Rozrywka

Orange Warsaw Festival 2015 rośnie jak na drożdżach

Kasia Barys Kasia Barys
26 lutego 2015
Orange Warsaw Festival 2015 rośnie jak na drożdżach

Z tygodnia na tydzień w muzyczny świat idzie informacja o kolejnych artystach grających na OWF. Muse, The Chemical Brother, Incubus czy Mark Ronson na pewno rozbawią publiczność. Dzisiaj też mam dla Was dawkę informacji. Rośniemy jak na drożdżach. Początkowo OWF grał tylko na jednej scenie, rok temu dostawiliśmy drugą scenę. Ta edycja będzie jeszcze większa, bo stanie trzecia scena. Nowe miejsce festiwalu czyli Służewiec daje takie możliwości. Wszystko dla Was, po to, by muzyki było więcej, by brzmienia były różne, by każdy znalazł to, co lubi i bawił się do rana. Do tej pory ogłosiliśmy już 20 artystów. Dziś do line-upu dołączyło 6 kolejnych, polskich wykonawców. Gooral zagra w piątek – 12 czerwca, Carrion i Coria wystąpią w sobotę – 13 czerwca, a Cosovel, Lari Lu oraz K Bleax będzie można zobaczyć w niedzielę – 14 czerwca. Na 3 scenach łącznie zagra aż 49 artystów. A to jeszcze nie koniec niepodzianek. Będziemy Was zaskakiwać dalej.

 

Posłuchajcie Goorala i pozostałych artystów dzisiaj ogłoszonych:

 


Bezpieczeństwo

Kiedy wpuszczać dzieci do sieci?

Michał Rosiak Michał Rosiak
26 lutego 2015
Kiedy wpuszczać dzieci do sieci?

Jakoś tak mnie trafiło wczoraj, że choć mój starszy syn ma już 8,5 roku, praktycznie nie korzysta z internetu. Zarówno dla niego, jak i dla pięciolatka tablet, smartfon, czy androidowy dongle do telewizora nie mają tajemnic, ale sieć jakoś pozostaje poza orbitą jego zainteresowań.

Na pewno w gronie Czytelników bloga są ci z Was, którzy mają ten sam dylemat co ja - kiedy zacząć pokazywać dzieciakowi zalety - i wady - internetu? Według badań TNS Polska dla Orange Polska dwa lata temu 38 procent 7-9 latków zaczynało w tym wieku swoją przygodę z siecią. Dla mnie to chyba trochę zbyt wcześnie, aczkolwiek z drugiej strony, to też kwestia konsekwentnej edukacji. Można oczywiście dać Google z uruchomionym bezpiecznym przeglądaniem (bez stron xxx), Youtube Kids na tablecie i nauczyć korzystania z Wikipedii (w końcu 7-9 lat to już szkoła), z zaznaczeniem, żeby niekoniecznie wierzyć do końca temu, co tam przeczytają. Skoro najnowsze pokolenie można już nazwać: "Dzieci Tableci", to niech przynajmniej mają z tego jakiś pożytek.

Gorzej, kiedy tablet albo komórkę wezmą ze sobą do szkoły (o przedszkolu nie mówię, dla mnie przedszkolak z komórką to kompletna abstrakcja). Nawet jeśli mamy wyjątkowo grzeczne dzieci, nie znaczy to, że nie ulegną presji rówieśników, by zajrzeć na jakąś "niegrzeczną" stronę. Ten temat poruszam (a właściwie - niespodzianka! - poruszamy) w nowej, już prawie gotowej (nie)Bezpiecznej Sieci (spodziewajcie się w kolejny czwartek). Ale to wciąż nie zmienia istniejącego dylematu. Kiedy dawać? Jak edukować? I kogo edukować? Bardziej dzieci, czy rodziców? Czy sami jako rodzice poszlibyście na takie szkolenie?


Rozrywka

Rockowo-funkowy Orange Warsaw Festival 2015

Kasia Barys Kasia Barys
24 lutego 2015
Rockowo-funkowy Orange Warsaw Festival 2015

Miałam naście lat, kiedy na kaseciaku odsłuchiwałam kultową płytę "Fire". Utwory "Zazdrość", "Teksański" czy "Moja i twoja nadzieja" znam na pamięć. Płyta sprzedała się wtedy w 200 tys. egzemplarzach. To był szał. Nie tylko ja więc ucieszę się, że Hey i Nosowska zagrają na Orange Warsaw Festival 2015. HEY to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych od lat wpływający na historię polskiej muzyki, a Nosowska wciąż nagrywa solowe płyty. A wy macie jakieś ciekawe muzyczne wspomnienia z dawnych lat? Może byliście już na ich koncertach? Do zapamietania są dwie daty:  Hey zagra 12 czerwca, a Nosowska dzień później. Jeśli ktoś nie może odnaleźć pudła ze starymi CD'kami to utwory zespołu jak i solistki można posłuchać na OWF'owej playliście na Muzyka Tu i Tam.

Do line-upu OWF dołaczają także Mark Ronson i Birth of Joy. Rozkłady ich muzycznej "jazdy" znajdziecie tutaj.

Dziwna, ekscentryczna Nosowska:

Rockowe, klasyczne Hey:

Funkowy, energetyczny Mark Ronson:

Spokojny, psychodeliczny Birth of Joy:

Scroll to Top