Rozrywka

Półmetek filmowego Lata z Orange na kartę

Kasia Barys Kasia Barys
30 lipca 2019
Półmetek filmowego Lata z Orange na kartę

Za nami półmetek wakacyjnej trasy filmowego lata z Orange na kartę, w którym oglądamy najlepsze przeboje kinowe w najpiękniejszych zakątkach Polski. Do tej pory w seansach pod chmurką uczestniczyło ponad  5 tys. widzów. To jednak nie koniec filmowego lata. Sprawdźcie repertuar oraz harmonogram projekcji:

Od Karkonoszy po Bałtyk

Trasa rozpoczęła się 28 czerwca br. na rynku w Gnieźnie. Bajeczny widok na gotycką budowlę nazywaną „matką kościołów polskich” towarzyszył wszystkim trzem pokazom w pierwszej stolicy Polski, które zgromadziły niemal tysiąc widzów.  Na trasie kina znalazły się także malowniczy Łagów w Lubuskiem oraz Łomnica z widokiem na Śnieżkę. Następne przystanki to Kujawy: Inowrocław i Barcin, potem  Kaszuby i Bory Tucholskie. Pierwszą część trasy zamknęły pokazy w Cieplewie i Krynicy Morskiej, na nadbałtyckim bulwarze.

Od przedszkolaka do emeryta :)

Filmowe Lato z Orange to projekt realizowany przez  Orange we współpracy z Multikinem i partnerami projektu. Najpiękniejsze wakacyjne polskie kurorty odwiedzamy  od 2017 roku. Nad morzem, nad brzegami mazurskich i pomorskich jezior, w górach  i na rynkach najstarszych miast Polski odbywają się pokazy filmowe dla całych rodzin. Prezentowane są filmy familijne, kino festiwalowe oraz najciekawsze propozycje ostatnich lat. W tym roku obejrzeć można między innymi „Cudownego chłopaka” z Julią Roberts i Owenem Wilsonem, odkrycia festiwalu w Sundance, czyli „Królowie lata” i „Najlepsze najgorsze wakacje”, a także komedię romantyczną  „Casanova po przejściach”.

Od Mazur po Bieszczady z "Filmowe lato z Orange na kartę"

To nie koniec. Następne na trasie Filmowego Lata z Orange na kartę są Mazury i Suwałki, gdzie pokazy odbędą się w dniach 1 - 6 sierpnia br. W kolejny weekend kinowa ekipa odwiedzi Zamość, a stamtąd uda się prosto w góry: Bieszczady, potem  Tatry, by zakończyć tegoroczną filmową przygodą w Szklarskiej Porębie. Jeśli pogoda dopisze, co udawało się do tej pory (tylko jeden odwołany pokaz), na seansach do końca wakacji  pojawią  się kolejne tysiące widzów.

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 14:52 30-07-2019

Super akcja i promocja sieci Orange 🙂 Inni operatorzy mogą się tylko od Was uczyć ;p Pocukruje jak zawsze Wam troszeczkę 🙂

Odpowiedz

Rozrywka

Ekipa Orange obala mity

Stella Widomska Stella Widomska
26 lipca 2019
Ekipa Orange obala mity

Pamiętacie Ulkę i Michała? Zakładam, że większość z Was pamięta, ale dla nowych osób krótkie przypomnienie. Pod koniec ubiegłego roku organizowaliśmy konkurs, którego zwycięzcy mieli stać się twarzami kanałów należących do Orange Polska w mediach społecznościowych. Chcieliśmy stworzyć Ekipę Orange – zespół osób zainteresowanych branżą telekomunikacyjną, testowaniem gadżetów, recenzjami nowych telefonów, ale też szeroko rozumianą kategorią lifestyle. I tak oto po burzliwych obradach jury trafili do nas Ulka i Michał. Co więcej, są z nami już ponad pół roku.

Ekipa Orange? Lubicie to!

Po statystykach, komentarzach i Waszym zaangażowaniu widzimy, że Ekipa Orange - Ulka i Michał to był strzał w dziesiątkę. Zamiast wielkiej anonimowej korporacji komunikuje się z Wami dwójka przesympatycznych osób, które z pasją i ogromnym poczuciem humoru prowadzą konkursy, testują sprzęt, pokazują Wam ciekawostki nie tylko z branży, ale również ze swojego życia, zabierają Was na plany zdjęciowe, wyjazdy wakacyjne, uczą robić zdjęcia, a ostatnio obalają mity. Między innymi ten czy zalany wodą telefon uratuje trzymanie w ryżu. Jeśli chcecie się dowiedzieć czy uratuje, to zapraszam do poniższego materiału.

Instastories nafajniejsze!

A jeśli chcecie poznać bliżej Ulkę i Michała, to koniecznie wbijajcie na nasze kanały. Ja na przykład jestem fanką stories na Instagramie i notorycznych sprzeczek między naszą radosną dwójką. No i dajcie znać co o nich sądzicie. Dają radę, prawda? A może macie pomysły na kolejne mity, które powinni obalić?

Komentarze


Bezpieczeństwo

Jak chronić się przed phishingiem? (nie)Bezpieczna Sieć, #15

Michał Rosiak Michał Rosiak
25 lipca 2019
Jak chronić się przed phishingiem? (nie)Bezpieczna Sieć, #15

Phishingowe maile i SMS-y to od lat jeden z najpopularniejszych (wśród przestępców) sposobów ataków na firmy i internautów. Statystycznie każdy z nas otrzymuje ich nawet około 100 dziennie.

Liczba ataków phishingowych zwiększa się już od kilku lat, jednak dane liczbowe dla 2018 r. wskazują na znaczący skok, jeśli chodzi o ich stosowanie i popularność. Każdego dnia w internecie pojawia się 300-400 tysięcy różnych próbek złośliwego oprogramowania.

Minęły już jednak czasy pisanych koślawą polszczyzną maili od afrykańskich książąt i astronautów pozostawionych na tajnej stacji kosmicznej.

Socjotechnika to „podstawa” phishingu

Dzisiejszy phishing to dobrze przygotowana socjotechniczna robota. Na taką „wędkę” potrafią się złapać naprawdę grube ryby. Cyberprzestępca to już niekoniecznie doskonały informatyk - spec od złośliwego oprogramowania, ale coraz bardziej manipulator.

Uniknięcie zastawianych przez przestępców pułapek to prawdziwe wyzwanie. Niezmiennie ważny w rozwiązaniu takich problemów jest nasz umysł. Wszelkie żądania w wiadomościach, wywołujące emocje, załączniki w nieoczekiwanych mailach, SMS-ach lub noszące dziwne nazwy – to wszystko powinno zapalać nam w głowie czerwoną lampkę.

Większości zagrożeń moglibyśmy uniknąć zachowując po prostu zdrowy rozsądek przy korzystaniu z internetu. Wielokrotnie sami, sprytnie sprowokowani przez przestępcę wykonujemy działania, które pozwalają mu przejąć nasze dane czy kontrolę nad naszym komputerem lub smartfonem. Odczekajmy chwilę, zanim podejmiemy jakąkolwiek akcję.

Dobre zabezpieczenie pomoże na phishing

No i nie zaszkodzi wesprzeć naszej głowy dodatkowym, technicznym rozwiązaniem – jak CyberTarcza. Blokuje ona dostęp do potencjalnie niebezpiecznych stron i w wielu przypadkach zapobiegnie kradzieży ze smartfonów loginów i haseł do Waszych kont bankowych, służbowych maili czy firmowych dokumentów.

Powiecie: „po co CyberTarcza, mam przecież antywirusa?”. Dobrze, że masz antywirusa, jednak pamiętaj, że blokuje on zagrożenia, gdy te już pojawią się na Twoim smartfonie urządzeniu. CyberTarcza natomiast robi to wcześniej.

Jak piszą eksperci w naszym ostatnim Raporcie CERT Orange Polska, ważne by pozbyć się automatyzmu. Do sieci przenieśliśmy przecież istotną część siebie – stało się to do tego stopnia rutynowe, że trzeba się chwilę zastanowić, zanim zdamy sobie sprawę, jak dużo rzeczy robimy w internecie. Uważajmy, a jeśli mamy wątpliwości, nie wstydźmy się ich skonsultować i nie czytajmy długich informacji na szybko, albo gdy jesteśmy zmęczeni. Nic się nie stanie, gdy poczekamy - świat się nie skończy. Zastosowanie CyberTarczy daje nam dodatkowe zabezpieczenie.

A jak rozpoznać te fałszywe wiadomości, na co zwracać uwagę, jak się chronić? Obejrzyjcie film.

Komentarze

Scroll to Top