;

Odpowiedzialny biznes

Pomaganie przez telefon (9)

Kasia Barys

4 kwietnia 2017

Pomaganie przez telefon
9

Kasia Barys

Zamiast wysyłać kolejnego SMS do znajomego o treści  „co słychać?”  może lepiej przeznaczyć go na pomaganie innym? Bo SMS może pomóc! Jak?  Dla Orange kwestie społeczne są istotne. Jednym ze sposobów, dosyć prostym, jest udostępnianie numerów na potrzeby akcji charytatywnych. Zaangażowaliśmy się w ważne wydarzenia społeczne, pomoc ofiarom klęsk żywiołowych czy działalność różnych fundacji. Uruchomienie takiego SMSa charytatywnego jest udzielane organizacjom bezpłatnie, a my jako operator pokrywamy wszelkie koszty jego uruchomienia.  Jednak największymi bohaterami jesteście Wy, klienci Orange, którzy angażują się w problemy innych, są empatyczni i blisko spraw ważnych.
W minionym roku uruchomionych zostało 22 numery sms. Dla jedenastu podmiotów został przyznany całoroczny numer charity. Dzięki Wam przekazaliśmy organizacjom m.in. takim jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Caritas, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” (i  wiele innych) ponad 6,862 milionów zł. To Wasza zasługa, my byliśmy jedynie pośrednikiem w tym szczytnym celu. Gratulacje!

Kto decyduje o przyznaniu numeru SMS? Operatorzy wspólnie ustalili, że do zbiórek na szczytny cel zalicza się:

 • zapobieganie biedzie lub zapobieganie jej skutkom,
 • rozwój opieki zdrowotnej i ratowania życia,
 • pomoc osobom znajdującym się w potrzebie m.in. ze względu na zły stan zdrowia, niepełnosprawność, trudności finansowe.

Cel zbiórki musi być ważny, a organizacja, która chce przeprowadzić zbiórkę wiarygodna.  Zazwyczaj wartość SMS-a nie jest wygórowana, by była możliwa jej zbiórki, ale wszystko zależy od oczekiwań organizacji. Wydaje się, że najbardziej efektywne są akcje, w których koszt SMS-a nie przekracza kilku złotych.

Treść infografika - 22 numery charytatywne pozwoliły klientom Orange Polska przekazać na rzecz akcji organizacji pozarządowych 6,8 mln złotych w samym 2016 r.

Udostępnij: Pomaganie przez telefon
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  mike278 10:29 04-04-2017
  Inicjatywa chwalebna. Sam wysłałem pare sztuk przy różnych okazjach. Kasiu może popraw ostatnie zdanie?
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 20:40 05-04-2017
   Też wysyłam od czasu do czasu, ale.....tutaj też ostrożności nie za wiele :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  karo 11:01 04-04-2017
  "W minionym roku uruchomionych zostało 22 numery sms", "(...)w których koszt SMS-a nie przekracza kilku złotych 4 zł."... no ludzie!...
  Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 11:24 04-04-2017
  "Zamiast wysyłać kolejnego SMS do znajomego o treści „co słychać?” może lepiej przeznaczyć go na pomaganie innym?" Tylko problem w tym, że duży odsetek ludzi ma oferty nolimit lub różne pakiety i przysłowiowy sms "co słychać" jest jakby za darmo...
  Odpowiedz
 • komentarz
  Robero L. 13:34 04-04-2017
  Plush -> 25 zł - rozmowy, smsy, mmsy no limit i 10 GB internetu Heyah -> 25 zł - rozmowy, smsy, mmsy no limit i 10 GB internetu Orange -> 35 zł - rozmowy, smsy, mmsy no limit i od 2 do 5 GB ( w zależności od stażu) Orange czas na zmiany...
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 21:17 05-04-2017
   Ja jako weteran Blogów Orange mogę napisać dla Was super ofertę : nowa taryfa w ofercie na kartę to Super POP - za 25 zł msc dostajemy no limit na numery komórkowe w Polsce i na numery stacjonarne, no limit na sms i mms do sieci komórkowych, na start pakiet 10 gb, darmowy dostęp do portali społecznościowych i........za każdy miesiąc stażu w sieci dodatkowy 1 gb :) Dodatkowo w pakiecie roamingowym za 50 zł dostajemy 2 GB Internetu + rozmowy naliczane jak w kraju ;p
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 04:21 06-04-2017
    EDIT: od 15 czerwca kolejne zmiany w roamingu i wyrównanie stawek do cen krajowych, ciekawie się to zapowiada :)
    Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 05:42 06-04-2017
    W pakiecie tym dodatkowo 120 minut na rozmowy wychodzące ;p
    Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 07:39 06-04-2017
  Tak tylko sms: co słychać? Jest w pakiecie no limit a Premium podnosi nieźle rachunki. Wolę pomagać lokalnie i za pośrednictwem konkretnej osobie. Zresztą, jak kto woli . . . każdy sposób jest dobry .
  Odpowiedz

;

Innowacje

5Gotowi – czego nie zobaczymy na początku w 5G? (16)

Piotr Domański

3 kwietnia 2017

5Gotowi – czego nie zobaczymy na początku w 5G?
16

Piotrek Domański

O 5G mówi się bardzo dużo. Po Mobile Wolrd Congress w Barcelonie to jeden z głównych tematów w mediach zajmujących się nowymi technologiami. Wizje, które się przed nami jawią zwalają z nóg. Tylko… rzadko pojawiają się w nich konkrety, technologie, rozwiązania, a częściej astronomiczne prędkości transferu danych, futurystyczne rozwiązania w ramach Internetu Rzeczy (IoT), a wszystko to połączone we wszechobecnej sieci.

Domyślam się dlaczego. Technikalia, w tym kolejne fazy Rel-ileśtam i skróty (eMBB, URLLC, mMTC, V2V, V2X) nie są tak pociągające jak wizja 10 Gb/s we własnym smartfonie. Jednak bez tego „mięsa” jak czasem nazywam te wszystkie szczegóły techniczne nie będziecie mieli pełnej wiedzy o 5G. Dlatego razem z Martą ruszyliśmy z tym cyklem wideo – by pokazać nieco konkretów i faktów, wspierając się także wiedzą ekspertów.. Pierwszy odcinek już za Wami. Jeżeli nie obejrzeliście go tutaj znajdziecie link. Teraz czas na drugi.

W tym odcinku opowiedzieliśmy o tym, co na pewno nie znajdzie się w pierwszej wersji standardu 5G. Co ważne, lista elementów wyłączonych jest długa, ale to właśnie one stanowią gwóźdź programu. Marta dodatkowo opowiada o zastosowaniu tych możliwości, które pierwsza faza 5G zapewni. Obejrzyjcie odcinek i sprawdźcie, gdzie najszybciej zobaczymy zastosowanie 5G.

Mamy też dla Was fajny konkurs, więc zapraszamy do oglądania.

P.S. Wideo zawiera lokowanie produktów. Dokładnie czterech. Pierwszym jest Orange Światłowód. Drugim nasza oferta Orange Love. Trzecim Orange Warsaw Festival (jeszcze tylko 2 miesiące!) Ostatnim, troszkę bardziej ukrytym logo naszego forum nasz.orange.pl. Zaglądajcie tam, bo to kopalnia wiedzy o naszych usługach.

P.S. 2 Pablo_ck, tym razem był Snickers, jeszcze na planie i obyło się bez gwiazdorzenia. Poniżej dowód rzeczowy 😉

Grafika ilustracyjna - Piotrek Domański ze Snickersem by mniej gwiazdorzył

Udostępnij: 5Gotowi – czego nie zobaczymy na początku w 5G?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  PAWEŁ 14:45 03-04-2017
  To już lepszy " Pwełek " ???
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 18:38 04-04-2017
   Trzy razy przeczytałem... i wydaje mi się, że treść na batoniku zgadza się z tą w tekście. Jeżeli o literówce mówimy. A Pawełek? Niepogardzę, lecz pablo_ck ewidentnie pisał o Snickers'ie, więc trzymałem się konwencji ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    PAWEŁ 17:48 05-04-2017
    Wszystko się zgadza , a ja wolę '' Pawełka z E.W .
    Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 21:34 05-04-2017
    Widzę że poczucie humoru Was nie odpuszcza, super :)
    Odpowiedz
 • komentarz
  Jkk 17:37 03-04-2017
  A co z przenoszeniem transmisji z 3G do LTE? Mniej więcej na kiedy jest plan?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 18:03 03-04-2017
   Pracujemy nad rozwiązaniem, na razie poradziliśmy sobie z przechodzeniem z 3G na 4G po rozmowie, teraz pracujemy nad tym by działało to tak samo dobrze w trakcie transmisji. Gdy będę wiedział więcej dam znać.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Kajka 18:24 03-04-2017
  3:04 "opuznienia" gratuluję wiedzy ortograficznej...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 18:58 03-04-2017
   Bardzo przepraszam za błąd. Niestety dzisiaj po godzinach pracy nie mamy jak usunąć go z YouTube. Jutro rano podmienimy film. Jeszcze raz przepraszam.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 18:39 04-04-2017
    Poprawione, jeszcze raz przepraszamy!
    Odpowiedz
 • komentarz
  mmmm 21:23 03-04-2017
  Wolałbym żeby został rozwinięte skróty z 1:20, bo tak naprawdę na tym temat odcinka się kończy, a potem jest to co się pojawi i przykłady wykorzystania.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 18:42 04-04-2017
   Jeżeli tak mówisz przygotujemy na przyszły tydzień wyjaśnienie najważniejszych skrótów o których mówimy w filmie. Mamy także plan, by każdy z nich opisywać w kolejnych materiałach, by mogli je obejrzeć także fani YouTube, którzy na bloga nie zaglądają.
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:54 04-04-2017
  Dobre :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Piotr Domański 17:51 05-04-2017
  Ja też. Ale Pablo_ck napisał o Snickersie, to był Snickers. A Pawełka lubię za porządną twardą czekoladę i smaczne nadzienia. Niestety czasami się rozwala :-(. Który smak ulubiony? (ale offtop nam wyszedł ;-) )
  Odpowiedz
  • komentarz
   PAWEŁ 18:00 05-04-2017
   Wszystkie dobre ale toffi chyba najlepszy ?
   Odpowiedz
   • komentarz
    PAWEŁ 18:07 05-04-2017
    Rozwala się przez to rzadkie nadzienie .
    Odpowiedz

;

Urządzenia

LG G6 w przedsprzedaży (12)

Piotr Domański

3 kwietnia 2017

LG G6 w przedsprzedaży
12

Piotrek Domański

W tym roku, po raz kolejny już, wiosna wiąże się z wysypem nowych telefonów, także tych z najwyższej półki. Dzisiaj ruszamy z przedsprzedażą LG G6, czyli najnowszego flagowego modelu tego koreańskiego producenta. Jeżeli śledzicie Twitter Wojtka, już pewnie widzieliście zapowiedź startu przedsprzedaży.

Zresztą ten smartfon nie po raz pierwszy pojawia się na blogu. O LG G6 pisał już Michał Rosiak, więc jeżeli chcecie poznać jego opinię, zajrzyjcie tam.

LG G6 to bardzo solidny smartfon

Pierwsze słowo, które przyszło mi do głowy na widok LG G6 to „solidny”. Z jednej strony biorąc pod uwagę wygląd – solidną obudowę dwóch tafli szkła i metalową ramką, z drugiej parametry wewnętrzne. Smartfon bardzo dobrze leży w ręce, jest węższy i nieco dłuższy od modelu LG G5, a ekran o przekątnej 5,7 cala prezentuje się bardzo dobrze. Z drugiej strony znajdziecie podwójny aparat o matrycy 13 MPx i bardzo dobrze umiejscowiony czytnik linii papilarnych. Obudowa ma być odporna na kurz, wodę, a także uderzenia. W środku mieści się czterordzeniowy procesor, 4 GB RAM i 32 GB pamięci, którą można dodatkowo rozbudować kartą microSD o pojemności do 2 TB. LG G6 posiada także bardzo pojemną baterię. Obsługuje go system operacyjny Android 7.0 Nougat.

G6 w Orange

W ramach przedsprzedaży LG G6 będzie dostępny w kolorze platynowym. W najbliższym czasie dodamy do niego także dwa kolejne kolory – czarny i biały. Do pierwszych 300 kupionych urządzeń dorzucamy bardzo fajne słuchawki LG TONE INFINIM oraz dodatkową gwarancję na wyświetlacz. A smartfony wysyłamy do Was już 19 kwietnia

Akapit o cenach tradycyjnie już zacznę od Orange Love, która będzie dostępna od 4 kwietnia. Tradycyjnie już w Orange Love ceny prezentują się najlepiej. Jeżeli zdecydujecie się na LG G6 w tej ofercie, to zapłacicie za niego na start 99 zł, a później 95 zł miesięcznie. Z kolei w naszych ofertach głosowych, dostępnych już od dzisiaj, ceny na start zaczynają się od 599 zł w ofertach z jednym SIM, a we Smart Planie LTE Wspólnym od 299 zł. Do mnie najbardziej przemawia Smart Plan LTE 69,99 zł, w którym za telefon zapłacicie na start 599 zł, a później miesięcznie dodatkowo 60 zł.

Tutaj znajdziecie link do strony z przedsprzedażą na orange.pl

Co sądzicie o najnowszych flagowcach? Który Waszym zdaniem jest najlepszy? Piszcie w komentarzach.

Udostępnij: LG G6 w przedsprzedaży
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 12:38 03-04-2017
  Pewnie flagowce z Androidem (S8, G6, P10) są bardzo dobrymi telefonami, ale jakbym miał możliwość wyboru to tylko iPhone 7.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 18:45 04-04-2017
   Hmm... no tak, to już tradycyjny podział. Sam korzystam i z telefonu z iOS i z Androida i mam poczucie, że żaden z systemów nie jest idealny.
   Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 12:52 03-04-2017
  Nie cierpię przedsprzedaży ;) A co do flagowcow to wg mnie najlepszym wyborem jest P10 Huawei a. Podkreślam wyborem a nie terminalem. Jak dla mnie ma najlepszy stosunek parametry/jakość/cena. Inne sa lepsze parametrami w tym i mate 9 pro.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 18:46 04-04-2017
   Czemu nie cierpisz przedsprzedaży? Przyznaję, jestem ciekaw ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 16:56 05-04-2017
    Bo mam skazę i nie lubię kupować kota w worku. Przypomnij sobie Piotrze No man's sky. Ogólnie lubię poczytać, popatrzeć, kupić świadomie. Nie zaprzeczysz chyba że wiele z tzw recenzji nie oddaje rzeczywistości. Zrobione na kolanie, na podstawie informacji prasowych i nie zawsze zgodnie z prawdą. Pomijam kwiatki typu Note 7. Po prostu nie lubię płacić za bycie beta testerem ;) Czy lubię nowości? Uwielbiam. Czy lubię być niemile zaskoczony? No niezbyt.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Adam 18:01 06-04-2017
     Kupując Huawei już po roku zostaniesz zaskoczony brakiem aktualizacji, bo oni nie aktualizują nawet P8 i Mate S.
     Odpowiedz
  • komentarz
   Adam 18:06 06-04-2017
   P10 to kiepski wybór bo ma wydajność na poziomie dwuletnich telefonów konkurencji takich jak iPhone 6S. Poza tym Huawei już po roku nie aktualizuje nawet flagowców.
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 12:07 07-04-2017
    Sprawdzę to. Na razie z M zrobiło mi się N na Honorze 8. Na dodatek Panowie na prezentacji twierdzili że wsparcie to 2 lata i zobaczę jeszcze androida O. Na moim bylem telefonie (Sony Z brand Orange) przeskoczyłem z K do L jedynie.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 07:43 06-04-2017
  Czy ludzi naprawdę na to stać? Abo z kredytem za 129 zl ? :( ja chyba dalej będę marudzil :/
  Odpowiedz
  • komentarz
   Adam 17:59 06-04-2017
   A czemu nie, ten telefon kosztuje tylko tyle co miesięczny koszt eksploatacji auta.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Adam 17:58 06-04-2017
  Czy to prawda że sprzedajecie zubożoną wersję G6 pozbawioną DAC i ładowania bezprzewodowego?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 19:47 06-04-2017
   Jeżeli pytasz o Quad DAC i ładowanie bezprzewodowe, to faktycznie LG G6 dostępne w Orange nie posiadają tych funkcji. Podobnie zresztą jak z tego co wiem, urządzenia dostępne w całej Europie. Jeżeli chcesz skorzystać z Quad DAC musisz ściągnąć telefon z Azji. Jeżeli zależy Ci tylko na bezprzewodowym ładowaniu - wystarczy zajrzeć do USA. Niestety ograniczenia producenta.
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej