Rozrywka

„Okiem Raczka” o muzyce filmowej

Aleksandra Urbańska Aleksandra Urbańska
23 maja 2015
„Okiem Raczka” o muzyce filmowej

Już wkrótce, tj. 27 - 31 maja br., jeden z najważniejszych festiwali muzyki filmowej na świecie - Festiwal Muzyczny w Krakowie.Takie wydarzenia przypominają nam o istnieniu muzyki w filmie dlatego postanowiłam, że będzie to mój weekend z soundtrackiem. Przyznam Wam, że mam wiele filmów na swojej liście, gdzie ścieżka dźwiękowa jest dla mnie równie rozpoznawalna co film, ale ten number 1 to niezmiennie "Drive". Film, który bez muzyki nie mógłby istnieć bo to ona właśnie nadaje mu ten niesamowity klimat lat 80-tych. Skomponował ją niejaki Cliff Martinez - były perkusista Red Hot Chili Peppers. Słucha się znakomicie, a już najlepiej w samochodzie, jadąc przed siebie, późną nocą, ze światłami latarni odbijającymi się w masce samochodu. Istna poezja - polecam! ;-) Zachęcam również do słuchania ścieżek dźwiękowych z rodzimych produkcji. Świetna, bardzo przemyślana jest ścieżka Bartosza Chajdeckiego ilustrująca najlepszy polski film 2014 roku - "Bogowie". W moją muzyczną pamięć zapadł też soundtrack z filmu "MIasto44", a w szczególności utwór "Miasto" Ani Iwanek & Pati Sokół, Piotr Cugowski.

A co w temacie muzyki filmowej ma do powiedzenia Tomasz Raczek? Zobaczcie kolejny odcinek z cyklu "okiem Raczka".

Muzyka filmowa jak najbardziej nadaje się do słuchania autonomicznego i jestem tutaj absolutnie z kontrze z Tomaszem Raczkiem.  A jakie jest Wasze zdanie? Podajcie mi Wasze TOP 5 najlepszych soundtracków - must have na półce z muzyką filmową oraz napiszcie, która to będzie edycja Festiwalu Muzycznego w Krakowie. Dla 3 najszybszych osób nagroda - podwójne vouchery do Multikina. Miłego weekendu z soundrackiem.


Oferta

mPotwór daje wysokie bonusy

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
22 maja 2015
mPotwór daje wysokie bonusy

Ruszyła kolejna promocja doładowań, która wykorzystuje aplikację mPotwór. Jeśli zasilicie się za 30, 40 lub 50 zł, otrzymacie odpowiednio bonus 15,20 lub 30 zł, który w całości trafi do Was, jako kolejne doładowanie. Z prostej matematyki wynika, że najkorzystniej wybrać „pięćdziesiątkę”. Promocja trwa do końca maja br. i można z niej skorzystać maksymalnie trzy razy.  Regulamin znajdziecie tutaj. Płatność wykonujecie w systemie MasterCard Mobile, co oznacza, że pieniądze idą bezpośrednio z Waszej karty płatniczej, a transakcję zatwierdzacie kodem CVC2/CVV2. Jak to działa pokazuje krótki film. Aplikację ściągniecie na telefony z Androidem, iOS i Windows Phone.

9a8f0cb64e00cfe0c686f323c312c1d53a2


Rozrywka

Czarne konie na festiwalowym Służewcu

Kasia Barys Kasia Barys
22 maja 2015
Czarne konie na festiwalowym Służewcu

Konia z rzędem temu, kto pierwszy będzie na OWF pod sceną 12 czerwca! Wtedy i przez cały weekend na Torze Wyścigów Konnych w Warszawie zagrają gwiazdy polskiej i światowej sceny. Póki co na Służewcu odbywają się wyścigi konne, a my zapytaliśmy dziennikarza muzycznego Piotra Metza, kto według niego będzie "czarnym koniem" podczas Orange Warsaw Festival 2015. Zobaczcie i posłuchajcie co odpowiedział.

 

Scroll to Top