Oferta

Orange Energia obniża rachunki klientom

Beata Giska Beata Giska
29 września 2023
Orange Energia obniża rachunki klientom

Niedawno otrzymaliście maile i SMS-y od Orange Energia, odnośnie rabatu na rachunku za energię. Cena może być mniejsza o 125 złotych. To nie jest podstęp. Spokojnie klikajcie i korzystać ze zniżki. Wyjaśniamy o co chodzi.

Wiele mówi się o oszustwach internetowych, podszywaniu się pod firmy, wysyłaniu informacji z fałszywymi fakturami oraz niebezpiecznymi linkami, o czym zresztą najlepiej wie i pisze nasz spec od cyberbezpieczeństwa – Michał Rosiak. Tym razem jest sytuacja odwrotna, dlatego chcieliśmy odpowiedzieć zbiorczo na Wasze pytania i uspokoić wszystkich.

Tak to my, a właściwie nasza spółka Orange Energia – zajmująca się m.in. sprzedażą energii i fotowoltaiki - rozsyła wiadomości o niższych kosztach użytkowania. Choć w pierwszej chwili może brzmieć to zbyt pięknie, by było prawdziwie, jednak nie ma tu żadnych haczyków ani zagrożeń. Sprawdziliśmy to u źródła.

Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Jeśli spełnicie jeden z warunków, opisanych w Rozporządzeniu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, takich jak: zgoda na korzystanie z e-faktur (ograniczymy wysyłkę papierową i wszyscy rozliczymy się szybko, wygodnie, elektronicznie) lub potwierdzicie swoje dane czy też zgodzicie się na otrzymywanie informacji marketingowych – wówczas Wasze rachunki będą niższe o około 125 złotych. Czysta energia i czysty zysk.

Można spełnić jeszcze kilka innych warunków, aby otrzymać rabat, dlatego polecamy zapoznać się dokładnie z całą informacją (dostępna tutaj: Zmiana rozporządzenia w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną. - Dz.U.2023.1847 - OpenLEX). Pełną treść maila, którego otrzymali klienci, znajdziecie też poniżej.

A jeśli rozważacie dopiero instalacje paneli fotowoltaicznych czy założenie pompy ciepła i zainteresowała Was oferta Orange Energia – szczegóły znajdują się tutaj.
Więcej o zielonych działaniach naszej firmy czy innych promocjach, przeczytacie na blogu.

Wiadomość wysyłana do użytkowników OE

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 9 września 2023 roku, zmieniającym rozporządzenie w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną, w Orange Energia przyznajemy obniżkę należności za energię elektryczną w kwocie 125,34 zł. Obniżka przysługuje odbiorcom w gospodarstwach domowych (grupa taryfowa G).

Obniżka będzie Ci przysługiwać, jeśli spełnisz w terminie do 30 listopada 2023 roku przynajmniej jeden z trzech poniższych warunków:

1.       wyrazisz zgodę na otrzymywanie od Orange Energia faktur drogą elektroniczną, lub

2.       potwierdzisz poprawność swoich danych kontaktowych znajdujących się w posiadaniu Orange Energia, lub

3.       wyrazisz zgodę na otrzymywanie od Orange Energia informacji marketingowych.


Kliknij tutaj, aby wypełnić i wysłać do nas formularz, w którym potwierdzisz dane i wyrazisz wymagane zgody.

Obniżkę przyznamy Ci również, jeśli:

4.       w okresie co najmniej trzech następujących po sobie miesięcy między dniem 1 stycznia 2023 roku a dniem 30 września 2023 roku, Twoje zużycie energii elektrycznej obniżyło się w punkcie poboru energii do poziomu poniżej 95% zużycia energii elektrycznej w odniesieniu do tych samych trzech następujących po sobie miesięcy między dniem 1 stycznia 2022 roku a dniem 30 września 2022 roku, lub

5.       jesteś prosumentem energii odnawialnej w rozumieniu art. 2 pkt 27a ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o odnawialnych źródłach energii, lub

6.       otrzymaliśmy od Ciebie oświadczenie, o którym mowa w art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 7 października 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej.


Jeżeli spełniłeś warunek, który uprawnia Cię do obniżki, pomniejszymy Twoją płatność o 125,34 zł najpóźniej na ostatniej fakturze za energię zużytą w 2023 roku.

Pozdrawiamy,
Orange Energia


Bezpieczeństwo

Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci

Michał Rosiak Michał Rosiak
28 września 2023
Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci

Biorąc się za podsumowanie 17. edycji konferencji Bezpieczeństwo Dzieci i Młodzieży w internecie, zwanej Safer Internet, chciałem zacząć od tego jak dużo zmieniło się na przestrzeni lat. Spojrzawszy jednak w program pierwszej edycji, w której wziąłem udział w 2010 roku zaskoczyło mnie, że wiele treści się... powtarza!

Rok 2010. Facebook powoli się rozkręca, choć na krajowym rynku Nasza Klasa trzyma się całkiem nieźle. Na rynku mobilnym debiutuje Samsung Galaxy S. Nokia ze swoją N8 próbuje resuscytacji Symbian OS. A w salach Novotelu Airport mówimy na konferencji (od pierwszej edycji pod patronatem Fundacji Orange) m.in. o:

  • porozumieniu dotyczącego samoregulacji w portalach społecznościowych - na panelu przedstawiciele nk.pl i MySpace, a Facebook pojawił się na konferencji rok później,
  • prywatności i bezpieczeństwie telefonii komórkowej,
  • ale też o cyberprzemocy,
  • i groomingu online.

Wielkie koszta młodzieńczej niewiedzy

I właśnie prezentacja dotycząca tego ostatniego tematu wbiła mi się najbardziej w głowę. W szczególności porażające były zanonimizowane fragmenty dyskusji groomerów zarzucających sieci. Wykorzystujących brak wiedzy, świadomości, czy trudne życiowe chwile dzieciaków. Gdybym miał, jako ojciec trzylatka, uzewnętrznić swoje myśli z tamtego momentu to Wojtek i tak by mi je wyciął z tekstu... To trochę niesamowite, trochę zaskakujące, a najbardziej to smutne, że tego typu podłe aktywności zaczęły się od początku ery internetu. Z roku na rok jest coraz gorzej, a wiek ofiar spada! Wiecie, że najmłodszą uwiedzioną osobą, o której mówił przedstawiający temat Arkadiusz Michałowski była... pięcioletnia dziewczynka z Wielkiej Brytanii! O bezpieczeństwo dzieci trzeba zadbać od samego początku.

A skoro mówimy o wykorzystywaniu naiwności i niewiedzy małoletnich, zaszokował mnie - choć z znacząco inny sposób - Oliwier Nytko, mówiąc o lootboxach w grach. Wiem, że ludzie potrafią płacić niemałe pieniądze za to, by ich postać wyróżniała się w grze. Uważam jednak, że cyfrowy nóż za 118 tys. dolarów to "trochę" przesada. Tymczasem parahazardowe strony, na których mamy 0,25% szans wygrać coś drogiego, a przeszło 95% na to, że "zyskamy" mniej niż wydamy, reklamują prawie wszyscy czołowi streamerzy na Twitchu. Kto ich ogląda? Małoletni. Kto jest gotów wydać mnóstwo pieniędzy, by ciągle stymulować układ nagrody w mózgu? To jeszcze tylko zadam retoryczne pytanie, kto stawia zarobek od 2 do 5% na sprzedanych lootboxach ponad etykę?

No właśnie.

Pole minowe, czyli młodzieżowy internet

Na przeciwnym biegunie moich odczuć znalazła się Magdalena Bigaj, opowiadająca od tym, jak przekonać rodziców do współpracy pod hasłem "bezpieczeństwo dzieci w sieci"? Tego samego rodzica, który sam jest daleki od dawania przykładu na higienę cyfrową!

7% osób dorosłych NIE odbiera powiadomień od razu jak przyjdą!

nie odbiera! I jak młody człowiek ma traktować poważnie nasze "nie gap się bez przerwy w telefon"? Doktor Anna Buchner i Maria Wierzbicka-Tarkowska opisując wyniki badań jakościowych z młodzieżą przytaczały opinie badanych, będących zdania, że:

Rodzice zawsze "pracują"! A my? My "robimy jakieś głupoty" w sieci.

A młodzież jest wyczulona na sztuczne moralizowanie i podwójne standardy. Mnie natomiast zaskoczyło, co jest dowodem na to, że każdy na takiej konferencji się czegoś nauczy, że w aspekcie zagrożeń w sieci potężnie rozmijamy się definicyjnie z młodzieżą - czyli z faktami. Dla nich największym zagrożeniem w sieci wcale nie jest obcy! Jest nim rówieśnik. Każdy, kto może w dowolnej chwili wykorzystać przeciwko nam nasze dowolne potknięcie. Młodzież czuje się permanentnie podpuszczana w grupie rówieśniczej, ma wrażenie chodzenia po polu minowym.

Dla mnie to chyba najważniejsza konkluzja konferencji.

A wracając jeszcze do Magdaleny Bigaj, warto zajrzeć na stronę https://higienacyfrowa.pl, by sprawdzić poziom Waszej higieny cyfrowej. Mój wynik to 1,77 - wygląda więc na to, że jestem szewcem, który chodzi bez butów (ale w sekcji dotyczącej bezpieczeństwa wszystko miałem na full).

Bezpieczeństwo dzieci a... sztuczna inteligencja

Co jeszcze zapamiętałem z tegorocznej konferencji? O treści raportu "Dojrzeć do praw", w którym mam swój drobny, ekspercki wkładem, dowiedziałem się na jego premierze. To jednak ważne, że wystąpieniu Konrada Ciesiołkiewicza przysłuchiwały się osoby zajmujące się zawodowo codzienną pracą z dziećmi i młodzieżą. Z prelekcji prof. Jacka Pyżalskiego zapamiętałem, że dom nie różnicuje poszukiwania agresywnych treści. I tyle z narracji "złych dzieci z dobrego domu". Sporo ciekawych danych znajdziecie na stronie https://bia4all.eu/pl. Wiecie, że 40% młodzieży szuka treści agresywnych, a 90 procent(!) wpada na nie, nie szukając?

Trzy ciekawe spostrzeżenia zanotowałem natomiast podczas debaty o AI w nauczaniu. I z tymi cytatami Was zostawię, dodając tylko na koniec, że warto było spędzić na konferencji dwa ciekawe dni.

Żyjemy w erze kapitalizmu, AI to produkt jak każdy inny. Ma na siebie zarabiać.

dr Ada Florentyna Pawlak

Przez ChatGPT uczniowie zaczną ściągać? A czy to wina technologii, czy może poraża pruskiego systemu edukacji?

Mateusz Mrozek

Nie ma tylu nauczycieli, żeby każdy uczeń mógł z nich korzystać. Na dodatek, żeby byli dostępni 24/7 i anielsko cierpliwi. W wielu kwestiach modele AI mogą realnie pomóc.

Inez Okulska

Oferta

Zaczynamy jesienne obniżki

Beata Giska Beata Giska
28 września 2023
Zaczynamy jesienne obniżki

Choć pogoda jeszcze letnia, zaczęła się już kalendarzowa jesień. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was gorące promocje. Taniej kupicie telefony Xiaomi, a także elektronikę.

Od dziś obniżyliśmy ceny: Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128 GB, Xiaomi Redmi 12 4/128 GB i Xiaomi 12C 3/64 GB z wybranymi ofertami oraz w opcji bez abonamentu.

Zniżki sięgają 336 zł, jak w przypadku Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128 GB przy zakupie Planu S. Czyścimy magazyny, bo niebawem wkroczy seria Xiaomi 13T, którą mogliście już kupić w przedsprzedaży, w promocji z hulajnogą lub tabletem gratis.

Niedawno obniżyliśmy też ceny smartfonów OPPO Reno8 T, a także hulajnog MOTUS Scooty 10 Lite. Rabaty w przypadku hulajnogi to także nawet 336 zł. Telefon OPPO Reno8 T można kupić taniej o 288 zł - decydując się na wersję z Orange Love Mini.

Promocje są ograniczone są ilościowo, czyli kierujemy się zasadą kto pierwszy ten lepszy. Parametry techniczne, jak i dokładne opcje zakupu znajdziecie na naszej stronie.

Scroll to Top