;

Urządzenia

OPPO Find N2 Flip – rzut okiem w formie wideo (1)

Michał Rosiak

7 marca 2023

OPPO Find N2 Flip – rzut okiem w formie wideo
1

OPPO Find N2 Flip to trzeci na polskim rynku składany smartfon popularnej marki. Miałem okazję przyjrzeć mu się przez kilka dni, co zaowocowało krótkim wideo. Ciężko nazwać je testem – bardziej „rzut okiem”.

Każdy z trójki „składaków”, które można kupić w Polsce jest na swój sposób inny. To dobrze, bo i oczekiwania kupujących – szczególnie, że mówimy o urządzeniach cenowo z naprawdę wysokiej półki – mogą być różne. OPPO Find N2 Flip cechuje przede wszystkim największy przedni wyświetlacz, zajmujący „połowę połowy” bryły. Faktycznie sporo na nim widać, jednak – przynajmniej póki co – jego potencjalnie duże możliwości są software’owo ograniczone.

Najmocniejsza bateria

Inny element, wyróżniający składak od OPPO to bateria 4300 mAh, wyraźnie większa od konkurencji. W trakcie kilku dni, gdy z niego korzystałem, sporo jeździłem po mieście i nie mogłem sobie pozwolić na brak telefonu (choćby z racji aplikacji z biletem na komunikację miejską), więc doładowywałem go w trakcie dnia. Myślę jednak, że dałby radę – choć ostatkiem sił – wytrzymać cały dzień.

Producent chwali się też autorskim procesorem, odpowiedzialnym za przetwarzanie obrazu. Nie jestem „foto-filem” i drobnych różnic między fotografiami na pewno nie znajdę, jednak zdjęcia – czy to we mgle, czy w nocy – ze składanego OPPO wyglądają bardzo ładnie.

Co ja Wam zresztą będę pisał – zobaczcie sami!

Udostępnij: OPPO Find N2 Flip – rzut okiem w formie wideo
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 20:57 07-03-2023
  Nie przemawiają do mnie takie smartfony ☹️
  Odpowiedz

;

Oferta

Pakiety nielimitowanego internetu w Orange Flex (16)

Kasia Barys

7 marca 2023

Pakiety nielimitowanego internetu w Orange Flex
16

W Orange Flex możecie już skorzystać z pakietów nielimitowanego internetu. Nową usługę UNLMTD przygotowaliśmy w wariantach na 7 i 30 dni.

Miesiąc temu zapowiedzieliśmy zmiany we Flex. Słowo się rzekło i właśnie udostępniliśmy nową usługę UNLMTD, która zastępuje wycofane: Video Pass, Music Pass i Game Pass. Pamiętajcie, że nic nie zmienia się we wbudowanej w każdy z Planów usłudze Social Pass. W dalszym ciągu możecie korzystać z najpopularniejszych mediów społecznościowych i komunikatorów bez zużywania GB z Planu.

Jak działa UNLMTD

UNLMTD to nielimitowany internet, który możecie wykorzystać na dowolny cel – ulubione gry mobilne, słuchanie muzyki czy streaming topowych seriali. Co istotne, w odróżnieniu od wielu ofert dostępnych na rynku, nie ma tzw. lejka, czyli internet nie zwalnia Wam po przekroczeniu określonego limitu gigabajtów.

Pakiety UNLMTD możecie kupić na cały miesiąc albo na tydzień, np. żeby mieć dodatkowe GB na wyjazd. Dostępne są w Planach 45 GB, 80 GB i 150 GB, a cennik prezentuje się następująco:

Użytkownicy, którzy kupią UNLMTD, zachowują GB ze swojego Planu i mogą z nich nadal korzystać lub przesłać znajomym.

Jak jeszcze można wykorzystać UNLMTD

Ważnym wyróżnikiem Orange Flex jest to, że możecie bezpłatnie zamówić dodatkowe karty SIM lub eSIM z tym samym numerem – jedną w Planach 30 GB i 45 GB, dwie w Planie 80 GB i trzy w Planie 150 GB. Takie karty wykorzystacie np. w smartwatchu, drugim telefonie, tablecie czy routerze.

Ta ostatnia opcja w połączeniu z UNLMTD pozwala korzystać z oferty komórkowej i internetu mobilnego w ramach jednej usługi Orange Flex. Takie rozwiązanie sprawdzi się m.in. u osób wynajmujących mieszkania, studentów czy tych, którzy często wyjeżdżają.

Jak kupić pakiet

Orange Flex to oferta komórkowa w subskrypcji, obsługiwana w całości z poziomu aplikacji mobilnej. Zakupu Planu komórkowego, jak również innych usług dodatkowych dokonujecie się przez aplikację. Aby kupić pakiet UNLMTD, wystarczy kliknąć ikonę na głównym ekranie.

Więcej na temat oferty można znaleźć na stronie Orange Flex.

Inne nowości

Wycofanie płatnych passów i wprowadzenie usługi UNLMTD było również okazją do wizualnego odświeżenia aplikacji. Po najnowszej aktualizacji zobaczycie nową odsłonę głównego ekranu – bardziej przejrzystą i intuicyjną w nawigacji.

Udostępnij: Pakiety nielimitowanego internetu w Orange Flex
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Łukasz 11:39 07-03-2023
  Takie coś powinniście myśleć o karciarzach taka usługę powinniście wprowadzić
  Odpowiedz
  • komentarz
   Sylwek 15:18 07-03-2023
   4 lata temu włączyłbyś siódemki dzisiaj nie pisał byś takiego komentarza
   Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 06:42 08-03-2023
   Nie mamy takich planów. Zapraszam do przejścia na Orange Flex.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Łukasz 09:46 09-03-2023
    Nie akceptuje oferty Orange Flex ale dzięki za zaproszenie do oferty
    Odpowiedz
   • komentarz
    Sylwek 07:35 13-03-2023
    Pakiet bez limitu posiada własną datę ważności czy jest ważny razem z podstawowym pakietu danych 80 CB za 50 zł
    Odpowiedz
 • komentarz
  Michał 17:16 07-03-2023
  Czyli mając najdroższą ofertę mamy nielimitowany internet za free???Można to aktywować co miesiąc???Czy da się zlecić aktywację z automatu??
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 06:40 08-03-2023
   Nie mamy na razie formy cyklicznej. Pakiet trzeba aktywować co miesiąc.
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 20:56 07-03-2023
  Zmiany na plus. Chociaż osobiście uważam że lepszej oferty od OFnK nie ma nigdzie 🤪
  Odpowiedz
  • komentarz
   Had 14:01 15-04-2023
   W OFnK miałeś lepiej niż 4 karty bez limitu na internet w 5G za 80 zł? To nieźle lol.
   Odpowiedz
   • komentarz
    nicko 14:41 11-07-2023
    jakie OFnK co to jest daj linka?
    Odpowiedz
 • komentarz
  Hopes 13:21 13-03-2023
  Czy nielimitowane dane obowiązują również w roamingu Unii Europejskiej?
  Odpowiedz
  • komentarz
   AnonimowyNPC 08:18 23-05-2023
   Niestety nie
   Odpowiedz
 • komentarz
  Grzegorz 17:54 13-03-2023
  Jaka prędkość internetu będzie po wykorzystaniu np. 150GB w usłudze UNLMTD
  Odpowiedz
 • komentarz
  Joanna 14:05 07-04-2023
  Poproszę o uruchomienie SMS/MMS po Wifi w Orange Flex. Dodatkowo w roamingu poza UE byłoby świetnie, gdyby przychodził sms lub ewentualnie push do aplikacji o próbie połączenia lub wysłania sms z informacją o numerze nadawcy. Obecnie nie ma możliwości ustalenia kto dzwonił, żeby oddzwonić po zakupie pakietu roamingowego.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Konrad 11:12 09-05-2023
  Czy usługa Unlimited jest na stałe wprowadzona do flexa ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Nick 11:27 04-06-2023
  Jak to jest z tym ograniczaniem prędkości? W cenniku jest zapis "po wykorzystaniu pakietu w ramach Planu i pozostałych pakietów dostępnych w ramach Usług dodatkowych dalsza transmisja będzie realizowana bezpłatnie z prędkością do 64 kb/s. " a powyżej że "nie ma tzw. lejka, czyli internet nie zwalnia Wam po przekroczeniu określonego limitu gigabajtów." To jest lejek czy nie zwalnia?
  Odpowiedz

;

Gaming

Raytracing w grach na smartfonie (1)

Bartosz Graczyk

6 marca 2023

Raytracing w grach na smartfonie
1

Raytracing to technologia, która podnosi jakość graficzną i stała się popularna wraz z wejściem kart graficznych RTX. Dzięki niej odbicia światła są hiperrealistyczne. To jednak „zasobożerny” proces i nawet konsole obecnej generacji miewają trudności z utrzymanie stabilnego klatkarzu. Mimo to technologia zawitała też na smartfony. Jak sobie radzi i w co zagramy?

Żeby dokładnie zrozumieć, raytracing to sposób renderowania grafiki 3D polegająca na śledzeniu promieni świetlnych. Światło jest emitowane od źródła w kierunku kamery. Następnie promienie odbijają się od powierzchni obiektów w scenie i ponownie docierają do odbiorcy, gdzie są rejestrowane jako punkty na obrazie.

Raytracing jest jedną z najbardziej realistycznych technik renderowania, ponieważ uwzględnia dokładne zachowanie światła i cieni w scenie. Dzięki temu jest stosowany w projektowaniu gier komputerowych, produkcji filmów animowanych, a nawet w architekturze.

Wielka moc, wielka odpowiedzialność

Jak to mawiał wujek Ben, z wielką mocą łączy się wielka odpowiedzialność. W tym przypadku jest nią pochłanianie ogromnej ilości mocy karty graficznej. Zastosowanie raytracingu umożliwia tworzenie najbardziej realistycznych obrazów i animacji z większą ilością detali oraz dokładniejszym oświetleniem. Ze względu na dużą ilość obliczeń potrzebnych do generowania każdej klatki, technologia jest bardziej wymagająca obliczeniowo i czasochłonna niż np. renderowanie rastrowe.

Gracze mają zatem mocno pod górkę. W trakcie gry, wszelkie obliczenia komputer wykonuje w czasie rzeczywistym. Mimo to faktu, granie na urządzeniu mobilnym z wykorzystaniem techniki Raytracingu jest już możliwe.

Smartfony w Orange obsługujące raytracing

Do obsługi Raytracingu w grach mobilnych potrzebny jest nowoczesny chip, a tak się składa, że zarówno Qualcomm jak i MediaTek od dłuższego czasu produkują podzespoły spełniające jego wymogi. Mało tego, producenci procesorów pracują z największymi deweloperami gier mobilnych w celu wprowadzenia innowacji do świata mobilnego gamingu. Jednym z najnowszych smartfonów, który umożliwia grę z użyciem raytracingu jest Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra, dostępny w Orange. Zagrasz również na nowym Xiaomi 13 5G/Xiaomi 13 Pro 5G.

Warto zaznaczyć, że jak na razie jest to rozrywka przeznaczona dla użytkowników smartfonów z systemem Android. W świecie gamingu nie słychać pogłosek o implementacji raytracingu na urządzenia Apple.

W jakie gry warto zagrać?

Ze względu na wczesny etap rozwoju technologii na urządzeniach mobilnych, lista dostępnych gier jest krótka. Ze znanych marek na ten moment zagramy np. w mobilną odsłonę WarThunder Edge. W tej produkcji bierzesz udział w bitwach historycznych machin wojennych. Zmierzysz się z innymi graczami w potyczkach multiplayer i przekonasz się czy jesteś dobrym dowódcą pojazdów bojowych. Gra oferuje wiele trybów rozgrywki, w tym walki pojedyncze i drużynowe, tryb kampanii oraz specjalne wydarzenia i turnieje.

Udostępnij: Raytracing w grach na smartfonie
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 20:27 06-03-2023
  Bo Apple jest dla ludzi poważnych i dojrzałych 😛🤪😜 Dla nich liczy się prestiż i jakość wykonania. A Samsung i Xioami jest dla dzieciaków 😛🤪😜 Oczywiście żartuje, ale.....nie pogardziłbym ani Samsungiem S23 Ultra, ani Xioami 13 Pro. A iPhone.....ma swoje plusy i minusy 😜 Chociaż te pierwsze chyba przeważają.
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej