy tryb życia (pomiary serca, tętna, programy ćwiczeń, liczniki kroków itd.). Przyda się, by wspierać pasje oraz codziennie motywować do działania. Zobaczcie krótką recenzję tej serii:

https://www.youtube.com/watch?si=Qmu85F4cSudVLOcI&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fwww.orange.pl%2F&source_ve_path=Mjg2NjQsMTY0NTA2&feature=emb_share&v=64ItaxrDub8

Do długich wspólnych rozmów, by być stale w kontakcie, warto pomyśleć o dobrym telefonie. Tym bardziej, że zarówno panie, jak i panowie lubią nowoczesne gadżety. W zależności od preferencji, a także budżetu, jaki chce się przeznaczyć na prezent. Miłośnicy iPhone’ów mogą wybrać np. iPhone 14 128 GB 5G lub iPhone 15 512 GB 5G (dostępny w słodkiej, różowej wersji kolorystycznej) – oba są teraz w atrakcyjnej cenie w naszej ofercie.

Kobietom może się spodobać elegancki model - Samsunga Galaxy Z FLIP5 5G 256GB – kompaktowy, składany, zajmujący mało miejsca w damskiej torebce, stylowy – przypominający kształtem puderniczkę. Można go postawić i działać. Smartfon jest dobry do nagrywania filmików, robienia zdjęć, oraz wygodny do prowadzenia videorozmów.

Warto też poznać walentynkową ofertę z duetami w supercenach. Taniej kupicie zestawy, pakiety sprzętów. Więcej inspiracji dostępnych jest w specjalnym walentynkowym prezentowniku i na naszej stronie.

Scroll to Top