Bezpieczeństwo

Posłuchaj o bezpieczeństwie

Michał Rosiak Michał Rosiak
06 sierpnia 2015
Posłuchaj o bezpieczeństwie

Prawie połowa wakacji za nami (czujecie ten smutek? :( ), więc warto powoli zainteresować się tym, co będzie się działo we wrześniu. A będzie się działo dość sporo, przynajmniej jeśli chodzi o imprezy poświęcone bezpieczeństwu. Jeśli chcecie posłuchać naprawdę ciekawych wykładów, nierzadko autorstwa bezpieczniackich gwiazd, warto się zainteresować. Chyba, że chcecie posłuchać o bezpieczeństwie dzieci w sieci - wtedy za darmo, ale trzeba się odpowiednio wcześnie zgłosić.

Do rzeczy zatem. Ze mną będziecie mieli okazję spotkać się 22 i 23 września na IX Międzynarodowej Konferencji "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie", gdzie poopowiadam co nieco o innowacyjnych rozwiązaniach bezpieczeństwa i o tym jak o nasze potomstwo dba i powinien dbać dostawca internetu. To bezpłatna impreza przeznaczona przede wszystkim dla osób związanych z edukacją, na każdym stopniu, ale możecie spróbować przekonać do siebie organizatorów :)

Kolejne konferencje to już imprezy płatne, ale zaręczam, że można na nich zebrać ogrom wiedzy. Wrześniowa (15-16) "Security Case Study" to - jak sama nazwa wskazuje - impreza skupiająca się na przypadkach, które już miały miejsce, przewidziana przede wszystkim do dzielenia się wiedzą i wspólnego wyciągania wniosków, co zrobić, by maksymalnie utrudnić życie złym ludziom. Organizatorzy przede wszystkim chcą zainteresować udziałem w niej menedżerów - głównie tych, od których zależą decyzje, dotyczące bezpieczeństwa IT - pasjonaci tematu też są jednak mile widziani. Oczywiście wśród prelegentów nie zabraknie Orange Polska! Podobnie zresztą jak niecałe dwa tygodnie później na cyklicznej konferencji PoLish Network Operators Group (tradycyjnie jesienna edycja odbywa się w Krakowie), gdzie moi koledzy pokażą show jak łatwo cyber-przestępca może przejąć Turządzenie biednego nieświadomego użytkownika, a ja dodam parę słów o CyberTarczy.

Serię jesiennych imprez zamyka póki co legendarna już (czeka nas jej 19. edycja!) konferencja Secure. To dopiero 14-15 października, wciąż trwa call for papers, ale zaręczam Wam, że ze wszystkich edycji na których byłem (bodaj na czterech) nigdy nie zawiodłem sie na prelegentach. To zawsze jest top, krajowy i zagraniczny, gdzie każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

A póki co - miłej reszty wakacji! :)


Rozrywka

Warsztaty Filmowej Kreatywności i spotkanie z Arturem Żmijewskim

Kasia Barys Kasia Barys
04 sierpnia 2015
Warsztaty Filmowej Kreatywności i spotkanie z Arturem Żmijewskim

Czy możliwe jest nagranie pełnometrażowego filmu za pomocą kamery w telefonie? Już tak. Pierwsza kinowa pełnometrażowa produkcja - „Olive” w całości nakręcona telefonami, powstała już 2011 roku, a dwa lata później częściowo nagrany komórką "Sugar Man" Malika Bendjelloula otrzymał Oscara za najlepszy film dokumentalny.

Ciekawi Was jak to się robi? Chcecie poznać najnowsze funkcje smartfonów umożliwiające nagranie profesjonalnego video? Jeśli tak, Festiwal Orange Kino Letnie i Huawei zapraszają do Sopotu na Warsztaty Filmowej Kreatywności. 5-6 sierpnia będziecie mogli nauczyć się techniki malowania światłem i kręcenia filmów na kilka smartfonów jednocześnie. Takie możliwości dają najnowsze funkcje smartfonu Huawei P8, które będziecie mieli okazje przetestować. W czasie warsztatów, także wypróbujecie się jako reżyserzy i/lub operatorzy. Warsztaty poprowadzi Radosław Polak – twórca teledysków, reklam, fotografii prasowych w najpopularniejszych polskich tytułach. Swoje prace wystawiał m.in. w Centre Georges Pompidou w Paryżu oraz Rafał Zawierucha – aktor popularny z filmów „Bogowie” i „Wkręceni” .

Jeśli wciąż czujecie niedosyt atrakcji - w ramach cyklu „Made in Poland” odbędzie się specjalne spotkanie z Arturem Żmijewskim - tegorocznym laureatem Diamentowego Klapsa Filmowego festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane. Nagroda przyznawana jest aktorom za osobowość wnoszącą do kina wiele emocji i pozytywnej energii.

Jeśli nie zdążycie przyjechać w najbliższy weekend, nic straconego. Kolejna seria spotkań już  20-21 sierpnia. Tym razem Warsztaty Filmowej Kreatywności poprowadzi aktor Jerzy Bończak, którego z pewnością pamiętacie z kultowego serialu „Alternatywy 4“. Zapiszcie się jak najszybciej! Liczba miejsc ograniczona, ale warsztaty są bezpłatne! Jak się na nie dostać? Napiszcie maila na: warsztaty@orangekinoletnie.pl.  Dla czytelników bloga Orange zarezerwowaliśmy miejsca. 3 pierwsze osoby, które wyślą zgłoszenia na ww mail z hasłem: „Blog Orange” zostaną nagrodzone zaproszeniami na warsztaty.

ad7125644eb11630f51488b148fa1f26d2a

 


Oferta

Poznajcie lepszą aplikację Mój Orange

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
03 sierpnia 2015
Poznajcie lepszą aplikację Mój Orange

Aplikacja Mój Orange dzięki, której macie dostęp m.in. do pakietów i informacji o stanie kont, doczekała się aktualizacji. Wiele zmian i nowych funkcji zrobiliśmy sugerując się Waszym zdaniem i opiniami, za które bardzo dziękujemy. Dlatego liczę, że spodoba się Wam zupełnie nowy, intuicyjny wygląd aplikacji, docenicie łatwy kontakt z BOK z pominięciem menu głosowego, podgląd rozliczenia faktury, możliwość opłacenia jej online, zrealizowania łatwego doładowania czy testu działania łącza, jeśli macie Neostradę. Nową wersję Mój Orange w wersji 3.0 na Androida możecie pobrać z Google Play, a w najbliższych kilku tygodniach aplikacja będzie dostępna także dla użytkowników iPhone’ów i właścicieli smartfonów z Windows Phone na pokładzie. Więcej informacji znajdziecie na www.orange.pl/aplikacjamojorange.

47244de4a1d2871a286dd51fd71534bc261 872720b163b2115d905271af330628c1ca7 a6a966f3c128a7259f46d1e3fc8a0341879 c922aa2ca2d374dc142261916ac5eec6f30 efc27ceef5510170e3f75e411086d7f83c9

 

 

 

Scroll to Top