;

Oferta

Nowe smartfony HONOR z cennymi upominkami (1)

Beata Giska

5 kwietnia 2024

Nowe smartfony HONOR z cennymi upominkami
1

Dziś do oferty Orange trafiły smartfony HONOR Magic V2 5G i HONOR Magic6 Pro 5G. Pierwsi z Was, którzy je kupią otrzymają w prezencie tablety.

Przypomnę, że długiej nieobecności w Polsce w ubiegłym roku smartfony HONOR wróciły na nasz rynek i do Orange. Teraz wprowadzamy kolejne nowości. HONOR Magic V2 5G i HONOR Magic6 Pro 5G wyróżniają się designem, funkcjonalnościami, wynikami testów wytrzymałości, czy możliwościami aparatów. Pod kątem parametrów na pewno nie ustępują flagowcom innych marek.

Najnowsze HONORY na start dostaniecie w promocyjnych zestawach z prezentem: HONOR Magic V2 5G z tabletem HONOR PAD9, a HONOR Magic6 Pro 5G z tabletem HONOR PAD8. Liczba duetów jest ograniczona, dlatego warto się pospieszyć z zakupem.

HONOR Magic V2 5G to kolejna ciekawa propozycja „składaka”. To bardzo wygodny sprzęt, który łączy w sobie telefon z tabletem. Jest smukły i lekki, a po rozłożeniu otrzymujemy spore urządzenie z imponującym ekranem, na którym można komfortowo pracować, nagrywać, czy oglądać filmy.

Udostępnij: Nowe smartfony HONOR z cennymi upominkami
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:33 06-04-2024
  Piękne i mega urządzenia. Szkoda że cena trochę wysoka, u Niemca można kupić HM6P za 999 euro. Może jak skończy się promocją z tabletem to cena spadnie o te 999 zł 😉 Honor do boju 💪💪💪
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

O nowościach w MegaMisji i trwającym naborze – opowiada koordynatorka programu, Izabela Kręgiel. (1)

Ewa Wróbel

5 kwietnia 2024

O nowościach w MegaMisji i trwającym naborze – opowiada koordynatorka programu, Izabela Kręgiel.
1

Trwa nabór do bezpłatnego programu Fundacji Orange – MegaMisja dla klas 1-3. W tym roku zapraszamy do udziału szkoły z całej Polski pod hasłem „Krok po MegaMoce”. Na zgłoszenia czekamy do 29 kwietnia. MegaMisja rozwija kompetencje społeczne dzieci, które przydadzą im się zarówno w aktywnościach offline i online. Nauczycielkom i nauczycielom pomaga zrealizować podstawę programową i integrować klasę. O tym, jakie nowości wprowadziliśmy w tegorocznej edycji i dlaczego są one ważne – opowiada Izabela Kręgiel z naszej Fundacji – koordynatorka programu MegaMisja. Zapraszam na rozmowę.

W tym roku edycji przyświeca hasło – „Krok po MegaMoce”, dzięki programowi dzieci rozwijają kompetencje społeczne i emocjonalne oraz dowiadują się – jak istotne są: empatia, współdziałanie, krytyczne myślenie i higiena cyfrowa. To właśnie prawdziwe MegaMoce – ważne w codziennym życiu, szczególnie w świecie pełnym ekranów. Kompetencje te pomogą dzieciom przygotować się do pierwszych kroków w świecie obfitującym w ekrany.

Program to również angażująca zabawa, w której dzieci pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego Psotnika. Na zajęciach mało jest technologii, a dużo pracy w grupie, wychodzenia z ławek, współpracy oraz integracji – a to pole do kreatywności i aktywności, które uwielbiają dzieci w tym wieku.

Co nowego w MegaMisji?

Przygotowane dla MegaMisji scenariusze zajęć realizują podstawę programową i dają wiele ciekawych metod pracy. Dlatego – dzieci z niecierpliwością wyczekują kolejnych zajęć! Z relacji nauczycielek i nauczycieli, biorących udział w poprzednich edycjach wynika, że „MegaMisja powoli staje się lekcją, bez której tydzień w szkole nie istnieje”. Doceniamy to i bardzo się cieszymy, że możemy wspólnie budować tak zaangażowaną społeczność oraz wspierać dzieci w tym, co dobre i wartościowe.

W tej edycji nie obejdzie się bez dodatkowych niespodzianek, a o wszystkich szczegółach opowiada Izabela Kręgiel – koordynatorka programu Fundacji Orange.

Jednocześnie przypominam i zachęcam do udziału w trwającym naborze – a po szczegóły dotyczące zgłoszenia i samego programu zapraszam na stronę.

Iza, na jakie wyzwania opowiada MegaMisja i w czym może wesprzeć dzieci?

Otoczenie cyfrowe to naturalne środowisko życia młodych ludzi – i coraz młodszych, którzy sięgają po ekrany. Warto wspierać dzieci na wczesnych etapach w taki sposób, aby czerpały z cyfrowego świata to, co wartościowe oraz potrafiły radzić sobie z codziennymi wyzwaniami. W MegaMisji dzieci otrzymają wsparcie w rozwoju kompetencji społecznych i emocjonalnych. Doświadczą postaw, które pomogą im zadbać o higienę cyfrową, bezpieczeństwo w sieci oraz ochronę przed szkodliwymi zjawiskami takimi jak uzależnienie od ekranów, hejt, grooming czy cyberprzemoc. Z badań NASK Nastolatki 3.0 wynika, że co czwarty (25%) młody człowiek był ośmieszany i/lub poniżany w sieci, ponad 40% nastolatków jest zdania, że w intrenecie nie można odróżnić informacji prawdziwych od fałszywych, a co czwarty ogląda tzw. patostreamy.

Wniosek nasuwa się sam – warto budować u dzieci postawy, które ułatwią im dbanie o higienę cyfrową, bezpieczeństwo w sieci i ochronę przed szkodliwymi zjawiskami. A krok po MegaMoce jest krokiem we właściwym kierunku.

Czym właściwie są MegaMoce?

MegaMoce to kompetencje społeczne i cyfrowe – takie jak: umiejętność współpracy, krytycznego myślenia, komunikacji, rozumienia emocji swoich i innych osób, umiejętność kulturalnej dyskusji. Rozwijanie tych kompetencji z pewnością będzie wsparciem w skutecznym przygotowaniu dzieci do pierwszych kroków w świecie pełnym ekranów. MegaMoce są jak witaminy i jak czyste powietrze – wspierają rozwój. A z doświadczenia wiemy, że działania profilaktyczne na wczesnych etapach są skuteczne i warto przygotować dzieci do samodzielności i radzenia sobie w różnych sytuacjach – uczyć budowania dobrych relacji, zaufania, argumentowania swojego stanowiska, współpracy z różnymi osobami – tymi które się lubi i tymi, z którymi mniej nam po drodze. Zaowocuje to lepszą atmosferą w grupie, poznaniem innych punktów widzenia, nie tylko wiedzą ale również doświadczeniem – i to w najbardziej lubiany przez dzieci sposób – jako nauka przez zabawę.

W obecnej edycji wprowadziliśmy kilka zmian. Na czym polegają? Czy możesz przypomnieć, jak powinna wyglądać praca zgłoszeniowa?

W największym skrócie: MegaMisja to 10-miesięczny cykl zajęć, które nauczycielki i nauczyciele realizują ze swoimi uczennicami i uczniami w oparciu o gotowe scenariusze opracowane przez ekspertów. Dzieci stają się uczestnikami wciągającej historii z zabawnym Psotnikiem oraz ich rówieśnikami – Julką i Kubą. Wyzwania i ćwiczenia to dla nich dobra zabawa, a przy okazji nauka ważnych umiejętności.

Aby zacząć od września szkolną przygodę z MegaMisją, należy do 29 kwietnia do godz. 15.00 wypełnić formularz online i dołączyć do niego pracę zgłoszeniową – krótkie nagranie video, w którym przedstawiciel szkoły – nauczyciel/nauczycielka – opowie o swojej motywacji do udziału w programie. I to jest pierwsza zmiana, do której wrócę za moment. Zależy mi, żeby wybrzmiało, że czekamy na proste filmy, bez cięć, montażu, podkładów muzycznych i innych atrakcji. Szczegóły dotyczące zgłoszenia znajdują się na stronie.

Warto zapoznać się z Regulaminem, odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania i wskazówkami do złożenia wniosku, które dostępne są na stronie naboru.

Szczególnie, że tak jak wspomniałam, w tym roku praca zgłoszeniowa różni się od tej oczekiwanej w ubiegłych edycjach. Filmy zgłoszeniowe do programu nie powinny utrwalać i prezentować wizerunków dzieci w sposób możliwy do ich rozpoznania czy identyfikacji. Ma to związek z ochroną ich prawa do prywatności, które jest podstawową zasadą bezpieczeństwa w internecie. Zależy nam przede wszystkim, aby poprzez film poznać Liderkę/ Lidera, który poprowadzi MegaMisję w swojej szkole oraz jej/jego Dyrektora/Dyrektorkę. Nie ma potrzeby angażowania dzieci do nagrania. A jeśli dzieci wezmą udział – to koniecznie prosimy o zwrócenie uwagi, aby na nagraniu nie było wizerunków uczennic i uczniów, co oznacza, że dzieci na filmie powinny być nie do rozpoznania/zidentyfikowania (nie powinny być widoczne twarze dzieci). Pamiętajcie również o zapytaniu dzieci o zgodę na udział w nagraniu – porozmawiajcie z dziećmi czym jest wizerunek i jego ochrona – i dysponujcie zgodami ich przedstawicieli ustawowych – rodziców/opiekunów. Wspólnie budujmy lepsze otoczenie społeczno-cyfrowe, a zgłoszenie do MegaMisji niech będzie pierwszym krokiem w poszerzaniu świadomości na ten ważny temat. Więcej piszemy o tym na naszej stronie.

Jakie inne nowości w programie czekają na uczestników i uczestniczki?

W tej edycji dodaliśmy scenariusz wprowadzający, rozpoczyna on przygodę z programem MegaMisja. Jest to scenariusz integrujący klasę/grupę, budujący zaufanie i bazę do dalszej współpracy. Program składa się z 12 obszarów tematycznych – w tym programowanie i edukacja proekologiczna (również z obszaru cyfrowego). Aby wyjść naprzeciw potrzebom nauczycieli – uwzględniliśmy zgłaszane w ewaluacji programu wnioski i zmniejszyliśmy liczbę scenariuszy obowiązkowych do 22, a cała dostępna pula to 59 zaktualizowanych scenariuszy, z których można skorzystać z uczniami i uczennicami.

Nowością jest także Pomocnik, który podpowiada, jak dostosować scenariusze do specyfiki danej grupy i zawiera sporo wskazówek, z których nauczyciel/nauczycielka może skorzystać nie tylko podczas MegaMisji. Proponowane metody pracy mogą z powodzeniem być wykorzystywane podczas innych zajęć z klasą. Wśród nich wiele metod angażujących i wspierające aktywność uczniów i uczennic – opartych na współpracy, m.in. Word Cafe, mobilna debata, koncentryczne kręgi, karuzela pomysłów i inne.

Co ważne, teraz każdy ze scenariuszy odnosi się do konkretnych wytycznych z podstawy programowej, zawiera podpowiedzi, do jakich zagadnień omawianych podczas lekcji warto nawiązać i przy okazji jakich zajęć można go zrealizować. Nauczycielka i nauczyciel jest moderatorem tych działań, przygląda się im, w razie potrzeby służy pomocą. Wszystko po to, by odejść od podającego toku zajęć na rzecz zaangażowania przez uczennice i uczniów.

Ogromna część aktywności odbywa się bez użycia ekranów. Działania jakie podejmują uczennice i uczniowie to wykorzystywanie tego co bliskie dzieciom, co sprawia im radość-zabawy ruchowe, lapbooki, projektowanie, konstruowanie. A materiały, jakich dzieci używają w swych działaniach to kredki, flamastry, nożyczki, kolorowy papier, kartony.

Czym dla Ciebie jest MegaMisja? Dlaczego warto zgłosić się do programu?

MegaMisja to praktyczna wiedza z zakresu higieny cyfrowej i rozwoju kompetencji społecznych, łatwa do przećwiczenia na tysiąc sposobów przez uczennice i uczniów i gotowa do zastosowania codziennych sytuacjach.

Dla mnie MegMisja to społeczność wspaniałych nauczycielek i nauczycieli, dzieci uczące się przez zabawę, to świetne, zaktualizowane scenariusze zajęć (za których metodyczną stronę odpowiada niezastąpiona Ewa Kempska), fabularna historia Psotnika oraz Julki i Kuby, ich rodziców, ich wyzwania i poszukiwanie rozwiązań, nauka na błędach i odkrywanie nowych umiejętności.

To platforma z animacjami i merytoryczną zawartością, edukacyjna aplikacja na smartfony – MegaMisja z Psotnikiem. To świetny zaangażowany Zespół MegaMisji, któremu mam przyjemność liderować i z którym na co dzień współpracuję – z Michałem – doświadczonym administratorem platformy, z Martą i Adrianną z Biura Programu MegaMisja – razem jesteśmy do dyspozycji nauczycielek i nauczycieli – aby w razie potrzeby służyć wsparciem. To dodatkowe aktywności, proponowane nauczycielkom i nauczycielom, jak cykl webinariów Siła Nauczyciela – z psychologami i psycholożkami z INTRY, zaproszenie na konferencję Forum Fundacji Orange i inne atrakcje w ciągu roku.

I MegaMisja to MegaMoce – wszystkie te wartościowe kompetencje, które dzieci rozwijają w trakcie przygody z programem. Oraz gwarantowane nagrody – miłe elementy motywujące do dalszego współdziałania – zestawy plastyczne, zestawy gier planszowych, komplety książek, audiobooków i tablety. Szkoła nie ponosi żadnych kosztów związanych z udziałem w programie.

Rodziców dzieci w wieku 7-10 lat zachęcam do przekazania informacji o MegaMisji wychowawcom i dyrektorom w szkołach dzieci, aby uczennice i uczniowie klas 1-3 miały szansę na udział w programie już jesienią – od nowego roku szkolnego.

Na koniec chciałam jeszcze dodać, że najbardziej wiarygodne i bliskie mojemu sercu są rekomendacje pochodzące bezpośrednio od nauczycielek i nauczycieli, którzy realizują MegaMisję, jak słowa Katarzyny Gomulskiej:

Bardzo przydatna dla moich uczniów była praca w zespole. Pozwoliła ona na doskonalenie umiejętności współpracy i komunikacji. W trakcie MegaMisji zaobserwowałam również wzrost motywacji do nauki oraz rozwój pewności siebie w rozwiązywaniu problemów. Uważam, że moi uczniowie zdobyli przez to praktyczne zdolności, które będą przydatne zarówno w dalszej edukacji, jak i w przyszłej karierze zawodowej.

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w MegaMisji 🙂 Razem zróbmy krok po MegaMoce. Do zobaczenia we wrześniu.

Udostępnij: O nowościach w MegaMisji i trwającym naborze – opowiada koordynatorka programu, Izabela Kręgiel.
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:35 06-04-2024
  Super projekt 💪💪💪
  Odpowiedz

;

Oferta

Premiera: OPPO Reno11 F 5G w promocji z ochroną baterii (0)

Beata Giska

4 kwietnia 2024

Premiera: OPPO Reno11 F 5G w promocji z ochroną baterii
0

Od dziś w ofercie Orange jest dostępny najnowszy OPPO Reno11 F 5G w okazyjnej cenie wraz z 4-letnią ochroną baterii.

Ten nowy smartfon można kupić w opcji abonamentowej – cena zależy od konkretnego planu i oferty lub bez kontraktu za jedyne 1498,80 zł. To kolejny model, który ułatwia dostęp do internetu 5G jakości Orange i nie jest drogi.

Ciekawa jest też nowa promocyjna forma zabezpieczenia urządzenia. Umożliwia ona jednorazową bezpłatną wymianę baterii, jeśli pojemność akumulatora spadnie poniżej 80% pierwotnej pojemności maksymalnej. Oferta jest dostępna do 22 kwietnia br.

Dlaczego warto wybrać ten smartfon

OPPO Reno11 F 5G wyróżnia się wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości i standardzie HDR10+, dużą pamięcią, pojemną baterię i szybkim ładowaniem. Posiada stopień ochrony IP65, dzięki czemu jest odporny na pył, wodę, a także na bardzo intensywne użytkowanie.

Kolejnym atutem jest aparat główny z potrójnym obiektywem 64 i wideo w rozdzielczości 4K. Telefon łączy w sobie jasny obiektyw o przysłonie f/1.7 z o ekwiwalencie ogniskowej 25 mm. Dzięki matrycy o wysokiej rozdzielczości 64 MP – niezależnie od oświetlenia, pory dnia czy warunków pogodowych – jest w stanie wykonać niesamowite ujęcie. 

Udostępnij: Premiera: OPPO Reno11 F 5G w promocji z ochroną baterii
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej