Innowacje

Pomożemy kształcić specjalistów chmurowych

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
15 marca 2023
Pomożemy kształcić specjalistów chmurowych

Dziś podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych, dzięki któremu na uczelni powstanie specjalny kierunek studiów podyplomowych o tematyce chmurowej. To jedna tych dziedzin, w której Orange Polska i rynek ICT, najbardziej potrzebują specjalistów.

Będziemy też dalej zapraszać studentów do naszych praktyk Let’s Orange oraz współpracować przy projektach badawczo-rozwojowych.  

Rektor Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych dr hab.Jerzy Paweł Nowacki oraz prezes Orange Polska Julien Ducarroz po podpisaniu porozumienia o współpracy

Współpraca z PJATK zaczęła się 15 lat temu. Wybrani studenci byli nagradzani przez Orange i zapraszani na seminaria w Orange Labs z perspektywą nawiązania stałej współpracy zawodowej. Braliśmy też udział w kilku edycjach programów stażowych koordynowanych przez PJATK a finansowanych z funduszy europejskich. Dzięki tej współpracy trafiło do nas kilkadziesiąt stażystek i stażystów specjalizujących się w informatyce i grafiki komputerowej. Najlepsi dostali pracę.

Teraz liczymy, że po uruchomieniu nowego kierunku studiów, jeszcze więcej absolwentów PJATK trafi do Orange Polska. To klasyczne win-win. Uczelnia wyszkoli poszukiwanych specjalistów, którzy będą mogli robić karierę w jednej z najlepszych firm w kraju.

Studia na nowym kierunku rozpoczną się jesienią 2023 roku.  


Oferta

Premiera Samsungów Galaxy A54 i A34

Beata Giska Beata Giska
15 marca 2023
Premiera Samsungów Galaxy A54 i A34

Przed Wami nowe, premierowe smartfony Samsunga. Już teraz możecie kupić w Orange modele Galaxy A54 5G i A34 5G.

Prezentujemy Wam najnowsze telefony koreańskiego koncernu, które są przystępne cenowo. Łatwe i wygodne w obsłudze, z klasycznym designem, prosto od znanej i lubianej marki.

Najchętniej kupowane smartfony

W minionym roku w naszej ofercie królowały nie najdroższe telefony, a właśnie Samsungi, dostępne dla wszystkich. Wojtek Jabczyński podawał na Twitterze, że w TOP 5 najchętniej kupowanych smartfonów, był Samsung Galaxy A13 i Galaxy A53. Czy nowe modele powtórzą sukces poprzedników? Wierzymy, że mają spory potencjał!

Najnowsze Samsungi w Orange 

Galaxy A54dostępny w pastelowych barwach (fiolet, limonka itd.). i klasycznych wariantach kolorystycznych. Cechuje się wytrzymałą baterią oraz imponującym 6,4 calowym ekranem sAMOLED – 120 Hz, o rozdzielczości oraz procesorem Exynos 1380 z 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Posiada też m. in. podekranowy skaner linii papilarnych, Dual SIM, NFC i minijacka. Selfie wykona przedni aparat 32 Mpx, zaś pozostałe zdjęcia - potrójny aparat tylny. Będzie można też korzystać z trybu Nightography. Dodatkowo smartfon jest wodoszczelny - w klasie IP67.

Galaxy A34to wytrzymały smartfon z ekranem Super AMOLED o przekątnej 6,6 cala i rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniu 120 Hz. Moc dostarczy układ MediaTek Dimensity 1080, a zdjęcia zrobimy aparatem 48 Mpix z szerokokątna 8 Mpix. Energię zaopatruje akumulator 5000 mAh z ładowaniem 25 W.

Obydwa modele obsługiwać będą Androida 13 i One UI 5.1. Każdy z tych telefonów został też częściowo wykonany z materiałów z recyklingu.

Słuchawki w prezencie

Klienci, którzy kupią Galaxy A54 lub A34 w okresie od 15.03 do 2.04, mogą zarejestrować swój zakup w aplikacji Samsung Members i otrzymać grafitowe słuchawki Galaxy Buds2 gratis. Szczegóły tej promocji dostępne są tutaj. Wszyscy mogą też skorzystać z wygodnego zakupu w elastycznych ratach 0%. O korzystnych zmianach oferty ratalnej pisaliśmy niedawno na blogu.

Więcej parametrów technicznych, zdjęć i ofert odnośnie Samsunga Galaxy A54 i A34 znajdziecie na orange.pl.

Tanie telefony a wyłącznie 3G

Jeśli szukacie niezawodnych smartfonów, najlepiej ze średniej półki cenowej – warto pomyśleć o zakupie nowych Samsungów. Tym bardziej, że jesienią nastąpi wyłączenie sieci 3G. Dobrze więc jest uwzględnić ten aspekt i sięgnąć po modele obsługujące 5G lub 4G. W obu tych przypadkach nie będzie problemu. Ostrzegamy też, że w internecie często można dostać tanie smartfony i skusić się niską ceną. Warto jednak patrzeć na parametry techniczne. Niektóre z takich „okazji” to właśnie modele obsługujące 3G, które jesienią nie będzie już aktywne. Te Samsungi - modele Galaxy A zapewnią dostęp do najszybszej sieci 5G.


Odpowiedzialny biznes

Prawa dziecka w biznesie

Monika Kulik Monika Kulik
14 marca 2023
Prawa dziecka w biznesie

Niedawno Fundacja Orange przygotowała Politykę ochrony dzieci i wspólnie z ekspert(k)ami podjęła temat podmiotowości i praw dziecka w dyskursie publicznym. Wierzymy, że to sprawa ważna również dla innych firm! 

Mówiąc o społecznej odpowiedzialności firm i zarządzaniu wskaźnikami ESG, coraz większą wagę przykładamy do łańcucha wartości. Patrzymy kompleksowo na to, jak firma współpracuje z innymi organizacjami i społecznościami. Analizujemy, co „wchodzi” do firmy – wykorzystanie zasobów, relacje z dostawcami itp., czyli tzw. upstream i co z niej „wychodzi” - tzw. downstream - co dzieje się z jej produktem czy usługą dalej. Jako odpowiedzialna firma powinniśmy dokładać należytej staranności, aby prawa człowieka były respektowane w całym naszym łańcuchu wartości.

Przygotowując w Orange politykę praw człowieka zwróciliśmy uwagę na prawa dziecka. Jako biznes często oferujemy produkty czy usługi, których użytkownikami są najmłodsi. Dzieci pojawiają się w naszej komunikacji marketingowej czy reklamowej i są jej odbiorcami. W ramach programów zaangażowania społecznego współpracujemy z wieloma organizacjami pozarządowymi, które działają przede wszystkim na rzecz dzieci.

Czy jesteśmy pewni, że na każdym etapie naszych działań prawa dziecka są respektowane? Jak dbamy o wizerunek dziecka w naszej komunikacji marketingowej? Czy mamy pewność, że w organizacji, którą wspieramy czy sponsorujemy, dzieciom nie dzieje się krzywda i są w niej bezpieczne?

Aby odpowiedzieć sobie na te pytania chcemy w ramach Forum Odpowiedzialnego Biznesu wspólnie z ekspert(k)ami opracować Zasady respektowania praw dziecka dla firm.

Zapraszamy do współpracy w ramach Forum Odpowiedzialnego Biznesu wszystkie przedsiębiorstwa i organizacje, które chcą razem działać na rzecz upowszechniania wiedzy i dobrych praktyk związanych z prawami dziecka.

rysynkowa postać dziecka z tabletem

Komentarze

Scroll to Top