Odpowiedzialny biznes

Polska edycja „Editors Lab”

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
09 kwietnia 2014
Polska edycja „Editors Lab”

Kilka dni temu odbyła się polska edycja światowego programu "Editors Lab" organizowanego przez stowarzyszenie Global Editors Network. Były to dwudniowe warsztaty dla dziennikarzy, programistów i grafików oraz bezpłatne seminarium o dziennikarstwie ery cyfrowej. Jak się okazuje w cyfrowej erze wspólna praca dziennikarzy, programistów i grafików jest codziennością, dlatego program "Editors Lab" inspiruje do współpracy, przybliża osiągnięcia dziennikarzy z całego świata oraz promuje dobre praktyki. Zobaczcie jak to spotkanie wyglądało, byliśmy tam dla Was z kamerą.

 


Odpowiedzialny biznes

#Webmagiel – podsumowujemy marzec

Marek Wajda Marek Wajda
08 kwietnia 2014
#Webmagiel – podsumowujemy marzec

To był dobry miesiąc - dużo się działo w internetach. Razem z ekipą komentatorów mieliśmy ciężki orzech do zgryzienia, które z tematów odrzucić, tak by Was nie zanudzić i zmieścić się w tych 6 minutach. Dlatego z żalem ale odpuściliśmy sobie m.in. przegląd aplikacji społecznościowych przyjaciół z Abstrachuje, śpiewającą siostrę Krystynę czy kryptoreklamowe "selfie" Samsunga na Oscarach.

Maciej Budzich z Mediafun, Łukasz Głombicki z gazeta.pl i Robert Klimek z Urzędu Miasta Warszawa zajęli się natomiast: nowym klipem Brand 24, rozstaniem Tesco z Heniem, podróżą Krzyska Gonciarza do Japonii, nowym layoutem Facebooka oraz Yuri Drabentem, a konkretniej głównie jego social mediowymi zaręczynami (pierwszy temat pudelkowy w #webmagiel;)

Standardowo czekam na Wasze komentarze do wybranych tematów oraz o zgłaszanie propozycji do kwietniowego odcinka ;)


Odpowiedzialny biznes

Piszemy Raport – cz.7

Monika Kulik Monika Kulik
08 kwietnia 2014
Piszemy Raport – cz.7

Tydzień temu wybieraliśmy zagadnienia do rozdziału „Ciekawy zespół”, który poświęcimy kwestiom pracowniczym. Jako zadanie strategiczne przyjęliśmy, że „chcemy tworzyć kulturę współpracy, w której wszyscy pracownicy czują się szanowani, swobodnie realizują cele zawodowe i życiowe pasje” i postaramy się pokazać, co w tym celu robimy.

Z jednej strony chcecie przybliżenia kwestii takich, jak rodzaje umów o prace, struktura zatrudnienia, dostęp do szkoleń i awansów, kwestie reprezentacji kobiet na stanowiskach managerskich. Do tego dodatkowe świadczenia i promowanie zdrowego stylu życia np. aktywności fizycznej. Kolejny temat - "kultura współpracy" - ważna ze względu na połączenie dwóch firm TP i PTK Centertel, ale też z uwagi na budowanie interdyscyplinarnych zespołów projektowych. I na koniec zaangażowanie pracowników w wolontariat.

Mamy omówione wszystkie części Raportu. Proszę spójrzcie jeszcze raz na poszczególne rozdziały – o firmie, integracja cyfrowa, bezpieczna sieć, czyste środowisko, ciekawy zespół. Czy są tematy, które Was interesują, a których nie wymieniliśmy podczas dyskusji na blogu? Ja tym czasem zabieram się do pisania.

d22f1abaf5ebea22b19b9d1f2d00a1a8651

W tym tygodniu nagroda powędruje do Anny – zapraszam do kontaktu na odpowiedzialny.biznes@orange.com.

Scroll to Top