Bezpieczeństwo

O krok od „Raportu Mniejszości”?

Rafał Jaczynski Rafał Jaczynski
27 lipca 2010
O krok od „Raportu Mniejszości”?

Podczas seminarium o Cloud Computingu Michał Rosiak przeprowadził ciekawy wywiad z jednym z prelegentów. Paweł Goleń, jeden z czołowych blogerów w dziedzinie bezpieczeństwa IT  wyjaśnia w nim m.in. dlaczego nieunikniona jest sytuacja, gdy nasze życie będzie przypominać to, co pokazuje film „Raport Mniejszości”.


Rozrywka

Incepcja – przedpremierowy konkurs

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
27 lipca 2010
Incepcja – przedpremierowy konkurs

Jestem wśród tych, którzy niecierpliwie czekają na premierę "Incepcji", cokolwiek to znaczy :-), w reżyserii Christophera Nolana z Leonardo DiCaprio. Orange jest partnerem filmu, który startuje w weekend, ale już w ten czwartek w warszawskim Multikinie przy al. KEN odbędzie się specjalny pokaz, na który mam dla Was dwa podwójne zaproszenia. To oznacza oczywiście konkurs. Zaproszenia dostaną osoby, które najszybciej wymienią poprawnie: 5 fimów z udziałem Leonardo DiCaprio, 3 nowe taryfy abonamentowe Orange i przynajmniej jeden telefon w naszej ofercie z Androidem na pokładzie. Ważna uwaga - nie wymieniam zaproszeń na gadżety! Dlatego proszę, aby udział brały tylko osoby, które będą mogły pójść do kina w Warszawie. Powodzenia.

 

Incepcja-plakat.jpg


Odpowiedzialny biznes

Integracja przez pomaganie

Monika Kulik Monika Kulik
27 lipca 2010
Integracja przez pomaganie

Zwykle, gdy mówimy o integracji w firmie na myśl przychodzą nam wyjazdy, podczas których, pod okiem firmy szkoleniowej trzeba wykonywać mniej lub bardziej dziwne zadania – rozwiązywać zagadki, wykazać się zręcznością, czy biegać po lesie. Tymczasem okazuje się, że jest też inny sposób na budowanie dobrego zespołu – wolontariat. Realizacja projektu wolontariackiego o wiele lepiej łączy niż tradycyjny wyjazd integracyjny, na którym wypełnia się fikcyjne zadania i zdobywa punkty. Tu realizuje się prawdziwe cele, widzi wymierne efekty, a wszystkiemu towarzyszą pozytywne emocje.

W sobotę 17 lipca miałam okazję organizować taki projekt dla Departamentu Rozwoju Systemów Integracji Aplikacji i Departamentu Rozwoju Systemów Obsługi Klienta Grupy TP a także współpracowników. W Ośrodku Wsparcia Dziecka i Rodziny „Koło” , który wspieramy już od kilku lat tym razem pomalowaliśmy 10 pomieszczeń – sypialnie dzieci, pokój do nauki, świetlicę. Co ważne, do wspólnej pracy zaprosiliśmy rodziny pracowników, a także wychowanków Ośrodka.

Praca w upale nie była lekka, ale poczucie satysfakcji wynagradzało chyba poniesiony trud. Po wakacjach dzieci wrócą do nowych i kolorowych pokoi, a my wiemy, że nasz czas nie został zmarnowany. Myślę, że spotkamy się w tym miejscu jeszcze nie jeden raz….

Scroll to Top