Rozrywka

One w krainie rozmów na kartę

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
15 września 2010
One w krainie rozmów na kartę

Orange One, jako nasza czwarta taryfa, dołączył do krainy rozmów Orange na kartę. Konwencja reklamy dobrze Wam znana i jak wiecie jedna z moich ulubionych. Zgodnie z ofertą minuciątek i esemesiątek na ekranie baaardzo dużo


Odpowiedzialny biznes

Za plecami Gabonu

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
15 września 2010
Za plecami Gabonu

Mali, Uganda, Wenezuela, Białoruś, Kostaryka  - te kraje łaczy jedno. Grają lepiej w piłkę nożną niż Polska, przynajmniej według FIFA. W rankingu międzynarodowym Polska znalazła się na 66 miejscu, czyli w najgorszym w historii. Choć sam ranking w dużej mierze jest naciągany - np. 9 miejsce Egiptu, to jednak cieszyć się nie ma z czego. I to trochę pokazuje nasze miejsce w szeregu. Nasi ostatni przeciwnicy czyli Ukraina (26) i Austalia (24) raczej nam nie ustępowali na boisku, a wręcz przeciwnie. Niemniej pamiętajmy o tym, że ranking ma wpływ na rozstawienie w eliminacjach do MŚ, więc nie jest bez znaczeni, czy będziemy później losowani z drugiego, trzeciego, czy czwartego koszyka.

Na razie jednak nie ma się co martwić - tak mówią zawodnicy, tak mówi Smuda, tak mówi Lato, który dziś tłumaczył, "trzeba cierpliwości, budujemy drużynę, i jak osiągniemy sukces na Euro wszyscy będą chcieli być ojcami sukcesu. A na razie potrzebny jest spokój i cierpliwość".

Powiem szczerze ja jestem może nie spokojny, ale cierpliwy, jak każdy kibic piłki nożnej w tym kraju, który albo szybko schodzi na zawał, albo ćwiczy cierpliwość miesiacami, latami, dekadami. I tylko, a propos przepowiadanego przez Lato sukcesu na Euro 2012, przypomniał mi się kawał. Cytuję.

Spaniel poprosił właściciela żeby wypuścił go w gonitwie chartów. Właściciel puknął się w czoło, ale spaniel mówi, zobaczysz będzie dobrze, stawiaj pieniędze w ciemno. Pies długo przekonywał aż w końcu przekonał właściciela. 

Zaczyna się wyścig. Charty ruszyły, spaniel daleko za nimi. Drugie okrążenie  - spaniel całą prostą za stawką. Właściciel krzyczy "co jest". Z daleka słysz odpowiedź "spoko spoko". Czwarte okrążenie  - spaniel zdublowany. I znów wymiana zdań  - "Co jest" - "Spoko, cierpliwości"

Ostatnie okrążenie, charty wpadają na metę, spaniel podwójnie zdublowany kończy wyścig ostatni. "No i co, co się stało" pyta sfrustrowany właściciel. "Prawdę mówiąc, nie wiem" odpowiada spaniel.


Odpowiedzialny biznes

Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – konkurs

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
15 września 2010
Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – konkurs

Już dziś "Biegiem z Pochodnią" przez 57 poskich miast rozpoczynają się Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, których uroczysta inauguracja odbędzie sie w sobotę (18.09 o godz. 20) na stadionie Legii w Warszawie. Zapłonie tam olimpijski ogień, zobaczymy paradę i przysięgę sportowców, a także występy zespołu Myslovitz oraz światowej gwiazdy Simply  Red.

Motywem  przewodnim olimpiady jest hasło „razem od teraz”, które podkreśa znaczenie integracji z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Pozwala ona wyjść z cienia tym którzy mieli trochę mniej szczęścia i urodzili sie nieco inni, ale przecież są tacy sami jak my i podobnie jak my chcą aktywnie przejść przez życie. Rozumieją to goście specjalni olimpiady, którzy pojawią sie w sobotę w Warszawie: Sepp Blater, Pele, Emilio Butragueño i Johan Cruijff.

W Grupie TP kibicujemy ideii pełnej inregracji i od kilkunastu lat wspieramy ruch olimpiad specjalnych, którego TP jest strategicznym partnerem. Nie mogło więc zabraknąć nas również na europejskich igrzyskach w Polsce. Ściskamy kciuki za wszystkich sportowców.

Mam dla Was podwójne wejściówki na uroczystość otwarcia. Ci, którzy chcą je zdobyć muszą wymienić co najmniej 3 dyscypliny, które będą rozgrywane podczas Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Polsce.

A tych, którzy nie będą mogli być w Warszawie zapraszam 17-19 września do Gdańska, na ogólnopolski finał Orange Cup - XV Turnieju im. Marka Wielgusa. Rozgrywki wyłonią Mistrza Polski jedenastolatków wśród dziewcząt i chłopców. Zwycięskie drużyny w nagrodę pojadą na obóz szkoleniowy do Glasgow Rangers.

Scroll to Top