Odpowiedzialny biznes

Piknik olimpijski

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
11 czerwca 2011
Piknik olimpijski

Zapraszam Was do uczestnictwa w 12. pikniku olimpijskim, który dziś o 12 startuje w warszawskim parku Kępa Potocka (od razu wyjaśniam, to nie my wybraliśmy miasto tylko Polski Komitet Olimpijski). Będzie się działo, w planie są dziesiątki konkurencji sportowych, spotkania ze 150 gwiazdami sportu i cała masa przygód dla chętnych od 2 do 102 lat. Organizatorzy kuszą też nagrodami - szczegóły znajdziecie tutaj. Wstęp wolny.

Jesteśmy partnerem akcji i szczególnie zapraszamy Was do piłkarskiej strefy Telekomunikacji Polskiej. Czekają tam na Was rodzinne konkursy piłkarskie (m.in. slalom z piłką, pojedynek na karne, konkurs żonglerki piłkarskiej), konkurs gry w piłkarzyki, foto-zabawa - zostań członkiem reprezentacji, mecz bardzo dużą piłką na małym boisku, zabawy dla najmłodszych (np. dekorowanie ciasteczek ) i wiele innych. Pojawią się też Serce i Rozum.


Odpowiedzialny biznes

Różnorodność niejedną ma twarz…

Bartlomiej Roch Bartlomiej Roch
10 czerwca 2011
Różnorodność niejedną ma twarz…

Ostatnio zorganizowaliśmy w firmie spotkanie dyrektorów ds. różnorodności z kilku firm. Pojawili się przedstawiciele Accord, Danone, Sodexo, l’Oreal, Sanofi – Aventis no i nas. Do dyskusji zaprosiliśmy również ekspertów ds. różnorodności z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, PWC oraz Biura Pełnomocnicka Rządu ds. Równego Traktowania. Rozmawialiśmy o tym co robić by kwestia różnorodności była poważniej traktowana w Polsce w zarządzaniu zasobami ludzkimi. No więc kilka rzeczy robić będziemy! W planach są i Karta Różnorodności i polski EPWN, czyli network kobiet pracujących w biznesie.

Mowa o zarządzaniu różnorodnością w Polsce, była również podczas panelu nt. Odpowiedzialności Biznesu w ramach Europejskiego Konkresu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie Grupę TP zaproszono do dyskusji. Mówiliśmy tam o potrzebie zajęcia się tematem różnorodności w jej wymiarze biznesowym i to nie tylko przez polskie przedsiębiorstwa, ale również przez administrację.

Zmiany w polskim społeczeństwie obserwujemy przecież na co dzień. Różnimy się od siebie. Jako pracownicy, widzimy, że nie wszyscy są tacy sami lub podobnie myslą, w ten sam sposób i w tym samym rytmie realizują powierzone zadania. Dlatego jeśli w ten weekend jesteście lub będziecie w Warszawie, koniecznie zobaczcie na parkanie Ogrodu Botanicznego (róg Agrykoli i Alei Ujazdowskich) fotografie izraelskiej artystki Sharon Bakeret, która porusza temat „inności” w swoim kraju w kontekście rudowłosych osób o jasnej karnacji (zdjęcia wiszą do 16 czerwca). A w tę sobotę kolejny już raz przez stolicę przejdzie Parada Równości... Coraz trudniej dziś nie zauważać wokół nas "różnorodności" i "inności". Co sądzicie o tym zmianach?


Odpowiedzialny biznes

Brutus, komar i zeszłoroczne badania sieci

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
10 czerwca 2011
Brutus, komar i zeszłoroczne badania sieci

Dużo emocji pojawiło się po moim wpisie (zawsze kiedy ośmielam się napisać coś o Play), komentarzy mniej lub bardziej na temat, Marcin też odpowiedział, dlatego jeszcze kilka zdań. Dla mnie głównym problemem była bezzasadnie używana nazwa. I tutaj większość jest zgodna - "4G" to wytrych marketingowy. Temat zamknięty. Natomiast otwarta zostaje ocena funkcjonowania sieci mobilnych. Wielokrotnie o tym pisałem, że zdań będzie tyle co użytkowników. Jednym działa lepiej Orange, innym Play, Plus czy T-Mobile. Zależy od miejsca, warunków, współużytkowników itp, czyli wielu czynników, stąd jakość sieci można sprawdzać na różne sposoby. Badania UKE, którymi ostatnio lubi chwalić się nasz konkurent były zrobione w IVQ 2010, z wykorzystaniem nieprzesadnie nowego Samsunga U700 i w 16 miastach. Jak wnikliwie się im przyjrzeć, wyniki były zbliżone. Nie zamierzam ich kwestionować, bo zaraz mnie zlinczujecie. Natomiast z niecierpliwością czekam na kolejne, bardziej aktualne. Od początku roku ostro pracujemy nad HSPA+DC, poprawiliśmy w wielu miejscach 3G, co niektórzy z Was zauważyli. I nawet, jak będziemy mieć najlepszą sieć w Polsce w kolejnych badaniach, to nie nazwiemy jej 4G. Nie musimy robić takich myków.

Scroll to Top