;

Oferta

Obniżka ceny Samsung Galaxy A7 | SZYBKI TEST (8)

Marta Krajewska

17 stycznia 2019

Obniżka ceny Samsung Galaxy A7 | SZYBKI TEST
8

Od dzisiaj możecie kupić Samsung Galaxy A7 w obniżonej cenie.  To początek nowej promocji, w której co tydzień będziemy oferować wybrany model w promocyjnej cenie.

Promocja – od 45,01 zł miesięcznie

Jako pierwszy przeceniliśmy popularny smartfon, Samsung Galaxy A7 Dual SIM. W Planie Optymalnym zapłacicie za niego 45,01 zł/mc, co daje łączną cenę urządzenia 1080,14 zł (przed obniżką 1199,99 zł). W Planie Wzbogaconym rata za telefon wynosi 35,01 zł/mc, a łączna cena to 840,14 zł, (przed obniżką 1080,14 zł). Ceny obowiązują przy zawarciu umowy na 24 miesiące.

Na zakupy zapraszam do sklepu orange: Oferta tygodnia: Samsung Galaxy 2017 Dual SIM. Promocja potrwa do 23 stycznia 2019 r. A już 24 stycznia startujemy z kolejną tygodniową promocją. Koniecznie zajrzyjcie na blog.

Samsung Galaxy A7 – bardzo dobra średnia półka

Zrobiłam dla Was szybki test Galaxy A7. Co mogę zaliczyć na plus? Szklana obudowa, która nadaje temu modelowi elegancki sznyt, bardzo dobry potrójny aparat z ultraszerokokątnym obiektywem (120 stopni!) oraz skaner linii papilarnych umieszczony nietypowo, bo z boku telefonu. Co mniej mi się podobało? Zobaczcie materiał video.

Udostępnij: Obniżka ceny Samsung Galaxy A7 | SZYBKI TEST
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 17:48 17-01-2019
  Obniżka może i jest, ale w tym przypadku niewielka. W sklepach internetowych model ten można kupić o 20 zł drożej. I jest jeden mały plusik - mamy czystego softa :) Ja uważam że operatorzy powinni skupiać się na usługach a użytkownicy we własnym zakresie na urządzeniach i kupować je na wolnym rynku. Wówczas byłby wilk syty i owca cała.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 11:05 18-01-2019
   pablo, obniżka ceny tego modelu to nawet 240 zł, w przypadku Planu Wzbogaconego. Co do oprogramowania - telefony, które sprzedajemy są zoptymalizowane pod kątem działania naszej sieci. Dlatego warto kupować je u nas.
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 18:48 18-01-2019
    Optymalizacja do waszej sieci? A jak mi się zechce inna sieć? Przecież nikt nie jest "na smyczy". Natomiast pablo_ck wskazał "realną" cenę, a nie w jakimś waszym planie, i niestety jesteście do tyłu w temacie ceny! :P
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 14:04 21-01-2019
     Jesteśmy do tyłu w temacie ceny? Ciekawe... bo ja widzę, że napisał tam: " W sklepach internetowych model ten można kupić o 20 zł drożej." Czyli jednak w temacie ceny jesteśmy do przodu. A jeżeli chcesz przejść do innego operatora - droga wolna, simlocków nie ma. Po prostu telefony, które są kupowane u nas optymalizujemy, innych nie.
     Odpowiedz
   • komentarz
    Pan Pikuś 18:51 18-01-2019
    WiFi Calling oraz VoLTE w S6 i S9 działa bez waszego brandu ?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 14:05 21-01-2019
     To wyjątek potwierdzający regułę. Wystarczy spojrzeć na listę urządzeń które wspierają obie usługi, zresztą nie tylko u nas.
     Odpowiedz
 • komentarz
  Mateusz 19:07 17-01-2019
  Szklana obudowa i smartfon to pewien paradoks. Z jednej strony faktycznie telefon wygląda elegancko, z drugiej strony niemal każdy "chowa" taki sprzęt do etui by nie uszkodzić plecków ;)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 10:29 18-01-2019
   To prawda; poza tym szklana obudowa zbiera odciski palców. Ale nawet jeśli jest w etui, to wiemy, że smartfon jest elegancki ;-)
   Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Karty was ochronią (6)

Michał Rosiak

17 stycznia 2019

Karty was ochronią
6

Dziś temat nieco na pograniczu cyberbezpieczeństwa. Zdarza się Wam czasami zdecydować się na jakąś usługę tylko dlatego, że sprzedawca oferuje okres próbny? W różnej wersji – czy to miesiąc za darmo, czy trzy w cenie jednego, generalnie coś, co ma nas skusić do przyjrzenia się bliżej jego usłudze. Jest tylko jeden potencjalny problem – musimy podać numer karty. W zasadzie dwa – potem musimy pamiętać, kiedy okres próbny się kończy.

Podstępny okres próbny

Macie swoje sposoby na oba problemy? Ja tak. O ile wszędzie, gdzie tylko mogę, płacę BLIKiem, przy usłudze internetowej podania numeru karty niestety nie uniknę. Dlatego do płatności internetowych używam tylko jednego z trzech posiadanych przeze mnie „plastików”, dodatkowo ustawiając na nim bardzo rygorystyczne limity płatności dziennych i miesięcznych. Nie zapomniałem oczywiście o komunikatach push z aplikacji mojego banku zawsze, gdy ma miejsce jakakolwiek transakcja. Wtedy nawet jeśli dane naszej karty gdziekolwiek wyciekną, przestępca nie wyda zbyt wiele pieniędzy, a najpewniej zdążymy szybko zareagować.

A co w przypadku końca okresu próbnego? Póki co, jeśli zapomnimy, to następnego dnia przekonamy się ile wynosi pełna cena usługi… Warto w takiej sytuacji zapisać sobie datę w kalendarzu, albo odłożyć maila na 29/89 dni później. Pewnie dlatego Mastercard wprowadza nowe zasady dla sprzedawców, które ograniczą ryzyko zapłacenia wbrew naszej woli za usługę, która jednak nam się nie podoba. Niebawem, gdy nadejdzie pora pierwszej płatności w pełnej wysokości, usługodawca będzie miał obowiązek odpowiednio wcześnie poinformować o tym klienta (mailem lub SMSem), ze szczegółową instrukcją rezygnacji z usługi.

Z jednej strony – super sprawa, tylko przyklasnąć. Z drugiej jednak – fala scamu z linkami do „rezygnacji z ofert” za 3… 2… 1… Pomysł jak najbardziej świetny, byleby tylko nie wylać dziecka z kąpielą.

A Wy, jak radzicie sobie w kwestiach płatności online?

Fot. flickr/Sean MacEntee na licencji CC BY 2.0

Udostępnij: Karty was ochronią
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Mateusz 22:34 17-01-2019
  Z Netflixa zrezygnowałem na 7 dni przed upływem darmowego okresu, a mimo usługa wciąż był dla mnie dostępna aż do końca. Podobnie jest z platformą Origin. To jest najlepsze rozwiązanie ;)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Michał Rosiak 11:24 18-01-2019
   Zdecydowanie najbardziej wolę tak, ale nie wszędzie się da. Poza tym... po co rezygnować z Netflixa? :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 07:19 18-01-2019
  Ja nie korzystam z okresów próbnych a danych karty staram się nigdy nie podawać. Wyjątkiem są linie lotnicze (zakup biletów) i czasem booking.com (często chcą dane karty do weryfikacji). A rozwiązaniem na to jest wg mnie karta prepaid (przedpłacona) - nie pobiorą więcej niż jest dostępne, wystarczy trzymać odpowiednio mało na niej. Ja osobiście w tym celu mam kartę Revolut (no może nie tylko w tym celu bo to przede wszystkim karta multiwalutowa, ale jako prepaid na Polskę też się sprawdza wyśmienicie) na którą przelewam tyle pieniędzy ile potrzebuję nie chomikując na niej oszczędności, a ponadto aplikacja na smartfonie oczywiście powiadamia w czasie rzeczywistym o wszystkich transakcjach. Narzekasz na falę scamu z linkami do wypisania z ofert? To chyba właśnie ekstra sprawa, bo nie musisz sam sobie przypominać (jak napisałeś - mailem z odroczoną wysyłką), oni to zrobią za Ciebie. Co za różnica czy dostałbyś maila od siebie czy od nich? A nie musisz tego przynajmniej dodawać do "to-do list" :-)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Michał Rosiak 11:26 18-01-2019
   Na takie maile narzekał nie będę, to świetna sprawa jest. Boję się tego, że mogą je zacząć słać przestępcy, na takiej zasadzie jak "faktury Orange". Ślą do wszystkich, z nadzieją, że trafią na naszych abonentów.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 10:38 18-01-2019
  Ja natomiast nigdy nie podaje numerów karty płatniczej nigdzie.Lubię płacić kartą lub robię blikiem to mi wystarczy.
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 23:02 18-01-2019
  Blok to jest to :)
  Odpowiedz

;

Innowacje

Energooszczędny dom w 3 dni (9)

Marta Krajewska

14 stycznia 2019

Energooszczędny dom w 3 dni
9

Dzisiaj chciałam zaprosić was do domu. A właściwie do prototypu energooszczędnego i ekologicznego domu SOLACE, który od ubiegłego roku można zobaczyć w Warszawie.

Czym jest SOLACE? To całoroczny, ekologiczny i energooszczędny dom, który generuje więcej energii niż zużywa, jest zrównoważony środowiskowo, a jego wszystkie elementy są dostarczane do właściciela w jednym kontenerze. I można zbudować go w 3 dni.

Twórcą tego domu jest Solace House, polski startup, który postanowił zbudować dom, podchodząc do tego zupełnie inaczej, niż wszyscy. Czyli szybko, niedrogo (porównując koszt budowy tradycyjnego domu) i bez wielu formalności. Twórcom przyświecało przekonanie, że budowa domu wcale nie musi być długim i kosztownym procesem – wystarczy tylko odrobina kreatywności i otwarty umysł. Niezbędne elementy są dostarczane przyszłemu właścicielowi w jednym kontenerze.

Twórcy od początku chcieli stworzyć produkt przyjazny dla środowiska.  Dlatego wyposażyli dom w instalację fotowoltaiczną, która pozwala na wytwarzanie „zielonej” energii elektrycznej, a przy okazji pozwala ograniczyć koszty energii elektrycznej.

Orange Polska dostarczył do domu SOLACE rozwiązanie Smart Energy, które dzięki rozmieszczonym w budynku czujnikom pozwala użytkownikom kontrolować poziom zużycia energii w podziale na poszczególne pomieszczenia. To oznacza, że w aplikacji możecie sprawdzić bilans zgromadzonej i zużytej energii.

To kolejny przykład, kiedy Orange wspiera inteligentne rozwiązania Internetu Rzeczy. Dzięki nam Podkowa Leśna stała się smart.

Jesteście ciekawi, jak w środku wygląda ten niezwykły dom? Zapraszam 🙂

Projektanci zaprosili do przedsięwzięcia wiele firm, które przyczyniły się nie tylko do wyprodukowania prefabrykatów, z których zbudowany jest SOLACE, ale także do zagospodarowania przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Dom SOLACE  powstał przy wsparciu  Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej i pod patronatem Miasta Stołecznego Warszawy.

Udostępnij: Energooszczędny dom w 3 dni
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 09:14 15-01-2019
  Super domek :) To kupuje kawałeczek działeczki i działamy ;p
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 09:19 16-01-2019
   mnie też się spodobał. To taki odpowiednik kawalerki dla młodych osób, z tym, że dom ma więcej powierzchni, no jest i niedrogi w utrzymaniu.
   Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 18:10 16-01-2019
   pablo_ck - i ta "kawalerka" starczy Ci na mieszkanie z rodziną??? Innowacje TAK, ale z głową..., za 150tys. masz ładny domek w stanie surowym ;) Fakt - wykończenie to dopiero droga przez mękę... :(
   Odpowiedz
   • komentarz
    Marta Cieślak-Krajewska 13:35 17-01-2019
    pablo, kawalerka z założenia nie jest dla rodzin ;-) ten domek jest odpowiednikiem mieszkania dla 1 osoby, lub pary.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Kasia 15:19 15-01-2019
  Ile kosztuje zakup takiego domu?
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 15:51 15-01-2019
   Mniej więcej tyle: https://www.spidersweb.pl/2018/09/mikrodom-solace.html
   Odpowiedz
   • komentarz
    Kasia 17:15 15-01-2019
    Dziękuję.
    Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 09:13 16-01-2019
   Kasia, twórcy podają, że całkowity koszt to 150 tys. zł.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 10:32 15-04-2019
  Chciałbym taki dom. Szkoda, że nie podają cały koszt tego projektu. Skoro sama energia zwraca się po 6/7 latach to musi to być bardzo drogę. .. no ale projekt domu to projekt! Szukamy dalej czegoś takiego i taniego. ;:)
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej