;

Oferta

Nowa promocja w Orange na kartę. Poleć usługę i zgarnij 10 GB (10)

Marta Krajewska

12 lipca 2019

Nowa promocja w Orange na kartę. Poleć usługę i zgarnij 10 GB
10

Trwa nowa, wakacyjna promocja dla klientów Orange na kartę, w której możecie zdobyć dodatkowe GB. Za skuteczne polecenie usługi „Rozmowy i SMS-y bez limitu + pakiet GB” zgarniecie bonusowe 10 GB ważne przez 30 dni.

Poleć usługę i zgarnij 10 GB – jak to działa?

W okresie promocji każdy klient, który włączy usługę „Rozmowy i SMS-y bez limitu + pakiet GB” w wersji jednorazowej lub cyklicznej na 31 dni otrzyma SMS-em kod promocyjny. Kod ten może przekazać swoim znajomym i zaprosić ich do skorzystania z usługi.

Gdy zapraszany klient włączy usługę „Rozmowy i SMS-y bez limitu + pakiet GB” za 25 zł w wersji jednorazowej na 31 dni, zarówno on, jak i osoba, która przekazała mu kod otrzymają bonus – po 10 GB ważne 30 dni. Warunek: zapraszany klient musi właczć usługę poprzez wysłanie kodu na nr 811.

Każdy kod jest ważny przez 30 dni i może być wykorzystany 10 razy. Osoba zapraszana może skorzystać z promocji maksymalnie 3 razy. Promocja potrwa do 22 lipca 2019 r.

Regulamin promocji „Polecam usługę – Rozmowy i SMS-y bez limitu+pakiet GB

 

Udostępnij: Nowa promocja w Orange na kartę. Poleć usługę i zgarnij 10 GB
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Łukasz 21:03 12-07-2019
  Właśnie,ostatnio przedłużalem oferte no-limit i otrzymalem dwa kody promocyjne myślałem że to haczyk albo wiadomość nie od Orange a tu okazuje sie promocja (y)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 21:07 12-07-2019
  A pytanie czy jak mam wlaczony pakiet cykliczny to jesli włączę pakiet jednorazowy to mi wyłączy cykliczny czy beda aktywne dwa pakiety ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 16:00 15-07-2019
   Łukasz, usługa cykliczna wyklucza się z jednorazową. Z tej promocji nie można skorzystać, gdy ma się już włączoną usługę cykliczną.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Łukasz 10:17 18-07-2019
    Dziekuje za wyjaśnienie moich wątpliwości.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Łukasz 10:13 21-07-2019
     Mam trzy kody jeśli jest ktoś chętny skorzystać z jednorazowego pakietu to wpisz w telefonie włączy Ci się no limit i da Ci 10 GB Kody: X69K43,WZ5NVD,ZDKTQL trzeba wysłać kod na 811 ja nie mam co z nimi zrobić ;)
     Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:54 12-07-2019
  O proszę, całkiem fajna akcja :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 20:52 13-07-2019
  Lepiej nie mogliście tego skomplikować... Wijecie się, jak węże z tymi wakacyjnymi promocjami...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 16:04 15-07-2019
   Akurat mechanizm jest dosyć prosty. Wiemy, że wielu z naszych klientów, korzystających z usługi unlimited poleca ją swoim znajomym – tą promocją chcemy ich za to nagrodzić i zachęcić do dalszego dzielenia.
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 18:18 15-07-2019
    Uważacie, że ta promocja jest atrakcyjna??? :/ Cóż, ja stwierdzam, że NIE! Sam pakiet no-limit + promocja za doładowanie przez stronę orange + promocja za doładowanie daje na tyle pakietu danych, że z tych 10GB i tak mało kto skorzysta! I WY o tym dobrze wiecie robiąc takie "promocje" - dajmy, a i tak tego nie skonsumują... ;p
    Odpowiedz
 • komentarz
  hubamilko 22:42 22-07-2019
  Lepiej poprawcie szybkosc i stabilnos neta w Pulawach bo zrywa i prednosci czy to na 3g czy lte sa bardzo slabe i niestabilne. Macie obciazone bts jak...
  Odpowiedz

;

Muzyka

Open’er Festival Powered by Orange – relacja wideo (1)

Kasia Barys

11 lipca 2019

Open’er Festival Powered by Orange – relacja wideo
1

O Open’er Festival Powered by Orange nie da się powiedzieć krótko. To wydarzenie, które wykracza daleko poza definicję festiwalu wyłącznie muzycznego. Tam się dzieje tyle, że aby wszystko opisać potrzeba duuuużo czasu. Jeśli chcecie się sami przekonać, to już teraz zapraszam Was na kolejną edycję.

W przyszłym roku festiwal będzie trwał od 1 do 4 lipca.

Travis Scott, The Strokes, Stormzy, The Smashing Pumpkins, Kylie Minogue, aż wreszcie m.in. Lana Del Rey i Swedish House Mafia. Tak różne gatunki muzyki zgodnie połączyły ponad 110 tys. fanów. Co oferuje Open’er Festival Powered by Orange, poza koncertami? Są tam m.in. występy teatralne, pokazy mody, strefy atrakcji, różnorodne pyszne food trucki, a także ważne dyskusje i debaty.

Orange Strefa – serce festiwalu.

Na Open’er Festival Powered by Orange działała także Orange Strefa. Tętniła każdego dnia przez kilkanaście godzin, oferując między innymi zabawę przy rytmach serwowanych przez DJ’a. W strefie wykonano 5 tys. holotatuaży. Około 1500 osób przygotowało świetlne gify, a głodni ze specjalną zniżką od Orange Flex pochłonęli prawie 300 hamburgerów.

Zobaczcie jak było

Relację fotograficzną znajdziecie tutaj. Może odnajdziecie się gdzieś w materiałach? Dajcie znać.

Udostępnij: Open’er Festival Powered by Orange – relacja wideo
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:08 11-07-2019
  Widzę ze było mega :) Tylko pogoda mogła być ciut lepsza :)
  Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Psychologia i phishing: Jak łatwo nas oszukać (2)

Michał Rosiak

11 lipca 2019

Psychologia i phishing: Jak łatwo nas oszukać
2

Wakacje w pełni, przestępcy nieco spokojniejsi, więc i lektura na blogu nieco… inna. Pomyślałem sobie, że w zasadzie mógłbym tym z Was, którzy nie zaglądali do najnowszego Raportu CERT Orange Polska podsunąć niejako pod nos 🙂 jeden z moich tekstów z niego. Może przekonać Was do zapoznania się z treścią całego raportu (a także tych z lat wcześniejszych)? Skąd taki temat materiału? Cóż, czasami warto sięgnąć do podstaw naszego wykształcenia :), tym bardziej, że akurat phishing to ten aspekt, gdzie cyberbezpieczeństwo i psychologia spotykają się i mogą uścisnąć… hmm, dłonie?

Za dużo informacji

24 godziny. Jeśli liczyć, że na sen poświęcamy 1/3 doby, pozostaje 16 godzin, gdy funkcjonujemy na mniej lub bardziej szybkich obrotach. 960 minut, podczas których pierwsze informacje dostajemy zazwyczaj tuż po pobudce, biorąc do ręki telefon. Potem reklamy w radiu, kolejne newsy w sieci, przejrzenie mediów społecznościowych, zadania w pracy, rozmowy ze znajomymi, czasami jeszcze telewizja. Jest tego za dużo. To, że nie głupiejemy w natłoku atakujących nas zewsząd informacji to zasługa naszego mózgu. Ewolucja nauczyła go „chodzić na skróty”, co z jednej strony na co dzień przynosi nam wiele dobrego, z drugiej jednak – świadomość tego pomaga też cyberprzestępcom. Ludziom, którzy chcąc wykraść nasze loginy, hasła, czy wrażliwe dane po to, by w łatwy i szybki sposób się dorobić. I którzy są w pełni świadomi tego, jak łatwo oszukać nasz mózg.

Mózg jak… antywirus?

Jeśli przyglądaliście się dokładnie mechanizmom, jakie stoją za funkcjonowaniem oprogramowania antywirusowego, znane jest Wam pojęcie heurystyki (umiejętność wykrywania nowych faktów oraz znajdowania związków między faktami, zwłaszcza z wykorzystaniem hipotez. Na podstawie istniejącej wiedzy stawia się hipotezy, których nie trzeba udowadniać – za Wikipedią). W przypadku antywirusa błędne zakwalifikowanie pliku jako złośliwego skończy się co najwyżej false positivem, nie czyniąc nam wielkiej szkody. Z mózgiem nie jest jednak tak łatwo. Jeśli on użyje heurystyk, to w chwili, gdy zdamy sobie sprawę z tego, iż źle zakwalifikowaliśmy daną sytuację, może się okazać – i najczęściej właśnie tak będzie – że jest już za późno. Tu nie skończy się na false positivie, szkoda zapewne okaże się znacznie większa.

Dlaczego w ogóle nasz mózg wybiera „drogę na skróty”? Na wysokim poziomie po to, by uniknąć zalania informacjami (o tym wspominałem wyżej), na niższym zaś, by uniknąć czegoś, co nazywam syndromem „osiołkowi w żłoby dano”, jak w wierszu  Aleksandra Fredry o tym samym tytule. Sprowadźmy sytuację na najniższy możliwy poziom. Przychodzimy do sklepu po zakupy i wybieramy… niech będzie, że kiełbasę. Nie zdarza się przecież, że szczegółowo analizujemy skład każdej z nich, procent użytego mięsa, charakter wypełniaczy… Znaczna większość z nas, jeśli lubi podwawelską, to po prostu weźmie podwawelską! Przecież nikt się nad tym nie zastanawia. Po prostu pomaga nam w tym na poziomie podświadomości nasz mózg. Absolutnie niezależnie od nas.

„Takie maile już były”

Weźmy przykłady najpopularniejszych phishingów z 2018 roku:

 • „fakturę” od dostawcy usług telekomunikacyjnych
 • informację o opłaconej (sporą kwotą pieniędzy) przesyłce kurierskiej

Skoro regularnie trafiają do nas faktury od naszego dostawcy, to z jakiej racji ta ma być inna? Przypomnijcie sobie jak często faktycznie przyglądacie się mailowi, który do Was przyszedł? No bo przecież od Orange, obrazki takie same, termin podobny, co może pójść nie tak? Kojarząc podświadomie przychodzącego maila z podobnymi otrzymywanymi przez nas wiadomościami, mózg nie będzie marnował energii na zastanowienie się, czy aby na pewno jest on prawdziwy. Przesada? Pomyślcie więc zatem, co się stanie, gdy domniemanym nadawcą wiadomości, która do Was trafi, będzie firma, z której usług nigdy nie korzystaliście? Reakcja będzie zupełnie inna. Pomyślicie: „Czy oni oszaleli?”, a Wasza uwaga skupi się na wyglądzie i treści maila, co od razu pomoże wykryć oszustwo.

Efektywne radzenie sobie z phishingiem wymaga sporej samokontroli, a „sprawcą” jest heurystyka reprezentatywności, która powoduje, iż „klasyfikujemy obiekt na podstawie jego podobieństwa do typowego przypadku, który jest nam znany” (ponownie Wikipedia).

„Przecież ja nic nie płaciłam/em?”

Maile „od kurierów” to jedne z najpopularniejszych scamów ostatnich lat. Przestępcy dostosowują się jednak do rosnącej świadomości użytkowników, sięgając do coraz to bardziej wyrafinowanych psychologicznych tricków. Przyznajcie sami – sposób „na potwierdzenie wysłania przesyłki” działa już  na coraz mniej osób, a sytuacja, gdy dostajemy maila o przesyłce, której nie zamawialiśmy, wywołuje co najwyżej parsknięcie śmiechem. Co jednak, gdy trafi do nas mail o przesyłce, którą już opłaciliśmy? Co gorsza, „kosztowało” nas to kilka tysięcy złotych? Otóż to – klikniemy czym prędzej w link, bo może jeszcze da się to wycofać!

I tu wita nas heurystyka dostępności, czyli „przypisywanie większego prawdopodobieństwa zdarzeniom, które są łatwo dostępne świadomości i/lub nacechowane silnymi emocjami” (Wikipedia). Bo przecież w internecie tyle piszą, że ludzi okradli przez sieć, bo przecież znajomy znajomego też miał! Jeszcze gorzej, jeśli sytuacja kradzieży przy użyciu internetu zdarzyła się komuś z naszej rodziny, co tym bardziej uwiarygadnia w naszych oczach (czy raczej – oczywiście podświadomie – naszym mózgu) świadomość, iż musimy się czym prędzej ratować! Efekt będzie oczywiście odwrotny.

Jak sobie z tym poradzić?

Na pewno nie rezygnować z internetu i nie demonizować związanych z nim ryzyk, nie zmieniają one bowiem tego, że internet w olbrzymim stopniu ułatwia nasze codzienne życie. Kluczowym sposobem wydaje się być pozbycie się automatyzmu. Przez ostatnie kilkanaście lat do sieci przenieśliśmy istotną część siebie – co więcej, stało się to do tego stopnia automatycznie, że trzeba się chwilę zastanowić, zanim zdamy sobie sprawę, jak dużo rzeczy robimy w internecie. Uważajmy, a jeśli mamy wątpliwości, nie wstydźmy się ich skonsultować z kimś, kto lepiej ”umie w internety”. No i nie czytajmy długich informacji na szybko, albo gdy jesteśmy zmęczeni. Nic się nie stanie, gdy poczekamy nawet do rana, świat się nie skończy. Po prostu wyróbmy u siebie przyzwyczajenie, by we wszelkich potencjalnie podejrzanych sytuacjach po prostu zwolnić. Kilka minut więcej dziennie może oszczędzić wiele dni stresu.

Udostępnij: Psychologia i phishing: Jak łatwo nas oszukać
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:09 11-07-2019
  Michał strażnik "Internetu" :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mateusz 13:11 12-07-2019
  Ostatnio miałem nieprzyjemną sytuację na znanym portalu aukcyjnym. Otóż oszust zakupił ode mnie sprzęt, który wystawiłem. Przesłał do mnie podrobionego maila z informacją o płatności przez PayU. Sposób wysyłki to paczkomat. Zorientowałem się kilka godzin po zakupie, gdy przygotowywałem przesyłkę do wysyłki. W międzyczasie portal zablokował konto oszusta oraz cofnął prowizję od sprzedaży. Jednak nie zrobił najważniejszego, czyli nie poinformował mnie o oszustwie. Na szczęście wyrobiłem sobie nawyk sprawdzania wpłat na tym portalu, gdyby nie to, wysłałbym sprzęt wart niemałą kwotę. Co gorsza następnego dnia sytuacja się powtórzyła. Od razu zgłosiłem fałszywy mail o wpłacie. Po pewnym czasie dostałem informację, że mogłem paść ofiarą oszustwa. Wychodzi na to, że sam muszę zgłosić prawdopodobne oszustwo by portal faktycznie mnie przed tym ostrzegł. PARANOJA.
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej