Oferta

Okiem mamy: inspiracje na naukę zdalną w domu

Kasia Barys Kasia Barys
16 listopada 2020
Okiem mamy: inspiracje na naukę zdalną w domu

Kiedyś zgubiłam dziecko. Tak, po pracy wróciłam do domu, mąż także. Dzieci po szkole zostawiły plecaki i pobiegły na górę się bawić. Minęły dwie godziny, wołam wszystkich na podwieczorek i orientuje się, że brakuje najmniejszego dziecka – córki. Okazało się, że żadne z nas jej nie odebrało, bo było przekonane, że zrobi to drugie. Córka na szczęście czekała na świetlicy pochłonięta zabawą. Wtedy siedziała najdłużej, i był to jej – jak się później okazało – najfajniejszy dzień w szkole.

Niestety wróciły obostrzenia a co za tym idzie szkoła w całości wraca na tryb zdalny. Zdalna nauka to wyzwanie dla dzieci, nauczycieli i rodziców ale są także plusy zdalnej nauki – żadnego dziecka w najbliższym czasie nie zgubię.

Mała, subiektywna sonda - jesienna nauka zdalna

Minął tydzień nauki zdalnej dla dzieci klas 1-3 i kolejny dla klas starszych. Zrobiłam małą sondę wśród znajomych i widzę, także z własnego doświadczenia, że jesienna nauka zdalna jest łatwiejsza. Dzieci mają już doświadczenie z wcześniejszego lockdownu, lepiej radzą sobie z obsługą sprzętu. Moje dzieci w klasie 2 i 3 zupełnie samodzielnie korzystają z Teamsów. Widzę także, że i nauczyciele lepiej sobie radzą. Korzystają z eduelo, quizów czy matzoo. I najważniejsze, że jest nieco więcej lekcji. Na wiosnę mieliśmy tylko 2 godziny tygodniowo, a przerobienie całego materiału było po stronie ... rodzica. Teraz lekcji mają ok 3-4 dziennie, ale są one skrócone do 30 min, by dziecko nie było za długo przed ekranem komputera. Dzisiaj lekcje zaczęliśmy od ... zabaw ruchowych. Generalnie oceniam więc, że dla wszystkich jest łatwiej, prościej i mniej stresująco niż na wiosnę.

Jeśli potrzebujesz inspiracji dla rodzinnej rozrywki lub dla dzieci do edukacji – internet jest pełen podpowiedzi. Poniżej podsyłam garść inspiracji jako uzupełnienie choćby szkolnych lekcji.

Zamień smartfon w małą, podręczną galerię sztuki lub muzeum

Google Art&Culture – zapewne największe, obok Wikipedii miejsce z ze sztuką (od obrazów i rzeźb po fotografie i street-art) w sieci. Można do niego dotrzeć przez stronę oraz świetną aplikację mobilną na oba systemy operacyjne, Android i iOS. Umożliwia przeglądanie obrazów, wirtualnych wystaw, a nawet, dzięki opcji StreetView, pozwala spacerować po wnętrzach wielu muzeów z całego świata. Aplikacja umożliwia przeszukiwanie kolekcji: nie tylko po gatunkach, czasie powstania, muzeach i ich lokalizacjach, technice wykonania dzieła i nurtach w których one powstawały ale także po powiązanych wydarzeniach historycznych z jednej strony i po kolorach występujących w obrazach z drugiej. Zobaczymy tu najwyższej jakości reprodukcje. Kolekcje sztuki Art&Culture dopełnia ogromny zbiór artykułów (często uzupełnianych materiałami wideo) o sztuce.

Museum of Natural Scienses w Brukseli

Chcecie zobaczyć kawałek księżyca, albo największego żyjącego na Ziemi insekta? W Muzeum Nauk Przyrodniczych w Brukseli można spotkać Iguanodonsa w największej Galerii Dinozaurów w Europie, dowiedzieć się o ludzkim ciele i tym, jak ewoluowaliśmy w Galerii Ludzkości i cofnąć się w czasie w Galerii Ewolucji. Nie tylko dzieciaki będą miały frajdę z takiej podróży.

Muzeum Van Gogha w Amsterdamie

Muzeum to zawiera największą kolekcję dzieł Vincentego van Gogha W stałej kolekcji znajduje się ponad 200 jego obrazów oraz 500 rysunków. Z obecnych teraz wystaw możemy się dowiedzieć jakie książki lubił i jakie inspirowały go do malowania

Muzeum Motyli w Chinach

Insect Museum of West China jest pierwszym nowoczesnym muzeum owadów i największym muzeum owadów w Azji. Zgromadzono w nim ponad 700 000 okazów owadów, wśród których jest wiele unikalnych gatunków. Wirtualnie można obejrzeć owady z ponad 40 krajów na sześciu kontynentach, w tym największe i najmniejsze gatunki owadów na świecie, najstarsze na świecie skamieniałości mrówek i pszczół oraz różne skamieniałości owadów z epoki dinozaurów.

A co można zobaczyć z polskich zbiorów?

Bardzo wiele, a oferta poszerza się z miesiąca na miesiąc. Co prawda nic nie odda osobistego, realnego obcowania ze sztuką. Ale jeśli nie jest to możliwe, skorzystajmy z technologii. Do tej pory nie udało mi się z moimi dziećmi dotrzeć do Wieliczki. Może dlatego, że Kopalnia Soli w Wieliczce ma łącznie ponad 300 km chodników, co jest równoznaczne trasie z Wieliczki do Warszawy. Trasa turystyczna wynosi 3.5 km długości i obejmuje 20 komór, 800 schodów i schodzi do trzeciego poziomu kopalni – na głębokość 135 m pod ziemią.  Co roku kopalnię odwiedza, aż milion osób. Teraz zwiedzimy ją my, w najbliższy weekend, na kanapie…

Akurat Zamek Królewski w Warszawie dobrze znamy. Ale jeśli ktoś nie był polecam. Był rezydencją królewską, miejscem obrad sejmu, centrum administracyjnym i kulturalnym kraju. W 1984 roku udostępniono zwiedzającym odrestaurowane po II wojnie światowej komnaty. Teraz może je zwiedzić każdy – online.

Miłego zwiedzania. W następnym tygodniu podrzucę kolejne ułatwienia na czas edukacji zdalnej.

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 12:00 17-11-2020

Fajne podsumowanie. Jak to mówią trening czyni mistrza z dzieci jak i nauczycieli.

Odpowiedz

Oferta

Darmowy internet na otarcie łez

Kasia Barys Kasia Barys
16 listopada 2020
Darmowy internet na otarcie łez

Mamy dla Was kolejną odsłonę akcji GB dla wszystkich za gole. Niestety wczorajszy mecz nie potoczył się po naszej myśli, przegraliśmy z Włochami 0:2. Ale nie martwcie się, gramy dalej a dla swoich klientów Orange na pocieszenie daje 1 GB. Aby skorzystać należy wysłać SMS-a o treści GRAMYDALEJ pod numer 233 (opłata za SMS-a zgodna z cennikiem planu taryfowego, max 0,20zł). Także użytkownicy Flexa mogą zgarnąć dodatkowy 1 GB, wpisując GRAMYDALEJ w aplikacji, w zakładce „Kody promocyjne”.

Proszę pamiętajcie, że na jednym numerze można aktywować tylko raz dodatkowy pakiet GB za gole. Aktywacji można dokonać dzisiaj do godz ok. 23:15. Promocyjne GB ważne są 3 dni od daty aktywacji i obowiązują tylko w kraju.

Regulamin promocji GB za gole

Komentarze


Oferta

Obejrzyj Galę KSW 56 w Telewizji Orange

Beata Giska Beata Giska
14 listopada 2020
Obejrzyj Galę KSW 56 w Telewizji Orange

14 listopada rozpocznie się kolejna gala KSW 56. Tym razem na ringu staną ulubieńcy widzów - Michał Materla i Roberto Soldić. Kolejnym hitem wieczoru będzie pojedynek Tomasza Narkuna z Ivanem Erslanem o pas kategorii półciężkiej. Wszystko to zobaczyć można w sobotę, o godzinie 20, w systemie Pay-Per-View w Telewizji Orange.

Gdzie obejrzeć Galę KSW 56 i kto na niej wystąpi?

Klienci technologii kablowej Telewizji Orange mogą zamówić dostęp do gali KSW 56 na swoim dekoderze, na kanale 131. Koszt to jedyne 39 złotych. Impreza rozpocznie się w sobotę, 14 listopada o godzinie 20:00.

Na gali KSW 56 będzie można zobaczyć aż 8 emocjonujących pojedynków. W walce wieczoru rękawice skrzyżują ze sobą bijące serce KSW - Michał Materla oraz mistrz kategorii półśredniej, Roberto „Robocop” Soldić. Pojedynek odbędzie się w kategorii średniej.

O mistrzowski pas kategorii półciężkiej zawalczą: mistrz dywizji do 93 kilogramów, Tomasz „Żyrafa” Narkun oraz niepokonany Chorwat, Ivan Erslan. Dla Narkuna będzie to już piąta obrona pasa dywizji półciężkiej.

Nie zabraknie też walk kobiet. Na ringu stanie niepokonana wschodząca gwiazda organizacji KSW, Karolina „Owca” Owczarz. Jej rywalką będzie – debiutująca  w największej organizacji MMA w Europie młoda zawodniczka – Justyna „Lara Croft” Haba.

Kibice obejrzą również dwóch zawodników, którzy zanotowali bardzo efektowne debiuty w KSW w tym roku. Były podwójny mistrz organizacji FEN Andrzej Grzebyk zmierzy się z legendą litewskiego MMA Mariusem Žaromskisem, a niekonwencjonalny kickbokser Sebastian Rajewski powalczy z Filipem Pejiciem. Podczas gali zadebiutują również Mateusz Legierski i Francisco Barrio oraz Max Coga i Daniel Torres.

Pełna karta walk Gali KSW 56:

  • Michał Materla (29-7, 10 KO, 13 Sub) vs Robert Soldić (17-3, 14 KO, 1 Sub)
  • Tomasz Narkun (17-3, 3 KO, 13 Sub) vs Ivan Erslan (9-0, 5 KO, 1 Sub) - walka o pas kategorii półciężkiej
  • Karolina Owczarz (3-0, 2 Sub) vs Justyna Haba (2-1, 1 KO, 1 Sub)
  • Andrzej Grzebyk (17-3, 10 KO, 3 Sub) vs Marius Žaromskis (21-9, 14 KO, 1 Sub)
  • Mateusz Legierski (6-0, 4 KO, 1 Sub) vs Francisco Barrio (7-1, 2 KO, 4 Sub)
  • Sebastian Rajewski (9-5, 4 KO) vs Filip Pejić (14-4, 9 KO, 3 Sub)
  • Daniel Torres (10-4, 5 KO, 1 Sub) vs Max Coga (22-6-1, 8 KO, 11 Sub)
  • Robert Ruchała (3-0, 1 Sub) vs Michał Domin (3-1, 2 KO, 1 Sub)

Więcej informacji o zakupie w systemie PPV i telewizji sportowej znajdziecie tutaj.

Zapowiada się bardzo ciekawy sportowy wieczór! Na czyją walkę na gali KSW najbardziej czekacie? Komu kibicujecie?

 

Komentarze

Scroll to Top