Oferta

OPPO Find N2 Flip – rzut okiem w formie wideo

Michał Rosiak Michał Rosiak
07 marca 2023
OPPO Find N2 Flip – rzut okiem w formie wideo

OPPO Find N2 Flip to trzeci na polskim rynku składany smartfon popularnej marki. Miałem okazję przyjrzeć mu się przez kilka dni, co zaowocowało krótkim wideo. Ciężko nazwać je testem - bardziej "rzut okiem".

Każdy z trójki "składaków", które można kupić w Polsce jest na swój sposób inny. To dobrze, bo i oczekiwania kupujących - szczególnie, że mówimy o urządzeniach cenowo z naprawdę wysokiej półki - mogą być różne. OPPO Find N2 Flip cechuje przede wszystkim największy przedni wyświetlacz, zajmujący "połowę połowy" bryły. Faktycznie sporo na nim widać, jednak - przynajmniej póki co - jego potencjalnie duże możliwości są software'owo ograniczone.

Najmocniejsza bateria

Inny element, wyróżniający składak od OPPO to bateria 4300 mAh, wyraźnie większa od konkurencji. W trakcie kilku dni, gdy z niego korzystałem, sporo jeździłem po mieście i nie mogłem sobie pozwolić na brak telefonu (choćby z racji aplikacji z biletem na komunikację miejską), więc doładowywałem go w trakcie dnia. Myślę jednak, że dałby radę - choć ostatkiem sił - wytrzymać cały dzień.

Producent chwali się też autorskim procesorem, odpowiedzialnym za przetwarzanie obrazu. Nie jestem "foto-filem" i drobnych różnic między fotografiami na pewno nie znajdę, jednak zdjęcia - czy to we mgle, czy w nocy - ze składanego OPPO wyglądają bardzo ładnie.

Co ja Wam zresztą będę pisał - zobaczcie sami!

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 19:57 07-03-2023

Nie przemawiają do mnie takie smartfony ☹️

Odpowiedz

Oferta

Pakiety nielimitowanego internetu w Orange Flex

Kasia Barys Kasia Barys
07 marca 2023
Pakiety nielimitowanego internetu w Orange Flex

W Orange Flex możecie już skorzystać z pakietów nielimitowanego internetu. Nową usługę UNLMTD przygotowaliśmy w wariantach na 7 i 30 dni.

Miesiąc temu zapowiedzieliśmy zmiany we Flex. Słowo się rzekło i właśnie udostępniliśmy nową usługę UNLMTD, która zastępuje wycofane: Video Pass, Music Pass i Game Pass. Pamiętajcie, że nic nie zmienia się we wbudowanej w każdy z Planów usłudze Social Pass. W dalszym ciągu możecie korzystać z najpopularniejszych mediów społecznościowych i komunikatorów bez zużywania GB z Planu.

Jak działa UNLMTD

UNLMTD to nielimitowany internet, który możecie wykorzystać na dowolny cel - ulubione gry mobilne, słuchanie muzyki czy streaming topowych seriali. Co istotne, w odróżnieniu od wielu ofert dostępnych na rynku, nie ma tzw. lejka, czyli internet nie zwalnia Wam po przekroczeniu określonego limitu gigabajtów.

Pakiety UNLMTD możecie kupić na cały miesiąc albo na tydzień, np. żeby mieć dodatkowe GB na wyjazd. Dostępne są w Planach 45 GB, 80 GB i 150 GB, a cennik prezentuje się następująco:

Użytkownicy, którzy kupią UNLMTD, zachowują GB ze swojego Planu i mogą z nich nadal korzystać lub przesłać znajomym.

Jak jeszcze można wykorzystać UNLMTD

Ważnym wyróżnikiem Orange Flex jest to, że możecie bezpłatnie zamówić dodatkowe karty SIM lub eSIM z tym samym numerem – jedną w Planach 30 GB i 45 GB, dwie w Planie 80 GB i trzy w Planie 150 GB. Takie karty wykorzystacie np. w smartwatchu, drugim telefonie, tablecie czy routerze.

Ta ostatnia opcja w połączeniu z UNLMTD pozwala korzystać z oferty komórkowej i internetu mobilnego w ramach jednej usługi Orange Flex. Takie rozwiązanie sprawdzi się m.in. u osób wynajmujących mieszkania, studentów czy tych, którzy często wyjeżdżają.

Jak kupić pakiet

Orange Flex to oferta komórkowa w subskrypcji, obsługiwana w całości z poziomu aplikacji mobilnej. Zakupu Planu komórkowego, jak również innych usług dodatkowych dokonujecie się przez aplikację. Aby kupić pakiet UNLMTD, wystarczy kliknąć ikonę na głównym ekranie.

Więcej na temat oferty można znaleźć na stronie Orange Flex.

Inne nowości

Wycofanie płatnych passów i wprowadzenie usługi UNLMTD było również okazją do wizualnego odświeżenia aplikacji. Po najnowszej aktualizacji zobaczycie nową odsłonę głównego ekranu – bardziej przejrzystą i intuicyjną w nawigacji.

Komentarze


Rozrywka

Raytracing w grach na smartfonie

Bartosz Graczyk Bartosz Graczyk
06 marca 2023
Raytracing w grach na smartfonie

Raytracing to technologia, która podnosi jakość graficzną i stała się popularna wraz z wejściem kart graficznych RTX. Dzięki niej odbicia światła są hiperrealistyczne. To jednak "zasobożerny" proces i nawet konsole obecnej generacji miewają trudności z utrzymanie stabilnego klatkarzu. Mimo to technologia zawitała też na smartfony. Jak sobie radzi i w co zagramy?

Żeby dokładnie zrozumieć, raytracing to sposób renderowania grafiki 3D polegająca na śledzeniu promieni świetlnych. Światło jest emitowane od źródła w kierunku kamery. Następnie promienie odbijają się od powierzchni obiektów w scenie i ponownie docierają do odbiorcy, gdzie są rejestrowane jako punkty na obrazie.

Raytracing jest jedną z najbardziej realistycznych technik renderowania, ponieważ uwzględnia dokładne zachowanie światła i cieni w scenie. Dzięki temu jest stosowany w projektowaniu gier komputerowych, produkcji filmów animowanych, a nawet w architekturze.

Wielka moc, wielka odpowiedzialność

Jak to mawiał wujek Ben, z wielką mocą łączy się wielka odpowiedzialność. W tym przypadku jest nią pochłanianie ogromnej ilości mocy karty graficznej. Zastosowanie raytracingu umożliwia tworzenie najbardziej realistycznych obrazów i animacji z większą ilością detali oraz dokładniejszym oświetleniem. Ze względu na dużą ilość obliczeń potrzebnych do generowania każdej klatki, technologia jest bardziej wymagająca obliczeniowo i czasochłonna niż np. renderowanie rastrowe.

Gracze mają zatem mocno pod górkę. W trakcie gry, wszelkie obliczenia komputer wykonuje w czasie rzeczywistym. Mimo to faktu, granie na urządzeniu mobilnym z wykorzystaniem techniki Raytracingu jest już możliwe.

Smartfony w Orange obsługujące raytracing

Do obsługi Raytracingu w grach mobilnych potrzebny jest nowoczesny chip, a tak się składa, że zarówno Qualcomm jak i MediaTek od dłuższego czasu produkują podzespoły spełniające jego wymogi. Mało tego, producenci procesorów pracują z największymi deweloperami gier mobilnych w celu wprowadzenia innowacji do świata mobilnego gamingu. Jednym z najnowszych smartfonów, który umożliwia grę z użyciem raytracingu jest Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra, dostępny w Orange. Zagrasz również na nowym Xiaomi 13 5G/Xiaomi 13 Pro 5G.

Warto zaznaczyć, że jak na razie jest to rozrywka przeznaczona dla użytkowników smartfonów z systemem Android. W świecie gamingu nie słychać pogłosek o implementacji raytracingu na urządzenia Apple.

W jakie gry warto zagrać?

Ze względu na wczesny etap rozwoju technologii na urządzeniach mobilnych, lista dostępnych gier jest krótka. Ze znanych marek na ten moment zagramy np. w mobilną odsłonę WarThunder Edge. W tej produkcji bierzesz udział w bitwach historycznych machin wojennych. Zmierzysz się z innymi graczami w potyczkach multiplayer i przekonasz się czy jesteś dobrym dowódcą pojazdów bojowych. Gra oferuje wiele trybów rozgrywki, w tym walki pojedyncze i drużynowe, tryb kampanii oraz specjalne wydarzenia i turnieje.

Komentarze

Scroll to Top