Oferta

Orange Flex dla obywateli Ukrainy

Kasia Barys Kasia Barys
03 marca 2022
Orange Flex dla obywateli Ukrainy

Wczoraj pisaliśmy o ofercie bezpłatnych starterów, ale mieliśmy też pytania o ofertę Orange Flex. Być może dlatego, że jeszcze przed inwazją blisko 7 tys. osób z Ukrainy  korzystało z niej ze względu na dużą elastyczność i możliwość samodzielnej rejestracji numeru z wykorzystaniem karty pobytu lub paszportu. Aplikacja oraz strona internetowa Flex są dostępne w języku ukraińskim, wszystko aby ułatwić korzystanie z usługi.

Orange Flex przygotował specjalne pakiety dla osób z Ukrainy. Dla użytkowników dostępny jest pakiet rozmów międzynarodowych na Ukrainę: 100 minut ważny przez 30 dni za 0 zł. Wystarczy wpisać kod UKRAINA w polu kody promocyjne w swojej aplikacji Flex, by odebrać bezpłatny pakiet. Kod można aktywować do 31.03.2022r.

Warto pamiętać, że w każdy z Planów komórkowych wbudowany jest Social Pass, który umożliwia korzystanie z popularnych komunikatorów i mediów społecznościowych bez limitu GB. W Social Pass znajdują się m.in. WhatsApp, Viber, Messenger, Facebook, Telegram i Twitter. Dzięki nim można utrzymać kontakt z bliskimi, którzy zostali w ojczyźnie czy z tymi, którzy znaleźli schronienie w Polsce.

Żeby aktywować numer we Flexie trzeba pobrać na smartfon bezpłatną aplikację mobilną Orange Flex. Aplikacja dostępna jest w Google Play, App Store oraz AppGallery. Po pobraniu aplikacji i wyborze Planu komórkowego należy zweryfikować tożsamość poprzez zrobienie zdjęcia dokumentu tożsamości oraz selfie. Dla obywateli Ukrainy może to paszport lub karta pobytu. Płatności za Plan komórkowy można dokonać BLIKIEM lub kartami płatniczymi Visa, Mastercard i Maestro. Z kodem FLEX pierwszy miesiąc korzystania z numeru będzie za 1 zł. Należy go wpisać przed wyborem metody płatności, przed aktywacją numeru.

Pamiętajcie, że do aktywacji numeru będą potrzebne:

  • smartfon,
  • karta SIM lub wirtualna eSIM,
  • dokument tożsamości (paszport/ karta pobytu/ dowód tożsamości),
  • karta płatnicza.

Kartę SIM Orange Flex można odebrać za darmo w dowolnym salonie Orange. W przypadku, gdy ma się już miejsce zamieszkania czy pobytu, można skorzystać z darmowej dostawy kurierem.

Jeśli użytkownik posiada już numer w innej ofercie w Orange, to w aplikacji można szybko przenieść numer do Flexa. Nie potrzebna jest już wtedy nowa karta SIM.

Oferta rodzinna w Orange Flex

Dodatkową opcją aktywowania numeru w Orange Flex jest oferta rodzinna. Osoby, które chcą wesprzeć przyjeżdżających z Ukrainy mogą skorzystać z opcji dodania do swojego konta numerów bliskich, znajomych czy współpracowników. W ten sposób można ułatwić proces aktywacji numeru dla osoby z zagranicy, który jest znacznie krótszy. Nie potrzeba weryfikacji tożsamości ani wyboru metody płatności. Będąc administratorem numeru obsługuje się też płatności.

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 21:16 03-03-2022

Super ? Jest moc. Fajnie ze tak „masowo” wspieramy różnymi akcjami naród ukraiński. Obawiam się tylko jednego, żeby nie było jak z „medykami” przy pandemii covid. Wszyscy bili nam brawa, a później…..nie będę używał niecenzurowanych słów ? Oby miłość do narodu ukraińskiego nie przerodziła się za „jakiś” czas w mowę nienawisci/hejt. Osobiście gdzieś w „środku” się tego obawiam.

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 22:16 03-03-2022

Super ? Jest moc. Fajnie ze tak „masowo” wspieramy różnymi akcjami naród ukraiński. Obawiam się tylko jednego, żeby nie było jak z „medykami” przy pandemii covid. Wszyscy bili nam brawa, a później…..nie będę używał niecenzurowanych słów ? Oby miłość do narodu ukraińskiego nie przerodziła się za „jakiś” czas w mowę nienawisci/hejt. Osobiście gdzieś w „środku” się tego obawiam.

Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?

Antonina Bojanowska Antonina Bojanowska
02 marca 2022
Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?

Inwazja Rosji w Ukrainie to zupełnie nowa sytuacja, z którą trudno sobie poradzić – także w rodzinie. Fundacja Orange zaprasza na darmowy webinar dla rodziców, aby wesprzeć ich w rozmowach z dziećmi o wojnie i w dbaniu o ich zachwiane poczucie bezpieczeństwa. Polecamy też nagranie webinaru dla szkół.

Wiele organizacji i osób prywatnych prowadzi działania pomocowe na różnych polach. W obliczu wojny trwa słuszna mobilizacja do pomagania uchodźcom z Ukrainy. Wiele rodzin gości ich pod swoim dachem. Z mediów i zupełnie bezpośrednio docierają trudne – szczególnie dla dzieci – przekazy o działaniach zbrojnych i losach poszkodowanych ludzi. Jak rozmawiać z najmłodszymi o tym, co dzieje się w związku z wojną za wschodnią granicą? Jak wspierać je w utrzymaniu poczucia bezpieczeństwa?

Warto radzić się specjalistów w temacie. Dlatego bardzo zapraszam Was na

WEBINAR DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW

Środa 2 marca, g.17.00
na Facebooku Fundacji Orange
na platformie Clickmeeting (tu limit 500 miejsc, w razie problemu z logowaniem zapraszamy na Facebook)

Wydarzenia poprowadzi Lucyna Kicińska, ekspertka zajmująca się wspieraniem dorosłych i dzieci w skrajnie trudnych sytuacjach. Opowie o emocjach dziecka (i rodzica) w obliczu konfliktu zbrojnego i o tym, jak pomóc mu w odzyskaniu poczucia bezpieczeństwa, co mówić, a czego nie mówić na temat bieżącej sytuacji w Ukrainie. Podpowie też zasady rodzinnej higieny informacyjnej.

Udział w webinarze jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Będzie też nagrywany i możliwy do odtworzenia później na Facebooku Fundacji Orange. Partnerem wydarzenia jest Głos Nauczycielski i Librus.

Coś dla szkół
Jednocześnie polecamy także zapis webinaru dla nauczycieli i nauczycielek, o tym, kiedy i jak podejmować w szkole temat bieżącej sytuacji w Ukrainie. Jak prowadzić działania psychologiczno-pedagogiczne skierowane do klas i konkretnych uczniów i jak wspierać uczniów pochodzenia ukraińskiego czy realizować inicjatywy w społeczności szkolnej. Być może przyda się taki materiał w szkołach Waszych dzieci.
Zapis WEBINARU na Facebooku

Wolontariusze w mobilizacji
W obliczu inwazji, która dotknęła Ukrainę pozostajemy solidarni z jej mieszkańcami i mieszkankami. Pracownicy i pracowniczki Orange właśnie mobilizują siły do działania z Fundacją Orange na rzecz uchodźców w całym kraju. W tempie ekspresowym zmieniliśmy model wolontariatu pracowniczego, aby umożliwić wolontariuszom jak najbardziej elastyczne reagowanie na potrzeby. Będę dawać Wam znać o tym.

Komentarze


Oferta

Polecamy urządzenia w obniżonych cenach

Ewa Wróbel Ewa Wróbel
02 marca 2022
Polecamy urządzenia w obniżonych cenach

Zachęcamy do sprawdzenia oferty Orange, w której kupicie smartfony, słuchawki i inne urządzenia w obniżonych, atrakcyjnych cenach. Dodatkowo, 8 marca będziecie mogli skorzystać z bezpłatnej dostawy do Paczkomatów InPost dla produktów zakupionych wraz z e-umową i z e-płatnością.


Najciekawsze propozycje:

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128 GB - rata miesięczna 60 zł, umowa na dwa lata, Plan 60. Bez abonamentu - 92,45 zł miesięcznie.

OPPO A54 5G - rata miesięczna 35 zł, umowa na dwa lata, Plan 60. Bez abonamentu - 57,45 zł miesięcznie.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro 6/128 GB - rata miesięczna 50 zł, umowa na dwa lata, Plan 60. Bez abonamentu - 72,45 zł miesięcznie.

Samsung Galaxy Watch4 Classic 42 mm eSIM - rata miesięczna 64 zł, umowa na dwa lata, Plan 80. Bez abonamentu - 74,95 zł miesięcznie.


Warto także sprawdzić nasze superceny na:

Samsung Galaxy Z Flip3 5G 128 GB - rata miesięczna 164 zł, umowa na dwa lata, Plan 80. Bez abonamentu - 239,95 zł miesięcznie.

AirPods z etui ładującym - rata miesięczna 24 zł, umowa na dwa lata przy zakupie Planu 60. Bez abonamentu - 32,45 zł miesięcznie.

Szczegóły oferty tutaj.

Komentarze

Scroll to Top