Rozrywka

Orange Warsaw Festival 2017 dla dużego i małego

Kasia Barys Kasia Barys
29 maja 2017
Orange Warsaw Festival 2017 dla dużego i małego

Orange Warsaw Festival to miejsce, gdzie każdy - mały i duży fan, także ten ze szczególnymi potrzebami - jest mile widziany. Z roku na rok coraz więcej fanów z niepełnosprawnościami przybywa na nasz festiwal. Cieszy nas to, ponieważ oznacza, że Orange Warsaw Festival jest miejscem bezpiecznym także dla osób o szczególnych potrzebach. Wspólnie z Fundacją Polska Bez Barier oraz organizatorem zadbaliśmy o szereg rozwiązań:

  • bilety kategorii D, które uprawnia do wejścia na imprezę z osobą wspierającą, skorzystania z miejsca parkingowego (pod warunkiem zakupu biletu parkingowego) oraz zabawy na dedykowanych platformach przy scenach;
  • parking kiss&ride, który pozwala na podwiezienie w okolice wejścia na festiwal i zatrzymanie na czas wysiadania;
  • transport samochodem dostosowanym do przewozu osób poruszających się na wózkach od bram Toru Wyścigów Konnych Służewiec do bramek wejściowych na festiwal;
  • sprawną obsługę w Punkcie Obsługi Priorytetowej oraz pomoc przeszkolonych wolontariuszy Fundacji Orange i Alter Art;
  • poszerzone bramki wejściowe;
  • utwardzenie na terenach trawiastych, by osoby na wózkach mogły dotrzeć do strefy gastronomicznej czy innych festiwalowych atrakcji.

osoby z niepełnosprawnością na platformie przed sceną

Muzyka jest dla każdego. I można ją przeżywać także wtedy, gdy się jej nie słyszy. Dla osób niesłyszących oraz niedosłyszących przy oby scenach zostaną zainstalowane, pętle indukcyjne wzmacniające sygnał. W punkcie obsługi priorytetowej zostanie zapewniona możliwość zdalnego połączenia z tłumaczem języka migowego.

Na częstotliwości 91,5 FM dla osób niewidzących i niedowidzących będzie realizowana usługa audiodeskrypcji trzech ostatnich koncertów na scenie głównej. Podczas całej imprezy będzie też można posłuchać festiwalowego radia – o każdej pełnej godzinie i co 30 minut będzie można się zapoznać z aktualizacją line-up'u oraz uzyskać informacje o wydarzeniach odbywających się na terenie festiwalu.

Dzieci lubią muzykę, dlatego, jeśli masz ochotę, zaproś swoje dziecko na festiwal. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo, dzieci do 10 roku zycia mają 50% zniżkę. Dla nich w godzinach 15.00-24.00 zostanie uruchomiona specjalna strefa, w której d animatorzy poprowadzą zabawy. Będzie basen z kulkami, klocki, zabawki, kolorowanki, a nawet trampolina. Każdego dnia odbywać się będą pokazy ogromnych baniek. Pamiętajcie, aby chronić słuch swoich pociech – w sklepie festiwalowym  będziecie mogli kupić słuchawki ochronne.

strefa dzieci na Orange Warsaw Festival

Mediateka

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 15:24 29-05-2017

Tak trzymać. Szkoda że na innych festiwalach tak nie wspiera się niepełnosprawnych. A często są to naprawdę super ludzie.

Odpowiedz

Rozrywka

Orange Warsaw Festival z ekologicznym powerem

Kasia Barys Kasia Barys
26 maja 2017
Orange Warsaw Festival z ekologicznym powerem

Organizacja festiwalu w mieście jest nie lada wyzwaniem, szczególnie, jeśli chcemy być eko. Kolejny raz Orange Warsaw Festival jest przygotowywany z dbałością o miejsce i otoczenie, pośród którego będzie trwała zabawa.  Również Wy możecie przyłączyć się do tych starań i włączyć się w selektywną zbiórkę odpadów na terenie festiwalu. Wystarczy, że zbierzecie 50 zużytych plastikowych kubków po napojach i przekażecie je do zgniecenia w namiocie z belownicą. Dzięki temu zminimalizowana zostanie liczba transportów oraz szkodliwych emisji do atmosfery, a otrzymacie bidon wielorazowego użytku.

W Ekopunkcie przygotowanym przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa dowiecie się, po co odzyskuje się odpady wtórne, zagracie w gry edukacyjne i upcyklingowe. Możecie także wziąć udział w warsztatach z wikliny makulaturowej i wypleść różne przedmioty. Przyjemną zabawę połączycie z edukacją dzięki platformie Dekoeko.com.

Na terenie festiwalu będzie działać grupa eko-patroli – wolontariuszy, którzy pomogą w zbiórce odpadów.

W Orange strefie możecie, już tradycyjnie, oddać niepotrzebny telefon komórkowy. Przeszukajcie szuflady, bo na pewno macie taki, z którego już nie korzystacie. Za każdy oddany telefon możecie skorzystać z atrakcji Virtual Reality, dzięki której przeżyjecie wyjątkowe emocje w wirtualnej rzeczywistości.

Aby zminimalizować emisję spalin, przy transporcie osób wymagających podwiezienia pod wejście na teren festiwalu zostaną wykorzystane samochody elektryczne Renault. Wy również możecie być eko. Na Służewiec przyjedźcie wspólnie z przyjaciółmi: skorzystajcie z carpoolingu albo transportu miejskiego. W festiwalowe dni z warszawskiego transportu miejskiego skorzystacie na podstawie opaski festiwalowej bez konieczności kupna biletów czy kasowania karty miejskiej. Pobierzcie aplikację mobilną Orange Warsaw Festival na smartfony z systemami Android i iOS. Nie będziecie musieli korzystać z papierowych mapek. A w aplikacji znajdziecie wszystko, co potrzebne: rozkład koncertów, mapę terenu, rekomendacje serwisu Spotify. Jeśli oznaczycie gwiazdką swoich ulubionych artystów, aplikacja przypomni Wam o ich koncercie. I na pewno go nie przegapicie.

Napiszcie jak można być eko będąc muzycznym frikiem, festiwalowiczem. Najciekawsze odpowiedzi dostaną do mojej decyzji: torbę eko + koszulkę OWF oraz bidon wielokrotnego użytku + koszulkę OWF. Mam takich 5 zestawów. Konkurs trwa do niedzieli 28 maja.

Komentarze


Oferta

Mała „apka” do wielkiego miasta

Piotr Domański Piotr Domański
25 maja 2017
Mała „apka” do wielkiego miasta

Piotrek Domański

Przedwczoraj pokazaliśmy nasze rozwiązania wspierające budowę „Smart City” – a mówiąc w języku bardziej ojczystym – inteligentnego, bystrego czy po prostu bardziej przyjaznego, dla nas – mieszkańców. Miałem przyjemność posłuchać prezentacji, a także, co okazało się jeszcze ciekawsze posłuchanie kolegów w trakcie rozmów kuluarowych.

Obiecuję, że gdy pojawią się pierwsze wdrożenia dokładnie opiszę na blogu jak to wszystko działa.

Aplikacja Smart City App Orange Polska

Dzisiaj jednak chcę Was zachęcić do dwóch rzeczy – pierwsza sprawa, jeżeli macie Androida pobierzcie tę apkę Smart City App produkcji LikiMS i naszej. To kompendium wiedzy o naszych rozwiązaniach, możliwościach i propozycjach z zakresu Smart City, a także platformy API, która pozwala tym wszystkim sprawnie zawiadywać. Jest tam sporo o inteligentnym oświetleniu, zarządzaniu kanalizacją, systemie komunikacji z mieszkańcami czy… Smart Hipcio. Co się kryje pod tą nazwą – sprawdźcie sami ;-)

Jest też ciekawy przykład wdrożenia tego rozwiązania – na potrzeby ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Warto tam zajrzeć nie tylko w czasie wyjazdu do tego miasta, lecz także po to by zobaczyć jak taka aplikacja może funkcjonować.

Chcę Wam polecić także rozmowę agencji informacyjnej Newseriia z wiceprezes zarządu ds. rynku biznesowego Orange Polska – Bożeną Leśniewską. Naprawdę warto. Okienko playera znajdziecie poniżej, a link do samej depeszy tutaj.

 

Scroll to Top