Bezpieczeństwo

Opowiadamy o CyberTarczy

Michał Rosiak Michał Rosiak
05 listopada 2015
Opowiadamy o CyberTarczy

Jakiś czas temu podczas krakowskiej edycji konferencji PoLish Network Operators Group (PLNOG) miałem wielką przyjemność wspierać kolegów z CERT Orange Polska, Iwo Graja i Roberta Grabowskiego, podczas prezentacji, dotyczącej CyberTarczy. Piszę o tym dopiero teraz, bowiem niedawno w serwisie Youtube pojawił się materiał wideo z naszej prezentacji. Ponieważ jestem świadom, iż wiedzy nigdy za mało, polecam zerknięcie na ten może nie krótki, ale na pewno treściwy film. Iwo i Robert opowiadają w nim bardziej od strony technicznej o tym, jak wykrywamy w naszej sieci złośliwe oprogramowanie i co się z nim dzieje krok po kroku, aż do momentu, gdy zaczyna mu przeciwdziałać CyberTarcza, ja zaś dopowiadam parę słów o genezie i liczbach, dotyczących rozwiązania.

Miłego oglądania!


Oferta

Wideo zamiast instrukcji obsługi na mojtelefon.info 5

Piotr Domański Piotr Domański
04 listopada 2015
Wideo zamiast instrukcji obsługi na mojtelefon.info 5

Parę razy pisałem na blogu o ciekawych telefonach, które można znaleźć w naszej ofercie, za każdym razem podając odnośnik do strony www.mojtelefon.info.  Jeżeli nie zajrzeliście tam do tej pory polecam, naprawdę warto.

Powodów jest kilka, a dokładniej kilkadziesiąt. To telefony, o których opowiadamy na tej stronie. Możecie znaleźć tam wszystkie aktualne hity różnych producentów, jak też wcześniejsze modele. Proste filmy prezentują wyposażenie telefonu, różne jego przydatne funkcje, jak też sposób ich konfiguracji a wszystko w przystępnej formie wideoinstrukcji. Jeżeli któryś z telefonów szczególnie Was zainteresuje, możecie go w kilku krokach od razu kupić.

Dlaczego jeszcze warto zajrzeć na www.mojtelefon.info? Mamy świadomość, że obok nowych urządzeń istnieje rynek wtórny. Wiemy również, że używane telefony często nie posiadają już instrukcji obsługi. U nas znajdziecie informacje również o telefonach, których nie ma już w sprzedaży.  Jak choćby HTC Desire, z którego ja sam korzystałem kilka lat temu. Więc, czy masz nowy,  czy używany telefon – strona pomoże Ci ,jak wykorzystać  wszystkie możliwości Twojego smartfona .


Rozrywka

Na co do kina w listopadzie? – konkurs

Kasia Barys Kasia Barys
04 listopada 2015
Na co do kina w listopadzie? – konkurs

Wraz ze zmianą czasu, rozpoczęła się pora - „wychodzę z domu - ciemno, wracam - ciemno”. Musicie przyznać, że ten czas sprzyja lenistwu. Zachęcam Was jednak, żeby wyjść spod koca, bo w okresie jesienno-zimowym też się dużo dzieje! Zwłaszcza na ekranach polskich kin. Do aktywności na pewno zmotywuje Was dobry film. Na co do kina? Wiadomo - na Bonda. Dzięki Orange możecie poczuć się jak Agent 007 tu pisaliśmy jak to zrobić. A oto kolejna porcja moich propozycji filmowych, w wyborze pomogli mi: Piotr Głowacki, Małgorzata Foremniak, Agnieszka Grochowska i Bartłomiej Topa.

No i obiecana niespodzianka. Czy seria filmów „Gwiezdne Wojny” jest zdecydowanie w Waszym klimacie? Jeśli poranną kawę przyrządzacie w kubku z Darth’em Vaderem (mimo, że na co dzień nie jesteście po Ciemnej Stronie Mocy), a teksty bohaterów tej serii filmów znacie na pamięć, to właśnie dla Was mam konkurs! Pod tym wpisem napiszcie wasz ulubiony cytat z „Gwiezdnych Wojen” wraz z uzasadnieniem. Autorzy 3 najciekawszych wpisów otrzymają podwójne zaproszenia do kina (na dowolny film). Na komentarze pod tym wspisem czekam do najbliższej niedzieli. Rozstrzygnięcie konkursu w już poniedziałek.

Scroll to Top