;

Odpowiedzialny biznes

Porozmawiajmy o circular economy (24)

Monika Kulik

17 marca 2017

Porozmawiajmy o circular economy
24

Circular economy (CE) – gospodarka cyrkularna, czy inaczej gospodarka obiegu zamkniętego, to pojęcie coraz częściej pojawiające się w dyskusji o wpływie firm na otoczenie i w polityce gospodarczej Komisji Europejskiej.

Koncepcja ta zakłada przejście od modelu liniowego gospodarki (produkcja – użycie – wyrzucanie) do modelu cyrkularnego, w którym odpady stają się zasobem do dalszego wykorzystania i nadal funkcjonują w obiegu gospodarczym, stając się po odnowieniu nowym produktem lub komponentem innego produktu albo usługi. Idea ta uwzględnia wszystkie etapy życia produktu: od projektowania, poprzez produkcję, użytkowanie, zbieranie odpadów, aż do ich zagospodarowania.

Ilustracja gospodarki obiegu zamkniętego - wykres w postaci koła. Proces zaczyna się od pozyskania z zewnątrz surowców, które wchodzą do cyklu kołowego, który składa się etapów – projekt, produkcja i przetwarzanie, dystrybucja, konsumpcja i ponowne wykorzystanie oraz naprawa, zbiórka, recykling łącząc się z pierwszym etapem projektowania, itp. Tylko część odpadów, które nie mogą być przetworzone – odpady resztkowe wychodzą z cyklu kołowego na zew.

Gospodarka obiegu zamkniętego za www.europarl.europa.eu

Ekonomia obiegu zamkniętego wymaga nie tylko zmiany modelu biznesowego, ale też nowego sposobu konsumpcji. Tym zmianom sprzyjają nowe technologie, które dają narzędzia dla nowych konsumentów – np. do ekonomii współdzielenia (sharing economy), wymiany rzeczy, wspólnego kupowania produktów do użytkowania czy aplikacji pomagających w znalezieniu podwózki samochodem (carpooling) czy miejsca do spania podczas wakacji (couchsurfing). Jest to więc ważny temat dla firm, takich jak nasza.

Dlatego zapraszamy Was do dyskusji na temat wyzwań dla Orange związanych z gospodarką cyrkularną w 2 obszarach:

 1. Przekształcanie produktów i usług dostarczanych klientom

  Co powinniśmy zrobić, o czym pomyśleć, aby usługi i produkty z naszej oferty – telefony, modemy – były bardziej przyjazne środowisku, jak zwiększyć ich liczbę odzyskiwaną z rynku, czy edukować klientów na temat materiałów wykorzystywanych, a może zachęcać ich do naprawy i dłuższego użytkowania telefonów?

 2. Rozwój innowacji telekomunikacyjnych w celu promocji CE w społeczeństwie

  Jak możemy wykorzystać nowe technologie – aplikacje, chmurę, Big Data czy internet rzeczy do tworzenia rozwiązań sprzyjających tworzeniu usług czy produktów w modelu gospodarki obiegu zamkniętego czy zmiany naszych zachowań jako konsumentów?

Czekamy na Wasze uwagi, pomysły czy przykłady do naśladowania z innych firm czy rynków.
Zapraszam wcześniej do przejrzenia rozdziału „czyste środowisko” w naszym raporcie społecznym, żebyście wiedzieli, co już robimy.

Najlepsze pomysły nagrodzimy – torbami, które wykonane zostały ze zużytych banerów .

Udostępnij: Porozmawiajmy o circular economy
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  emila 16:04 17-03-2017
  a może warto pomyśleć nad akcjami dla klienta który nie wie co może zrobić z niepotrzebnym mu już używanym telefonem? sama mam w szufladzie schowanych kilka, niektóre są pewnie jeszcze działające, ale kurzą się i starzeją nieużywane, choć pewnie mogłyby być użyte lub oddane do profesjonalnego recyklingu
  Odpowiedz
  • komentarz
   Orange Ekspert 19:00 17-03-2017
   @emila, zajrzyj tutaj: https://www.orangerecykling.pl/ :)
   Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 19:01 17-03-2017
   TRAFIŁAŚ W SAMO SEDNO!!! Ostatnio pisałem o podobnym "problemie" w przypadku "starszych" telefonów w tym wątku: http://biuroprasowe.orange.pl/blog/dajemy-drugie-zycie-modemom-i-routerom-video/ Niestety brak odzwewu traktuję, jako "tumiwisizm" i mało popularny temat w orange; bo te 77zł musi ZOSTAĆ!?... Ekologia - tak, ale ktoś musi zapłacić, czyli klient?...
   Odpowiedz
   • komentarz
    Monika Kulik 08:03 18-03-2017
    Dziękuję za pomysły. Bierzemy je pod uwagę i popracujemy nad nowymi pomysłami zachecenia klientów do oddawania starych telefonów. Mamy juz wspomiany portal www.orangerecykling.pl i można oddac telefon tez w salonie, ale jak widać potrzeba więcej informacji dla klienta i większej motywacji dla niego do wykonania tego ruchu;) Druga rzecz to przywracanie takich telefonow na rynek po odnowie - mamy też taką linie odnowy i ok 10 000 telefonow można co roku kupić w opcji "odnowiony-jak nowy" i cieszą się one dużym powodzeniem. Pomysł z SIM do sprawdzenia na ile to jest możliwe np. pod względem prawnym również. A jakieś jeszcze pomysły?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Krzysiek 13:45 20-03-2017
     sam teraz oddałem 5 starych telefonów. Super sprawa. Szkoda, ż klient nie otrzymuje nic symbolicznego w zamian typu gadżety Orange.
     Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 14:57 18-03-2017
    @emitelek, ale przecież Ci wtedy odpowiedziałem ;-) Dokładnie o 08:59 8 marca. Prowadzimy skup urządzeń, pod adresem https://www.orangerecykling.pl/. Ba! Nawet wyślemy do Ciebie kuriera, by to urządzenie odebrał. Prowadzimy także zbiórkę (i w zamian dajemy nagrody) na festiwalach. Więc śmiem się z Tobą nie zgodzić ;-)
    Odpowiedz
    • komentarz
     emitelek 16:40 18-03-2017
     Piotrze! Proponujesz jakieś drogi okrężne (recykling), które nie są POTRZEBNE!!! Mając sprawny w 100% telefon nie mogę z niego skorzystać, bo ma waszego sim-locka!!! Więc nie pisz mi, żeby jakiś kurier wziął ode mnie sprzęt, w zamian za jakieś "nagrody"!... Czy NAPRAWDĘ nie widzisz problemu w tym nieszczęsnym blokowaniu telefonu? Proponuję, aby w "starszych" modelach np. powyżej 5 lat, sim-lock był zdejmowany ZA DARMO!!! - i TO było by posunięciem PRO-EKOLOGICZNYM i "zbawieniem" dla wielu osób, których nie stać na nowy (stary) telefon! :D Pozdrawiam i mam nadzieję, że do tego kiedyś W KOŃCU dojdzie...
     Odpowiedz
     • komentarz
      pablo_ck 09:25 20-03-2017
      emitelek zdjęcie simlocka z jakiegoś 5 letniego bubla kosztuje jakieś 20 zł. Sam te buble lubię, bo uważam że stare telefony mają swoją duszę, ale.......20 zł nie jest chyba dużym wydatkiem, chyba że masz w szufladzie dziesiątki takich telefonów, pozdrawiam.
      Odpowiedz
    • komentarz
     Krzysiek 19:00 19-03-2017
     @Monika Kulik i @Piotr Domański . sam teraz oddałem 5 starych telefonów. Super sprawa. Szkoda, ż klient nie otrzymuje nic symbolicznego wzamian typu gadżety Orange.
     Odpowiedz
     • komentarz
      Monika Kulik 16:01 20-03-2017
      Na www.orangerecykling.pl możesz sprzedać i mieć coś dla siebie albo na cele charytatywne przekazać zysk, w salonach możesz oddać. Wpisuję jako kolejny pomysł schemat "coś za coś" - stary telefon za gadżet.
      Odpowiedz
 • komentarz
  nn 17:57 18-03-2017
  Kiedy w końcu tak na serio zacznie działać handover aktywnej transmisji danych z 3G do LTE?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 10:40 19-03-2017
   Przyznaję, wgryzłem się w temat i wiem, że wszystko już działa jeżeli chodzi o przejście po rozmowie. W dalszym ciągu pracujemy nad pojawiającymi się trudnościami związanymi z handoverem w trakcie transmisji danych. Niestety nie znam dokładnej daty zakończenia prac. P.S. Z mojej strony olbrzymia prośba - jeżeli chcecie zadać pytanie konkretnemu autorowi, wrzucajcie je pod postem tego autora. Bo nie każdy z nas zna się na wszystkim (dla mnie chociażby to o czym pisze Monika to troszkę czarna magia). ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    nn 12:01 20-03-2017
    Ok, myślałem, że wtedy mniejsza szansa, że ktoś odpowie jak się komentuje w starych wpisach. :)
    Odpowiedz
   • komentarz
    nn 12:04 20-03-2017
    A i nie musi być dokładna data. Może być w zaokrągleniu do miesiąca lub ewentualnie do kwartału jeśli mowa o dłuższym okresie czasu do wdrożenia.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek 18:56 19-03-2017
  Ad.2 lepsze wspólne wykorzystanie zasobów jakimi dysponujemy- pamięć, dane, wydajność. Wspólnie możemy pracować nad danym projektem, udostępniając potem wyniki naszej pracy na zasadach CC. Po co wykupywać duże miejsce na serwerze? Zróbmy aplikacje dzięki której w nocy i święta (gdy smartfon odpoczywa) wolne moce wydajnościowe i moc zostanie wykorzystane np. w medycynie bądź z meteorologii.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Monika Kulik 16:07 20-03-2017
   Ciekawe na ile takie rozwiązanie byłoby efektywne, bo potrzebny jest tu chyba dobry transfer i wtedy zużycie energii rośnie, ale może - z drugiej strony - jakiś tryb nocny dla telefonów i zablokowanie pewnych aktualizacji w smarfonach w czasie ciszy nocnej ?
   Odpowiedz
   • komentarz
    Krzysiek 18:46 20-03-2017
    Akurat jeżeli chodzi o transfer to wystarczy zwykły internet. Może 50 smartfonów to mało ale połączenie kilku mln da kolosalna zmianę; oczywiście wtedy kiedy smartfon jest nieużywany i leży sobie spokojnie. Zużycie energii jest minimalne.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Monika Kulik 09:51 21-03-2017
  Pierwsze torby ekologiczne trafią do emitelka i Krzyśka (podeślijcie mailem swoje adresy). Czekamy na dalsze pomysły i udział w dyskusji ...
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 15:17 28-03-2017
  1. Moje propozycje to: e-sim - produkcja opakowań do starterów i samych starterów pochłania sporo zarówno materiałów jak papier, plastik jak i energii elektrycznej. Kolejna propozycja - za oddany stary telefon przy zakupie nowego (nowej aktywacji/przedłużeniu) otrzymujemy rabat n abonament w wysokości 30% na cały okres umowy. 2. E-Służba Zdrowia - dokumentacja medyczna pochłania miliony ton papieru, setki tysięcy drukarek codziennie zużywa dziesiątki Kwh prądu, litry tuszu - gdyby tak ten papier zamienić na e-dokumenty to.....nie jeden las by ocalał, Orange jako jeden z największych operatorów mógłby zająć się wprowadzeniem specjalistycznych usług dla Służby Zdrowia :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Monika Kulik 16:39 28-03-2017
   Pablo_ck - ciekawe pomysły. A jak sobie wyobrażasz ten e-sim?
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 08:30 29-03-2017
    O e-sim mówi się już od jakiegoś czasu. Będą to wirtualne karty sim. Urządzenia mobilne nie potrzebowałyby wówczas slotu na kartę sim - to też dodatkowe oszczędności. Prace nad tym projektem już trwają a Orange mógłby też tym tematem się zająć :)
    Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 08:32 29-03-2017
    ps. https://www.dobreprogramy.pl/Elektroniczne-wbudowane-na-stale-eSIM-uwolnia-nas-od-fizycznych-kart,News,64833.html
    Odpowiedz
    • komentarz
     Monika Kulik 08:57 29-03-2017
     Dzięki_ pablo_ck, pomysł do sprawdzenia ;). Wysyłam Ci nagrodę za udział w dyskusji ;)
     Odpowiedz
     • komentarz
      pablo_ck 09:06 29-03-2017
      Dziękuję ślicznie :)
      Odpowiedz

;

Oferta

Orange Światłowód trafił do Wałbrzycha (31)

Piotr Domański

17 marca 2017

Orange Światłowód trafił do Wałbrzycha
31

Piotrek Domański

Z naszego światłowodowego internetu o prędkości 300 Mb/s w mogą skorzystać mieszkańcy Wałbrzycha, jednego z najciekawszych miast Dolnego Śląska. Cieszę się tym bardziej, że mam tam kilkoro znajomych, a miasto po prostu lubię.

Ruszamy od razu „z grubej rury” bo do końca marca planujemy podłączyć do światłowodu w tym mieście  ponad 1200 mieszkań, a w kwietniu dodamy do tego kolejne 1300. W sumie w zasięgu światłowodu Orange Polska ma znaleźć się ponad 180 budynków. Na początku skupimy się na dzielnicach Szczawienko, Podgórze, Centrum, Piaskowa Góra, Biały Kamień. W kolejnych dojdą Sobięcin i Podzamcze. Co chyba wszystkich nas bardzo cieszy, pierwsze podłączone mieszkania to także pierwsi klienci, którzy już zdecydowali się na Orange Światłowód!

Jak się pewnie domyślacie, zaczynamy od kilku miejsc, a później inwestycje będziemy robili w kolejnych lokalizacjach.  Szczególnie duże inwestycje planujemy na Nowym Mieście i przy ul. Niepodległości na wysokości Dworca Wałbrzych Główny.

Ze światłowodu sam korzystam, więc mogę z czystym sumieniem polecić tę technologię. Transfer faktycznie robi wrażenie. A co równie ważne, teraz możecie korzystać z Orange Światłowodu w ramach pakietu  Love 😉

P.S. wszystkim, którzy są spoza Wałbrzych, a czytają ten tekst polecam wizytę w Zamku Książ i pobliskich Górach Sowich. Warto!

Mediateka

Udostępnij: Orange Światłowód trafił do Wałbrzycha
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  mike278 08:48 17-03-2017
  Zgaduje ze autorem jest Piotrek Domanski. :) Potwierdze na Nowym Miescie co krok natykam sie na ekipe i przeskakuje nad kablami. Dzialaja ostro. Do mieszkan jeszcze u mnie doszli ale na mojej ulicy podobno na dniach zawitaja. Piotrze nie tylko Ksiaz. jest wiecej atrakcji w poblizu. ;) A Pana od "zlotego pociagu" znam osobiscie. :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:29 17-03-2017
   Zgadujesz poprawnie ;-) Już uzupełniłem. A za 2-3 tygodnie już nie będzie potrzeby uzupełniania, bo podpisy będą już na swoim miejscu ;-) Co do Wałbrzycha - kilka lat temu zaglądałem tam średnio raz w miesiącu, okolicę miałem zjeżdżoną wzdłuż i wszerz. Ba nawet kiedyś urlop spędziłem w Górach Sowich, gdzie miałem okazję stanąć oko w oko z muflonem. Niesamowite przeżycie! Wszystkim polecam.
   Odpowiedz
 • komentarz
  wmarlen 08:59 17-03-2017
  "Co chyba wszystkich nas bardzo cieszy pierwsze podłączone mieszkania to także pierwsi klienci, którzy zdecydowali się na Orange Światłowód!" - szkoda, że nie we wszystkich miastach tak to działa, je wypełniałam ankietę jak jeszcze w salonach nie były ustawione box-y do ankiet, później po ich pojawieniu się, a w ostatnim czasie ankietę online. Oczywistym jest, że zanim ruszycie z modernizacją przygotowujecie plan prac, lecz w następnych etapach warto byłoby aby opiekun (dzielnicy, miasta, dystryktu) podjął próbę kontaktu z osobami zainteresowanymi i przedstawił ofertę Orange pozostałym mieszkańcom z danej lokalizacji. Ja ze swojej strony rozdystrybuowałam do skrzynek pocztowych plakat dostępny na stronie. Mam nadzieję, że w końcu na naszą ulicę zawita przedstawiciel Orange lub skontaktuje się ze mną. Pozdrawiam
  Odpowiedz
 • komentarz
  Rado 09:21 17-03-2017
  Drogie Orange, do końca 2016r według Was miała działać komercyjnie usługa HD Voice z siecią Play. Minęło ponad 2,5 miesiąca od tego terminu i nadal nic.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:30 17-03-2017
   Rado, zwracam uwagę, że wdrożenie HD Voice wymaga współdziałania dwóch operatorów. Niestety nie wszystko od nas zależy.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Rado 09:58 17-03-2017
    To po co był ten termin do końca roku? Ja mogę dziś napisać - zdobędę Nobla w tym roku. A potem napiszę - nie wszystko ode mnie zależy...
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 10:37 17-03-2017
     Nam też zależy, by rozmowy z Play szły przez HD Voice. Bo to sporo ułatwia także od strony technicznej. Zresztą polecam tekst o HD Voice, który popełniłem kiedyś na blogu: http://biuroprasowe.orange.pl/blog/techniczna-strona-hd-voice-czyli-kolejny-tekst-z-cyklu-siec/
     Odpowiedz
 • komentarz
  Niki 14:35 17-03-2017
  dlaczego nie ma no limit sms nim i mms za25zł czy 26zł dla wszystkich i'dac no limit za28zł 18gb czyli jak dla przech nr 8gb zrobić no limit na wszystko również mms i było by ekstra:) dlaczego nie dacie dla wszystkich. a jedynie dla przynoszący nr ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Orange Ekspert 15:37 17-03-2017
   Dziękujemy za Twoje uwagi. Przekażemy je do osób odpowiedzialnych za kształtowanie przyszłych ofert i promocji. Nie możemy Ci jednak zagwarantować, że Twoje pomysły zostaną uwzględnione.
   Odpowiedz
   • komentarz
    do orange 12:00 18-03-2017
    witam musicie zrobić dla wszystkich 'a nie tylko dla przynoszących nr. czemu nie dbacię dla stałych klientów.? inne sieci dbają. dla nnych i jak dla stałych i dla przynoszący nr :) i to mi się podoba:) a u was jeśli było by od początek no limit sms mms i nim za26zł we wszystkich tr i tak samo za 28zł no limit i 8gb czyli18gb to byli by wszyscy. zadowoleni. a tak to nie. jestem w innej sieci :) gdyż traktują oni bardzo dobrze klienta:)
    Odpowiedz
   • komentarz
    www 17:57 19-03-2017
    właśnie dzięki opieszałości orange i kiepskiej ofercie nawet nju przechodzę od Was do nowego plusha - Oni jakoś potrafią stworzyć taką ofertę a nawet ciut lepszą i to na stałe i dla wszystkich...
    Odpowiedz
 • komentarz
  jh 16:12 17-03-2017
  a co się stało, że Wałbrzych bez opcji 600Mb/s?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 15:13 18-03-2017
   Siły wyższe ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 18:47 17-03-2017
  Czyli instalujecie się we wszystkich większych miastach....szkoda tylko że te mniejsze miejscowości są pozbawione takich możliwości technicznych, ale może kiedyś Orange światłowód obejmie 99% populacji :) ;p
  Odpowiedz
  • komentarz
   PAWEŁ 19:24 17-03-2017
   Czy nie można by w niektórych miejscowościach pociągnąć światłowody po słupach od prądu ❓❓❓
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 14:33 18-03-2017
    Niestety nie, światłowód jest delikatniejszy niż kabel miedziany i wymaga położenia w kanalizacji.
    Odpowiedz
    • komentarz
     dragonite 19:02 19-03-2017
     Drogi Piotrze musisz się dużo douczyć jeśli chodzi o światłowody. Można je spokojnie wieszać na słupach elektrycznych nawet najwyższych napięć (400 kV, 220 kV), np. tak robi operator Exatel oraz PSE które za pomocą światłowodów ma połączone większość elektrowni w naszym kraju w celu zdalnego sterowania tzw. koordynacja i regulacja mocy. Jak również spółki dystrybucyjne takie jak Tauron, PGE, Enea i inne mają połączone po słupach średniego i niskiego napięcia tzw. GPZ-y (Główne Punkty Zasilania) w celu koordynacji i nadzoru nad siecią dystrybucyjną.
     Odpowiedz
     • komentarz
      Piotr Domański 09:36 20-03-2017
      Drogi @dragonite, oczywiście światłowód można pociągnąć w powietrzu. Można również zakopać je w ziemi, bez oglądania się na kanalizację. Ba, nawet sami tę drugą metodę stosowaliśmy. Tylko, że teraz się z niej wycofujemy, po podatność takiego przewodu na uszkodzenia jest dużo, dużo większa. Podobnie jak przewodu wiszącego na słupach wysokiego napięcia. Jeżeli ktoś lubi łatać sieć po każdej większej wichurze… nie bronię. Ale nie sądzę, by była to najlepsza metoda działania. Lepiej go zabezpieczyć raz, a porządnie.
      Odpowiedz
      • komentarz
       Konrad 23:47 01-09-2017
       Orange jako operator nie wymieni infrastruktury wszędzie na światłowody to jest proces złożony bardziej Administracyjny i to też w dużych miastach nie raz spółdzielnie mieszkaniowe nie wyrażają zgody na wejście ze światłowodem na budynek czy też administracja Budynku u mnie jest podobnie na osiedlu w innych Blokach obok jest nasza wspólnota nie wyraziła zgody i mam VDSL 2 ok 40 Mb/s z drugiej strony Orange musi inwestować w nową technologie mobilną w transmisje 5 G generacji inwestycje w technologie światłowodową Telewizja ultra hd 4 K może to wymusić od operatorów sieci kablowej czy telekomunikacyjnej ale są miejsca w Polsce gdzie nie ma kanalizacji dostępu do wody czarne plamy w dużych miastach jeśli chodzi o przepaść miedzy osiedlami tymi nowymi i starymi kamienicami tak wspominam ja jeszcze pamiętam internet z TPSA który blokował linie telefoniczną modem 56 K Windows 98 SE rachunek wysoki na stronę się czekało ok 10 minut by przeczytać artykuł a moje pierwsze łączę SDI 128KB/S to było coś fajnego na tamte czasy można było korzystać z telefonu jedna opłata modem HIS potem już Neostrada PLUS 512 KB/S to tak z której historii pozdrawiam użytkowników Internetu
       Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek87 19:56 17-03-2017
  Piotrze,czy mógłbym dostać odpowiedź na maila którego wysłałem do Pana jakiś czas temu odnośnie inwestycji światłowodowej w Nowym Sączu,chodzi konkretnie o to czy moja ulica doczeka się FTTH.Panowie z Teltech poinformowali Mnie,że dzielnica jest objęta inwestycją,ale nie podali konkretnie czy Moja ulica też.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:29 18-03-2017
   Przepraszam, za brak odpowiedzi, już naprawiłem błąd i powinna być u Pana na mailu.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Niki 16:06 18-03-2017
  szkoda że nie ma takiej osobny teraz gdzie minuty i sms i mms darmowe po doladow i pakiety typu 3gb za5zł 10gb za10zł i 50gb za25zł
  Odpowiedz
 • komentarz
  Aq 22:14 19-03-2017
  Witam, interesuje mnie dostępność światłowodu w Wałbrzychu,okolica Pogotowia (ul.Chrobrego). Pozdrawiam k
  Odpowiedz
  • komentarz
   Orange Ekspert 17:44 20-03-2017
   Miło nam, że jesteś zainteresowany naszą ofertą :) Na chwilę obecną nie mamy informacji, aby usługa w ciągu najbliższych 3 miesięcy została tam udostępniona, ale cały czas zwiększamy jej zasięg. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości się tam pojawi :) W tym momencie możemy zaproponować Ci inne, również ciekawe rozwiązania. Szczegóły sprawdzisz na www.orange.pl i pod numerem 801 234 567.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 15:22 21-03-2017
   Prześlij proszę dokładny adres na mojego maila piotr.domanski2@orange.com. Inaczej może być trudno sprawdzić ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Adria 14:35 20-03-2017
  Piotrze, czy w planach jest światłowód w dzielnicy Gaj?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 15:19 21-03-2017
   Prześlij proszę nieco więcej informacji o lokalizacji na mój adres piotr.domanski2@orange.com.
   Odpowiedz
 • komentarz
  meni 12:17 21-03-2017
  Czy obszar X dzielnicy Krakowa doczeka się w końcu światłowodu Orange? PS. W pkt.Orange ciągle słyszę ...." brak możliwości technicznych....tylko do 10Mbit :(:(, bądź "nic na ten temat nie wiemy :( "
  Odpowiedz
 • komentarz
  sorbo 12:25 22-03-2017
  Jak wygląda sprawa z Łomżą. Ostatnio jakaś firma kładła światłowody w studzienkach osiedle domków jednorodzinnych ul. Kwadratowa . Pozdrawiam
  Odpowiedz
 • komentarz
  Beeny 16:59 13-04-2018
  Zakładanie może światłowody w Brzeg Opolskie? Dostałem ulotkę że światłowód jest już dostępny w Twojej lokalizacji a na stronie mam wyłącznie do 80 mb/s. Trochę dziwna reklama :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Waleczna. 14:42 25-01-2021
  Nadal brak internetu światłowodoweg w dzielnicy Podgórze w Wałbrzychu. Orange twierdzi od roku że nieskończona jeszcze inwestycja. Położony jest kabel oraz instalacje w wewnątrz budynku. W czym tkwi problem? Nowi abonenci wciąż sié dopytują. Bez reakcji od strony Orange.
  Odpowiedz

;

Obsługa i Relacje z Klientami

Trzynasty Smart Store Orange rusza w Olsztynie (13)

Piotr Domański

16 marca 2017

Trzynasty Smart Store Orange rusza w Olsztynie
13

Piotrek Domański

W Olsztynie, stolicy województwa warmińsko-mazurskiego uruchomiliśmy dzisiaj kolejny, trzynasty już Smart Store Orange. W samym centrum miasta, w Galerii Warmińskiej będziecie mogli skorzystać z nowoczesnego, multimedialnego salonu Orange. Na 123 metrach kwadratowych rozmieściliśmy trzy strefy – Dom, Rozrywka i Firma. Nie ma klasycznego podziału na stanowiska obsługi i przypisanych do nich sprzedawców – każdy z nich podąża wraz z klientem do strefy, którą sobie wybierze. By uszanować Wasz czas w Smart Store Orange proste sprawy – aktualizacja danych, sprawdzenie wysokości rachunku, pomoc w problemach z telefonem załatwiamy „od ręki”. Można tam także sprawdzić dostępność telefonów, akcesoriów i innych urządzeń.

Sam w Smart Store Orange, poza swobodną atmosferą, lubię także możliwość przetestowania kilkudziesięciu modeli smartfonów i tabletów, a także gadżety takie jak choćby gogle do wirtualnej rzeczywistości.

Ucieszy Was zapewne także kącik dla najmłodszych, z PlayStation 4, z którego pociechy mogą skorzystać gdy ich rodzicie wybierają nowy abonament, czy przedłużają umowę.

Smart Store Orange w Olsztynie

Orange Światłowód w Olsztynie

Skoro już jesteśmy w Olsztynie to dodam tylko, że już ponad 25 tys. gospodarstw domowych w mieście jest w zasięgu Orange Światłowodu. Oczywiście to dopiero początek, bo do końca tego roku mamy plan by podwoić tę liczbę. W naszych inwestycjach skupiamy się na siedmiu osiedlach:

 • Osiedle Generałów
 • Osiedle Pojezierze
 • Osiedle Mleczne
 • Osiedle Podgrodzie
 • Osiedle Pieczewo
 • Osiedle Kormoran
 • Osiedle Kętrzyńskiego

Rozpoczęliśmy też prace na Osiedlu Jaroty

A gdybyście, zachęceni opisem, odwiedzić Smart Store Orange w innych miastach poniżej pełna lista:

 • Gdańsk, ul. Karmelicka 1, Krewetka
 • Gdynia, ul. 10-go lutego 16, CH Kwiatkowskiego
 • Szczecin, Al. Wyzwolenia 12-14
 • Białystok, ul. Legionowa 9/1 lok. 28
 • Poznań, ul. Roosevelta 18
 • Poznań, ul. Pleszewska 1
 • Warszawa, ul. Wołoska 12, Galeria Mokotów
 • Warszawa, ul. Pańska 57/61
 • Łódź, Al. Piłsudskiego 3
 • Katowice, ul. 3-go Maja 5
 • Wrocław, ul. Kazimierza Wielkiego 19/23
 • Kraków, ul. Kamieńskiego 11, Bonarka

A więcej o Smart Store znajdziecie się pod tym linkiem. Z kolei grafiki znajdziecie poniżej 😉

Mediateka

Udostępnij: Trzynasty Smart Store Orange rusza w Olsztynie
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Pan Pikuś 15:02 16-03-2017
  W warszawskim na Pańskiej też jest bardzo fajnie. Wiem, bo byłem :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 07:10 17-03-2017
  To 14 w Kielcach?? Może dostanę u Was etacik :) ;p
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 11:30 17-03-2017
   pablo_ck, w sumie to nie wiem gdzie będzie kolejny. Faktycznie mieliśmy teraz nieco większą przerwę, ale osobiście mam nadzieję, że kolejne Smart Store będą powstawać szybciej ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 09:31 20-03-2017
    To może jednak zawitacie w świętokrzyskie ;p
    Odpowiedz
 • komentarz
  Piotrekk85 11:00 17-03-2017
  Mniejszego chyba nie ma...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 11:07 17-03-2017
   Są - Kraków i w Warszawie w Galerii Mokotów. Poniżej 100 m2. Powierzchnia nie ma takiego znaczenia jak dobre rozplanowanie.
   Odpowiedz
 • komentarz
  do Pawła 13:51 17-03-2017
  może i tak ale gdy mieszkasz w dużym mieście to nie ma. problemu a gdy ktoś mieszka w małym miasteczku to i jest jeden nadajnik to lewo internet chodzi. jest tak lepiej jak jest:) niech w tym kierunku nic nie zmieniają bo by elf nich nie było opłacalne :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   PAWEŁ 15:06 18-03-2017
   Wielkich zmian by nie było , był by tylko nielimitowany internet do 3 Mb/s a komu był by za wolny to kupił by sobie pakiet elastyczny w 7 wersjach do wyboru .
   Odpowiedz
 • komentarz
  d 14:27 17-03-2017
  A ja w tamtym tygodniu w waszych 4 salonach w Gdańsku Wrzeszczu nie mogłem wymienić karty na Nano Sim bo żaden ich nie posiadał wstyd. Więc nie ma się co cieszyć nowym salonem jak takiej podstawowej sprawy nie można u was załatwić od ręki:(
  Odpowiedz
  • komentarz
   Orange Ekspert 15:29 17-03-2017
   Przepraszamy Cię, jeśli doszło do takiej sytuacji. Staramy się na bieżąco uzupełniać zapasy magazynowe salonów w karty SIM. Czy ostatecznie udało Ci się wymienić kartę?
   Odpowiedz
   • komentarz
    d 15:47 17-03-2017
    Niestety nie bo zabrakło mi chęci do dalszych poszukiwań a telefonicznie to ciężko się skontaktować,teraz to już się do salonu wybiorę jak będę w 100% pewny załatwienia sprawy:(
    Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 15:24 18-03-2017
  Sklep w Katowicach na 3 maja może i smart, ale ludzie tam pracujący już nie do końca. W tym tygodniu poszedłem tam wymienić za darmo kartę sim na lte będąc w nju (stara karta Idea na nową micro sim lte) i pani która mnie obsługiwała 2 razy powiedziała że to salon orange a nie nju i się tym nie zajmują i kompletnie nic na temat promocji nju nie wiedziała (zgodnie z regulaminem ten "smart" store to robi http://www.njumobile.pl/obsluga/komunikaty,wymien-karte-SIM-na-SIM-LTE). Po wyrażeniu opinii co o tym sądzę i o niewiedzy pracownika na temat obowiązujących regulaminów (jakby nie było nju to orange) koniec końców pani mi wymieniła kartę sim za darmo zaznaczając w formularzu wymiany że moja uległa uszkodzeniu co było nieprawdą, ale nieważne. Tak czy inaczej może warto poinformować swoich pracowników że nju też powinni obsługiwać zgodnie z regulaminem a nie tylko z "dobrej woli" pracownika.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 15:27 18-03-2017
   MAURYCY, przepraszam Cię za całą sytuację. Napiszę w tej sprawie do kogo trzeba.
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej