;

Odpowiedzialny biznes

O wpływie Orange Polska (2)

Wojtek Jabczyński

24 marca 2017

O wpływie Orange Polska
2

Wojtek Jabczyński

Stwierdzenie, że każda firma, nawet najmniejsza wpływa na swoje otoczenie, to truizm. Przypuszczam, że im większa, tym owe oddziaływanie silniejsze. Jednak trudno to określić, gdyż większość firm swojego wpływu społecznego nie mierzy. Domyślam się dlaczego – to bardzo trudne zadanie. Przekonaliśmy się o tym, gdy po raz pierwszy przygotowaliśmy raport wpływu Orange Polska. Oszacowano w nim między innymi wpływ naszej działalności na PKB Polski (5,3% wzrost w latach 2004 – 2015 dzięki internetowi od Orange Polska), rozwój lokalnych społeczności, czy rozwój firm i nowe miejsca pracy u dostawców dzięki zamówieniom Orange Polska.

Podpisanie porozumienia między Ministerstwem Cyfryzacji i Orange Polska w sprawie podłączenia 4,5 tys. szkół do światłowodu od Orange. Na zdjęciu: Anna Streżyńska - Minister Cyfryzacji, Stéphane Richard - CEO Grupy Orange i Jean-François Fallacher – prezes zarządu Orange Polska

To jak myślimy o naszym wpływie pokaże na przykładzie porozumienia, które wczoraj podpisaliśmy z Ministerstwem Cyfryzacji. Zadeklarowaliśmy, że w 3 lata podłączymy ponad 4500 szkół, czyli prawie 15% wszystkich szkół w Polsce do światłowodu. Zapłacimy za to z własnych środków. Jest to jednak dla nas naturalne przedłużenie inwestycji w światłowody – tak by służyły również najmłodszym. A przepustowość liczona w setkach Mb/s daje dostęp do ciekawszych lekcji (wyobraźcie sobie lekcję prowadzoną dla tysięcy szkół prosto z Centrum Nauki Kopernik), a także wsparcie dla nauczycieli.

Dlaczego zaczęliśmy mówić o mierzeniu naszego wpływu, skąd wzięła się ta koncepcja? Posłuchajcie mojego szefa, Konrada Ciesiołkiewicza, dyrektora Komunikacji Korporacyjnej i CSR w Orange Polska. Moim zdaniem warto, bo pokazuje to szerszy kontekst myślenia o biznesie.

Gdybyście chcieli dowiedzieć się więcej o naszym wpływie zajrzyjcie do naszego Raportu Wpływu Społecznego.

A więcej dyskusji o wpływie na tegorocznym Kongresie Profesjonalistów PR w Rzeszowie www.kongresprofesjonalistow.pl

Udostępnij: O wpływie Orange Polska
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 09:37 26-03-2017
  Ale i dzięki nam Wy się rozwijacie - gdyby nie popyt rynku to........ :) Pozdrawiam :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Malina 00:26 28-03-2017
  witam konkurencja wasz przebiła a wy'dalej w tyle. no limit za35zł i 5gb bez mms i stacjonarne. jak w innej sieci jest już 20zł no limit pełne
  Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Phisherzy coraz sprytniejsi (4)

Michał Rosiak

23 marca 2017

Phisherzy coraz sprytniejsi
4

Michał Rosiak

Dziś będzie krótko, ale treściwie. Ostrzeżeń w sumie nigdy za mało, no nie? Odwiedzili nas dzisiaj w bezpieczeństwie IT goście. W sumie to nic dziwnego, że przedstawiciele różnych dostawców przyjeżdżają pogadać o różnych rzeczach, np. o tym jak zapobiegać phishingowi. Nagle jeden z gości sięga po telefon i mówi:

– O, zobaczcie, ja mam świetny przykład bardzo przemyślnego phishingu!

Grafika prezentująca informacje o ataku pishingowym z adresu service@paypał.comCo z tą wiadomością jest nie tak? Dla ułatwienia zaznaczyłem czerwonym kwadracikiem dwa kluczowe miejsca – jedno, które trzeba zobaczyć i drugie, w które absolutnie nie wolno klikać. No i dwie litery w pierwszym akapicie też nie wyboldowały się przypadkiem 🙂

Czego jak czego, ale sprytu przestępcom odmówić nie można. Wręcz dziwne, że dopiero teraz zaczynają się orientować, że polskie znaki diakrytyczne mogą im pomóc w poprawie efektywności ich niecnego procederu. Pomyślcie sami – na co zwrócicie uwagę, dostając takiego maila? Oczywiście przy założeniu, że macie konto na Paypalu (Paypału?), bo w przeciwnym przypadku od razu zorientujecie się w podstępie. Proste – najistotniejsze będzie, że przecież ktoś zalogował się na Wasze konto? A co wtedy robimy? O rany, szybko, muszę zmienić hasło, zalogować się!

No właśnie. W efekcie ze sporym prawdopodobieństwem o tym, że nie macie konta w serwisie Paypał, zorientujecie się wtedy, gdy zobaczycie na karcie płatniczej transakcję z tego serwisu bez „ł”, bo przecież właśnie podaliście złym ludziom swój login i hasło.

Co robić? Uważać. Niczego nie klikać odruchowo, nie dawać się złapać na tak naprawdę prostackie metody manipulacji, mające wywołać w Was poczucie niepokoju i konieczność natychmiastowej reakcji, „bo przecież moje pieniądze!”. Wszystko. Czytajcie. Powoli. A jeśli macie konto w danym serwisie i chcecie się upewnić, czy na pewno nic się nie stało, nie klikajcie linka! Po prostu wpiszcie adres w przeglądarce.

W sumie w ogóle bezmyślne klikanie jakichkolwiek linków nie jest dobrym pomysłem. Oczywiście jeśli macie stuprocentową pewność, wiadomość jest od znajomego, nie brzmi dziwnie, nic nie wzbudziło w Was poczucia zaniepokojenia – oczywiście tak. W innym przypadku – wpiszcie adres z ręki, albo zajrzycie „pod link”, najeżdżając nań myszą, czy adres, który się wtedy pojawi, jest dokładnie taki, jakiego oczekujecie. I pamiętajcie, że małe „el” wygląda dokładnie tak samo, jak duże „i”, zbitka małych liter „er” i „en” bliźniaczo przypomina małe „em” i pewnie jeszcze sporo takich pułapek dałoby się znaleźć. Jeśli cokolwiek wzbudza choć trochę Wasze podejrzenia – upewniając się, czy wszystko jest w porządku może stracicie kilka sekund, ale oszczędzicie nerwy.

Udostępnij: Phisherzy coraz sprytniejsi
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  mike278 11:26 23-03-2017
  Zgaduje że autorem Pan Michał Rosiak. :) Pishing był,jest i będzie. Na szczęście wystarczy byc zwyczajnie ostrożnym. I to nawet nieprzesadnie, wystarczy trochę rozsądku i zasad. Żona i syn nauczeni przestrzegania 2 zasad. NIGDY NIE OTWIERAJ MAILI.KTORYCH NADAWCÓW NIE ZNASZ. NIGDY NIE KLIKAJ W ŻADNE LINKI NA FORACH, MAILACH ETC. I w sumie ja jestem spokojny. Tym bardziej że z bankowości korzystam tylko ze swojego komputera i tylko ja do niego siadam. A ze jestem paranoikiem ;) to i szanse na złapanie się na jakis syf są małe
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 09:47 26-03-2017
   Lubię to!
   Odpowiedz
 • komentarz
  Grzesiek 12:25 23-03-2017
  Ja uważam ale przez te wszystkie niebezpieczeństwa popadłem w lekką paranoję :) Doładowuję PayPal za 100/200 zł maks. Jak więcej potrzebuję to też jednorazowo. Staram się nie trzymać tam gotówy na zapas.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 07:18 27-03-2017
  Jestem pod wrażeniem Twoich nowych informacji... Dzięki za ostrzeżenia.
  Odpowiedz

;

Inne

Poranny przegląd prasy (15)

Piotr Domański

22 marca 2017

Poranny przegląd prasy
15

Piotrek Domański

Nie przypominam sobie, byśmy przygotowywali dla Was przegląd prasy na blogu. Dzisiaj jest dobra okazja, więc pozwolę sobie na mały eksperyment. Pojawiły się bowiem dwa bardzo ciekawe wywiady. GSMonline rozmawia z Mariuszem Gacą o ofercie Orange Love. Z kolei agencja Newseria z Piotrem Jaworskim o najnowszym raporcie naszego CERT. Do tego warto dołożyć dwa ciekawe artykuły w prasie –w Rzeczpospolitej i Pulsie Biznesu. A zatem do dzieła!

GSMONLINE.PL Mariusz Gaca: nigdy nie odeszliśmy od subsydiowania smartfonów, chcemy być ważnym graczem na rynku telewizyjnym

Mariusz Gaca, wiceprezes zarządu ds. rynku konsumenckiego Orange Polska, udzielił wywiadu serwisowi GSMONLINE.PL. Jest w nim sporo o Orange Love, ofertach łączonych i telewizji 4K Ultra HD. Ciekawym wątkiem jest także temat subsydiowania telefonów w ofertach abonamentowych.

http://gsmonline.pl/newsy/mariusz-gaca-wywiad-orange-love

Newseria Biznes: Cyberprzestępcy szukają nowych dróg ataku. Trzykrotnie wzrosła liczba zainfekowanych telefonów komórkowych

W rozmowie z agencją informacyjną Newseria Piotr Jaworski, dyrektor wykonawczy ds. sieci Orange Polska komentuje raport CERT Orange Polska. Zwraca uwagę na rosnącą liczbę zagrożeń w internecie, szczególnie tych na urządzeniach mobilnych. Podsumowuje także pierwszy pełny rok funkcjonowania CyberTarczy, która chroni klientów Orange.

https://biznes.newseria.pl/news/cyberprzestepcy-szukaja,p1283131712

Rzeczpospolita: Pracodawcy wierzą w swoją markę

Ciekawy tekst o tym w jaki sposób pracodawcy, w tym również Orange Polska poszukują kandydatów do pracy. Pojawia się między innymi wątek, o którym czasem piszemy na blogu – różnych konkursów i nagród, które zdobywamy. A artykuł pozwala zobaczyć szerszą perspektywę.

http://www.rp.pl/Rynek-pracy/303219855-Pracodawcy-wierza-w-swoja-marke.html

Puls Biznesu: Wielka wojna telewizji z internetem

Anna Bełcik, dziennikarka Pulsu Biznesu opisuje w tekście rywalizację między telewizją a internetem. Powołując się na raport PwC pisze, że blisko 40 proc. polskich internautów spędza od trzech do czterech godzin dziennie na oglądaniu treści wideo. Zwraca także uwagę na inne zjawiska, które zachodzą na styku tradycyjnego TV i wideo w sieci. Warto zajrzeć.

https://www.pb.pl/wielka-wojna-telewizji-z-internetem-857344

Udostępnij: Poranny przegląd prasy
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  mike278 10:38 22-03-2017
  Czy autorem jest Piotrek? ;) Pomysł ciekawy aczkolwiek np z tezą subsydiowania to się nie do końca zgadzam. Często opłaty wstępne i suma rat wychodzi porównywalna jak cena w sklepach. Sytuację poprawia jedynie rabat za inną usługę np. mobile i Neo. Wtedy fakt wychodzi taniej.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 11:50 23-03-2017
   Ale my nie mamy nic przeciwko temu, byście kupowali u nas więcej niż jedną usługę ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike2 13:54 23-03-2017
    Wiem a propos wielu usług masz już może jakieś info dla mnie?
    Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 11:08 22-03-2017
  Ale żeby być sprawiedliwym ostatnio przed świętami w grudniu była oferta z dofinansowaniem. Żona za Huawei P9 lite zapłaciła 50 plnow w abo 70 czyli po rabacie za neo zaledwie 35. I to jest potężne subsydiowanie. Tu się zgodzę całkowicie. Ale oferta krótko była oferowana.
  Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 11:57 25-03-2017
   A gdzie info że w ofercie pojawił się Huawei P 10 lite i to jak na nowość całkiem fajnych cenach?
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 12:24 25-03-2017
    Na razie tylko w cenniku, jeszcze na naszej stronie go nie znajdziesz. Ale gdy się pojawi napiszemy o nim.
    Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 11:58 22-03-2017
  A gdzie prasa? Poranny przegląd RSS ;-)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 12:45 22-03-2017
   MAURYCY szanuję ciężką pracę dziennikarzy, którzy pisali teksty i jeżeli sami nie zdecydowali się nimi podzielić za darmo, nie wrzucę zdjęć z gazety. Dlatego w artykule są linki do tekstów. Jeżeli chcesz poszukać w prasie, to tekst w Pulsie Biznesu jest na stronie 16, a w Rzeczpospolitej na B7.
   Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 13:16 22-03-2017
  Na jakim obszarze kraju procentowo korzystacie obecnie wspólne z nadajników TM ❓
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 11:48 23-03-2017
   Niestety nie podajemy takich informacji.
   Odpowiedz
  • komentarz
   j 15:55 24-03-2017
   Ogólnie to jest coś około po połowie. Ponad 5000 nadajników jest Orange i ponad 5000 T-mobile i z tych ponad 10 tys. stacji nadaje sygnał zarówno Orange jak i T-mobile. Nie można wskazać konkretnego obszaru, bo taki obszar to cały kraj. Więcej można znaleźć na mapa.btsearch.pl
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 16:53 22-03-2017
  O fajny wpis, ciekawe linki do prasówki :) Można tak częściej?? :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 11:45 23-03-2017
   Pewnie, jeżeli tak jak wczoraj będzie więcej ciekawych newsów, a my będziemy mogli je jakoś podlinkować (bo tak jak pisałem zdjęcia strony nie wrzucimy), to pewnie tak ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Rado 11:34 23-03-2017
  Jak tam VoLTE i WiFi Calling na iphone? W tym stuleciu będzie? TMobile potrafi.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 11:52 23-03-2017
   Tak jak już kilka razy pisałem - pracujemy nad tym. Nie trać nadziei, bo wydaje mi się (choć technikiem nie jestem) jesteśmy bliżej niż dalej ;-)
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej