Bezpieczeństwo

Pomyłka w numerach IMEI – klient dostał nowy telefon i rabat

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
07 marca 2016
Pomyłka w numerach IMEI – klient dostał nowy telefon i rabat

Kilkanaście dni temu przez media przeszła informacja o rzekomej sprzedaży przez Orange Polska kradzionego telefonu Sony Xperia M4 Aqua naszemu klientowi i nieprzyjemnościami związanymi z jego odebraniem przez policję. Temat chwytliwy, mocno i krytycznie komentowany chociaż na logikę trudno było nawet przypuszczać, aby firma rzeczywiście sprzedała kradziony telefon. Tak, jak wtedy obiecywaliśmy, dokładnie sprawdziliśmy sprawę i przede wszystkim rozwiązaliśmy ją zgodnie z oczekiwaniami klienta. Otrzymał on bezpłatnie nowy smartfon Sony Xperia Z5 oraz dodatkowe zadośćuczynienie w postaci rabatu na usługi Orange Polska. Dziś wraca do tego portal http://www.ddwloclawek.pl, który jako pierwszy opisał, co się przydarzyło klientowi. Postanowiliśmy w ten sposób załatwić sprawę, mimo że przyczyną pomyłki było niewłaściwe zapakowanie dwóch telefonów przez producenta. Nie zgadzały się numery IMEI. I tak w pudełku A był telefon B i na odwrót. W efekcie w  grudniu nasza klientka, zgłosiła kradzież jej urządzenia, podając na Policji nieświadomie numer IMEI telefonu należącego do poszkodowanego klienta i na tej podstawie 14 lutego Policja zarekwirowała mu smartfon. Urządzenia przekazane obydwojgu naszym klientom przez Orange Polska były nowe i oryginalnie spakowane. Proces kontroli zgodności numerów IMEI z telefonu i pudełka należy do obowiązków producenta. My robimy to dodatkowo na tzw. wyrywki, bo nie sposób rozpakowywać i pakować z powrotem setki tysięcy nowiutkich telefonów. W tej sprawie kontaktowaliśmy się też z Policją i przedstawiliśmy wyjaśnienia z opisem pomyłki. Chodzi o to, aby nasz klient został oczyszczony ze wszelkich podejrzeń i na pewno tak się stanie.


Odpowiedzialny biznes

Puchar Orange pojechał do Giżycka

Kasia Barys Kasia Barys
07 marca 2016
Puchar Orange pojechał do Giżycka

To oczywiste, że dzieci, które regularnie uprawiają sport, osiągają lepsze wyniki w nauce, łatwiej radzą sobie ze stresem, szybciej nawiązują relacje z rówieśnikami. Sport uczy dyscypliny, odwagi, przekraczania swoich granic, hartuje ducha. Wie to na pewno 6200 dzieci  trenujących w Klubach Sportowych Orange. Młodzi sportowcy, którzy na co dzień rozwijają swoje talenty spotkali się w minioną sobotę i rywalizowali o Puchar Orange. Finałowa dziesiątka drużyn została wyłoniona już wcześniej spośród 100 klubów z całej Polski. Eliminacje trwały prawie 4 miesiące.

Kluby sportowe Orange i Finał Pucharu Orange

Zawodników podczas grywalizacji oraz samych rozgrywek finałowych wspierali ambasadorowie programu: Jerzy Dudek, Artur Siódmiak, Marcin Urbaś oraz Tomasz Jankowski. Gratuluję zwycięzcom umiejetności, hartu ducha i radości z uprawiania sportu. Zobaczcie materiał z dotychczasowej działalności klubów oraz z wielkiego finału Pucharu Orange.

Jeśli chcecie otrzymać piłkę nożną z autografami ambasadorów KSO napiszcie dlaczego dzieci powinny uprawiać sport i jaką dyscyplinę? Wiem, wiem pytanie jest retoryczne, ale ciekawa jestem waszej kreatywności. Wygrywa 1 osoba. Piszcie w komenatarzach do 9.03.


Rozrywka

Światłowód i gwiazdy w Orange TV

Stella Widomska Stella Widomska
04 marca 2016
Światłowód i gwiazdy w Orange TV

Orange ma dla Was nową telewizję. A w niej? 91 kanałów bez dodatkowych opłat, w ramach abonamentu za FunPack lub Neostradę z telewizją. Nowe pakiety kanałów tematycznych za 0 zł przez 6 miesięcy, Eleven i Eleven Sports. Całość w technologii IPTV. Kilka dni temu pisał o tym Piotrek Domański. O naszej ofercie opowiadają też w nowym spocie Serce i Rozum. Od kilku dni możecie go oglądać m.in. w telewizji, internecie i kinie. Za kreację tradycyjnie już odpowiada Publicis. Jego produkcją zajęła się agencja Film It, a postprodukcją Wawpol. Media dla tej kampanii kupił dom mediowy Initative Media. Sami zobaczcie. :-)

 

Scroll to Top