Odpowiedzialny biznes

Orzełek nie poleci do Wilanowa

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
12 grudnia 2012
Orzełek nie poleci do Wilanowa

Zbignie Boniek, nowy prezes PZPN ostro wziął się do roboty. Po serii decyzji personalnych, z których ostatnio najważniejsza to zwolnienie Jerzego Engela i zatrudnienie na jego miejscu  Stefana Majewskiego jako dyrektora sportowego PZPN, przyszły pierwsze ważne decyzje dotyczące przyszłości związku. Na początek zadecydowano, że nie rozpocznie się budowa kontrowersyjnej siedziby PZPN w Wilanowie. Jak się okazało, nikt tej decyzji nie bronił i nie tylko dlatego, że pod planowaną siedzibę związku (za szacowane 60 mln) nie mógłby podejchać autokar. Parę milionów - w sumie osiem i tak już poszło na działkę, która ponoć w tym czasie była warta 3,5 mln, a więc dziś w czasach kryzysu pewnie najwyżej ze dwa miliony - kokosowy interes:).

Co teraz na działce to chyba materiał na konkurs dla kibiców? Mój pomysł - siać nieprzemakalną trawę na potrzeby Stadionu Narodowego.  :) Może macie inne? Niemniej jestem pewien, że o tej działce jeszcze nie raz w mediach usłyszymy.


Oferta

Lista kolejkowa od ręki

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
12 grudnia 2012
Lista kolejkowa od ręki

Znowu wyjdzie, że się czepiam, ale trudno, co robić. Czasami trzeba. Skutecznie sprowokował mnie news, że od dziś w Play iPhone`a 5 dostaniecie od ręki. Świetnie wiem, jak wyglądają dostawy od Apple i do tego jeszcze w gorącym przedświątecznym czasie. Stajemy na rzęsach, aby było ich więcej, bo iPhone`y 5 dobrze się nam sprzedają. Dlatego, jako wrodzony niedowiarek, poprosiłem paru znajomych, aby na szybko skonfrontowali news`a z rzeczywistością. Podzwonili i różowo nie jest. Musicie mieć trochę szczęścia, aby zdobyć „piątkę” u konkurencji wchodząc z ulicy do salonu. Najczęściej czeka tam na Was od ręki… lista kolejkowa. W Trójmieście w ogóle brak iPhone`a. W Poznaniu był w jednym salonie na trzy. We Wrocławiu w jednym sprawdzonym salonie był na zapisy, w drugim kurier nie dojechał z dostawą. W Warszawie jeszcze nie było najgorzej, w kilku miejscach znaleźliśmy parę sztuk od ręki, ale jedynie 16 GB. Znajomi donieśli też, że nie warto przyznawać się, że chce się przedłużyć umowę z Play. Koleżankę skutecznie to wyeliminowało z listy kolejkowej. Puenta? Zanim się coś światu ogłosi warto samemu powiedzieć sprawdzam, bo złośliwa konkurencja zrobi to za Was.

5de19624fc2754f12028c034be44915adf1


Odpowiedzialny biznes

Jak powstało 50 pracowni Orange?

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
12 grudnia 2012
Jak powstało 50 pracowni Orange?

Pracownie powstały z realnej potrzeby w danym miejscu i społecznego zaangażowania mieszkańców. Spośród ponad 750 wniosków nadesłanych do konkursu, w kwietniu wybraliśmy 50 zwycięskich miejscowości, a już w lipcu 2012 r. działały wszystkie pracownie Orange. Większość, bo aż 33 na wsiach, w najmniejszym Prawikowie mieszka tylko 225 osób. Pozostałe 17 jest w miasteczkach, z których największy jest 18 tys. Łańcut. Każda wyróżnia się na swój sposób i wnosi nowe pomysły, które teraz, dzięki nowej platformie internetowej jeszcze łatwiej mogą realizować. Zapraszam na film o tym jak powstawały i działają.

 

PlayWyłącz głos

Scroll to Top