;

Oferta

Oferta tygodnia: Sony Xperia 1 aż 528 zł taniej (2)

Marta Krajewska

22 sierpnia 2019

Oferta tygodnia: Sony Xperia 1 aż 528 zł taniej
2

Tradycyjnie w czwartek mamy dla was ofertę tygodnia, czyli 7-dniową obniżkę na wybrany model smartfona. Dzisiaj jest to nowy, ale bardzo dobrze przyjęty przez użytkowników smartfon Sony Xperia 1.

Sprawdź: Sony Xperia 1 w ofercie tygodnia

Czym wyróżnia się Sony Xperia 1

Xperia 1 łączy w sobie najlepsze sprzętowe rozwiązania marki Sony: fotograficzne i telewizyjne. Do tego ma wyświetlacz CinemaWide o kinowych proporcjach 21:9, który umożliwia oglądanie filmów na całym ekranie. Do listy kinowych rozwiązań trzeba dodać przestrzenny dźwięk i wyświetlacz OLED 4K HDR, a także tryb CinemaPro dla tych, którzy chcą poczuć się, jak profesjonalni twórcy filmów.

Teraz Xperia 1 taniej nawet o 528 zł

Teraz za ten smartfon zapłacicie 143 zł/mies (zamiast 165 zł/mies) w Planie Mobilnym 55 (24 raty, 0 zł na start). To oznacza obniżkę o 528 zł. Ta sama cena obowiązuje w pakiecie Orange Love Standard. W Planie Mobilnym 75 Sony Xperię 1 możecie mieć już za 135,00 zł/mies (zamiast 154 zł/mies), płatność jest również rozłożona na 24 raty (0 zł na start), a smartfon jest tańszy o 456 zł.

Smartfon dla entuzjastów oglądania i tworzenia video

Zobaczcie, jak sprawdza się kinowy ekran 21:9, co potrafi aplikacja CinemaPro i dlaczego panowie tak bardzo polubili tryb gracza.

 

Udostępnij: Oferta tygodnia: Sony Xperia 1 aż 528 zł taniej
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 19:45 22-08-2019
  Promocja naprawdę przyjemna :) Sony robi super sprzęt, szkoda że jest on tak słabo doceniany przez klientów. Moja Xperia Z Ultra jest co jakiś czas poddawana crash testom przez mojego dwuletniego syna i uwierzcie - żyje :) Obym tego nie napisał tylko w złą godzinę ;p
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 18:01 28-08-2019
   "szkoda że jest on tak słabo doceniany przez klientów" - a wiesz dlaczego? Bo sprzęt o dużo lepszych parametrach produkowany przez inne koncerny są DUŻO tańsze!... Sony niby chce, a boi się... ;)
   Odpowiedz

;

Sieć

Już 2000 stacji bazowych z maksymalną agregacją pasm 4G LTE (23)

Piotr Domański

22 sierpnia 2019

Już 2000 stacji bazowych z maksymalną agregacją pasm 4G LTE
23

Klienci Orange mogą korzystać z agregacji 4 pasm 4G LTE, czyli maksymalnej dostępnej sieci Orange Polska konfiguracji, już na 2000 stacji bazowych rozlokowanych w całym kraju. To nie tylko szybszy internet, lecz przede wszystkim większy komfort w korzystaniu ze smartfona, tabletu czy modemu gdy w około jest wiele urządzeń. To szczególnie ważne, gdyż stacje te obsługują w większości przypadków właśnie takie miejsca – zatłoczone centra miast, miejsca wypoczynku, dworce, czy węzły komunikacyjne.

Agregacja pasm to większa pojemność sieci

„Pojemność sieci” to, przyznaję bez bicia, abstrakcja. Wszyscy widzimy zasięg (w postaci kreseczek) i prędkość ( w postaci wyników testu łącza), lecz trudno zobaczyć pojemność. Czym ona zatem jest? Sposobem liczenia jej jest wzrost liczby herców (Hz), do których mają dostęp klienci.

Opowiem o tym na przykładzie. Hipotetyczna stacja bazowa ma trzy sektory i możecie korzystać na niej z sieci 4G LTE na dwóch częstotliwościach – 800 MHz i 1800 MHz. Orange dysponuje na tych pasmach łącznie 20 MHz na przesyłanie danych. Gdy odpalimy tam dwie kolejne częstotliwości – 2600 MHz i 2100 MHz nasi klienci będą mogli łącznie korzystać z 45 MHz, co da wzrost o 125%. Na to nakładają się inne czynniki – wykorzystanie modulacji 256 QAM czy MIMO 4×4, co dodatkowo zwiększa pojemność.

Dla Was pojemność to liczba Gb wszystkich użytkowników które w jednej sekundzie mogą przejść przez sieć. Jej zwiększenie oznacza, że może być ich więcej w trakcie największego ruchu. Tutaj oczywiście także są dziesiątki zmiennych, choćby odległość od użytkowników od stacji bazowej.

Skoro już wiecie, że co oznacza pojemność, to dodam, że od początku roku wzrosła ona o 23%.

CAT i agregacja pasma

Więcej pasm i „miejsca” do ruchu pozwala bardziej rozpędzić się najlepszym smartfonom, a tym nieco wolniejszym daje więcej przestrzeni. To czy telefon jest szybszy czy wolniejszy ocenicie sprawdzając pozycję „CAT” w specyfikacji. Im wyższa wartość tym lepiej. Oznacza ona bowiem, że smartfon potrafi zagregować więcej pasm sieci 4G LTE.

Jednak agregacja to nie wszystko, bo trzeba też sprawdzić, czy smartfon obsługuje MIMO 4×4, a jeżeli tak to w jakimś układzie. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których telefon wspiera agregację 4 pasm  lecz bez MIMO 4×4, lub na przykład 3 pasm lecz z MIMO 4×4. Dlatego warto czytać specyfikację. Pisałem już o tym przy okazji tekstu „Który smartfon pobierze dane najszybciej?”. Co prawda to już ubiegły rok, jednak telefony, które tam opisałem nadal są mocne, a zasady którymi wiąże się agregacja nadal działają.

Ponad 8000 stacji bazowych z agregacją pasma

Rozbudowujemy wiele więcej stacji bazowych. Już ponad 8000 stacji bazowych obsługuje agreguje co najmniej dwa pasma, a łącznie już ponad 11 tys. stacji bazowych z 4G LTE. W dużym stopniu to zasługa refarmingu, którym obejmujemy kolejne regiony kraju.  Refarming przeprowadziliśmy chociażby na stacji bazowej na dachu stacji przesiadkowej kolejki na Kasprowy Wierch. Zabrałem Was tam w całkiem niedawno w ramach w wideo.

Sam jestem ciekaw co będzie się działo teraz, gdy wakacje się skończyły 😉 Bądźcie czujni!

Udostępnij: Już 2000 stacji bazowych z maksymalną agregacją pasm 4G LTE
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Robert 11:54 22-08-2019
  Kiedy obsługa Visual Voicemail dla iPhonów?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:57 22-08-2019
   Nie słyszałem, byśmy prowadzili prace w tym zakresie.
   Odpowiedz
   • komentarz
    buu 22:26 31-08-2019
    Ale słabo, przechodzę z Play i ta usługa była lata temu, myślałem że u was też jest ?
    Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 14:17 22-08-2019
  Kiedy synchronizacja fazy?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:59 22-08-2019
   Cały czas rozwijamy naszą sieć mobilną. Jeżeli będziemy wdrażać tę funkcję na pewno o tym powiemy.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Janek 22:02 24-08-2019
    Play też rozwija i już ma synchronizację fazy.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Window 15:00 22-08-2019
  Czy w Kętrzynie był już refarming? Czy w Barcianach będzie refarming? i czy w Mołtajnach nowa stacja uruchomiona będzie już po refarmingu?
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 19:34 22-08-2019
  Uwielbiam czytać niektóre pytania. To może i ja zadam od siebie :) Piotrze kiedy wygram w lotto? A teraz na poważnie, fajnie ze się rozwijacie, czekam na pozytywne zmiany w moim mieście, w Kielcach :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mr 21:42 22-08-2019
  Fajnie byłoby zobaczyć taki wykaz, które stacje obsługują konkretne pasma.
  Odpowiedz
 • komentarz
  mac 23:28 22-08-2019
  A kiedy poprawicie mapke zaiegu ?? obecna nic nie mowi :( 3 kolory 100% niedzisiejsze 2g 3g 4g. kiedys chociazby uruchomione stacje pokazywaliscie. przydał by sie podzial na pasma w LTE albo rozroznienie zasiegu na otwartym terenie i w budynkach, obszary gdzie modernizujecie, wiele ciekawsze/realniejsze niz 100% pokrycia . dane napewno macie.... pozdrawiam
  Odpowiedz
 • komentarz
  Damian 23:49 22-08-2019
  Czy docelowo wszystkie BTSy mają zapewnić agregację?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 07:49 23-08-2019
   Nasz cel jest taki, by zapewnić dobre parametry łącza tam gdzie to potrzebne. Są stacje, które obsługują niewielki ruch i bardzo dobrze sobie z nim radzą, więc nie ma sensu ich wzmacniać, jeżeli w innych miejscach są takie, które mają dużo więcej pracy. Rozbudowujemy sieć tak by była możliwie efektywna, a nie by zrealizować jakiś cel liczbowy (5000 stacji na 5-lecie, czy coś podobnego). Wiem, że nie odpowiadam wprost, ale nie lubię "gdybania".
   Odpowiedz
 • komentarz
  Mirek 01:33 23-08-2019
  Redmi Note 7 pro obsługuje wszystkie możliwe pasma a 30 km od centrum Warszawy rozmowy telefoniczne wewnątrz budynku jest praktycznie niemożliwe internet tym bardziej na zewnątrz nie wiele lepiej wiele osób ma ten sam problem. Ta sytuacja jest od lat. Nie wypisujcie bzdur !
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 08:01 23-08-2019
   Mirku, trzy sprawy. Pierwsza jest taka, że to telefon, który nie obsługuje na ten moment, ale pracujemy by się to zmieniło technologii VoLTE, co oznacza że rozmowy nie są łączone po sieci LTE o której pisze w tekście lecz 2G lub 3G. Ilość obsługiwanych pasm sieci LTE nie ma więc tutaj większego znaczenia. Drugą sprawą jest to, że okolice Warszawy są bardzo trudne do rozbudowy sieci, gdyż mieszkańcy nie życzą sobie budowy nowych stacji bazowych koło swoich domów, co na obrzeżach stolicy oznacza „praktycznie wszędzie”. Oznacza to, że albo budujemy z dużymi opóźnieniami z powodu przeciągających się procedur albo w miejscach które nie są optymalne. Piszesz, że sytuacja jest od lat – zgadza się, budowa stacji bazowych w Polsce ciągnie się latami. Kolejną sprawą jest to, że przy obecnych normach PEM, ponad stukrotnie bardziej restrykcyjnych niż w innych krajach Europy Zachodniej, zapewnienie zasięgu w budynkach jest bardzo trudne, bo fale radiowe nie dają sobie rady ze ścianami. Pozdrawiam
   Odpowiedz
   • komentarz
    Resboy 18:28 26-08-2019
    Nowelizacja ustawy telekomunikacyjnej jest już w Senacie. Lada moment wejdzie w życie. Wszystkie przeszkody administracyjne przy budowie stacji mają być ograniczone do minimum. Ponadto, rozporządzeniem ma być podniesiona dopuszczalna moc pola z obecnych 0,1 W/m2 na 10 W/m2. Wtedy będzie pole do popisu, by w Polsce nie było ani jednej białej plamy w zasięgu sieci.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Daras 06:56 23-08-2019
  A co z wyłączonym voLTE dla telefonów Xiaomi? Działało wyśmienicie , komuś to przeszkadzało i wyłączył wsparcie ...?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 08:13 23-08-2019
   Wątek został już dokładnie omówiony w komentarzach pod tym wpisem: https://biuroprasowe.orange.pl/blog/juz-200-tys-klientow-orange-korzysta-miesiecznie-z-wifi-calling-aktualna-lista-telefonow/. Ale postaram się streścić: trudności się pojawiały, usługa nie działała stabilnie. To że wielu działało, nie oznacza, że wszystkim. Dlatego zdecydowaliśmy ją wyłączyć. Teraz pracujemy razem z producentem nad nowym rozwiązaniem, już w pełni kompatybilne.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek87 14:14 23-08-2019
  Piotrze udało się może coś ustalić w Mojej sprawie? Jest szansa na przedłużenie światłowodu o tego jednego słupa?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Dżej 18:58 23-08-2019
  Mieszkam 2km od Leszna, nie duże, nie małe miasto - zasięg LTE 1-2 kreski, prędkość pobierania max 4mbps według speedtestu, trochę żenada że tak blisko miasta (w którym swoją drogą zasięg i prędkość internetu tez nie jest oszalamiająca) nie można osiągnąć chociaż głupich 10mbps. PS. Konkurencja osiąga w tym samym miejscu po 15-20 a wieczorem po 40 ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Janek 22:02 24-08-2019
  EVS - kiedy, konkretnie poproszę.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:19 26-08-2019
   Gdy będziemy mieli informację na ten temat na pewno się podzielimy.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Janek 12:21 26-08-2019
    Czyli póki co ktoś kto chce mieć najwyższą jakość połączeń musi wybierać między Play a TMobile. Cóż, szkoda. Orange powinno też walczyć o takich klientów, którzy oczekują więcej niż inni
    Odpowiedz
 • komentarz
  klient 13:13 09-04-2020
  Dlaczego wyłączyliście agregacje pasm w czasie pandemii? Internet obecnie muli -wyciąga 1/3 swej zwykłej prędkości. W Plusie z kolei wzrost prędkości i to bez agregacji. Przestańcie sobie robić żarty z klientów -tak szybko odchodzą.
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Orange Ekspert z tłumaczem migowym (3)

Monika Kulik

20 sierpnia 2019

Orange Ekspert z tłumaczem migowym
3

Ostatnio wrzuciliśmy na YouTube kolejną paczkę 20 filmów Orange Ekspert z tłumaczem migowym i natychmiast pojawiło się kilka pytań i komentarzy – po co to robimy, skoro można zrobić napisy?

Już wyjaśniamy. Dla osób niesłyszących pierwszym językiem komunikacji jest Polski Język Migowy. Jest on dla nich językiem naturalnym. Jest to język wizualno-przestrzenny, który ma własną strukturę gramatyczną: składnię, morfologię, fonologię i fonetykę, różną od języka polskiego.

Często więc informacja w formie napisów nie jest wystarczająca dla osób używających na co dzień polskiego języka migowego i preferujących ten sposób komunikacji, nawet mimo dobrej znajomości języka polskiego.

Organizacje społeczne, z którymi współpracujemy w zakresie dostępności naszych usług i oferty dla klientów z niepełnosprawnościami rekomendują, aby osobom niesłyszącym w materiałach multimedialnych zapewnić dostosowanie w postaci tłumaczenia polskiego języka migowego. Tak też robimy.

Do tej pory przygotowaliśmy już ok. 50 filmów Orange Ekspert z tłumaczeniem migowym. Poniżej jeden z nich.

Udostępnij: Orange Ekspert z tłumaczem migowym
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 20:32 20-08-2019
  Super rozwiązanie :) Brawo Orange :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Anonymous 19:30 23-08-2019
  Nie poszukujecie przypadkiem dodatkowych aktorów do Orange Ekspert:) ? Doświadczenie posiadam :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Anonymous 00:24 24-08-2019
  Do porzedniego komentarza zapomniałem dorzucić swoje "CV", niniejszym przedstawiam się :) https://www.youtube.com/watch?v=ZvwIrJS9d8c&feature=share
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej