Bezpieczeństwo

Po „polszczyźnie” ich poznacie – znów phishing na @neostrada.pl

Michał Rosiak Michał Rosiak
12 stycznia 2012
Po „polszczyźnie” ich poznacie – znów phishing na @neostrada.pl

Okazuje się, że nowy rok zaczynamy starymi problemami... Dziś krótko i chyba trochę śmiesznie. Okazuje się bowiem, że niektórzy cyber-przestępcy są do bólu uparci i wciąż wierzą, że są ludzie, którzy łapią się na maksymalnie naiwny phishing. W ostatnich dniach do TP CERT trafiło kilka zgłoszeń o identycznych próbach wyłudzenia loginu i hasła do Neostrady. Maile były wysyłane do użytkowników w domenie neostrada.pl, a ich polszczyzna nie tylko - łagodnie mówiąc - pozostawiała wiele do życzenia, ale w kilku miejscach była po prostu wymieszana z językiem angielskim. Głęboko wierzę w to, że po półtorarocznym przypominaniu, że nie tylko Telekomunikacja Polska S.A., ale w ogóle żadna szanująca się firma nie wymaga wysyłania im mailem hasła (!), liczba osób, które złapią się na coś takiego, mieści się w granicach błędu statystycznego. Tym niemniej miejcie oczy i umysły otwarte i uczulcie na to raz jeszcze mniej skomputeryzowanych bliskich. I pamiętajcie, że fakt stwierdzenia phishingu akurat na @neostrada.pl nie oznacza, że przestępcy nie próbują też swoich sił gdzieś indziej! (tutaj zobaczycie screenshot opisywanego maila w wyższej rozdzielczości)

https://www.blog.tp.pl/old2/technologiczny/resource/phishing_0112.JPG


Odpowiedzialny biznes

Nagrody za prognozy

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
11 stycznia 2012
Nagrody za prognozy

Czas na rozstrzygnięcie szybkiego konkursu z poniedziałku. Torba z gadżetami jedzie do Ziemowego #4. Jak dla mnie zrobiłeś ciekawą selekcję wydarzeń, które mają odpowiednią wagę, by stać się wydarzeniami roku. Wygląda to realistycznie. Spodobała mi się też propozycja Krzysztofa #19, chociaż niekiedy mocno wchodziła w techniczne szczegóły. Dla Ciebie również mam nagrodę. Wszystkim dziękuję za wspólna zabawę, a laureatów tradycyjnie proszę o kontakt e-mailowy.


Odpowiedzialny biznes

Reportaż z konferencji

Marek Wajda Marek Wajda
11 stycznia 2012
Reportaż z konferencji

Zgodnie z wczorajszą obietnicą Jarka, zapraszamy Was na reportaż z konferencji dotyczącej przygotowań TP jako partnera technologicznego Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012.

Scroll to Top