;

Innowacje

Orange Fab: 13 powodów, żeby wziąć udział (0)

Marta Krajewska

5 stycznia 2016

Orange Fab: 13 powodów, żeby wziąć udział
0

Jutro 6 stycznia, ostatni dzień, w którym można zgosić się do bieżącej, 3. edycji Orange Fab. O programie pisałam już sporo, więc tylko szybkie przypomnienie:

Dlaczego warto?

 1. Żeby stworzyć wspólną ofertę z dużym operatorem. Że to niby niemożliwe, że taka duża firma, ze startupem? Otóż możliwe 🙂 Zrobił tak OORT Święta w 16 mln kolorów
 2. Żeby naprawdę rozwinąć swój biznes. Ale jak rozwinąć? Na przykład rozbudować aplikację, a potem wrzucić ją do Orange Apps Center tak jak HOLLO.
 3. Żeby uwierzyć  w siebie i w swój pomysł. Jeśli już od dawna prowadzicie swoją fimę, mogliście gdzieś po drodze stracić zapał i wiarę, że się uda. W programie realnie ocenimy potencjał Waszego startupu i być może zaczniecie z nowymi siłami, tak jak jak po 13 latach Eryk i Łukasz z PKRM
 4. Bo zgłoszenie nic nie kosztuje, a można zyskać dofinansowanie dla swojego startupu. 40 tys PLN.
 5. Bo pracujecie z mentorami –  najlepszymi ludźmi w swojej branży: Bartek Gola (SpeedUp Group), Grzesiek Marczak (Antyweb) i inni.
 6. Bo poznacie prawdziwych inwestorów, gotowych zainwestować w Wasz startup, jak Maciej Hazubski z IQ Partners
 7. Bo poznacie menadżerów z Orange, którzy podczas przesłuchań dają Wam feedback, nie tylko biznesowy, ale i technologiczny. Cenne.
 8. Bo poznacie inne startupy. Możecie ocenić swój biznes z nowej perspektywy, a przy okazji nawiązać relacje (a relacje w biznesie to rzecz do nie do przecenienia).
 9. Bo przez 12 tygodni możecie intensywnie pracować nad swoim biznesem z najlepszymi ekspertami, którzy podpowiedzą Wam, w jakim kierunku go rozwijać. Taka przyspieszona szkoła biznesu 🙂
 10. Bo możecie wyjechać do Paryża i pokazać swój startup światu na międzynarodowych targach Orange Demo Days, tak jak zrobił to Michał
 11. Bo nauczycie się pitchować! A to jest umiejętność, która jeszcze nie raz przyda Wam się w pozyskiwaniu inwestorów, czy partnerów biznesowych. Absolutnie nie do przecenia. W zeszłym roku półfinaliści uczyli się pitchować pod okiem profesjonalnego trenera, Krzysztofa Kasperuka. Jak sami potem przyznali, te parę godzin całkowiecie zmieniło ich wystąpienia.
 12. Bo nawiążecie biznesowe kontakty. Nawet jeśli nie uda Wam się wejść do programu akceleracji, poznacie mentorów, inwetorów, ludzi z branży, inne startupy. A jak wiadomo relacje…patrz punkt 8.
 13. Bo poznacie metodykę zarządzania projektami Agile podczas warsztatów z ekspertem. Tak, mamy ofertę LAST MINUTE, tylko dla startupów, które zgłoszą się do programu w dniu 6 stycznia: 20 miejsc na warsztat Agile z Jackiem Frankowskim.

To jak, przekonałam Was? Mam nadzieję, że tak. To idziemy na stronę i zgłaszamy się TUTAJ.

Udostępnij: Orange Fab: 13 powodów, żeby wziąć udział
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

;

Innowacje

Trendy technologiczne – sonda (0)

Marek Wajda

4 stycznia 2016

Trendy technologiczne – sonda
0

Co nas czeka w nadchodzącym roku w zakresie szeroko rozumianej technologii, jakie trendy nas czekają? Oczywiście oprócz tego, że będzie to rok mobile i geomarketingu 😉 Sprawdźcie sondę, którą przeprowadziłem wśród blogerów, dziennikarzy i startupów. A na końcu – konkurs!

 

9c37a40bdaae406e018ee4e4ac6599e7384Natalia Hatalska, http://hatalska.com
Gdybym miała powiedzieć, pod jakim hasłem będzie 2016 rok, bez zawahania powiem – że hasem wiodącym będzie człowiek. Nie chodzi mi o to, że nagle pozbędziemy się technologii, nie. Ale doszliśmy wreszcie do momentu, w którym zrozumieliśmy, ze technologia ma być w służbie człowieka, a nie na odwrót. Z konkretnych technologicznych rozwiązań warto zwracać szczególną uwagę na wirtualną rzeczywistość, sztuczną inteligencję, sieci neuronowe, deep learning. To będą główne słowa-klucze w 2016.
2f2e0f0b1d7fe2eb8fe695048d28a06d41bGrzegorz Marczak, antyweb.pl
6 zjawisk które warto obserwować w 2016 roku.
Stagnacja jeśli chodzi o rozwój i innowacje w mobile, szczególnie widoczna u producentów telefonów.
Druga fala upadków unikornów czyli cudownych firm z gigantyczną wyceną nadmuchaną poprzez inwestycje a nie popartą wynikami finansowymi.
Rozwijający się pojedynek pomiędzy TV a Internetem i pojawienie się coraz lepszej konkurencji ze strony Internetu (Youtuberzy, programy autorskie).
VR który wreszcie zawita do domu i będzie początkowo czystą rozrywką a docelowo narzędziem również do pracy i dla profesjonalistów.
Chiny i ich ekspansja międzynarodowa w takich kategoriach jak smartfony czy e-commerce.
Apple i ich zmagania o atencje użytkownika. 2015 rok zdecydowanie nie był rokiem Apple, trudno w ostatnich 12 miesiącach wymienić produkt, który nawiązywałby jakością i innowacyjnością do poprzednich lat.

7fce6e3cc4f2a20255ff4da685c39272b21Michał Sadowski, brand24.net
Myślę, że video 360 i VR bedzie sie coraz śmielej przebijał do mainstreamu. Przewiduje także popularyzacje dronów i kamer sportowych które już teraz widzimy znacznie częściej.

 

 

 

e9960ee429580d07df5a2735f475b67937aTomasz Wyka, myapple.pl
W 2016 roku druk 3D będzie coraz szerzej wykorzystywany nie tylko do zabawy i „produkcję” docków dla Apple Watch. Ta technologia wielką przyszłość ma w medycynie przy produkcji „części zamiennych”. Rok 2016 to będzie także duży skok w świecie smart-zegarków, które staną się lepsze, szybsze i co najważniejsze bardziej użyteczne a także dużo bardziej popularne – tak jak kiedyś smartfony były urządzeniami dla geeków tak dziś mają je w kieszeni praktycznie wszyscy.
Na koniec coś co będzie miało wpływ także na osoby nie zainteresowane technologią bo rok 2016 będzie rokiem w którym samochody staną się bardziej eko (i nie chodzi już o zwykły downsizing a o coraz śmielsze wchodzenie w napęd elektryczny) – zaobserwujemy również postępy w temacie pojazdów autonomicznych.

5423f94040e75ed3487165edaec88760afbMonika Mikowska, jestem.mobi, mobee dick
Trendu nie powinno się rozpatrywać w tak krótkiej perspektywie jak rok. Wszystkie nowe możliwości, związane z mobilnością będą nas zajmować i ekscytować przez wiele kolejnych lat. W ciągu najbliższych 2-3 lat zobaczymy jak urządzenia ubieralne, w tym smart zegarki, które dziś jeszcze traktujemy dość pobłażliwie, po prostu jako fajne gadżety, zaczną odkrywać coraz większą rolę w naszym codziennym życiu. Tak jak smartfony ograniczyły nasze korzystanie z komputerów, tak smart zegarki ograniczą nasze korzystanie ze smartfonów. Z kolei w perspektywie 5 lat zobaczymy realny wpływ internetu rzeczy na naszą codzienność.
Od początku zaistnienia beaconów wierzę w ich możliwości i nieskończoną możliwość implementacji w wielu dziedzinach naszego życia. Dziś nadal jesteśmy early adopterami, zarówno jako twórcy rozwiązań, jak i ich użytkownicy. W roku 2016 będę im dalej kibicować, szczególnie wdrożeniom poza branżą retail, bo póki co w tej są najpopularniejsze. Wiele dobrego mogą zdziałać w instytucjach publicznych, takich jak szkoły, szpitale, urzędy…
Jeśli chodzi o aplikacje mobilne, to polecam obserwować rozwój komunikatorów, takich jak Messenger, WhatsApp, KIK, WeChat, Viber… Z ich poziomu będzie można niedługo zamówić taksówkę, zapłacić za usługę, zamówić jakiś produkt, itp. Dosłowne 2 tygodnie temu Facebook ogłosił partnerstwo z Uberem, właśnie po to, aby z poziomu Messengera można było zamówić samochód… Tak jak 2 lata temu mówiliśmy o trendzie “The great unbundling”, który nakazywał uszczuplać funkcjonalność aplikacji, tak teraz najwyraźniej będziemy obserwować próby powrotów do zasady “jedna do wszystkiego”… Byle mądre i z realną korzyścią funkcjonalną dla ich użytkowników.

15d7ed670a57b3fad2d797d7c802ce7fc2fAdam Przeździęk, mediafeed.pl
Przewiduję dalszy rozwój trendu Consumer Voice Interfaces (nazywanego też No Interface), czyli prac nad komunikacją z urządzeniami przy pomocy głosu. Do tej pory to my uczyliśmy się języka, w jakim komunikują się urządzenia, teraz one uczą się rozpoznawania naszej mowy. Siri, Cortana, M od Facebooka, Nuance w samochodach, domowe roboty personalne (JIBO, Google Panda czy Amazon Echo) a nawet dyktowanie maili lub SMS-ów. Nie znamy bardziej naturalnego sposobu komunikacji z otoczeniem, chcemy więc dostosować do niego również naszą technologię.
W 2016 technologia VR / AR na dobre trafi w ręce użytkowników. Wiele mówi się o planowanym na Q1 debiucie Oculus Rift, którego sprzedaż w przyszłym roku szacowana jest na 3,6 mln sztuk. Nie zapominajmy o Samsungu, Microsoft, HTC, Sony i tajemniczym projekcie Magic Leap (Google) – wszystkie te firmy biorą udział w jednym wyścigu wirtualnej rzeczywistości.
Zwróciłbym również uwagę na video 360° i kamery, które pozwolą na przygotowanie materiału w tej technologii, jak choćby Sphericam czy OZO od Nokii. W 2016 tworzenie video w tym formacie zostanie jeszcze bardziej spopularyzowane, także dzięki możliwościom wspomnianych wcześniej headsetów wirtualnej rzeczywistości.

37c3fc4ebb057acf663514fec1336713d95Przemysław Pająk, spidersweb.pl
Myślę, że 2016 r. będzie rokiem wielkiego rozwoju wirtualnej rzeczywistości. To, że jest to przyszły obowiązujący interfejs komputerowe jest pewne. Na to jednak jeszcze poczekamy dłuższą chwilę. Już jednak w ciągu najbliższych 12 miesięcy pojawią się projekty VR, które zachwycą szeroką publiczność.

 
df903f28d114b12b29aeef28bc3af13bc93Katarzyna Dworzyńska, dworzynska.com
Rok 2015 miał być rokiem beaconów. Niestety, o ile o samej technologii było głośno, to brak spektakularnych wdrożeń z jej wykorzystaniem może świadczyć jedynie o tym, że wciąż ani my – społeczeństwo, ani rynek nie jesteśmy gotowi na to rozwiązanie. Na duże projekty z beaconami w roli głównej musimy jeszcze zaczekać. O czym będzie głośno w roku 2016? Z pewnością umocni się rola RTB przy przeprowadzaniu kampanii reklamowych, również tych mobilnych. Już teraz udział programmatic w wydatkach na reklamę stanowi 25% (AdAge). Do tego dojdzie personalizacja przekazu. Zyskają Ci, którzy będą potrafili gromadzić, analizować a następnie wykorzystywać dane, na ich podstawie wychodzić z ofertą do użytkownika. I o ile w 2015 roku mówiono, że content is a king, to w 2016 roku królem będzie kontekst – czyli to kiedy i gdzie, w jakiej sytuacji, w którym momencie nasz klient szuka informacji o naszym produkcie czy usłudze. I jeśli zaserwujemy mu przekaz idealnie dopasowany do jego aktualnych potrzeb – wygramy. Jestem przekonana, że w przyszłym roku motyw moment marketingu będzie bardzo często pojawiał się w serwisach branżowych. Stawiam także na dalszy rozwój reklamy synchronicznej.
373338d3928172a0b4bcd3c8015c0b2da5bArtur Kurasiński, blog.kurasinski.com, yourmuse.io
Przewiduję duży odpływ klientów operatorów telewizji kablowej i odłączanie się od kablówek z powodu kiepskiej oferty i wysokich cen. Po prostu Internet wygrywa. Przez dwa lata od wyłączenia NC+ nie widzę powodów, żeby kupować ofertę od kablówek. Kliencie będą szukać jak najlepszej oferty internetu i dobrych portali VOD. Wszyscy czekamy na Netflixa 😉

 

6b15215066bc32b18607a41939926adc12dWitold Tomaszewski,  telepolis.pl
Przyszły rok pod względem technologii nie zapowiada się przełomowo. To będzie dalszy, powolny trend wchodzenia elektroniki coraz głębiej w nasze życie. Nie zostanie zaprezentowany żaden smartfon, który pod względem technicznym czy wyglądu będzie wyróżniał się od reszty. Nie zostanie pokazany żaden gadżet, elektronika ubieralna, która zmieni nasze życie nie do poznania. Wszystko będzie jednak trochę lepsze, trochę szybsze i trochę tańsze.
Jeżeli mówić o przełomie, to chyba w kontekście coraz większej popularności w naszym kraju chińskiego AliExpress. Świat staje się coraz mniejszy. Nad Wisłę płynie coraz szersza rzeka elektroniki i gadżetów w wyjątkowo niskiej cenie. Wystarczy kilka dolarów, aby w ciągu kilku tygodni przyszła do nas paczka z ciekawą zawartością.
I uwaga, uwaga – mały konkurs. Napiszcie co Wy przewidujecie. A autorzy trzech komentarzy, które spodobają mi się najbardziej nagrodzę firmowymi gadżetami. Czekam do końca tygodnia.

284638313f916e4f60e7c20fd0f1965ad32

Udostępnij: Trendy technologiczne – sonda
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

;

Odpowiedzialny biznes

Odpowiedzialność przede wszystkim! (0)

Bartlomiej Roch

3 stycznia 2016

Odpowiedzialność przede wszystkim!
0

Witajcie w Nowym Roku!:) Niech 2011 będzie jeszcze bardziej udany!

Dziś chciałem podzielić się z Wami artykułem, który  napisałem co prawda jeszcze w 2010 na zaproszenie kwartalnika „CR Nawigator” z okazji nieformalnej rocznicy 10 lat odpowiedzialności biznesu w Polsce.

10-lecie działalności stowarzyszenia Forum Odpowiedzialności Biznesu stało się pretekstem dla kwartalnika do opublikowania serii artykułów nt. początków polskiego CSR, przypomnienia sylwetek osób, którym zawdzieczamy jego rozwój w naszym kraju a także o tym gdzie znajduje się on obecnie oraz dokąd powinien podążać. Nasza grupa już od 5 lat współpracuje z FOB, stąd też wyróżnienie nas i kilku innych polskich firm najdłużej współpracujących ze stowarzyszeniem podczas grudniowej gali Forum w Tearze Polonia w Warszawie.

W artykule „Już czy dopiero?” przedstawiłem wybór najciekawszych i najważniejszych moim zdaniem programów i kampanii dotyczących CR w Polsce w ostatnich latach. Od razu zaznaczę, że ich kolejność jest przypadkowa, a wybór dotyczy bardziej tematów niż ich korporacyjnego przyporządkowania. Jednocześnie chciałbym odesłać Was do roczników Raportów Dobrych Praktyk (opracowywanych od 2002 r.),  którymi inspirowałem się pisząc artykuł bo są prawdziwą kopalnią wiedzy na temat odpowiedzialności biznesu w Polsce.

 

Przyjemnej lektury! 🙂

Udostępnij: Odpowiedzialność przede wszystkim!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej