;

Film

Październikowe nowości filmowe na VOD (1)

Kasia Barys

2 października 2020

Październikowe nowości filmowe na VOD
1

Mnóstwo produkcji familijnych czeka w październiku w Orange VOD, usłudze na dekoderach Telewizji Orange i w aplikacji Orange TV Go.

Od 1 października dostępna jest już produkcja pt.: „Bumblebee”. To zabawna, pełna akcji i genialnych efektów specjalnych opowieść o najsympatyczniejszym i najbardziej krnąbrnym Autobocie, znanym z serii „Transformers”. Zobacz, jak wojownik z Cybertronu – Bumblebee, wspólnie z nową przyjaciółką, musi uratować Ziemię przed złowrogimi Decepticonami.

Także jeden z najciekawszych horrorów ostatnich lat – „Ciche miejsce” z Emily Blunt w roli głównej można już obejrzeć. Świat opanowują tajemnicze, żądne krwi potwory – niezwykle wyczulone na każdy dźwięk. Czy ludzie są w stanie żyć w absolutnej ciszy?

Od 2 października w naszej ofercie znajdziecie pełną humoru i wzruszeń francuską komedię familijną pt.: „Mój książę z bajki”. W filmie Omar Sy wciela się w rolę ojca samotnie wychowującego 8-letnią córkę Sofię. Codziennie opowiada dziewczynce bajkę, w której ta jest księżniczką, a on ratującym ją z opresji księciem. Wspólna zabawa jednak może szybko się skończyć. Mała Sofia dorasta i w jej życiu pojawia się… inny książę.

Od 6 października polecamy zwariowaną komedię pt.: „Lista priorytetów”. Brett, pilny maturzysta, którego życie staje na głowie po głupim kawale, publikuje listę tego, co zrobiłby inaczej, gdyby mógł cofnąć czas. Czy można zmienić bieg wydarzeń?

Od 7 października doskonały film dla całej rodziny pt.: „Zaginiony skarb Jessego Jamesa”. To pełna przygód i tajemnic opowieść o piątce młodych przyjaciół, którzy wyruszają na poszukiwania legendarnego skarbu. Jednak w ich ślady ruszają też dorośli poszukiwacze, uzbrojeni i gotowi na wszystko.

Od 13 października w Orange VOD znajdziecie oparty na faktach dramat pt.: „Tylko sprawiedliwość”, w którym zagrali Michael B. Jordan, Jamie Foxx oraz Brie Larson. To przejmująca i skłaniająca do refleksji historia młodego, czarnoskórego prawnika Bryana Stevensona, który poświęcił swoją karierę na rzecz walki o sprawiedliwość.

Od 20 października Scooby, Kudłaty i spółka wkroczą do akcji, i zastawią pułapkę na nowego potwora w filmie Wesołego Halloween, Scooby-Doo!”. Tym razem dzielnej brygadzie detektywów pomogą nowi przyjaciele – naukowiec Bill Nye i Elvira, Władczyni Ciemności. Czy wspólnie uda im się uratować Halloween?

Od 23 października polecamy „I zbaw nas ode złego”, czyli pełen akcji i napięcia film twórców oscarowego „Parasite”. W roli głównej wystąpił Jung-Min Hwang, gwiazda koreańskiego kina. Kiedy w Tajlandii nieznani sprawcy porywają nastoletnią dziewczynkę, jej krewny, a przy okazji płatny zabójca, nie spocznie, dopóki jej nie odnajdzie.

Udostępnij: Październikowe nowości filmowe na VOD
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 11:31 05-10-2020
  O proszę jest video z Kasią. Kasiu jak Ty to robisz że z każdą wiosną wyglądasz co raz piękniej. Miło ogląda się Wasze nagrania, szkoda że nie ma z nami już Piotrka.
  Odpowiedz

;

Zielony Operator

Dlaczego operator telekomunikacyjny chce być zielony? (4)

Hania Jaworska-Orthwein

2 października 2020

Dlaczego operator telekomunikacyjny chce być zielony?
4

Cześć. Nazywam się Hanna Jaworska Orthwein i będę pisać na blogu o ekologii. Ten post jest pierwszym z cyklu „eko-piątki”, gdzie będziemy dla Was odkrywać, jak nowoczesne technologie wspierają zrównoważony rozwój? Sprawdzimy, jaki jest wpływ Orange Polska i naszej branży na środowisko? Wreszcie, co robimy aby maksymalizować wpływ pozytywny i zmniejszać ten negatywny? Zajmiemy się też siłą naszych codziennych przyzwyczajeń zgodnie z eko-trendami i jak je zmieniać w trosce o naszą planetę.

Eko-piątki z Orange 3, 2, 1… start !

Z tematem ochrony środowiska styka się każdy z nas. Od najmłodszych lat uczymy się, jak dbać o przyrodę, segregować odpady, aby nie śmiecić, ale dziś jest potrzeba bardziej zdecydowanych działań. Dziejące się na naszych oczach zmiany w pogodzie, globalne ocieplenie i postępujący kryzys klimatyczny dotyczą nas wszystkich. I choć nie brakuje sceptyków, którzy do globalnego ocieplenia podchodzą z rezerwą, to nie możemy ignorować głosu naukowców, którzy biją na alarm: najwyższa pora zatrzymać postępujące zmiany klimatu. Dla nas i przyszłych pokoleń.

Dlaczego firmy dbają o środowisko

Green is the new black – slogan świata mody pasuje również do świata biznesu. Firma, która naprawdę stara się dbać o środowisko, musi podejmować działania we wszystkich obszarach swojego funkcjonowania od pracy biura, przez organizację działań marketingowych, po transport i logistykę. Ekologia w biznesie przestała być modą na budowanie wizerunku, ale zaczęła wypływać z głębokich przekonań i rosnącej świadomości właścicieli, menedżerów i pracowników, inwestorów, a także oczekiwań samych klientów. 28% Polaków przebadanych przez Kantar na potrzeby raportu „Ziemianie atakują” jest zdania, że korporacje i biznes powinny działać, by uniknąć katastrofy klimatycznej (dla porównania: 55% wskazało rząd i parlament, 51% koncerny energetyczne i elektrownie, 40% – osoby prywatne).

Dziś świat biznesu ma do odegrania kluczową rolę w walce ze zmianami klimatu, a innowacje cyfrowe stanowią jedno z rozwiązań kryzysu klimatycznego. Cyfrowa rewolucja już trwa i przynosi wymierne korzyści dla środowiska: smart cities, transport współdzielony, e-dokumenty, rozwiązania Internetu Rzeczy… a to dopiero początek.

Rola nowych technologii

Gospodarka unijna podąża w kierunku zielonej i cyfrowej przyszłości, a walka z kryzysem klimatycznym to jeden z głównych priorytetów Unii Europejskiej. Europa ma się stać kontynentem neutralnym klimatycznie do 2050 roku. Technologie cyfrowe zostały zidentyfikowane jako kluczowe i wspierające energooszczędność procesów, pozwalające na efektywniejsze wykorzystywanie zasobów. Poszukiwane są rozwiązania, dzięki którym sztuczna inteligencja, 5G, chmura, edge computing oraz Internet Rzeczy (IoT) maksymalnie przyczynią się do realizacji nowej polityki klimatycznej.

W przyszłości nowoczesne technologie informacyjne i komunikacyjne będą odgrywać jeszcze ważniejszą rolę w opracowywaniu innowacyjnych, usług ograniczających wpływ na środowisko w transporcie, energetyce, rolnictwie i wielu innych sektorach przemysłowych i handlowych. Zmiana klimatu i degradacja środowiska to zagrożenie dla naszego świata, dlatego poszukiwane są rozwiązania służące przekształceniu w gospodarek w nowoczesne, zapewniające wzrost, ale jednocześnie zasobooszczędne.

Oczywiście, jak każda działalność przemysłowa, tak i sektor telekomunikacyjny (ICT) również ma negatywny wpływ na środowisko. Wpływ ICT na klimat jest złożony, ze względu na to, że obejmuje trzy poziomy oddziaływania. Mamy tu do czynienia z bezpośrednią emisją dwutlenku węgla związaną z produkcją, wykorzystaniem i utylizacją produktów ICT (tzw. ślad węglowy), pośrednie pozytywne i negatywne skutki emisji wynikające z faktu wykorzystywania ICT, np. jako substytutu podróży czy w celu optymalizacji transportu, oraz wpływ na zachowania i preferencje użytkowników.

Dziś technologia cyfrowa codziennie obsługuje 6 miliardów ludzi na całym świecie, a sektor cyfrowy odpowiada za około 3,5% globalnej emisji CO2. Na taką skalę wpływu składają się zarówno sieci stacjonarne i komórkowe, systemy Internetu Rzeczy, sieci korporacyjne VPN, centra danych, jak również sprzęt klientów: smartfony, komputery, telewizory, dekodery. No i opakowania. I choć infrastruktura sieci telekomunikacyjnych generuje „tylko” około 0,5% globalnej emisji CO2 cyfrowych technologii to nadal będziemy wspierać rozwój sektora ICT, aby zmniejszać jego wpływ na środowisko.

wpływ cyfrowych technologii

Zielony Orange

Głos i siła dowodów naukowych słyszane są również w naszej firmie. Ochrona środowiska od dawna jest wpisana w strategię zrównoważonego rozwoju, a od tego roku jest również częścią strategii biznesowej „Engage 2025” Grupy Orange. Chcemy realizować nasze cele biznesowe uważając, że sukces nie powinien kosztować środowiska i nie może być postępu technologicznego bez dbałości o sprawy ochrony naszej planety. Po prostu – „there is no planet B”.

Grupa Orange, jako jedna z globalnych firm zobowiązała się do kontrybucji Porozumienia Paryskiego, czyli ogólnoświatowego porozumienia w sprawie zmian klimatu. Zatrzymanie globalnego ocieplenia na poziomie 1,5°C wymaga szybkich, dalekosiężnych i bezprecedensowych zmian we wszystkich dziedzinach życia społecznego. Jako aktywny członek ITU ( International Telecomunication Union) i we współpracy z naukowcami Based Targets Initiative (SBTi) Grupa Orange przyczynia się do realizacji wspólnej inicjatywy w zakresie określenia celów dla sektora ICT zgodnie z rekomendacjami Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC). Jest też również wśród założycieli Zero Carbon Initiative.

Co najważniejsze: zobowiązaliśmy się do osiągnięcia neutralności klimatycznej netto do 2040 roku – dziesięć lat wcześniej, niż rekomenduje to międzynarodowa organizacja operatorów telekomunikacyjnych GSMA, czy Unia Europejska.

Strategia biznesowa Grupy Orange „Engage 2025” odwołuje się również do zobowiązań zrównoważonego rozwoju, identyfikując 6 kluczowych obszarów, w których możemy wnieść najbardziej pozytywny wkład. Orange zaangażował się w program, jako jedna z pierwszych globalnych firm uważając, że technologie cyfrowe muszą przyczyniać się do pozytywnych zmian.

Nasze działania

W Orange Polska na bieżąco śledzimy ponad 100 wskaźników środowiskowych, dzięki czemu nie tylko monitorujemy nasz wpływ na środowisko, ale i podejmujemy działania korygujące wdrażając rozwiązania pomagające nam efektywniej zarządzać zasobami, zwłaszcza energią. Bo rozwój technologii sam w sobie powoduje wzrost zapotrzebowania na energię: ruch w naszych sieciach rośnie z każdym rokiem o 30-50%, a klienci oczekują, że zwiększymy naszą zdolność do obsługi ich codziennych podstawowych usług.

Dlatego optymalizujemy zużycie energii w naszych centrach danych (Data Center). Stawiamy m.in. na konsolidację i wirtualizację serwerów, systemy klimatyzacji o wysokiej efektywności oraz free cooling. To wykorzystywanie chłodnego powietrza z otoczenia do chłodzenia komputerów zmniejszające zapotrzebowanie na tradycyjną klimatyzację przez ponad 80% roku. Nasze inicjatywy związane z oszczędnością energii elektrycznej ujęliśmy w jeden wspólny Program Optymalizacji Energii obejmujący nasze sieci, data center, salony oraz biura. Tylko w latach 2015-2019 zrealizowaliśmy blisko 190 inicjatyw, które pozwoliły Orange Polska oszczędzić 517 GWh. Dzięki temu do atmosfery trafiło o 399 tysięcy ton CO2 mniej (to jak 400 tysięcy lotów międzykontynentalnych albo roczna emisja CO2 50 tysięcy Polaków!).

W wyniku tego programu całkowite zużycie energii w naszej firmie zmniejszyło się w latach 2015-2019 o 7,3 %, i to pomimo inwestycji w nowe technologie i rozwój nowych usług. To między innymi dlatego udaje się nam ograniczać emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Od 2015 do 2019 roku nasz „ślad węglowy” zmniejszył się o 16% – pomimo prawie trzykrotnego (+185%) wzrostu transmisji danych w naszych sieciach w tym samym czasie.

Przyświeca nam idea, aby pozostawić po sobie tylko dobry ślad. To dlatego chcemy być najbardziej zielonym operatorem w Polsce – tak, jak jesteśmy już polską siecią #1.

#OrangeGoesGreen

Udostępnij: Dlaczego operator telekomunikacyjny chce być zielony?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 14:31 06-10-2020
  #OrangeGoesGreen - jestem za :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  J. 15:39 06-10-2020
  Brawo za pierwszy tekst z cyklu, Hania - super!! (I dementuję, że po znajomości - również po znajomości się super czyta!)
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 23:21 06-10-2020
   Dokładnie, witamy na pokładzie :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  krzysztof 14:17 16-10-2020
  super inicjatywa
  Odpowiedz

;

Inne

Przyszłość jest dziś. Sprytna komunikacja w mieście (1)

Wojtek Jabczyński

2 października 2020

Przyszłość jest dziś. Sprytna komunikacja w mieście
1

W weekend zapraszam do posłuchania kolejnego odcinka technologicznego podcastu Polityki Insight „Przyszłość jest dziś”, którego partnerem jest Orange Polska. Mówimy o inteligentnych miastach i o tym, jak nowoczesne technologie mogą ułatwić życie ich mieszkańców. W tym odcinku o komunikacji.

Wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała opowiada o elektrycznych rowerach cargo, carsharingu zintegrowanym z biletami kolejowymi i nowej strategii tworzenia miejsc parkingowych. Wyjaśnia też, jak na kierunek zmian wypłynęły ostatnie miesiące i dlaczego.

O narzędziach, które pozwalają analizować dane dotyczące transportu i o tym, gdzie dokładnie są przetwarzane, mówi ekspert Konrad Gawda z Orange Polska. Tłumaczy, dlaczego danych jest tak dużo i po co nam chmura obliczeniowa.

Trzeci rozmówca, dyspozytor ruchu w Zarządzie Transportu Miejskiego w Warszawie Krzysztof Korycki monitorując ruch tramwajowy w stolicy opowiada, jakiego rodzaju dane do niego trafiają i jak dzięki nim można usprawnić przemieszczanie się setek tysięcy ludzi.

Podcastu posłuchacie na: SoundCloud, Spotify i Apple Podcasts.

Udostępnij: Przyszłość jest dziś. Sprytna komunikacja w mieście
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 11:34 05-10-2020
  Kolejny mega fajny podcast. Co raz bardziej popularna jest ta wersja wywiadów. Super, mi się podoba taka forma przekazu.
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej