Odpowiedzialny biznes

Piłkarski komiks

Krzysztof Swidrak Krzysztof Swidrak
10 lutego 2012
Piłkarski komiks

To już za 119 dni. Pierwszy gwizdek rozpocznie mecz mistrzostw Europy w piłce nożnej. Będą emocje, mam nadzieję, że i sporo goli. Tak przy okazji tego piłkarskiego święta gdzieś w zakamarkach swojej domowej biblioteki wygrzebałem komiks niezwykły. Przynajmniej dla mnie. Będąc małym chłopcem znałem go na pamięć. Zresztą nazwiska jego bohaterów do dziś zna nie tylko piłkarski kibic. Na kilkudziesięciu kolorowych obrazkach opowiedziana jest historia eliminacji i udział naszej reprezentacji w piłce nożnej w mistrzostwach Świata w 1974 roku. Każdy mecz, każda bramka, rozważania taktyczne. Są wielkie emocje. Smak zwycięstwa i gorycz porażki.

Wszystko rozrysowane jest bardzo sugestywnie. Łącznie z tym, że autor nie tylko pokazuje jak padały gole, ale - co może wydawać się ciekawsze - również to, co myśleli zawodnicy w trakcie ich strzelania. Miejscami komentarze w tzw. "dymkach” wydają się śmieszne, ale to według mnie tylko dodaje kolorytu temu komiksowi.  Oczywiście jest również opowiedziana rysunkami słynna bramka strzelona anglikom na Wembley w 1973 r.

A potem już mecze w trakcie mistrzostw. Komiks „Od Walii do Brazylii” wyszedł w 1975 roku w nakładzie chyba 200.000 tys. egzemplarzy. Ciekawostka dla miłośników piłki nożnej, ale pewnie nie tylko dla nich. A tak przy okazji. Czy ktoś z Was zetknął się z podobnymi „piłkarskimi” komiksami?


Odpowiedzialny biznes

Tam, gdzie rozmawiają najdłużej…

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
09 lutego 2012
Tam, gdzie rozmawiają najdłużej…

Podczas urlopu nie było żadnego szybkiego konkursu, dlatego czas nadrobić zaległości. Aby nie przegrzały się wyszukiwarki i nie było za łatwo, przygotowałem dwie zagadki, na które raczej nie znajdziecie odpowiedzi w necie. Zarazem jednak ich odkrycie może mocno zaskoczyć. Pierwsi z was, którzy zgadną w jakim powiecie i w jakim województwie średni czas rozmowy telefonicznej w sieci Orange jest najdłuższy, dostaną nagrody z zaczarowanej szafy rzecznika. Obowiązuje zasada, kto pierwszy ten lepszy. Każdy ma tylko jedną szansę. Czas jutro do południa. Powiat trafić trudniej, dlatego gadżet z szafy w tym wypadku będzie dodatkowo wzmocniony doładowaniem za 50 zł. Powodzenia.


Odpowiedzialny biznes

30 lat Wprost

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
09 lutego 2012
30 lat Wprost

Media nie tylko na co dzień oceniają rzeczywistość, ale podsumowują też kolejne lata, m.in. przyznając redakcyjne nagrody. Jedną z najistotniejszych na polskim rynku jest "Człowiek Roku" tygodnika Wprost, który w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia. Orange była partnerem tego wydarzenia, co cieszy mnie tym bardziej, że sam przez klika lat byłem dziennikarzem tej gazety.

Zapraszam Was do obejrzenia relacji - a jeśli ktoś jeszcze nie wie, tegorocznym laureatem został premier Donald Tusk.

 

Scroll to Top