Odpowiedzialny biznes

Noworoczne karty telefoniczne

Marek Wajda Marek Wajda
31 grudnia 2009
Noworoczne karty telefoniczne

Kasia jest deltiologiem, ja bibrofilem, a Jerzy Całus fonotelistą. Jerzy w TP pracuje już przeszło 31 lat, aktualnie w Wydziale Współpracy z Partnerami Technicznymi w Regionie Zachodnim Pionu TOK. Zbiera karty telefoniczne już 12 lat. Jego kolekcja rozrosła się w tym czasie do 20 tys. sztuk! Jak zaczęła się ta pasja? - Wciągnąłem się całkiem przypadkiem. Będąc na lotnisku w Londynie Heathrow w kwietniu 1997 roku, kupiłem w kiosku pierwszą zagraniczną kartę telefoniczną wydaną przez British Telecom. Ale tak naprawdę za początek swojej kolekcji dzień 02 czerwca 1997 roku Papież Jan Paweł II odwiedził Legnicę, moje rodzinne miasto. Z okazji kolejnej papieskiej wizyty w Polsce Telekomunikacja Polska wydała specjalne karty telefoniczne – wspomina Jerzy Całus.

Jak zbiera karty? - Na świecie jest dużo kolekcjonerów, stąd współpraca międzynarodowa znacznie ułatwia wymianę kart. Znajomi podróżujący po świecie przywożą mi karty w prezencie. Swoje karty przesyłają również zagraniczni operatorzy, w taki sposób otrzymałem karty firm z Gibraltaru, Martyniki i Omanu – wyjaśnia. – W Polsce we Wrocławiu odbywają się cykliczne spotkania organizowane przez Stowarzyszenie Kolekcjonerów we Wrocławiu.

TP współpracuje ze Stowarzyszeniem od lat wspierając jego inicjatywy. Wspólnie z nim wydawane się też specjalne edycje kart telefonicznych, np. w przyszłym roku ukażą się dwie karty z wizerunkiem Jana Pawła II. Jerzy zbiera również karty operatorów komórkowych. – Muszę pochwalić Orange za działalność na polskim rynku - za różnorodność wydawanych kart - mówi.

Co na to rodzina Jerzego? – Choć wspierają mnie w moim hobby, nie zawsze podzielają mój zapał. Trzeba pamiętać, że kolekcjonowanie to po pierwsze koszty, po drugie zabierają naprawdę dużo wolnego czasu, i w końcu dużo miejsca - przecież trzeba gdzieś trzymać te kilkadziesiąt tysięcy kart. Bo wspomniane wyżej 20.000 kart to tylko ścisła kolekcja, do której nie zaliczam dubletów.

Jerzy Całus

Poniżej prezentacja cześci zbioru kart dotyczących Nowego Roku i Świąt Bożego Narodzenia. Jerzy ma kilkaset takich eksponatów z ponad 30 krajów. Wy też kolekcjonujecie coś nietypowego?


Odpowiedzialny biznes

Ranking rzecznika i rozmowy za darmo

Wojciech Jabczyński Wojciech Jabczyński
31 grudnia 2009
Ranking rzecznika i rozmowy za darmo

Zanim znowu zbijemy żyrandol korkiem od szampana i wystrzelimy chińską petardę, nadchodzi czas podsumowań. Żegnając rok, zwykle robimy bilans sukcesów i strat. Obiecujemy sobie, że w nowym rzucimy palenie, schudniemy lub wejdziemy na K2. Zatem, jaki był ten rok? Dobry? Zły? Na rynku telekomunikacyjnym na pewno ciekawy! Oto subiektywny ranking najważniejszych wydarzeń według rzecznika: 1. Podpisanie porozumienia TP z UKE, otwierającego nowy rozdział w relacjach regulatora z operatorem. 2. Wojna w segmencie prepaid, czyli 29 gr. do wszystkich oprócz Play i Cyfrowego Polsatu ;-) 3. Przenoszenie numerów w 1 dzień roboczy. 4. Rozwój oferty mobilnego dostępu do Internetu i rewolucyjne zwiększenie limitów przez Orange. 5. Komercyjna oferta UPC o prędkości 120 Mb/s. Kuriozum roku to dla mnie cenzura na bramce SMS Plusa. Teraz już skupiam się na życzeniach. W nadchodzącą noc sylwestrową życzę Wam szampańskiej zabawy w doborowym towarzystwie. W karnawale umiaru i rozsądku, a w całym nadchodzącym roku szczęścia i zdrowia. No i oczywiście, aby rozmowy były za darmo, a operator dopłacał do abonamentu ;-)


Odpowiedzialny biznes

Wybierz Gwiazdę Dobroczynności

Monika Kulik Monika Kulik
30 grudnia 2009
Wybierz Gwiazdę Dobroczynności

Dla wielu ludzi osoby publiczne są wzorem do naśladowania. Dobrze, jeśli nie ogranicza się ono do fryzury czy sposobu ubierania, ale dotyczy np. zaangażowania w działalność społeczną. Z myślą o promowaniu takich postaw powstał konkurs Gwiazdy Dobroczynności.

Wśród nominowanych do nagrody znalazła się Kasia Figura, która od kilku lat pomaga nam przy „Telefonie do Mamy”. Współpraca zaczęła się od jej udziału w reklamie Programu. Wtedy Kasia zainteresowała się naszymi działaniami dla dzieci w szpitalach i krok po kroku angażowała się coraz bardziej. Nagrała bajkę na płytę „Świat Bajek i Baśni”, spotykała z dziećmi w szpitalu, gdzie czytała im bajki, aż wreszcie stała się oficjalną ambasadorką „Telefonu do Mamy”. Od tej pory towarzyszy nam w ważnych wydarzeniach i wspiera nasza pracę.

Jako koordynator programu „Telefon do Mamy” zachęcam Was do głosowania na Kasię Figurę. Możecie wysłać sms pod numer 72150* o treści DOBRO.6 albo zagłosować na stronie internetowej www.gwiazdydobroczynnosci.pl. Głosy można oddawać do 10 stycznia 2010r.

Scroll to Top