Oferta

Nowy SONY Xperia Z1

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
04 września 2013
Nowy SONY Xperia Z1

Przeglądają internet natrafiłam na film, który prezentuje nowy SONY Xperia Z1. Ten telefon swój debiut miał dzisiaj przed oficjalnym rozpoczęciem targów IFA (Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej i Sprzętu AGD), które, jak co roku odbywają się u naszych sąsiadów w Berlinie. Na pierwszy rzut oka design SONY przypomina „starą” Z, zarówno z przodu jak i z tyłu urządzenie pokryte jest szkłem, ale prawdziwe zmiany kryją się w jego wnętrzu. Smartfon wyposażony jest w taktowany zegarem 2,2 GHz oraz w pojemną baterię 3000 mAh. 5-calowy ekran Full HD i czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800, wisienką na torcie jest aparat fotograficzny z dużą matrycą CMOS typu 1/2.3 o rozdzielczości 20,7-megapikseli z obiektywem G-Lens. Dodatkowo można dokupić do niego obiektywy QX10/QX100. Urządzenie łączy się ze smartfonem za pomocą NFC. Obiektyw można doczepić do smartfona lub korzystać z niego niezależnie.  Jest to niewątpliwie miły dodatek do urządzenia odpornego na wodę i kurz. W chwile obecnej nie jest znana jeszcze cena tego urządzenia, ale wiadomo, że urządzenie będzie można nabyć we wrześniu w wybranych krajach: Niemcy, Francja, Wielka Brytania i USA.

Jak Wam się podoba nowy Sony?

 


Rozrywka

Nowa historia w AmbaSSadzie

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
04 września 2013
Nowa historia w AmbaSSadzie

Co Adam Darski robił w stroju SS-mana? Jaką rolę zagrał Robert Więckiewicz w filmie Juliusza Machulskiego? I jak wyglądałaby Warszawa gdyby nie 1939 rok? Na te i inne pytania będą próbowali odpowiedzieć bohaterowi filmu Mela (Magdaleny Grąziowskiej) i Przemek (Bartosza Porczyka ) w komedii „AmbaSSada”, którą miałam okazję już zobaczyć. Moim zdaniem film jest zabawny i pełen humoru. Cała opowieść rozpoczyna się we współczesnej Warszawie, kiedy młode małżeństwo wprowadza się do mieszkania stryja.  Bohaterowie, dzięki niezwykłej windzie, mogą przenosić się z roku 2012 do roku 1939 i odwrotnie, tym samym film w odbiorze jest niesztampowy i surrealistyczny z zabawnym zwrotem akcji.

 


Odpowiedzialny biznes

Ciekawy świat po Nokii

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
04 września 2013
Ciekawy świat po Nokii

Nie da się ukryć, że żyjemy w niezwykle ciekawych czasach dla telefonii komórkowej. Niedawno Google kupił Motorolę, a wczoraj świat dowiedział się o przejęciu przez Microsoft,Nokii czyli prawdziwej ikony wśród producentów telefonów. Co prawda w przypadku fińskiego koncernu już od dłuższego czasu pytanie brzmiało, nie czy, ale kiedy to się stanie, to informacja zrobiła na mnie duże wrażenie. Nokia była pierwszym telefonem komórkowym, którego używałem. Pewnie wielu z Was również. Sentyment zostaje w głowach, ale nie w biznesie. Firma zdecydowanie przespała rewolucję smartfonową. Rozpaczliwe odejście od Symbiana na rzecz Windows`ów była znamienna. Oczywiście minie kilka miesięcy zanim ze względu na wszystkie zgody udziałowców obu firm, urzędów antymonopolowych itp. dojdzie do sfinalizowania transakcji, ale już teraz można powiedzieć, że ten fakt jest historyczny. Moim zdaniem to software wydaje się być dziś kluczem do sukcesu, a królem systemów operacyjnych jest Android. W Polsce jego udział sięga ponad 60 proc. w sprzedawanych smartfonach. Na świecie powoli zdobywa rynek Windows, warto jeszcze wspomnieć o iOS. I na tym koniec. Przejęcia Google i Microsoft pozwalają skrócić firmom drogę własnych systemów do urządzeń i zwiększyć integrację oprogramowania ze smartfonem. Co ciekawe giganci software pochodzą z jednego kontynentu - Ameryki Północnej i nie mają takiej konkurencji, z jaką borykają się producenci urządzeń, którzy walczą na śmierć i życie. Dlatego myślę, że to nie koniec zmian na rynku producentów telefonów. Na sprzedaż jest przecież inny gigant z przeszłości, czyli moje ulubione BlackBerry. Kilka tygodni temu firma ogłosiła, że szuka inwestora strategicznego, a ostatnio dodała, że rozważa adresowanie swoich produktów tylko do określonych nisz. Zastanawiam się, kto kupi BB? A potem, kto jeszcze kogo kupi? Co zrobią Chińczycy, którzy nie przestają zaskakiwać. Świat po Nokii na pewno będzie ciekawy.

54788a1896c516456f5e2a44ad014eebbd4

Scroll to Top