;

Oferta

Oczyszczacz powietrza od Xiaomi | TEST (12)

Marta Krajewska

14 lutego 2019

Oczyszczacz powietrza od Xiaomi | TEST
12

Co roku w sezonie grzewczym wraca temat smogu i jego fatalnych konsekwencji dla zdrowia. Przekroczone normy PM2,5 i PM10 złowieszczo wiszą nad nami przez zimowe miesiące, powodując kaszel i zasnuwając ulice szarą warstwą. W związku z tym od kilku lat najmodniejszym gadżetem w sezonie grzewczym staje się oczyszczacz powietrza. Przetestowałam dla Was urządzenie Xiaomi Mi Air Purifier 2s.

Smog, co przekracza normy

Nie będę rozpisywać się na temat smogu. Jednak dla właściwego pokazania problemu, trzeba wspomnieć najgroźniejsze dla naszego zdrowia pyły: PM10 i PM2,5 oraz ich normy ustanowione przez Unię Europejską: 50 µg/m3 (dobowy) i 40 µg/m3 (roczny) dla PM10 oraz 25 µg/m3 (roczny) dla PM2,5. W miesiącach zimowych, w miastach te normy często są przekroczone nawet o kilkaset procent, na co składa się nie tylko ogrzewanie mieszkań, ale także spaliny i brak wiatru. W czasie dni smogu wielu z nas nie wychodzi z domu, żeby ograniczyć wdychanie toksycznych substancji. Jednak smog przenika także do mieszkań, i chociaż osiąga tam niższe stężenie niż na zewnątrz, również jest dla nas groźny. Stąd coraz większa popularność oczyszczaczy.

Xiaomi: mały, cichy i wydajny

Przez dwa tygodnie oczyszczacz od Xiaomi stał u mnie w mieszkaniu. Nie wiem, czy to siła sugestii, czy odczuwalny efekt działania, ale w sypialni, gdzie stało urządzenie, oddychało mi się lżej.  Sam oczyszczacz łatwo wpasował się w otoczenie; Xiaomi jest niewielki, dość lekki (waży niecałe 5 kg), minimalistyczny i cichy. W trybie nocnym, jego głośność wynosi 31 decybeli, co odpowiada natężeniu dźwięku na bardzo cichej ulicy. Z kolei przy maksymalnych ustawieniach osiąga 61 decybeli, co odpowiada głośności odkurzacza.

Jednak najważniejszą cechą Xiaomi Air Purifier 2s jest wydajność. W ciągu kilku minut potrafi oczyścić powietrze z bardzo wysokiego poziomu pyłu PM 2,5 (nawet 600) do zaledwie kilkunastu µg/m3. Sprawdziliśmy to na planie nagraniowym – uruchomiliśmy dymiarkę, a potem włączyliśmy oczyszczacz w najwyższym, wydajnym trybie. Zobaczcie,co się stało.

Do kupienia w orange

Oczyszczacz od Xiaomi był pierwszym, którego używałam. Wcześniej rozważałam zakup tego rodzaju urządzenia, ale zniechęcała mnie wysoka cena i koszty wymiany filtrów.  Jednak ten model jest dostępny w Orange w bardzo dobrej cenie.  W naszym sklepie możecie go mieć już za 565 zł. Dodatkowo płatność możecie rozłożyć na raty 0%, dokupując urządzenie do posiadanej już usługi mobilnej w Orange. Do kupienia tutaj: Xiaomi Mi Air Purifier 2s.

Jestem ciekawa, czy w swoich domach korzystacie z oczyszczaczy?

Udostępnij: Oczyszczacz powietrza od Xiaomi | TEST
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 17:15 14-02-2019
  My nie korzystamy. Skoro sezon zimowy to jeszcze przydałby się test osuszacza (np. do łazienki) i nawilżacza (np. do salonu). Najlepiej od xiaomi by był komplecik ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 10:14 15-02-2019
   chętnie przetestuję pralkosuszarkę ;-) a z oczyszczacza nie ma co kpić, bardzo przydatne urządzenie.
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 06:17 15-02-2019
  Ja od dwóch lat rozważam zakup takiego urządzenia. Myślę że w tym roku zdecyduje się na jakiś konkretny model.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 10:29 15-02-2019
   pablo, ja też od dłuższego czasu się nad tym zastanawiałam, dlatego chętnie sprawdziłam produkt, który jest w sprzedaży w orange. I byłam pozytywnie zaskoczona. Jesienią też zainwestuję w powietrze w domu.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Natalia 08:05 15-02-2019
  Myślę o oczyszczaczu, bo obecnie mieszkam w miejscu, gdzie nie jest pod tym względem zbyt różowo.
  Odpowiedz
 • komentarz
  ziemowy 11:40 15-02-2019
  Ja mam mały oczyszcz w pokoju dziecka ale planuje zakup czegoś większego i ten Xiaomi chodzi mi po głowie. Cena w Orange bardzo atrakcyjna i w dodatku możliwość rozłożenia płatności na raty 0%.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 13:11 15-02-2019
   jest naprawdę cichy, możesz sterować nim za pomocą aplikacji, więc do pokoju dziecka jest bardzo OK.
   Odpowiedz
 • komentarz
  ledek 21:14 16-02-2019
  fajny sprzęt, wcześniej nie zastanawiałem się nad zakupem, ale w takiej cenie, na raty, warto.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 10:07 17-02-2019
  Ciekawe urządzenie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 12:52 17-02-2019
  Zwariowanie z tymi oczyszczaczami... Z reguły w domu nie mamy ani smogu, ani pyłów zawieszonych..., a do tych drugich takie urządzenia "niby służą"...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 11:33 18-02-2019
   emitelek, niestety pyły zawieszone przedostają się do mieszkania - otwiera się przecież okna. Poza tym wewnątrz masz także kurz, dym z papierosów itp, które podnoszą poziom zanieczyszczenia. Oczyszczacze nieźle sobie z tym radzą, m.in dzięki specyficznej budowie filtra, o której opowiadałam w video. W sieci są testy, gdzie porównuje się poziom zanieczyszczenia pokazywany na ekranie oczyszczacza (PM2,5) i niezależnym miernikiem - różnice są niewielkie.
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 17:47 18-02-2019
    Fakt! Oczywiście, że taki sprzęt pomaga, ale... Okien się nie otwiera podczas alarmów smogowych - to po pierwsze. Po drugie - papierosy, wirusy, i inne zawsze były, są i będą!, a tworzenie "czystej" enklawy w domu spowoduje u jej mieszkańców brak bariery ochronnej podczas wyjścia na zewnątrz!!! Tego powinniśmy być świadomi, a widzę, że brak takowej!... :(
    Odpowiedz

;

Sieć

Przygody zamarzniętej stacji bazowej (12)

Wojtek Jabczyński

14 lutego 2019

Przygody zamarzniętej stacji bazowej
12

Dzisiaj na Twitterze udostępniłem wpis dziennikarza Dziennika Gazety Prawnej oraz wideo, na którym widać jak na antenie stacji bazowej likwiduje się spiżarnię sprytnej wiewiórki.

Od razu pojawiły się pytania, czy nam zdarzyła się podoba historia? Nie zdarzyła, co nie znaczy, że nie mamy ciekawych przypadków do pokazania. Oto opowieść o … zamrożonej stacji bazowej na Koskowej Górze w Beskidzie Makowskim.

Pod koniec ubiegłego roku dogadaliśmy się z konkurentem, żeby wykorzystać ich maszt, który stoi na wysokości 950 m.n.p.m.

Zależało nam żeby ruszyć przed Nowym Rokiem. Zainstalowaliśmy anteny, zasilanie, radiolinię, ale przyszło załamanie pogody z ogromnymi opadami śniegu. Robota nie została skończona. Sorry, taki mamy klimat 😉

Gdy ekipy monterskie Orange i NetWorks! przyjechały po śnieżycy na miejsce okazało się, że mają do odkopania 6 km drogi dojazdowej o nachyleniu 14%. Odśnieżali bohatersko nawet w Wigilię, ale nie dali rady.

Zmrozna stacja bazowa - zakopana droga

Wrócili na miejsce po świętach i kolejna niespodzianka. Wszystkie urządzenia zawieszone na maszcie pokryły się grubą warstwą lodu, dlatego nie udało się uruchomić radiolinii. Trzeba było poczekać do końca stycznia. Zbiory wiewiórki są zdecydowanie mniejszym problemem 😉

Zmrozona stacja bazowa

Udostępnij: Przygody zamarzniętej stacji bazowej
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  nhgh 16:01 14-02-2019
  I co? Wiewiórka tyle razy wchodziła na stację z każdym orzeszkiem i się nie spaliła? Szok ;-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 16:12 14-02-2019
  Ale gdyby nie ta zima to nie mielibyśmy takich przygód ;) Bardzo fajny wpis :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Resboy 16:36 14-02-2019
  W Stalowej Woli na budynku przy ulicy Narutowicza, gdzie wszystkie możliwe pasma, radiolinie i anteny ma Play, siedzi stado wron. Codziennie. Są ich setki. Siedzą na antenach, na dachu obok anten, na tych okrągłych radioliniach i ogólnie na całej infrastrukturze i dachu budynku. Jakoś fale im nie szkodzą mimo bezpośredniego styku z ich źródłem?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:29 05-08-2019
   Szkodzą, to oczywiste, po prostu wrony są czarne więc odbijają. Dlatego nie ma tam gołębi ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  tomi81 16:53 14-02-2019
  Piotrze - proszę o informację jakie pasma zostały/zostaną tam uruchomione oraz na ilu sektorach.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 17:11 14-02-2019
   Ej! Aż tak do swojego szefa podobny nie jestem! Jakbym nie dawał znaku życia poganiaj mnie trochę ;-) Postaram się sprawdzić.
   Odpowiedz
   • komentarz
    tomi81 17:22 14-02-2019
    Oj tam - nieco Cię awansowałem ;D. Oki, zaczekam na info - dzięki :-)
    Odpowiedz
   • komentarz
    tomi81 15:43 19-02-2019
    Piotrze - coś wiadomo w powyższym temacie?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Przemi 09:23 10-03-2019
     GSM 900 UMTS 900 oraz LTE 800
     Odpowiedz
 • komentarz
  Marcin 21:53 14-02-2019
  Nie odbierzcie tego jako czepialstwo ale Kosowa Góra nie istnieje,jest Koskowa Góra! Poprawcie to proszę!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kamilx 19:14 17-02-2019
  Kiedy mapa zasięgu zostanie zaktualizowana? Od 3 tygodni nie jest aktualizowana, choć wcześniej niemal codziennie była.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Przemi 09:21 10-03-2019
  Pamiętam jak tam pracowałem. Najpierw wpadłem do rowu autem potem brak podjazdu i sprzęt na stację zawieziony traktorem. Oby jak najmniej takich stacji w zimę.
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

7 lat z Kartą Różnorodności! (4)

Monika Kulik

14 lutego 2019

7 lat z Kartą Różnorodności!
4

Karta Różnorodności obecna jest już w naszym kraju od 7 lat!
Karta jest zobowiązaniem, podpisywanym przez organizacje, które decydują się na wprowadzenie zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i działania na rzecz tworzenia i promocji różnorodności oraz wyraża gotowość firmy do zaangażowania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych w te działania. To międzynarodowa inicjatywa realizowana pod patronatem Komisji Europejskiej, obecna już w 22 krajach UE www.kartaroznorodnosci.pl. W Polsce już 246 firm, instytucji publicznych, samorządów lokalnych i organizacji społecznych podpisało Kartę.

Siedem lat temu, w roku 2012, w dniu inauguracji Karty Różnorodności, która miała miejsce w kancelarii Premiera Rady Ministrów, 14 firm z kapitałem francuskim działających w Polsce zadeklarowało, że będzie wdrażało i promowało ideę równych szans oraz zarządzania różnorodnością w swoich organizacjach. Polska była wówczas pierwszym krajem z bloku państw Europy Środkowo-Wschodniej, w którym pojawiła się Karta. Orange Polska jest sygnatariuszem Karty i jej opiekunem w Polsce od początku.

Z okazji jubileuszu karty zapraszamy na debatę online dziś w godzinach 12:00-13:00 na Facebooku Karty Różnorodności.

Wspólnie z zaproszonymi ekspertkami porozmawiamy o tym, gdzie jesteśmy dziś, jeśli chodzi o zarządzanie różnorodnością w miejscu pracy i poza nim. Pokażemy przykłady działań, które mogą zainspirować inne organizacje, przypomnimy jak firmy mogą i wspierają zmiany w swoim otoczeniu i czego potrzebują, by ich działania były bardziej skuteczne.

z serii Obywatelski biznes w otwartym społeczeństwie Wydawnictwa Nieoczywistego pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu, pod redakcją prof. Izabeli Warwas we współpracy z dr hab. Elwirą Gross-Gołacką, dr hab. prof. Ewą Mazur-Wierzbicką oraz mgr Barbarą Sajkiewicz. W publikacji znajdziecie tak opis tego, jak zaradzanie różnorodnością wygląda w Orange Polska.Partnerami publikacji są: Emitel, Henkel Polska, Nestle Polska, Orange Polska, Skanska w Polsce, Nestle Polska.

Konkurs:

Mamy dla Was egzemplarze wspomnianej publikacji – prześlemy je do 5 osób, które najlepiej napiszą – Czym według nich jest dobre zarządzanie różnorodnością w organizacji.

Udostępnij: 7 lat z Kartą Różnorodności!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Krzysiek 12:21 14-02-2019
  Każda z osób ma swoje atuty i zalety. Naszym zadaniem jest wskazanie jakie zalety ma dany pracownik, wzięcie tego do wspólnego zbioru i opracowanie metody współpracy z korzyścią dla danej organizacji jak i poszcz. osób. Uniknięcie sporów, problemów. Maksymalizacja zysków i profitów.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Krzysiek 08:18 19-02-2019
   Dla mnie wystarczy pdf
   Odpowiedz
   • komentarz
    Monika Kulik 09:48 19-02-2019
    Krzysiek, właśnie miałam pisać;) - że mam dla Ciebie książkę w nagrodę. Książka jest tylko w wersji papierowej, bo jest w komercyjnej sprzedaży. Daj znać mailem, co z wysyłką.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Piotr Domański 16:34 14-02-2019
  Kartę Różnorodności darzę olbrzymim sentymentem, to bardzo ciekawy program, który miał szczęście do świetnych ludzi. A i temat ważny, więc czytajcie, czytajcie!
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej