Oferta

Okazja na Samsung Galaxy A53 5G

Ewa Wróbel Ewa Wróbel
12 maja 2022
Okazja na Samsung Galaxy A53 5G

Od dzisiaj do 18 maja w naszej Ofercie Tygodnia możecie kupić dużo taniej Samsung Galaxy A53 5G 128 GB. Dostaniecie go z wybranymi Planami Mobilnymi i pakietami Orange Love.

Przykładowo z Planami 60 i 80 oraz Orange Love Standard, Orange Love Extra i Orange Love Premium obniżka wynosi 294 zł. Smartfon dostaniecie też w ofercie bez abonamentu i wtedy zapłacicie 350 zł mniej. Warto się śpieszyć.

Szczegóły na stronie.

Komentarze

Artur
Artur 17:07 13-05-2022

Czemu poza AB namentem większą zniżka niż z?

Odpowiedz
Artur
Artur 19:07 13-05-2022

Czemu poza AB namentem większą zniżka niż z?

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 17:15 15-05-2022

Fajne urządzenie. @Artur dobre pranie.

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 19:15 15-05-2022

Fajne urządzenie. @Artur dobre pranie.

Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

Więcej niż nauka programowania

Antonina Bojanowska Antonina Bojanowska
12 maja 2022
Więcej niż nauka programowania

To już ostatnie dni, kiedy szkoły mogą zgłaszać się do bezpłatnych programów edukacyjnych: MegaMisja dla klas 1-3, #SuperKoderzy dla klas 4-8. Tutaj uczniowie mają przestrzeń na współpracę, refleksję, naukę zdrowych nawyków cyfrowych i podstaw programowania, a nauczyciele rozwijają swoje kompetencje.

Tylko do 16 maja do g. 17.00 szkoły mogą zgłaszać się do naszych darmowych programów edukacyjnych. Przyjmiemy 320 placówek, z którymi od września zaczniemy współpracę, aby wspólnie z nauczycielami prowadzić cykl zajęć podejmujących istotne zagadnienia w świecie, w którym rozwój technologii pędzi i ciągle przyspiesza, a edukacja potrzebuje partnerskiego podejścia do dzieci.

#SuperKoderzy

Lekcje przyrody, na których dzieciaki tworzą stacje pogodowe. Lekcje muzyki z komponowaniem i graniem muzyki na…owocach. Składanie i programowanie robotów, tworzenie pierwszych animacji i stron www – takie rzeczy dzieją się na lekcjach w tych szkołach, które dołączyły do naszego programu.

Jest już z nami 770 pacówek, w zajęciach brało udział 16 000 dzieci, a przeszkoliliśmy ponad 1500 nauczycieli. Bo właśnie.. nauczyciele nie muszą być tu ekspertami i czy nawet fascynatami technologii. Przygotowujemy ich do prowadzenia zajęć, szkolimy, dajemy wsparcie i jesteśmy w kontakcie przez cały rok szkolny. Wielu z nich ceni sobie to, że ich uczniowie są na lekcjach zaciekawieni, że udaje im się prowadzić nowoczesne zajęcia, a także że oni sami zyskują  w oczach młodzieży. Bo nauczyciel, który wchodzi w świat młodych ludzi w to, co ich otacza, czym żyją – staje się po prostu bardziej atrakcyjny.

Zobaczcie, co mówi o #SuperKoderach nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Jarantowicach:

Niesamowite jest dla mnie to, że 10-latki programują roboty! Może nie umieją jeszcze przeprowadzać operacji neurochirurgicznych, ale i tak jest to coś naprawdę wyjątkowego.

Technologie - konstruktywnie

Warto i trzeba mówić o zagrożeniach związanych z rozwojem technologii, ale na koniec dnia pozostaje pytanie: to jak pokazać dzieciom alternatywę? Jak zaangażować je w robienie czegoś pozytywnego, konstruktywnego i wartościowego przy użyciu technologii? Bo przecież świata bez nich już nie będzie.I oto wchodzą #SuperKoderzy (chętnie dopisałabym: „cali na biało” ;)). Bo dodatkowo:  

  • szkoły doposażamy w niezbędne pomoce – np.zestawy robotów,
  • nauczycielki i nauczyciele mogą wybrać jedną z 13 ścieżek tematycznych dopasowanych do danego przedmiotu,
  • w tym do nauczania klas integracyjnych i uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W #SuperKoderach pracujemy głownie na Scratchu, co pozwala dzieciom szybko zobaczyć efekt ich pracy i lepiej uczyć się na potknięciach, wyciągać wnioski, uczyć logicznego myślenia i planowania. Nie bez znaczenia jest fakt, że zaczynają rozumieć, czym jest algorytm i że to, co spotykają w sieci, aplikacje, których używają, są oparte właśnie na algorytmach. To ważny „kamyczek” do wychowania świadomych użytkowników internetu i social mediów. Dodatkowo, w świecie, który zmierza w kierunku low-code/no-code, Scratch, który z jednej strony uczy myślenia programistycznego (bo musisz dać tę instrukcję „komputerowi”), ale z drugiej strony nie wymaga wpisywania kodu ręcznie na klawiaturze, jest naprawdę super aktualny.

Nasze programy są po to, żeby rozwijać cyfrowe kompetencje dzieci i nauczycieli – przez działanie, doświadczanie, wyciąganie wniosków. To nie jest tylko kwestia technicznych umiejętności, ale budowania pewnych postaw wobec technologii: umiaru, rozwagi i odpowiedzialności. Takie kompetencje przydają się nie tylko w obyciu z cyfrowymi gadżetami, ale i w codziennych relacjach - czy w sieci czy poza nią.

Jak się zgłosić?

Jak już pisałam, szkołom zostało kilka dni. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie Fundacji Orange. Koniecznie zaproście szkoły swoich dzieci.  Szczególnie zależy nam na placówkach z małych miast i wsi, z terenów najbardziej zagrożonych wykluczeniem społeczno-cyfrowym.

Część scenariuszy w #SuperKoderach tłumaczymy też na język ukraiński, w czym wspiera nas nasz Zespół Ekspercki ds. Integracji Społecznej, w skład którego wchodzą edukatorki z Ukrainy

Szukacie też propozycji na cyfrową edukację dla klas 1-3? Poznajcie MegaMisję w jednym z moich ostatnich wpisów na blogu.

Komentarze


Oferta

Nowości w aplikacji Orange Flex

Kasia Barys Kasia Barys
12 maja 2022
Nowości w aplikacji Orange Flex

Orange Flex dodaje kolejną w pełni zdalną metodę weryfikacji tożsamości w aplikacji - MojeID. Dodanie jej to odpowiedź na sugestie użytkowników, którzy lubią wygodne rozwiązania.

MojeID to bezpieczne narzędzie do potwierdzania tożsamości online. Umożliwia przeprowadzenie wszelkich formalności, które dotychczas wymagały osobistego potwierdzenia danych drogą elektroniczną.

Po pobraniu aplikacji Orange Flex, klient wybiera konto indywidualne lub firmowe, decyduje się na wybrany Plan komórkowy, a następnie potwierdza tożsamość. Dotychczas dostępna była jedna metoda weryfikacji, teraz doszła druga.

Po wyborze MojeID w aplikacji Flexa, klient jest przekierowywany na stronę internetową KIR (Krajowa Izba Rozliczeniowa), gdzie z listy wybiera swój bank, loguje się i powraca do aplikacji Orange Flex z potwierdzoną tożsamością. Lista banków, które wspierają usługę MojeID obejmuje największe banki m.in.: PKO BP, Pekao S.A, ING, mBank, BNP Paribas.

Strefa Kart SIM

Kolejną wiosenną nowością w aplikacji Flexa jest „Strefa Kart SIM”. Od teraz po wejściu na główną stronę aplikacji, klient na dolnym pasku zobaczy nową ikonę: Karty SIM.

Zmiana nazwy z „Rodzina Flex”, służy szerszemu spojrzeniu na możliwość dodania dodatkowego numeru do głównego konta nie tyko dla osób z rodziny, ale również znajomych czy przyjaciół i współpracowników, czy dodatkowych urządzeń np. modemu.

Ze „Strefy Kart SIM” użytkownik może zarządzać wszystkimi standardowymi kartami SIM oraz eSIM. Chodzi o karty z tym samym numerem dla dodatkowego urządzenia (np. smartwatcha) oraz tymi należącymi do innych osób/urządzeń, które klient dodaje w ramach oferty. Aby zobaczyć zmiany trzeba zrobić aktualizację aplikacji do najnowszej wersji.

Przechodzimy na dark mode

Orange Flex wprowadził też opcję korzystania z aplikacji w trybie dark mode. To ciemny motyw interfejsu, czyli funkcja wielu aplikacji i stron www. Ekran z włączonym trybem ciemnym emituje o wiele mniej szkodliwego światła niebieskiego i może być ulgą dla oczu.

Komentarze

nick
nick 16:01 31-10-2024

gratulacje

Odpowiedz
Scroll to Top