Rozrywka

Orange Community Cup – kto zwyciężył w Fortnite?

Piotr Domański Piotr Domański
07 października 2019
Orange Community Cup – kto zwyciężył w Fortnite?

W Smart Store Orange przy Marszałkowskiej  w ostatnią sobotę były niesłychane tłumy młodych ludzi.  Tego dnia  odbywały się tu  finały rozgrywek w Fortnite w ramach Orange Community Cup. A było o co walczyć - najlepszy zawodnik otrzymywał 4,5 tys. zł, a cała pula nagród to 27 000 zł.

Co to jest Fortnite? Pytam dla kolegi, oczywiście

Fortnite to gra akcji free-to-play, wyprodukowana 2 lata temu przez Epic Games. Ciesząca się stale  ogromną popularnością milionów graczy na świecie gra, jest popularna także w naszym kraju. To gra z gatunku battle royale, w której uczestnicy grają na specjalnej mapie z uzbrojeniem i przedmiotami pomocnymi w przetrwaniu.

Ale przecież wszyscy to wiecie, choć może nie chcecie się przyznać że graliście. Ja grałem, nawet dałem się w trakcie grania nagrać ;-)

Gdy na  początku sierpnia wystartowaliśmy z turniejem  i ruszyła rejestracja  mieliśmy nadzieję, że odzew będzie duży. Ale że tak duży? Absolutnie nie. Przerósł nasze najśmielsze plany. 18 500 osób które zgłosiło się do turnieju, to jak na polskie warunki  otwartych turniejów gamingowych liczba  niespotykana. Osoby te przez kolejne 5 tygodni uczestniczyły w  rozgrywkach  eliminacyjnych, w których ostatecznie wyłoniono  95 zwycięzców. To oni zagrali w 28 września w finale. 10 zawodników zaprosiliśmy do gry w Smart Store przy Marszałkowskiej  a pozostałe 85 osób  rozgrywało  mecze w swoich własnych domach. Patrząc na młodych i bardzo młodych graczy widać że rozgrywane mecze rozpalają  emocje. W salonie Orange w dawnym Sezamie  słychać było tylko stukot klawiatury.

Fortnite to nie tylko gra, to zjawisko.

Streamy  najciekawszych  spotkań przyciągnęły przed ekrany ponad 58 000 widzów, którzy oglądali eliminacyjne mecze w sumie przez 9 850 godzin!

Finał turnieju był streamowany i komentowany online na Twitchu, gdzie średnio oglądało go w każdym momencie ok. 1400 osób.  Całodzienne zmagania oglądało ponad 700 osób  w pięciu Orange Smart Store, poza Warszawą także w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie. Były  tam  tzw. Viewing Parties, prowadzone przez popularnych, gamingowych twórców internetowych. Była to doskonała okazja aby poznać znanych youtebrów czy streamerów.

TOP 10 najlepszych zawodników Orange Community Cup .

  1. Olaf Kondla [PC]
  2. Michał Jurek [PC]
  3. Artur Gierasimowicz [PC]
  4. Leon Duda [PC]
  5. Maciej Radzio [PC]
  6. Dawid Gucwa [PC]
  7. Jarek Kaleta [PC]
  8. Jakub Świtała [PS4]
  9. Mikolaj Banaszek [PC]
  10. Cezary Dąbrowski [PS4]

Przejrzałem całą listę wygranych, wśród 50 nagrodzonych  nie ma  ani jednej dziewczyny. Fortnite to jednak typowo męska rozgrywka :-(

Jeżeli chcecie dowiedzieć się nieco więcej o e-sporcie, obejrzyjcie te 3 materiały wideo.


Oferta

Dodatkowe 5GB w Orange na kartę+KONKURS

Marta Krajewska Marta Krajewska
04 października 2019
Dodatkowe 5GB w Orange na kartę+KONKURS

Jak zyskać dodatkowe 5 GB w Orange na kartę? To proste, wystarczy doładować swoje konto przez stronę doladowania.orange.pl lub w aplikacji Mój Orange.

Stali klienci Orange na kartę od dawną znają tę promocję. Teraz postanowiliśmy poinformować o niej najmłodszych. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy influencerów i zorganizowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są 3 iPhony 7 32 GB oraz 9 iPadów 32 GB.

Twórcy znani z Tik Toka, Dominik Rupiński, Smav i Filip Zabielski przygotują i opublikują na swoich profilach nagrania, oznaczone hasztagami: #Orangeyourlife oraz #5gbpodoladowaniu. To jednak nie wszystko. Influencerzy przygotowali eBook, w którym zdradzają swoje sztuczki na ciekawe efekty i montaż video. A wszystko po to, aby ułatwić wam udział w konkursie. eBook możecie pobrać ze strony  orangeyourlife.pl

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu własnego filmu, którego tematem przewodnim jest telefon. Video należy opublikować na TikToku, oznaczając ulubionego TikTokera spośród naszej trójki oraz dodać hasztagi: #Orangeyourlife oraz #5gbpodoladowaniu.

Konkurs potrwa do końca października. Regulaminy i szczegóły na stronie: orangeyourlife.pl

Komentarze


Oferta

Ślusarz i hydraulik w pakiecie z prądem

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
03 października 2019
Ślusarz i hydraulik w pakiecie z prądem

Ostatnio kolega bardzo narzekał na brak hydraulików. Okazuje się, że w Warszawie na wizytę specjalisty można czekać nawet kilka tygodni a naprawa w ciągu 24h kosztuje dużo więcej. A w sytuacji, gdy cieknie woda, zaciął się zamek w drzwiach, nie ma prądu czy przestał grzać piec gazowy nie da się przecież czekać. I choć takie awarie domowe nie zdarzają się często, to przecież na 100% stanie się to w najgorszym możliwym momencie. Przykładowo, moim rodzicom piec gazowy dwa razy psuł się w czasie świąt Bożego Narodzenia. Szansa na wizytę serwisanta – 0%.

Prąd + specjaliści

Rozwiązaniem może być niedrogi abonament na usługi specjalistów, choćby jako dodatek do podstawowej oferty, którą każdy musi mieć - jak prąd. Takie rozwiązanie znajdziecie w spółce Orange Energia, gdzie nie tylko podpiszecie umowę na sprzedaż prądu, ale dostaniecie dostęp do usług elektryka, hydraulika, ślusarza, szklarza, dekarza oraz serwisantów urządzeń AGD, RTV, PC, gazowych i grzewczych. Umowa z Orange Energia to przede wszystkim atrakcyjne ceny prądu z gwarancją, że przez cały 2020 rok nie ulegną one zmianie. Spółka nie czekając na to jak mogą się zmienić w Polsce ceny energii elektrycznej w 2020 roku, już dziś oferuje klientom stałą cenę prądu do końca przyszłego roku. Dla wielu osób to ważne, bo oznacza, że nie trzeba będzie martwić się ewentualnymi podwyżkami.

Do wyboru macie dwa pakiety: komfort i wygoda. Pierwszy - komfort - z prądem (0,2951 zł/kWh) i wymienioną wcześniej grupą specjalistów. Poza kwotą za zużyty prąd miesięczna opłata za pakiet to 16,99 zł. W jego cenie dostajecie 5 darmowych napraw w ciągu roku, każda do kwoty 1500 zł. Nie zapłacicie nie tylko za wykonaną usługę, ale też za niezbędne części zamienne. Oczywiście pod warunkiem, że naprawa nie przekroczy tej kwoty. Jeśli tak się stanie, dopłacacie różnicę. Druga opcja to pakiet wygoda, na tej samej zasadzie: prąd (0,3074 zł/kWh) i w gotowości czekają: elektryk, hydraulik i ślusarz. Miesięczna opłata jest tu niższa, wynosi 12,99 zł + oczywiście kwota za zużyty prąd. Przysługują tu 4 bezpłatne naprawy każda do kwoty 700 zł, jednak części zamienne nie są już ujęte w tej cenie.

Naprawa w 24h

Zaproponowana grupa serwisantów, zwłaszcza w opcji komfort, załatwi całkiem duży zakres możliwych awarii: od drzwi zewnętrznych, przez sprzęt AGD, komputery, telewizory i dekodery, urządzenia gazowe, po awarie instalacji elektrycznej, gazowej, grzewczej, wodno-kanalizacyjnej czy uszkodzenie dachu. Usługi obejmują też uszkodzenie drzwi przy włamaniu, naprawę instalacji elektrycznej po uderzeniu pioruna czy przepięciu oraz wybitych szyby w oknach i drzwiach. Jest to możliwe dzięki współpracy Orange Energia z Allianz Polska, która odpowiada za ofertę assistance.

Działa to tak, że gdy zdarzy się awaria dzwonicie na dostępny całą dobę numer infolinii Allianz. W ciągu godziny zwrotnie dostaniecie informację o możliwym terminie wizyty serwisanta. Nie może on być dłuższy niż 24 godziny, wyjątek to awarie sprzętu AGD, PC lub RTV. Tu maksymalnie są to 72 godziny. Dla osób, które mogą wydać nieco ponad 155-200 zł na dostęp do usług specjalistów to realna alternatywa wobec ich samodzielnego szukania. Zwłaszcza, że według danych Allianz Polska średni koszt usługi hydraulika to obecnie 300 zł, a średni koszt naprawy pralki czy lodówki to 170 zł. Jednocześnie ze statystyk ubezpieczyciela wynika, że najczęściej psują się lodówki, pralki, zmywarki i telewizory.

Komentarze

Scroll to Top