Oferta

Pamiętajcie o punktach PAYBACK, bo przepadną

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
25 stycznia 2013
Pamiętajcie o punktach PAYBACK, bo przepadną

Od ponad trzech lat możecie korzystać z programu lojalnościowego PAYBACK. W tym czasie przystąpiło do niego ponad 1,1 mln klientów Orange Polska. Zebraliście aż 9 mld punktów. Przypominam jednak, że punkty mają trzyletnią ważność, licząc od końca roku, w którym zostały przyznane. Dlatego zachęcam abyście sprawdzili Wasze konta, bo szkoda aby przepadły. Od kolegów z PAYBACK dostałem informację, że czas na ich wykorzystanie jest przedłużony do 28 lutego. Punkty możecie wydać na nagrody, płacić nimi u partnerów lub wesprzeć akcję charytatywną Pajacyk. Zapraszam na stronę www.orange.pl/payback gdzie znajdziecie informacje, jak możecie punktami doładować prepaid`a, obniżyć cenę telefonu przy przedłużaniu lub podpisywaniu nowej umowy, czy zdobyć akcesoria i gadżety. Pomyśleliśmy też od razu o uzupełnieniu Waszych kont. W promocji trwającej do 29 stycznia, doładowania za punkty PAYBACK, będą nagradzane oczywiście dodatkowymi punktami PAYBACK. Aby je dostać wystarczy wykonać doładować się przez stronę www.doladowania.orange.pl, używając kodu promocyjnego pbhit7. Za każde zasilenie kwotą minimum 25 zł otrzymacie 5 razy więcej punktów.

7af06e78c8c4a158fa4121697b9bd555e66


Oferta

Nowe Samsungi i Nokia 510 w Orange

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
25 stycznia 2013
Nowe Samsungi i Nokia 510 w Orange

Dziś do naszej oferty trafiły trzy fajne smartfony. Zacznę od Samsunga Galaxy mini 2 z NFC. To kolejny telefon, dzięki któremu możecie korzystać z usługi Orange Cash i chociaż jest lepszą wersją, to oferujemy go w takiej samej cenie, jak model bez NFC. Druga nowość Samsunga jest mini wersją doskonale Wam znanego i świetnego Galaxy S III. Wreszcie Nokia Lumia 510, która ze względu więcej niż przyzwoite możliwości i atrakcyjną cenę, ma szansę stać się w Polsce hitem. Wszystkie nowości możecie kupić z naszymi Smart planami i ofertami dla firm. Szczegóły, jak zawsze na www.orange.pl

bbb9c7cc61fe225d887fbc9310e4d9e715d


Rozrywka

Interaktywny seans od (technologicznej) kuchni

Marta Krajewska Marta Krajewska
25 stycznia 2013
Interaktywny seans od (technologicznej) kuchni

Wczoraj w Multikinie Złote Tarasy odbył się zapowiadany seans z „Sercem Zimy” Niestety nie udało mi się być tam osobiście, ale mam informację z pierwszej ręki. Okazuje się, że nasza gra potrafi wciągnąć i zapewnić zabawę na kilka dobrych godzin, a Multikino jest doskonałym miejscem do toczenia historycznych rozgrywek  ;-) Na fanpage’u Serca Zimy możecie zobaczyć zdjęcia z imprezy zrobione przez jednego z uczestników.

Dzisiaj parę słów o technologicznej kuchni całego wydarzenia. Ideą zorganizowania grupowej zabawy było głosowanie (w kluczowych momentach gry uczestnicy decydowali, jaki powinien być kolejny ruch bohatera; wygrywała opcja, która zebrała najwięcej głosów). Odbywało się ono za pomocą sieci Wi Fi (ostatnio pisała o tym na blogu Joanna). Uczestnicy logowali się do sieci na swoich smartphonach i tabletach i w kluczowych momentach gry wybierali jedną z opcji, a odpowiedź wędrowała do sewera. Po kilku sekundach rozkład odpowiedzi był widoczny na wielkim ekranie, dzięki czemu wszyscy widzieli, jaka opcja dostała najwięcej głosów i to właśnie ona była wybierana przez prowadzącego grę.

Spójrzmy na to z drugiej strony. Podczas, gdy uczestnicy zabawy wybierali na swoich telefonach i tabletach odpowiedź, serwer Wi Fi otrzymywał w krótkim czasie kilkaset połączeń. Specyfika sieci Wi-Fi polega na możliwości wystąpienia kolizji, czyli sytuacji zakłócenia połączenia, gdy wiele urządzeń nadaje w tej samej chwili. Aby temu zapobiec, wykorzystaliśmy trzy punkty dostępowe klasy operatorskiej pracujące na trzech różnych częstotliwościach najpopularniejszego pasma 2.4 GHz oraz trzech różnych częstotliwościach pasma 5 GHz (wspieranego tylko przez niektóre urządzenia). Urządzenia były widoczne dla użytkownika pod jedną nazwą, jednak ruch był tak rozłożony, że poszczególne punkty dostępowe były równomiernie obciążone. Dzięki temu byliśmy przygotowani na obsłużenie nawet 300 urządzeń komunikujących się z serwerem w tym samym momencie, a zabawa przebiegła bezkolizyjnie ;-)

Jeśli byliście wczoraj na naszym interaktywnym seansie, podzielcie się wrażenami w komentarzach. A na marginesie - widzieliście interaktywny horror w kinie? Chcielibyście wziąć udział w takim seansie? ;-)

https://youtu.be/qe9CiKnrS1w

Scroll to Top