Odpowiedzialny biznes

O rynku telko dla ciekawych

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
11 grudnia 2012
O rynku telko dla ciekawych

Dlaczego powinna powstać realna konkurencja w LTE i który przetarg na częstotliwości jest kluczowy dla rynku? Ile będą kosztować oferty no limit i czy operatorzy będą chcieli je promować czy raczej zlikwidować? Co zyskają klienci na równym dostępie do kanalizacji teletechnicznej kablówek i operatorów telekomunikacyjnych. Czy MVNO, w tym Virgin Mobile mają jakąkolwiek szansę przebić się na rynku? Jak liczyć SIM-y, aby było porównywalnie i sprawiedliwie? To ciekawe dla Was pytania? Jeśli tak, zachęcam do przeczytania dwóch wywiadów, które dziś się pojawiły w mediach. Pierwszy wiceprezesa Orange Polska Piotra Muszyńskiego dla Dziennika Gazety Prawnej i drugi Mariusza Gaca, prezesa PTK Centertel i szefa sprzedaży Orange Polska dla Rzeczpospolitej oraz rpkom.pl Zachęcam do lektury i dyskusji.

1b6af28f0825cf2e37a2978e4233ba7ef80


Odpowiedzialny biznes

Pracownie Orange w liczbach

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
11 grudnia 2012
Pracownie Orange w liczbach

W tym tygodniu chcemy opowiedzieć Wam trochę o pracowniach Orange. Dlaczego? Bo robią super rzeczy w swoich małych środowiskach, a czemu teraz - bo właśnie uruchomiona została nowa platforma internetowa, która pozwoli im na lepszą wymianę informacji i doświadczeń, tworzenie wspólnych projektów i rozwój osób, które z nich korzystają.

Platforma jest pomyślana jako takie trójmodułowe narzędzie komunikacji miedzy pracownią i skupioną wokół niej społecznością, poszczególnymi pracowniami oraz Fundacją Orange a pracowniami. Uff, mądrze to brzmi, ale tak to ma działać. A pomogą w tym bezpłatne szkolenia, baza inspiracji pełna gotowych projektów oraz grywalizacja – aplikacja, która na niespotykaną w naszym kraju skalę wykorzystuje mechanizmy z gier do wspierania działań społecznych. Z grywalizacją chodzi o to, by zmotywować ludzi do wspólnego działania i pokazać, że daje to też dużo radości. Musicie zresztą wejść na link i sprawdzić.

A poniżej pracownie Orange w liczbach

07bea31e14cd5237f0a14e0254b9ef6d9f8


Odpowiedzialny biznes

Samotny żeglarz bloguje

Redakcja Bloga Redakcja Bloga
11 grudnia 2012
Samotny żeglarz bloguje

Technologia to zadziwiające zjawisko. Dzięki niej kapitan Roman Paszke będzie opisywał swój samotny rejs dookoła światach na specjalnym blogu na naszej platformie – wprost z pokładu katamaranu Gemini 3. Będziecie tu mogli na bieżąco śledzić rejs i od samego kapitana Paszke dowiadywać się z jakimi przygodami musiał się zmagać. Na blogu pojawiać się będą też wpisy sygnowane „Redakcja”, w których będziemy opisywać różne ciekawostki związane z tą niesamowitą wyprawą.

My w Orange Polska przede wszystkim trzymamy kcuki za sukces misji, a jako partner technologiczny rejsu zapewniamy Romanowi Paszke stałą łączność satelitarną ze jego teamem, kontrolującą rejs International Sailing Federation  (ISAF) i całym światem - tak głosową jak i transmisję danych.

Celem rejsu jest pobicie rekordu świata w samotnej żegludze wokółziemskiej ze wschodu na zachód, bez zawijania do portów i bez pomocy z zewnątrz. By tego dokonać Roman Paszke musi przepłynąć 40.000 kilometrów, czyli 21.600 mil morskich w czasie krótszym niż 122 dni, 14 godzin, 3 minut i 49 sekund. Próba pobicia rekordu zostanie podjęta zgodnie z przepisami World Sailing Speed Record Council .

Trasa rejsu wiedzie z Gran Canarii na Wyspach Kanaryjskich przez równik do Przylądka Horn, a potem na zachód przez południowy Pacyfik do Wyspy Raoul leżącej w archipelagu Wysp Kermadec, na północ od Nowej Zelandii. Następnie przez Morze Tasmana, południowy Pacyfik i Ocean Indyjski do Przylądka Dobrej Nadziei w Afryce Południowej, a stamtąd przez równik na metę na Gran Canarii.

Trzymamy kciuki – Roman powodzenia!!!

85e992a365b22b8ced887e8bbb3a6090591

 

Scroll to Top