;

Oferta

Orange skusił Energią (22)

12 października 2017

Orange skusił Energią
22

49 lat, mieszkaniec częściej miasta niż wsi, 225 kWh miesięcznego zużycia prądu i faktura na 55 zł. To portret statystycznego klienta Orange Energia, czyli osoby, która kupuje prąd od Orange. Bezpośrednio lub przez nową spółkę o nazwie… uwaga: Orange Energia. Właśnie powitaliśmy w Orange jej klientów, którzy do tej pory kupowali prąd od kupionej przez nas firmy Multimedia Polska Energia. W sumie obsługujemy już łącznie 105 tysięcy klientów, którym sprzedajemy energię elektryczną, w tym również klika tysięcy firm. Te jednak zwykle płacą wyższe faktury ;-). To niezły wynik, bo do tej pory w sumie tylko ok. 500 tys. gospodarstw domowych w Polsce zdecydowało się na zmianę sprzedawcy prądu. Przyznacie, że jak na 10 lat liberalizacji rynku energii i ok. 13 mln gospodarstw domowych to dosyć skromny wynik. Choćby w porównaniu do usług telekomów, które rocznie zmienia około 1,7 mln Polaków.

Zmiana dostawcy energii coraz prostsza

Widocznie z prądem proces decyzji i jej przeprowadzenia był dużo boleśniejszy. W końcu zmiana telkomu trwa 1 dzień, a sprzedawcy prądu wciąż 2-3 miesiące. Jednak tu też się zmienia. Przykładowo, jako jedyni na ryku daliśmy klientom możliwość zmiany sprzedawcy prądu online, bez wychodzenia z domu. Umożliwia to usługa „Prąd na klik”, dzięki której najpierw sprawdzicie czy opłaca Wam się nasza oferta a potem cały proces zmiany sprzedawcy „przeklikacie” przed komputerem. Potem już tylko czekacie, a my załatwiamy za Was wszystkie formalności ze starym sprzedawcą.

Co do ofert, tu też jest całkiem nieźle. U nas możecie wybrać taką z bonusem 200 zł (o tyle mniej zapłacicie za zużyty prąd) i gwarancją stałej ceny przez 4 lata lub taką gdzie przez 3 miesiące prąd dajemy za darmo. W tym drugim przypadku, w trakcie trwania umowy cena 1 kWh może się co roku zmieniać, jednak na pewno nie będzie wyższa niż u głównych graczy energetycznych. Co ważne w Orange nie płacicie opłaty aktywacyjnej i opłat miesięcznych, co zdarza się w innych firmach. A informacje o miesięcznym zużyciu możecie podać nam sami wypełniając krótki formularz w aplikacji online.

Orange Energia - infografika

Udostępnij: Orange skusił Energią
podaj nick
komentarz jest wymagany
Zweryfikuj czy jesteś człowiekiem wybierając Klucz. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  robert 11:14 12-10-2017
  Niezła oferta, powodzenia!
  Odpowiedz
 • komentarz
  vdsl2 19:14 12-10-2017
  Według tego wychodzi http://pradnaklik.pl/widget 2300 a faktyczne zużycie mam 1200/1300 wiec nie opłaca się.
  Odpowiedz
 • komentarz
  mediolan 12:57 13-10-2017
  Tak... ja mam zużycie 75 KW/h i płacę 65 zł w orange energia z przesyłem to jak klient ma zużycie 225 kwh i opłaty większe za przesył wówczas mu rosną i płaci 55 zł...? Matematyka wasza czyni cuda !!!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Jardo 15:12 30-10-2017
  Bardzo dobra oferta dla klientów Orange - polecam...
  Odpowiedz
  • komentarz
   hehe 21:22 23-08-2018
   jaka dobra, wychodzi wiecej i to dużo, stawka za kw wieksza, miesięczna opłata iplus co miesiąc opłata za niby stałą cenę, przekret jakich msało, bo w rozmowie mówią tylko o zniżce a nic o opłatach, wyliczyłem i miałbym więcej miesięcznie 50 zł, przekręt
   Odpowiedz
 • komentarz
  aka 12:24 28-07-2018
  Czy to aby dobra oferta?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marxin 15:19 30-07-2018
  Sam korzystam, polecam :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  jmk 22:22 01-10-2018
  Niestety skusiłam się i żałuję.Firma nie jest przygotowana na sprzedaż prądu.Brak kontaktu z klientem,a przepraszam jest tylko trzeba płacić za połączenie wyższe stawki.Droga elektroniczna nie istnieje tylko listy do Skierniewic jak za króla świeczka.A czy mniej płacę tego nie wiem bo na fakturach nie ma stanu licznika,a firma pobiera za wyższe opłaty niż płaciłam dotychczas
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 13:52 02-10-2018
   Pamiętaj, że możesz sam podać nam stan licznika wypełniając formularz odczytu własnego (https://www.orange.pl/portal/map/map/counter_state), w innym przypadku odczytów dokonuje Twój operator infrastruktury w takich cyklach na jakie się umówiłeś. W przypadku pytań czy wątpliwości możesz skontaktować się z nami przez infolinię (510 100 100 dla klientów Orange Polska lub 801 111 333 jeśli jesteś klientem spółki Orange Energia) lub mailowo (energia@orange.com dla klientów Orange Polska).
   Odpowiedz
   • komentarz
    jmk 08:50 16-10-2018
    Nie przydały się Pana porady,ponieważ nie jestem klientem Orange Polska i nie będę płacić tak drogo za rozmowy telefoniczne.Napisałam do Skierniewic 10 września o zmianę w deklaracji zakupu prądu,ale do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi.Drogą emeil nie mogę też nic załatwić,bo nie ma adresu emeil w umowie.Zostaje mi droga skargi do Urzędu Regulacji Energetyki,bo do Skierniewic mam za daleko.A tego czego jestem pewna, to rozwiąże umowę z Orange Prąd po okresie zawartym w umowie
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 08:46 25-10-2018
     Rozmowa na numer 801 wiąże się z opłatą za jeden impuls. Adres mailowy podałem w komentarzu. Zapraszam do kontaktu, sądzę że to rozwiąże sprawę dużo szybciej.
     Odpowiedz
   • komentarz
    Mała czarna 17:14 14-08-2019
    Parę tygodni temu zostałam oszukana przez przedstawiciela Orange. Przyszedł gdyż nie chciał żebym się fatygowala do nich i przyszedł w czas gdyż enea zrezygnowała z dostarczaniu prądu przejęła firma Orange. Ja podpisałam. Po dwóch tygodniach czytałam na forum że to oszustwo. Zadzwoniłam do nich do enei oni nic nie wiedzą. Zadzwoniłam do Orange na infolinię kazała pani pisać pismo z rezygnacja i nr umowy napisałam i wysłałam. Nie otrzymałam odpowiedzi. Dziś dostałam pismo z enei że zrezygnowałam i mam 14 dni na zapłacenie odszkodowania że odstapilam od umowy 630zł. Jestem zrozpaczona to są straszne oszusty. Chcę zerwać umowę z firmą Orange i wrucić do enei. Dlaczego oszukują ludzi zamiast im ułatwiać. Zaskarze firmę będę z nimi walczyć nie poddam się tak tego nie zostawię.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Irek 21:25 24-10-2018
  Państwa przedstawiciele handlowi zwani "doradcami klienta ds. energii" - na wstępie przychodzą i kłamią, że wysłano do mnie pismo na które cytuję " miałem obowiązek" odpowiedzieć i przedstawiają się jako pracownicy ENERGA S.A. Po pierwsze jeżeli wysyłają Państwo do mnie jakąś korespondencję to na jakiej podstawie i skąd państwo są w posiadaniu moich danych osobowych- proszę podać źródło wypłynięcia moich danych osobowych. Przypominam, że obowiązuje ustawa o RODO czy Państwa pracownicy są świadomi wynikających z niego obowiązków i kar jakie mogą być nałożone? A jeżeli korespondencja nigdy do mnie nie była wysyłana ( a tak sądzę) to Państwa przedstawiciele podpadają już pod paragrafy - okłamując mnie i próbując wyłudzić podpisanie umowy i doprowadzić w ten sposób do niekorzystnego rozporządzenia moim mieniem!! Po drugie - Państwa przedstawiciele powinni być przez Państwa przeszkoleni i od razu na wstępie wylegitymować się jaką firmę reprezentują i w jakim celu przyszli bez umówienia się. Ja ze swojej strony czuję się nękany przez firmę ORANGE telefonami w tematach mnie nie interesujących, a szczytem było wylegitymowanie Państwa pracownika, który podszywając się pod mojego obecnego dostawcę okazali się pracownikami nie ENERGA S.A. , a Orange Energia sp. z o.o. mającej siedzibę przy Aleje Jerozolimskie 160 ; 02-236 Warszawa Takie działania są karalne i odpowiednia edukacja dla "KREATYWNYCH OSZUSTÓW" jest konieczna. A może to oszuści, którzy również podszywają się pod Państwa firmą bo kod pocztowy jest inny na identyfikatorze, który sfotografowałem niż Państwa adres? Jeżeli tak to proszę o informację zwrotną z podaniem e-maila na który można się z Państwem skontaktować. Ponieważ grupa - minimum 3 osoby może doprowadzić słabsze starsze osoby do rozporządzenia mieniem w sposób dla siebie niekorzystny.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 08:19 25-10-2018
   Dziękuję, proszę o przesłanie maila na piotr.domanski2(at)orange.com zajmiemy się sprawą.
   Odpowiedz
 • komentarz
  gosia 12:13 22-11-2018
  Zostałam zmuszona do dokonania cesji umowy z orange energia ponieważ odziedziczyłam mieszkanie po zmarłym tacie i co i zonk . Firma nie potrafi czytac dokumentów (akt notarialny )które zostały wysłane razem z dokumentami dotyczącymi owej cesji.Pomimo dwuch telefonów do orange energia na infolinię i zapewnień że sprawa została wyjaśniona czekam na dokumenty od 4 miesięcy .Wniosek jest taki , że w firmie pracują osoby niekompetentne . A oferta firmy nie jest atrakcyjna.Już nie wwiem do kogo mam się zgłosić żeby w końcu sprawa została wyjaśniona a cesja przepisana.Może teraz odezwie się do mnie jakaś osoba odpowiedzialna.Ponieważ po ostatnim telefonie do firmy pomimo zapewnień pana Wojciecha N.sprawa miała mieć swój (szczęśliwy) finał w ciągu 14 dni ja nadal czekam i wciąż nic .
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 16:40 19-08-2019
   Dziękujemy za informację, nie powinno to tak wyglądać, zajmiemy się tą sprawą.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Gosia 16:15 21-05-2020
    Ale macie szybkosc w odpowiedzi 10 miesiecy . Brawo . I znowu problem z firma orange .Super nic tylko pozazdroscic.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Enigma 21:59 07-07-2019
  Jak nie ma opłat miesięcznych jak mam w umowie jak byk, opłata comiesięczna 16.99 brutto, a zwolniona jestem z opłaty handlowej w wysokości 9.90 brutto. I tak Orange wychodzi na swoje.
  Odpowiedz
  • komentarz
   tina 20:37 28-07-2019
   Miesiąc temu naciągacze z Orange namówili moją 90-letnią mamę na podpisanie umowy na energię i to aż na 4 lata! Mama nie miała prawa tego zrobić, ponieważ nie jest właścicielką mieszkania, poza tym ma daleko posuniętą demencję starczą i na drugi dzień już nie pamiętała, że cokolwiek podpisała. Dopiero jak przyszło pismo z Innogy o rozwiązaniu umowy, dowiedzieliśmy się o tym fakcie. Mama nie została poinformowana o prawie do odstąpienia od umowy komleksowej w terminie 14 dni ( nie ma tam jej podpisu), nie ma także oświadczenia o odstąpieniu od umowy, co jest jednym z warunków zawarcia umowy, brak ich także w wykazie dokumentów wręczonych wraz z umową. Tak jak podaje w swoim poście ENIGMA, w tej umowie faktycznie jest zwolnienie z opłaty handlowej, ale opłata za Pakiet Komfort jest w wys. 16,99 plus jeszcze opłata za dostarczenie f-ry papierowej 4,99, ponieważ mama nie ma internetu. Takie to korzyści zaoferowali ci naciągacze, którzy żerują głównie na starszych ludziach, liczących na oszczędzenie złotówki, a dołożą 10. Najwyższa pora z tym skończyć.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Tomek 16:59 08-11-2019
  Orange Energia - słabo, nie obsługują fotowoltaiki Chciałem ostrzec przed sprzedawcami prądu typu Orange Energia. Umowa z nimi zazwyczaj na kilka lat zablokuje Ci np. możliwość zainstalowania sobie fotowoltaiki. Sam dałem się nabrać i dostałem od Orange Energia grzeczną odpowiedź, że nie obsługują fotowoltaiki (11.2019) a jakbym chciał rozwiązać umowę i przejść z powrotem do innogy przed czasem to nie zwolnią mnie z karnej opłaty. Ponieważ jestem jednak zdecydowany na te panele fotowoltaiczne na dachu to pozostaje mi jedynie rozwiązanie umowy z Orange Energia przed założeniem tej instalacji.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Graffi 13:00 19-12-2019
   Prawda, nie obsługują fotowoltaiki. Jestem związany umową jeszcze blisko trzy lata.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Majka 16:56 30-03-2020
  Witam, zgadza się jak we wszystkim na początku jest OK, później coraz gorzej. Podpisałam umowę na następne trzy lata, ale nikt nie powiedział że jest zmiana nr. konta bankowego. Dwa rachunki zapłaciłam na stare konto bo tak miałam ustawione przelewy. Po otrzymaniu upomnienia dzwoniąc do Orange Energia usłyszałam że mam dwa konta, po rozmowie z Panią z infolinii miałam zapłacić zaległe rachunki, a opłaty z pierwszego konta miały wrócić do mojego banku. Do tej pory walka z wiatrakami i nikt nie umie obliczyć albo nie chcą tak myślę , po co oddawać nadpłatę jak można jeszcze zarobić. NIE POLECAM niestety chyba trzeba zrezygnować. Nawet nie ma żadnego kontaktu piszą tylko sms-y i przysyłają dalsze faktury. SZKODA ŻE OPRÓCZ infolinii za którą się słono płaci brak jakiegoś maila do kontaktu.
  Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Phishing prawie idealny – i to na iOS! (3)

Michał Rosiak

12 października 2017

Phishing prawie idealny – i to na iOS!
3

Od zawsze uwielbiałem, gdy pożeracze Jabłek twierdzili, że na urządzenia Apple nie ma wirusów. Piękna bajka, to tak jakby powiedzieć, że istnieją rozwiązania zapewniające stuprocentowe bezpieczeństwo (poza tymi odłączonymi od internetu, ale i tu mogą się zdarzyć wyjątkowe przypadki). Kiedyś, w erze przedsmartfonowej, Maców nie opłacało się atakować, bo w zalewie pecetów stanowiły śladowe ilości. Inaczej jest z iPhone’ami, ich jest od groma, to i opłacalność wzrosła.

Trudne, ale możliwe

Bez cienia wątpliwości skuteczna instalacja malware’u na iOSa jest trudniejsza, niż w przypadku choćby Androida, to zasługa zamkniętego systemu. Z drugiej jednak strony – ileż już razy na tych łamach wspominałem, że motywem wiodącym cyber-przestępczości w dzisiejszych czasach jest: „Nie ufaj przestępcom, zainfekuj się sam”? W znakomitej większości przypadków wektorem ataku na nas i nasze urządzenia jest phishing, a kluczem do sukcesu są umiejętności socjotechniczne i wyciągnięcie od nas naszych loginów i haseł tak, byśmy się nawet nie zorientowali, że dzieje się coś złego.

Zastanawiałem się, czy pisać o tej sprawie w mój „bezpieczniacki czwartek”, skoro w sieci pojawiła się dzień wcześniej, jednak chyba nie wszyscy czytelnicy Bloga Orange czytają zaprzyjaźnioną z nami Zaufaną Trzecią Stronę (a warto! 🙂 ). Otóż niemiecki bloger i badacz (nie lubię słowa „riserczer”, polski język jest piękny) bezpieczeństwa Felix Krause wykrył lukę w systemie iOS, dzięki której źli ludzie mogą wykreować phishing (prawie) idealny.

Które okno jest prawdziwe?

Wyskakujące okienko, proszące o potwierdzenie hasła do naszego konta iTunes. Nawet ja, testując kilka iPhone’ów, miałem z nim parę razy do czynienia, więc zakładam, że dla „ajfoniarzy” to chleb powszedni. I w sumie dobrze – autoryzacji nigdy za wiele, toż chodzi o nasze dane, pieniądze, etc. Pytanie tylko… skąd mamy wiedzieć, skąd wzięło się to okno?

Pytanie o hasło może paść po instalacji nowej wersji systemu. Albo, gdy aplikacja ma problem z instalacją. Gdy pojawiają się zakupy w aplikacji. Kiedy potrzebuje dostać się do chmury. Problem w tym, że o hasło może spytać każda aplikacja, a nie tylko systemowa! Deweloperzy mogą wrzucić pop-up gdziekolwiek, a jego treść – jak widać na obrazku – nie podlega kontroli! Jak sprawdzić, które jest prawdziwe?

Na szczęście sposób jest trywialnie prosty – wcisnąć przycisk „Home”. Aplikacja zniknie, wyjdziemy na główny ekran. Jeśli wraz z nią zniknie okno – brawo, ubity phishing na Twoim koncie. Jeśli okno zostanie – jest systemowe, możesz wpisać hasło.

Jak zawsze – ostrzeżcie bliskich i znajomych. Po więcej bardziej technicznych informacji zajrzyjcie na bloga Felixa.

Udostępnij: Phishing prawie idealny – i to na iOS!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Zweryfikuj czy jesteś człowiekiem wybierając Drzewo. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  robert 11:20 12-10-2017
  No tak, udało się coś znaleźć ;-) Ale to tylko potwierdza dobrą opinię o Apple.
  Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 12:40 12-10-2017
  Oryginalny komunikat ma skursywione (pochylone) symbole cudzysłowu ;-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Frank 18:54 19-10-2017
  Michał - Skoro już mowa o bezpieczeństwie a ty jesteś specem (żeby tylko nie samozwańczym) w tej dziedzinie, zrób na "Niebezpieczna sieć" lekkostrawny przejrzysty poradnik jak wyłączyć wszystkie szpiegujące funkcje w Windows 10 Jak jest nowy malware to jest afera i twoje wskazówki jak się uchronić a mało kto dostrzega że Microsoft coraz bardziej PAZERNIE podchodzi do prywatności Na jakimś forum którego niestety nie pamiętam czytałem nawet że w Win-10 jest ukryty Keylogger tylko usługa ma jakąś pokrętną nazwę żeby mniej rzucała się w oczy Dla ciebie to jest duże pole do popisu bo to kwestia bezpieczeństwa
  Odpowiedz

;

Urządzenia

Wi-Fi Extender Plus – poszerz swoje domowe Wi-Fi (18)

Piotr Domański

9 października 2017

Wi-Fi Extender Plus – poszerz swoje domowe Wi-Fi
18

Fizyka jest nieubłagana – każda ściana, mebel, urządzenie elektroniczne, nawet zwykłe radio stojące na drodze sygnału WiFi osłabia go. Nie zauważymy tego w przeciętnej kawalerce, lecz już w dużym mieszkaniu może stanowić pewne wyzwanie, a w piętrowych domkach jednorodzinnych przeradza się to w realny problem. Od jakiegoś czasu szukaliśmy dla Was rozwiązania. Okazał się nim WiFi Extender Plus.

Sięgnąć, gdzie WiFi nie sięga

„Jakie to ma znaczenie?” zapytacie. Otóż spore – skończyły się czasy, gdy w domu był jeden komputer podłączony kabelkiem do modemu i rodzina rozpisywała sobie grafik na kolejne dni. Teraz każdy ma smartfon, do tego dochodzą tablety, jakaś konsola, jeden, a czasem dwa laptopy lub nawet zabłąkana „stacjonarka”. Lub wręcz przeciwnie – całkiem nowy komputer do gier. Domownicy chcą siedzieć w swoim kącie mieszkania, najlepiej za zamkniętymi drzwiami i jednocześnie mieć błyskawiczny transfer. Nie wierzycie? Zapytajcie rodziców nastolatków. 600 Mb/s ze światłowodu poradzi sobie nawet z kilkunastoma urządzeniami, ale nie wszystko można połączyć kablem, by zapewnić odpowiednie łącze. Więc jak można się domyśleć – WiFi to podstawa. Tyle tylko że, jak już napisałem na początku – jest zakłócane przez przeszkody i urządzenia elektryczne.

Jeżeli chcecie poczytać o naszych modemach, dekoderach i Wi-Fi Extender Plus zajrzyjcie na specjalną podstronę na orange.pl

W jednym z moich pierwszych wpisów na blogu zrobiłem nawet eksperyment domowy. Przeszedłem się z aplikacją do mierzenia siły Wi-Fi po całym mieszkaniu, a uzyskane rezultaty trafiły na plan. Im bliżej modemu, tym strata sygnału mniejsza, a więc liczba wyższa – zwróćcie uwagę, na to że wszystkie są wartościami ujemnymi. By było łatwiej oznaczyłem to także kolorami – im cieplejszy tym siła sygnału lepsza. Modem znajdował się na dolnej półce w szafce pod telewizorem, tam gdzie jest liczba -27.

Osłabienie zasiegu sygnału WiFi w mieszaniu

I tu wkracza nasz Wi-Fi Extender Plus. Urządzenie małe, kompaktowe, wielkości zasilacza komputerowego, kubka czy telefonu stacjonarnego. Czarna obudowa, dwa przyciski, dwie lampki, dwa porty Ethernet Gigabit, pozwalająca na przesyłanie danych z prędkością do 1 Gb/s (kto by pomyślał). Do tego oczywiście zasilacz. Obudowa jest solidnie wykonana, a dzięki gumowym nóżkom trzyma się podłoża. Całość nie rzuca się w oczy, co moim zdaniem jest olbrzymią zaletą – takie urządzenia mają być po prostu praktyczne i nie przykuwać uwagi. W pudełku obok samego Extendera znajdziecie zasilacz, przewód Giga Ethernet i przewodnik użytkownika.

Wi-Fi Extender Plus od Orange Polska

Jak działa Wi-Fi Extender Plus

Urządzenie to  ma jedno zadanie – rozsiać zasięg domowego Wi-Fi w miejscach, gdzie do tej pory jego zasięg nie sięgał. Robi to bardzo sprawnie, zapewniając prędkości transferu rzędu nawet kilkuset Mb/s.

Urządzenie można stosować na dwa sposoby. W pierwszym nasz Extender łapie zasięg Wi-Fi z innego urządzenia, choćby FunBox 3.0, czy FunBox 2.0 (oczywiście to nie jest zamknięta lista) i udostępnia go. Instalacja jest prosta – wystarczy, że podłączycie Wi-Fi Extender Plus do prądu, wciśniecie na modemie i Extenderze przycisk WPS, poczekacie chwilę i wszystko będzie działać. Instrukcja (z obrazkami) znajduje się także w pudełku – nie musicie więc kopiować tego fragmentu ;-). Tutaj moja uwaga – urządzenie trzeba ustawić w dobrym miejscu. Zasięg WiFi musi być w tym miejscu na tyle dobry, by było co „rozsiewać” dalej.

Jeżeli zdecydujecie się na tą opcję możecie całą sieć skonfigurować przy pomocy aplikacji Mój Funbox, o której niedawno pisaliśmy na blogu, przy okazji jej wejścia do AppStore. Słowo „skonfigurować” nie oznacza jednak w tym przypadku jedynie zmiany hasła, ale także szybkie podłączenie urządzeń, a także ustalenie kto i kiedy może z niego skorzystać.

Wi-Fi Extender Plus w Orange Polska

Druga z możliwości zakłada użycie kabla Ethernet Gigabit. To już większy kaliber działań, do zastosowania w większych domach. Wymaga jednak kabla wychodzącego z domowego modemu doprowadzonego do Extendera. Zachowuje się ono wtedy jak osoby modem z własną siecią WiFi. Jest ona w pełni konfigurowalna.

Wi-Fi Extender Plus w Orange PolskaW obu przypadkach Wasza sieć domowa będzie tak samo bezpieczna. Musicie pamiętać, by zmienić hasło z fabrycznie przypisanego na nowe, własne. O zasadach, które powinniście wziąć pod uwagę przeczytacie w jednym z licznych tekstów Michała Rosiaka, choćby: Jak mocne jest Twoje hasło?

Wi-Fi Extender Plus od Orange Polska

Cena gra rolę i to dużą

Cena przy takich urządzeniach ma znaczenie. Nie ukrywajmy – w wielu przypadkach poradzimy sobie bez niego. Przecież rodzina może zebrać się w około modemu niczym przy ognisku w jaskini, dziecko nie musi zamykać drzwi do pokoju, albo po prostu wszyscy zaakceptują, że w niektórych miejscach w domu zasięgu nie ma.

Można? Można.

Czy to wygodne? Nie.

Czy trzeba się męczyć? Można.

Tylko po co?

Szczególnie, że 230 zł to za taki Wi-Fi Extender Plus niewiele. Za tę kwotę dostajemy urządzenie zapewniające szybki transfer, dobrze wykonane i łatwe w użytkowaniu. Porównaliśmy to z podobnymi na rynku – wniosek jest jeden – w tej cenie o lepsze trudno. Bez problemu znajdziecie za to gorsze i droższe.

Moim zdaniem warto, szczególnie gdy musimy obsłużyć dwupoziomowe mieszkanie lub domek jednorodzinny. Zdaję sobie sprawę, że w Polsce mamy jedne z najmniejszych lokali mieszkalnych w Unii Europejskiej, ale ten stan się zmienia i coraz częściej między jednym, a drugim końcem mieszkania jest sporo przestrzeni. Jednak nawet przy mniejszym metrażu złe rozplanowanie czy zbrojona ściana nośna mogą znacznie utrudnić korzystanie z Wi-Fi. Wystarczy, że gniazdko sieciowe lub wyjście peszli jest dobrze „ukryte”. To dodatkowo pogarsza sytuację. Dlatego bardzo często wstawienie takiej niewielkiej skrzyneczki ma sens.

Zainteresowani? Wi-Fi Extender Plus znajdziecie na tej stronie.

Udostępnij: Wi-Fi Extender Plus – poszerz swoje domowe Wi-Fi
podaj nick
komentarz jest wymagany
Zweryfikuj czy jesteś człowiekiem wybierając Filiżanka. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  mm 16:08 09-10-2017
  A ten sprzęt w połączeniu z Funbox pozwala na płynne przechodzenie między tymi nadajnikami wifi? Zwykle jest tak, że mając zasięg jednego routera nadal jesteśmy do niego zalogowani, mimo że już stoimy przy drugim routerze.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 17:41 09-10-2017
   Muszę sprawdzić, a gdy już to zrobię dam znać.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 10:51 10-10-2017
   O i już wiem! Gdy Wi-Fi Extender Plus jest skonfigurowany jako wzmacniacz sygnału Wi-Fi to urządzenia klienckie łączą się z siecią o lepszym sygnale.
   Odpowiedz
   • komentarz
    mm 14:17 10-10-2017
    Ale płynnie zmieniają źródło zasięgu?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 15:25 10-10-2017
     tak
     Odpowiedz
     • komentarz
      mm 15:31 10-10-2017
      Super, dzięki :)
      Odpowiedz
   • komentarz
    Remi 10:39 15-10-2017
    Jako wifi extender poprzez lan też działa?
    Odpowiedz
 • komentarz
  Piotrekk85 16:31 09-10-2017
  Cena 230 zł to niewiele? W dzisiejszych czasach w Polsce klienci wg mnie średnio lubią takie wydatki. Lepiej wolą płacić po 10 zł miesięcznie. Albo inaczej oczekują, że operator sam dostarczy sprzęt. Czy konfiguracja tego "cuda" jest za free przy zakupie samej usługi w ramach pierwszej bezpłatnej asysty instalacyjnej?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 17:37 09-10-2017
   Oczywiście każda cena jest względna - dla jednych 230 zł to bardzo dużo, dla innych niewiele. Ja po prostu porównałem urządzenia dostępne na rynku, ich parametry, możliwości i cenę. I tak jak napisałem na blogu - cena za taki zestaw nie jest wygórowana. Szczególnie, że mówimy tu o Extenderze, który dokładany, jest m.in. do światłowodu, a tam ma już znaczenie czy udostępniane WiFi ma prędkość 30 Mb/s czy 300 Mb/s. Konfiguracja samego urządzenia jest banalnie prosta, ale pewnie, jeżeli poprosisz technika o pomoc nie odmówi.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Buka 19:41 09-10-2017
    Panie Piotrze, czy można prosić o maila do Pana bo miałbym kilka pytań? Chyba, że to jakaś tajemnica?:)
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotrekk85 20:25 09-10-2017
     Do którego Piotra to pytanie? Bo jest tu dwóch :)
     Odpowiedz
     • komentarz
      Piotr Domański 10:55 10-10-2017
      @Piotrekk85, może to jednak do Ciebie? A tak na poważnie: piotr.domanski2(at)orange.com. Tylko proszę tu zgromadzonych o niespamowanie.
      Odpowiedz
      • komentarz
       Buka 11:00 10-10-2017
       Dziękuję Panie Piotrze Domański:) z mojej strony nie będzie spamu, tylko pytania na temat potencjalnych inwestycji. Pozdrawiam
       Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 15:47 10-10-2017
  Mam nadzieję że się nie zalapuje na status spamera.:) Staram sie pisać tylko w sprawach techniczno-konkursowo-logistyczno-blogowych. :) Kurczę to jednak szeroka kategoria. :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 16:47 10-10-2017
   Dobre :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 08:12 11-10-2017
  Pablo a Piotr nie zaprzecza. Wpadam w depresję. ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Michał 11:50 12-10-2017
  Jak dobrze zrozumiałem to to urządzenie musi być połączone z pierwszym routerem po wifi, a nie po kablu żeby móc płynnie przechodzić między nimi? Czy to urządzenie w parze z routerem innej firmy (np. Huawei) będzie w stanie płynnie przenieść transmisję czy zadziała to tylko z Funboxem? Mam router LTE od Huaweia i potrzebuję rozszerzyć zasięg WiFi pod WiFi Calling. :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 10:54 15-10-2017
  Tylko dalej nie wiem spo co mi to ... wi-fi jest wszędzie xD ;)
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej