;

Oferta

Oferta tygodnia: Sony Xperia L4 (1)

Beata Giska

26 listopada 2020

Oferta tygodnia: Sony Xperia L4
1

W tym tygodniu, choć mamy specjalną promocję w związku z Black Friday, przygotowaliśmy również cotygodniową ofertę zniżkową. Tym razem oferta, trwająca w dniach 26.11-02.12, dotyczy telefonu Sony Xperia L4.

Markowy smartfon w promocyjnej cenie

Sony Xperia L4 można kupić online taniej aż o 192 złote. Oferta ta obowiązuje tylko na stronie internetowej, nie w salonach.

W pakiecie Orange Love Mini i w Planie Mobilnym 45 ten model dostanie się taniej o 168,11 zł. Natomiast w Orange Love Standard, Extra i Premium, a także w Planach Mobilnych 55 i 75 – smartfon będzie kosztował mniej o ok 192 złote.

Telefon dla miłośników kina i nie tylko

Sony Xperia L4 to smartfon z wielozadaniowym wyświetlaczem o kinowych proporcjach obrazu 21:9 i panoramicznym ekranie o przekątnej 6,2′. Zapewni to duży komfort podczas oglądania filmów, zdjęć czy grania w gry. Na dużym wyświetlaczu wygodniej będzie też przeglądać mapy, strony internetowe, a tryb wielu okien pozwoli podzielić ekran na dwie części, by móc korzystać z kilku aplikacji jednocześnie.

Kolejnym atutem tego modelu jest też potrójny aparat z szerokokątnym i ultraszerokokątnym obiektywem wykrywającym głębię. Dzięki temu można wykonywać piękne, artystyczne zdjęcia i bawić się obrazem. A wszystko to ułatwi bateria o długiej żywotności, kompatybilna z szybką ładowarką oraz pojemna pamięć. Sony Xperia L4 obsługuje też dwie karty sim – w jednym telefonie można mieć swój prywatny i służbowy numer.

Sony Xperia L4

Więcej szczegółów dotyczących tego smartfona znajdziecie tutaj. Zachęcamy do skorzystania z promocji.

Udostępnij: Oferta tygodnia: Sony Xperia L4
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 22:31 30-11-2020
  Sony, pożądana marka. Do dziś używam Xpera Z Ultra, co prawda tylko YT na nim odpalam, ale......działa niezawodnie kilka pięknych lat. Szkoda że Sony tak ciężko jest się przebić na rynku do top 5.
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

7 sposobów, by zadbać o dziecięcy mózg (4)

Tosia Bojanowska

26 listopada 2020

7 sposobów, by zadbać o dziecięcy mózg
4

Odkąd szkoła działa online, dzieci spędzają przed ekranami długie godziny. To super, że mimo panemii w ogóle mogą się uczyć, mieć kontakt z rówieśnikami, nauczycielami (wyobrażacie sobie izolację społeczną bez internetu? …). A z drugiej strony, limity czasu przed ekranami zalecane przez ekspertów są teraz mocno zachwiane.

Co ma mózg do technologii?

Aby rozwijać się prawidłowo, mózg dziecka potrzebuje różnorodnych bodźców, możliwości poznawania świata wieloma zmysłami, bliskości i uwagi dorosłych. I oto wpada smartfon/tablet czy komputer. Atrakcyjny, świecący, takie „okienko na świat”, bo tyle w nim ciekawostek. Fajne, pożyteczne i potrzebne dziecku narzędzie! Ale nigdy nie zastąpi bliskości i uwagi innej osoby, a używane zbyt wcześnie i za często może negatywnie wpłynąć na rozwój mózgu. Na rodzinne relacje też. O ryzyku uzależnienia nie wspominając.

Ale jak dbać o równowagę w korzystaniu z technologii, kiedy dziecko ma 6 lekcji via internet pod rząd? Odpowiedź nie jest dziś na to jednoznaczna, więc długo zastanawiałam się, czy pisać o tym teraz artykuł na bloga. Ale może właśnie teraz warto o tej równowadze rozmawiać i starać się pielęgnować chwile, które możemy spędzać razem bez ekranów, połączeń online. Może to dobry czas, żeby zrewidować rodzinne nawyki cyfrowe, rozbudzić więcej refleksji nad tym, kiedy technologie są nam niezbędne, kiedy wzbogacające, a kiedy wato je po prostu odłożyć. Zobaczcie kilka praktycznych porad z kampanii Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę „Zadbaj o dziecięcy mózg”, której nasza Fundacja Orange jest partnerem, a razem na polu dbania o bezpieczeństwo dzieci w internecie działamy już wiele wiele lat.

Sposób 1: znajmy granice czasu przed ekranem.

Wiecie, że prawie 30% 1-2 latków korzysta z tabletów lub smartfonów codziennie lub prawie codziennie1? To dane z 2015 roku, a ciekawe, jak jest w pandemii, kiedy alternatywnych atrakcji typu muzeum, biblioteka, sala zabaw, urodziny kolegi jest mniej. A co znajdziemy w zaleceniach ekspertów? Do 2. Roku życia – zero ekranów. Dwulatki maksymalnie 20 min dziennie, 3-6 latki 30 min (a niektóre źródła podają 1h), 6-12 latki – 1-2 godziny dziennie. Zalecenia WHO czy Amerykańskiej Akademii Pediatrii zobaczcie tutaj.

Wiem, że nie da się teraz tego wprowadzić w życie, ale warto, abyście znali ten punkt odniesienia i starali się maksymalnie równoważyć ten czas, proponując dziecku także inne aktywności niż smartfonowe.

Sposób 2: przed snem wyłączamy ekrany.

Wieczorem warto zmniejszyć jasność ekranu urządzenia, a dzieciom zdecydowanie zmniejszyć kontakt z migającymi i nasyconymi bodźcami filmikami, bajkami, grami, żeby mogły się wyciszać. Na godzinę przed snem warto już w ogóle odłożyć smartfony i tablety, bo ich światło może utrudniać zasypianie i pogarszać jakość snu. Na czas spania może włączyć tryb samolotowy  lub wyciszyć dźwięk w telefonie. Po co miałby kogoś budzić przypadkowy SMS o 1 w nocy?

Sposób 3: przy jedzeniu bez smartfona.

A może jakąś strefę domu lub część dnia organizować bez smartfonów? Na przykład przy stole, w czasie wspólnego posiłku? Może w czasie spaceru, rozmowy, zabawy? I po prostu zadbać o czas razem, żeby urządzenia nie zakłócały wam rodzinnych rytuałów. I żeby przy okazji nie prowadziły do niezdrowych nawyków żywieniowych. Dziecko czy dorosły zanurzony w filmik na YouTubie nie je do końca świadomie.

Sposób 4: pudełko na urządzenia.

Warto o tym porozmawiać z domownikami – może od jakiegoś momentu w ciągu dnia, np. od 17.00 wszystkie urządzenia składujemy w jedno miejsce, nie nosimy ich przy sobie, spędzając czas w domu?

Sposób 5: aktywny czas razem.

A może trochę ruchu? Aktywność fizyczna jest konieczna dla prawidłowego rozwoju dzieci, a  dorosłym też nie zaszkodzi. Umówcie się np. na minimum godzinę dziennie bycia w ruchu.

Sposób 6: wspólna zabawa bez ekranów.

Czytałam kiedyś, że dziecko na placu zabaw kątem oka zerka na rodzica ok 3 razy na minutę. I że nawet jak rodzicowi wydaje się, że dziecko jest tam w pełni oddane zabawie, to ono i tak robi ekspresowy „check” na rodzica. Zobaczcie, nawet tu potrzebują naszej uwagi, a co dopiero w bezpośredniej zabawie z nami. Warto odłożyć smartfon w tym czasie i w pełni pobyć z dzieckiem.

Sposób 7: podróż też bez ekranów.

Pieszo, na rowerze, w aucie ze smartfonem? Uważajcie na siebie. Korzystanie ze smartfonów podczas drogi do szkoły czy pracy jest przyczyną wielu wypadków komunikacyjnych. Rodzice nigdy nie powinni sięgać po telefon podczas prowadzenia samochodu. Ani to bezpieczne, ani nie daje dobrego przykładu.

Zachęcam do wprowadzania domowych zasad ekranowych, do rozmawiania o Waszych pomysłach, potrzebach i po prostu do większej uważności na to, jaką rolę technologie pełnią w waszej rodzinie. Szczególnie w tych czasach.

Zadbaj o dziecięcy mózg. Więcej o kampanii na https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/

_______________

1 Korzystanie z urządzeń mobilnych przez małe dzieci w Polsce. Wyniki badania ilościowego. Badanie Millward Brown Poland dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Warszawa 2015.

 

Udostępnij: 7 sposobów, by zadbać o dziecięcy mózg
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  mbiela 16:11 26-11-2020
  Świetny tekst, warto pokazać go innym :) A fragment "Początek formularzaDół formularza", poza tym, że mnie rozbawił do łez, stanowi dobrą lekcję czytania treści ;)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Tosia 22:21 26-11-2020
   A ha ha ha ha - też się z siebie uśmiałam :) mbliela, Dzięki za czujność. Bo widzisz, zarówno początek, jak i dół formularza są w życiu istotne, a jedno bez drugiego nie może fukncjonować ;)
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:34 30-11-2020
  Kolejny mega interesujący i uświadamiający wpis, dziękuję za tak cenne wskazówki. Jako młody ojciec popełniam trochę błędów. Oby było ich jak najmniej.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Tosia 20:26 01-12-2020
   Ojaaaa, no to się cieszę, że tekst przydatny. Rodzicielstwo bez błędów i potknięć? Nie słyszałam o takim! ;)
   Odpowiedz

;

Reklama

Świąteczny konkurs z Ekipą Orange (4)

Stella Widomska

25 listopada 2020

Świąteczny konkurs z Ekipą Orange
4

Świąteczna kampania z Ekipą Orange

Pamiętacie jak chwilę temu celebrowałam tu start świątecznej kampanii z Ekipą Orange? Dla tych, co przegapili ten wpis przypominam, że w naszych spotach na Święta pokazujemy pomysły na prezenty od Orange. Co z mojego punktu widzenia najważniejsze pokazujemy też Ulkę i Michała znanych Wam z kanałów Orange Polska w mediach społecznościowych, którzy w naszym nowym formacie reklamowym Orange Challenge wcielili się w rolę hostów. Jestem super dumna, że z projektu w świecie online nasza Ekipa trafiła na szerokie wody zasięgów telewizyjnych. 🙂 Spoty są dwa, a każdy z nich pokazuje inny challenge – robienie choinki z tego, co macie pod ręką i pakowanie prezentów tak, aby kształtem przypominały coś innego.

A przed nami prawdziwy Orange Challenge dla Was

Aż szkoda zmarnować takie wyzwania tylko na potrzeby scenariusza spotu telewizyjnego, więc oto rzucamy Wam wyzwanie w konkursie, który od dziś na naszym kanale na Facebook’u (o tu): Pokażcie w jaki sposób zapakowalibyście prezent, aby wyglądał jak coś zupełnie innego! I podpowiedź – nie musicie pakować „wyimaginowanych” prezentów. Niedługo Mikołajki, więc może czas kupić prawdziwe prezenty dla Waszych bliskich i pomyśleć nad ich kreatywnym zapakowaniem? Moim ulubionym prezentem z kampanii, jest opakowanie przypominające wiertarkę, w którego wnętrzu jest piękna lalka. Ale wierzę, że Wy wymyślicie coś jeszcze lepszego i bardzo zaskoczycie nas swoimi odpowiedziami. Tylko od razu zaznaczam, że odpowiedzi zgodnie z regulaminem mają pojawić się nie tutaj, tylko na naszym kanale na Facebook’u.

Jak konkurs to są też nagrody

No bo co to za konkurs bez fajnych nagród? A mamy ich aż 23, więc jest o co walczyć, a szansa na wygranie spora. Główna to iPhone, ale są też vouchery, które z łatwością zamienicie na prezenty dla Waszych bliskich na Święta. Trzymam za Was mocno kciuki i liczę na to, że wśród odpowiadających na nasze konkursowe zadanie znajdą się nazwiska znane mi z komentarzy pod blogowymi wpisami. Macie aż dwa tygodnie na wymyślenie czegoś, co nas zaskoczy. Także czas start i liczę, że to właśnie do kogoś z Was odezwę się z informacją o wygranej. Ho! Ho! Ho! A ja pędzę ubierać choinkę. W listopadzie? Tak! Bo czas już kończyć ten rok! 😉

Udostępnij: Świąteczny konkurs z Ekipą Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  mike278 17:04 25-11-2020
  Nagrody fajne, pomysł na konkurs świetny, ale ta platforma. FB? brrrrr
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 18:44 25-11-2020
  To może tym razem się uda ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Wojciech Jabczyński 21:05 25-11-2020
  Powodzenie panowie :-)
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 21:37 30-11-2020
   Mówią żeby nie dziękować, ale dzięki Wojtku, trzymaj kciuki za pomarańczową wyścigówkę ?
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej