;

Oferta

Orange TV – konkurs kryminalny (7)

Kasia Barys

19 października 2018

Orange TV – konkurs kryminalny
7

„Opowiem ci o zbrodni” to nowy 6-odcinkowy cykl dokumentalny produkcji A+E. Sześć prawdziwych zbrodni, którymi żyła cała Polska. Sześć ludzkich tragedii i próba zrozumienia okoliczności, które doprowadziły do zbrodni. W każdym z odcinków jeden z czołowych polskich pisarzy kryminalnych opowie wybraną przez siebie historię prawdziwej zbrodni. Zrobi to w charakterystyczny dla siebie sposób, posługując się językiem, do którego przyzwyczaił swoich czytelników.
Program można oglądać w telewizji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) od 17 października, w środy o godz. 22:00. Jest on dostępny oczywiście poprzez Orange TV. Do udziału w programie jak i do współpracy przy książce o tym samym tytule zaproszono: Katarzynę Bondę, Igora Brejdyganta, Wojciecha Chmielarza, Martę Guzowską, Małgorzatę i Michała Kuźmińskich i Katarzynę Puzyńska.

Mam dla was konkurs. Do wygrania 3 egzemplarze książki pt „Opowiem ci o zbrodni”. Wygrają trzy osoby, które w komentarzu pod wpisem napiszą, który kryminał zrobił na was największe wrażenia i dlaczego. Piszcie do końca dnia 22 października.

Jeśli nie macie, a myślicie o Orange TV zamówcie ją czym prędzej. Pod linkiem znajdziecie do wyboru trzy pakiety: Optymalny, Bogaty z HBO i Maksymalny. Warto też sprawdzić ofertę Orange Love, z telewizją.

Udostępnij: Orange TV – konkurs kryminalny
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 13:19 19-10-2018
  Ostatnio nie mam czasu na książki, ale swojego czasu czytałem "Druciarz, krawiec, żołnierz, szpieg". Zdemaskowanie "kreta", który pracuje dla dwóch wywiadów jest nie lada wyzwaniem dla George Smiley'a. Książka trzyma w napięciu, naprawdę fajnie mi się ją czytało - tylko aktualnie brakuje mi czasu na wszystko. Obecnym, codziennym moim kryminałem jest karmienie mojego synka - muszę zamieniać się w kotka, pieska, tancerza, małpkę by zachęcić moją pociechę do jedzenia :) Niektórzy mówią ze wyrośnie z tego za 3 lata, inni że za 9 :) Ach ten mój kochany niejadek :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek 15:33 19-10-2018
  Dla mnie Ekstradycja - I i III część. początki demokratycznego państwa polskiego, rozwoju biznesu, chęć wstąpienia Polski do UE i NATO. wówczas pojawia się garstka osób (rodem z PRL), którzy są jeszcze mocni i chcą zaistnieć w nowej rzeczywistość. Gangi, narkotyki, gigantyczne sekrety, zabójstwa aż po .... nielegalny wykup Pałacu Kultury i Nauki. Zwykły policjant wraz z kilkoma znajomymi potrafią się obronić oraz pokrzyżować plany przeciwników. Szczególnie 3 cześć jest podobna do naszej rzeczywistości, mimo iż została nakręcona już w roku 1998-1999
  Odpowiedz
 • komentarz
  Joanna 20:27 19-10-2018
  Alex Kava (cała seria o Maggie O'Dell) oraz wszystkie książki Harlana Cobena ( szczególnie te z rodziną Bolitar) - gorąco polecam! Fani kryminałów mogą usiąść i utonąć w zagadkach, rozbudowanej fabule i akcji która często przysparza o gęsią skórkę, a zakończenie zawsze jest zaskoczeniem i powoduje że chce się od razu czytać następną książkę. Szkoda tylko że na kolejną część trzeba trochę poczekać ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marta 13:01 20-10-2018
  "Utracona" Karin Fossum. Mroczne norweskie klimaty, tajemnica goni tajemnica w skandynawskim stylu i na dodatek wątek Hinduski, która wzięła się znikąd. Jedyny trop to zakrwawione sari, które należało do tajemniczej przybyszki...
  Odpowiedz
 • komentarz
  Szatyneczka 21:49 22-10-2018
  „Prowincja" Marcina Króla to jedna z moich ulubionych książek kryminalnych. Książka jest naprawdę dobrze napisana i czyta się ją bardzo przyjemnie, a do tego jak wciąga! Czytasz, czytasz i nie możesz doczekać się co będzie na kolejnych stronach. Fajna fabuła, ciekawa i nieprzewidywalna akcja, dający się lubić bohaterowie. Cieżko było mi się z nią rozstać i zakończyć czytanie. Naprawdę polecam, szczególnie teraz na długie, jesienne wieczory.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Katarzyna Barys 11:50 23-10-2018
  Dzięki za zgłoszenia w tym konkursie. Książki lecą do Pablo, Joanny i Marty. Na mój adres katarzyna.barys@orange.com wyślijcie proszę swoje adresy domowe wraz z nr tel. Pozdrawiam i miłej lektury.
  Odpowiedz
  • komentarz
   MAURYCY 17:15 24-04-2019
   Gratulacje :-)
   Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

48h Offline Challenge – bezpieczni w sieci? (2)

Michał Rosiak

18 października 2018

48h Offline Challenge – bezpieczni w sieci?
2

– Czy da się jakoś zabezpieczyć w stu procentach urządzenie korzystające z sieci?
– Tak, to bardzo łatwe. Wystarczy je odłączyć od internetu.

Z jednej strony możecie powiedzieć: „Chłopie, to suchar gorszy, niż z Asystenta Google!”. Z drugiej jednak, sami powiedzcie, czy to nie jest sama prawda? Oczywiście na dłuższą metę nie ma to żadnego sensu, jeśli chcemy korzystać z sieci. O ile jednak systemy biznesowe do sieci podłączone być muszą, o tyle, czy my sami zawsze musimy? Czy jednak możemy pozwolić sobie na czterdziestoośmiogodzinny Offline Challenge?

W sieci jesteśmy bez przerwy

Jestem ojcem, ale w sumie dla stałych czytelników to nic nowego. To, czy moje dzieci mają pecha, czy szczęście, że los obdarzył ich ojcem bezpieczniakiem, to temat do dłuższej dyskusji :), nie zmienia to jednak faktu, że staram się uświadamiać ich w zakresie aktywności w sieci. Czy to potrzebne? Cóż, przyjrzyjmy się statystykom.

93,4 proc. dzieci w wieku 13-17 lat jest dostępnych online cały czas.

Ponad 30% przegląda internet przy użyciu telefonu powyżej 5 godzin na dobę. 83% zdarza się przebywać w sieci dłużej, niż planowali, 64 procent odczuwa poirytowanie, gdy tracą dostęp do sieci, a ponad 2 na 10 potrafi zrezygnować ze… snu, na rzecz korzystania z internetu. Wyniki badania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, NASK i Fundacji Orange zatrważają, ale powinny też otwierać oczy nam dorosłym. Nie na dzieci – na nas samych. Przeprowadzono bowiem badania nie tylko ilościowe, również jakościowe, a w nich regularnie powtarzało się: „Chciałem porozmawiać z tatą/mamą, ale sami bez przerwy gapili się w swoje telefony”… Powiem Wam, że czasami sam się na tym łapię, więc ostatnio jeśli już mam straszną ochotę posiedzieć z telefonem, to gramy sobie we trzech w multiplayera 🙂 A potem odkładamy elektronikę, np. na godzinę, bo…

…poza siecią też jest życie

Kto z nas byłby w stanie spędzić 48 godzin bez sieci? Traktując telefon wyłącznie jako urządzenie do rozmawiania i SMSów? Czy po uspokojeniu FOMO będziemy w stanie podnieść głowę, spojrzeć na świat wokół nas? Nie martwić się tym, co do nas przyszło mailem (i phishing przestanie być problemem)? Świat się nie skończy, jeśli przez 2 dni nie sprawdzimy, co się dzieje w mediach społecznościowych. A może przypomnimy sobie o starych, zaniedbanych przez lata gapienia się w ekran pasjach? Młodzi ambasadorzy Offline Challenge, projektu firmowanego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i NASK, przy wsparciu Fundacji Orange, „z nudów” byli w stanie zupełnie inaczej spojrzeć na świat i nawet po tych zaledwie 48 godzinach przewartościować swoje spojrzenie na życie online. Może warto spróbować samemu? Jedno jest pewne – przez te 48 godzin będziecie bezpieczni. I nawet biorąc pod uwagę, że bezpieczeństwo zadziała tylko przez chwilę, spójrzcie w lustro i powiedzcie sami sobie:

Naprawdę nie warto?

Ja spróbuję. Nie wiem jeszcze, kiedy, ale też spróbuję podjąć Offline Challenge. Słowo honoru. Pewnie potem Wam nawet o tym napiszę.

Udostępnij: 48h Offline Challenge – bezpieczni w sieci?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 19:26 18-10-2018
  Ja często robię sobie przerwy. Może nie 48 godzinne, ale ponad 24 h to często mi się zdarza. Podejmę wyzwanie i wyłącze modem na 48h. A co :) ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 17:19 24-04-2019
  Ciężko by było. Najłatwiej chyba w trakcie długiego lotu :D
  Odpowiedz

;

Oferta

Nie będzie już SMS i MMS „od wróżki” (15)

Piotr Domański

17 października 2018

Nie będzie już SMS i MMS „od wróżki”
15

Od 1 listopada 2018 roku w Orange nie będzie już można zamówić płatnych przychodzących SMS i MMS specjalnych. Umożliwiały one subskrypcję cyklicznie wysyłanych wiadomości o podwyższonej opłacie, np. z poradą wróżki, horoskopem, prognozą pogody, wynikami totolotka, programem telewizyjnym czy wynikami rozgrywek sportowych.

Oprócz tych oczywistych wiadomości, użytkownicy mogli zamówić także nietypowe, jak np. przysłowia, cytaty, pozytywne myśli, wiersze, właściwości drzew i kamieni szlachetnych, dowcipy, sennik, psychoporady, diety, ciekawostki, plotki i… memy.

Klienci, którzy zamówili takie usługi wcześniej, będą mogli z nich korzystać do czasu aż sami z nich zrezygnują lub dostawca zaprzestanie ich świadczenia.

Liczba użytkowników SMS i MMS specjalnych malała z roku na rok. Zdarzały się także przypadki nadużyć, co spowodowało m.in. nowelizację przepisów prawa telekomunikacyjnego regulujących te kwestie.

Udostępnij: Nie będzie już SMS i MMS „od wróżki”
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  edek 19:46 17-10-2018
  Panie Piotrze - czy dotyczy to również nju mobile?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 15:17 19-10-2018
   Tak, dotyczy
   Odpowiedz
 • komentarz
  Piotrekk85 21:32 17-10-2018
  A co z cyklicznymi usługami elektronicznymi, których nowelizacja nie obejmuje?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 15:44 19-10-2018
   Wszystko zostaje po staremu
   Odpowiedz
 • komentarz
  Puczi 02:28 18-10-2018
  A już wystraszyłem się, że nie będzie SMS i MMS wybiórczo czytając tytuł :) Stwórzcie sensowny, niedrogi pakiet samych rozmów kom. i stacjonarki na miesiąc w prepaid.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 10:54 18-10-2018
  Bardzo dobre rozwiązanie na korzyść klientów operatora.W tym wypadku operator idzie w dobrą stronę.Oby tak każdy operator to zrobił.Brawo Orange :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  szymm2 11:23 18-10-2018
  Czy z tego powodu będzie można wypowiedzieć umowę bez ponoszenia kar umownych
  Odpowiedz
  • komentarz
   Pan Pikuś 12:30 18-10-2018
   Ha ha ha... Z pewnością ???
   Odpowiedz
  • komentarz
   Puczi 15:47 18-10-2018
   Napisz do wróżki to Ci przepowie haha
   Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 15:44 19-10-2018
   Nie, nie można
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 19:20 18-10-2018
  Bardzo dobra decyzja.
  Odpowiedz
 • komentarz
  MP 10:36 19-10-2018
  Co z direct billing?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 15:44 19-10-2018
   Wszystko zostaje po staremu
   Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 14:27 19-10-2018
  Czy nie będzie to się okaże, wierzymy że nie będzie ;-)
  Odpowiedz
  • komentarz
   MAURYCY 17:20 24-04-2019
   Jak narazie rzeczywiście nie ma :D
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej