Oferta

Pakiety nie tylko dla fanów EURO 2012

Redakcja Bloga Redakcja Bloga
01 lutego 2012
Pakiety nie tylko dla fanów EURO 2012

Wielkie piłkarskie emocje coraz bliżej i od rozpoczęcia EURO 2012 dzieli nas tylko 128 dni. Jak wiecie jesteśmy sponsorem turnieju i partnerem technologicznym. Dziś, nie tylko dla fanów futbolu, wprowadziliśmy nowe pakiety nawiązujące do ME, dostępne w ofertach na kartę oraz w abonamencie oraz mixie. Pakiety Euro 2012 SMS i 2012 MB umożliwiają zakup dokładnie 2012 SMS-ów do wszystkich sieci lub 2012 MB na transfer danych. Cena pakietu to 5 zł, a ważny jest 5 dni w ofertach na kartę lub przez cały okres rozliczeniowy (31 dni) w ofertach abonamentowych lub mixie.


Odpowiedzialny biznes

Odpowiedzialne inwestowanie

Monika Kulik Monika Kulik
01 lutego 2012
Odpowiedzialne inwestowanie

Dziś będzie o pieniądzach, a raczej o ich odpowiedzialnym inwestowaniu. Co to znaczy? Na wielu giełdach istnieją tzw. fundusze SRI, które zawierają akcje spółek uwzględniających w swoich działaniach aspekty środowiskowe, społeczne czy ładu korporacyjnego - ESG ( Environmental, Social, Governance). Tak funkcjonuje także Respect Index na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wczoraj ogłoszono skład 4 edycji tego Indeksu, z naszym udziałem ;).

Odpowiedzialne inwestowanie to przede wszystkim nasze zainteresowanie, jakie spółki czy projekty wspieramy pośrednio swoimi pieniędzmi. Ale można iść z tym krok dalej i bardziej się zaangażować.

Wczoraj miałam okazje posłuchać bardzo dobrej opowieści o takim właśnie zaangażowaniu. A jej autorem był Muhammad Yunus laureat pokojowej Nagrody Nobla. Miał on trochę niestandardowy pomysł na inwestowanie - pożyczanie biednym. Takie jest podstawowe założenie Grameen Banku, który powstał w Bangladeszu w 1983 roku. Pożyczkobiorcy tego banku są jednocześnie udziałowcami - nabywając 1 akcję. To bank, który działa tam, gdzie nie docierał tradycyjny system bankowy – na wsiach, a służy tym, którzy nie mieli by szansy na dofinansowanie swoich miniprzedsiebiorstw – biednym - głównie kobietom ( ponad 90%). Dziś podobne do niego instytucje zajmujące się mikrokredytami znajdują się na całym świecie i całkiem dobrze sobie radzą.

Ale sami poczytajcie jego historię - właśnie wyszła książka „Bankier ubogich - historia mikrokredytu”.


Oferta

Taniej do Rosji w roamingu

Redakcja Bloga Redakcja Bloga
31 stycznia 2012
Taniej do Rosji w roamingu

Jutro wprowadzamy kolejną obniżkę cen w roamingu. Do końca 2012 r. połączenia telefoniczne, SMS-y oraz transmisja danych w roamingu międzynarodowym z Rosją będą rozliczane według stawek obowiązujących w krajach Unii Europejskiej. Oznacza to, że za minutę połączenia wychodzącego zapłacicie 1,70 zł zamiast 4,94 zł (obniżka o 66 proc.), a za minutę połączenia przychodzącego 0,53 zł zamiast 2,02 zł (obniżka o 74 proc.). Cena SMS-a spadnie do 0,53 zł, a transfer danych będzie kosztować 1,01 zł za 50 kb. Szczegóły znajdziecie jutro w komunikacie prasowym.

Scroll to Top